Gerçek Düğünler

Naz & Efe'nin Bodrum’da Gerçekleşen Romantik Wedding Weekend’i

06/09/2021
Bridolog 7 dakikalık okuma
Naz Çakır ve Efe Ilısal Venedik’te düğün planlarken pandemi nedeniyle düğünlerini Bodrum’da yapmaya karar vermiş. İstanbul'da evden almayla başlayan etkinlik, 2. gün Bodrum'da düğün ve 3. gün tamamen gençlerin katıldığı bir parti şeklinde devam etmiş. Her detayıyla oldukça romantik ve harika görünen düğünde, Naz 3 gün boyunca yaptığı seçimlerle göz kamaştırıyor. Ortaya bu kadar güzel bir kutlama ç

6-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında Naz & Efe'nin çok keyifli düğün kutlaması gerçekleşti. :) 6 Ağustos günü evden çıkış seremonisiyle (1. gün) başlayan kutlamalar, 7 Ağustos'ta Bodrum Değirmen 81'de düğün (2. gün) ve 8 Ağustos'ta Bodrum Six Senses Kaplankaya'daki partiyle (3. gün) devam etmiş. Gelin bu 3 günün tüm ayrıntılarını, hazırlık aşamalarını Naz'dan dinleyelim! 

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Merhaba Naz! Eşinle ne zaman tanıştınız ve nasıl bir evlilik teklifi aldın?

Efe’yle üniversiteye hazırlandığımız dönem, dershanede tanıştık. Zaten sonrasında da aynı üniversitede, hatta aynı bölümde okuduk.

Evlilik teklifini 2 sene önce Paris’te aldım. Yıldönümümüzdü ve 24 saatliğine Paris’e gitmiştik. Akşam yemek yiyeceğimiz restorana tekneyle gittik ve teklif orada  geldi. Benim için büyük bir sürpriz oldu.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Düğün kutlamanın 6-8 Ağustos tarihlerinde 3 gün olarak gerçekleştiğini biliyoruz. İlk gün evden alma kısmından bahsedelim. Evden alma seremonisi nasıl gerçekleşti?

Evden alma benim için çok özel ve duygusaldı. Sabah erken saatlerde arkadaşlarımız ve ailelerimiz geldi. Daha sonra da Efe müzisyenlerle beraber geldi. İstanbul’un en sıcak günüydü, ama ona rağmen bahçede baya dans edildi. Annem çok ağlıyordu, o yüzden onunla evden almadan tek bir tane düzgün resmimiz yok.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Evden ayrılmadan pasta kesip, hep beraber kadeh kaldırdık. Yakınlarımız bizi evden konfetilerle uğurlayıp, hemen peşimizden havaalanına geldiler. Hep beraber ertesi günkü düğün için Bodrum’a geçtik.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Evden çıkış elbisesi olarak tercihin ne oldu? Nelere dikkat ettin?

Evden çıkış elbisemin markası Rosie Assoulin’di. Eski dönem kıyafetlerine benzemesi, romantik duruşu, rengi ve her şeyiyle tam hayalimdeki elbiseydi. İnternette görür görmez bir kişiye bile göstermeden bir sene öncesinden Moda Operandi’nin sitesinden sipariş ettim.  Elbisem kırık beyaz ketendi bu yüzden aynı ketenden Gaios’tan saçıma taç yaptırdım. Çiçek olarak da turuncu (ben şeftali diyorum) gala tercih ettim, hatta çiçeğimi o kadar sevdim ki bir saniye bile elimden bırakmadım.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

İkinci gün Değirmen 81 Bodrum’da nikahın gerçekleşmiş. Bu organizasyonun teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Saat 7 gibi, hava kararmadan Değirmen 81’de nikah törenimiz oldu. Değirmen 81, surları ve doğasıyla çok büyülü bir yer. Biz o büyüyü bozacak hiçbir yapaylık olmasın istedik. Bu konuda organizasyon ekibimizle çok iyi anlaştık. Öyle ki klasik düğün sandalyesi bile olsun istemedik. Oranın habitatına uygun olacağını düşündüğümüz kumaşlar seçip ,sandalye yerine puflar kaplattık, hiçbir yere platform kurmadık.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Beyaz çiçeklerden yapılmış gelin yolundan, piyano eşliğinde, bir kolumda babam bir kolumda kardeşim yürüdüğüm an benim için bütün hafta sonunun en özel anıydı. Sonrasında surların önünde nikahımız kıyıldı. Benim için çoğu anı o kadar flu ve kesik kesikti ki, videolardan izledikçe kafamda oturttum.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Nikahın ardından, başka bir bahçeye geçtik ve parti başladı. Yine bu alanda da klasik düğün konseptinden uzak, ortamın dokusuna uyacak ferforje oturma grupları, minik masalar kullanıldı. Belli bir dans pistimiz yoktu, herkes her yerde dans ediyordu.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Nikah günü giydiğin gelinlikle ilgili konuşalım. Gelinlik seçiminde nelere dikkat ettin?

Nikah günü giydiğim gelinliğim Vakko’da ilk denediğim Monique Lhuillier gelinlikti. Kare yaka, bele oturan ve sırtında kocaman fiyonku olan bir modeldi. Hep zamansız, işi, taşı, danteli olmayan bir gelinlik istiyordum. İstediğim gibi de oldu. Kabarık, kısa  bir duvak taktım ve bütün gece çıkartmadım.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Tabi sonrasında dans edebilmek için daha rahat bir elbiseye geçtim. İkinci elbisemin markası ILA’ydı ve onu düğüne son bir hafta kala çok sevdiğim Burcu (ILA’nın kurucusu) benim için yapıp, hediye etti. Bu yüzden benim için daha da özel bir elbise oldu, aynı zamanda da içinde çok rahat ve özgürdüm.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Peki müzik seçimi nasıldı? Özellikle düğüne giriş ve ilk dans müziğinizi öğrenebilir miyiz?

Çıkış şarkımız Mariage D’amour idi ve nikah esnasında piyanodan canlı olarak çalındı. İlk dans müziğimizde Tanju Okan – Aşkı Bulacaksın oldu.

Onun dışında iki günde farklı konseptlerde canlı müzik vardı. İlk gün Seda Mete’yle Yeşilçam şarkılarından başlayıp, 90’lara kadar giden bir repertuar hazırladık. İkinci gün, Güntaç’la bütün gece rock ve arabesk söyledik.

Her iki günde de Dj’imiz Burak Özkan’dı.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptın?

Saç ve makyajımla Ali Rıza Özdemir ve Nesrin Can ilgilendi. Sözüm ve nişanımda da onlarla beraber olduğumuz için artık birbirimize çok alıştık. İki gün olduğu için birini açık birini toplu yapalım dedik, geri kalan her şeye hazırlanırken spontane karar verdik. Değirmende sımsıkı bir topuz ve kısa duvak tercih ettim.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Ve üçüncü güne gelelim. Six Senses Kaplankaya’da gerçekleşen parti kaç kişilikti? Günün akışını öğrenebilir miyiz?

Six Senses kısmını tamamen Efe’yle kendimiz için yaptık. Bütün evlenen tanıdıklarım hep düğünlerde olan prosedürlerden, kendi düğünlerinden bir şey anlamadıklarından şikayet ederdi. Biz de kendimize nikahımızın ertesi günü, hiçbir kural ve prosedürün olmadığı bir gün yapmak istedik.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Bu partinin teması ve dekorasyonu hakkında bilgi verebilir misin?

Kumsal kısmı benim için rüya gibiydi. Ahşap oturma grupları, hasır puflar kumsala dağınık bir şekilde yerleşmişti. Denizin kıyısında rengarenk çiçeklerden peace sembolümüz vardı. Gelen davetlilerin boynuna da girişte çiçeklerden kolye takıldı, herkes çok güzel gözüküyordu.

After party’nin teması “Jungle Disco”ydu. Bir sürü muz ağaçları, neonlar ve disco topları vardı.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Üçüncü gün tercih ettiğin gelinlikle gerçekten göz kamaştırıyorsun! Tasarımcısını ve nasıl bu gelinliğe karar verdiğini öğrenebilir miyiz?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Elbisemi Özgür Masur yaptı. Benim için çizdiği elbiseler arasında favorim bu değildi, ama o bu elbise için çok heyecanlıydı ve beni hemen ikna etti. İyi ki de etmiş. Elbisenin hem romantik, hem de asi bir duruşu vardı, bence beni çok iyi anlatıyordu.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Ve yine bu üçüncü gün nasıl bir saç ve makyaj tercih ettin?

Saçlarımı açık bırakıp, Özgür’ün gelinliğim için tasarladığı helenistik saç aksesuarını kullandık. Makyajımda da kiremit tonlarını kullandık. İkinci gün parti olduğu için, saç ve makyajda daha fazla risk almaya hazırdım.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Bu 3 gün boyunca kullandığın takılar da harika görünüyor. Takı seçimlerinden bahsedebilir misin?

Takılarımın bir kısmı hediye bir kısmı da aile büyüklerimden hatıraydı.  Anneannemin hayatımdaki anlamı benim için çok büyük, düğün günü benimle olsun çok isterdim. Ne yazık ki Efe tanıyamadı. Nikah sırasında ona ait bir şeyler taşımak bana manevi olarak çok iyi hissettirdi.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Davetlilere ne tarz hediyeler verdiniz?

Davetlilerimize, her gün, o gün içerisinde kullanabilecekleri küçük hediyeler vermek istedik. Evden alma günümüzde gelenlere ucunda Efe’yle benim isimlerimizin yazılı olduğu yelpazeler dağıttık. Nikah günümüzde, yine sıcaktan rahatsız olmamaları için kağıt şemsiyeler dağıtıldı. Six Senses günü de bahsettiğim gibi, girişte herkesin boynuna canlı çiçeklerden kolyeler takıldı.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Düğün fotoğrafları için hangi firmayla çalıştın? Neden bu firmayı tercih ettin?

Fotoğraflar için Puçiyle çalıştık ve çok memnun kaldık. Ben çok poz vermeyi sevmiyorum, doğal fotoğrafları daha çok seviyorum. Puçi’yi tercih etmemizin sebebi de buydu. Her 3 günde, ne zaman kafamı çevirsem ordalardı, hiçbir anı kaçırmadılar. Yirmi binden fazla fotoğrafımız var, daha bakmayı bitiremedim bile.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Sonuç olarak 3 günlük bir destinasyon düğünü organize etmiş oldun. Bu konuda seni en zorlayan ne oldu? Genel olarak memnun kaldın mı?

Destinasyon düğünü yapmak gerçekten deli işi ama çok eğlenceli. Bir sürü ekstra düşünmen gereken şey oluyor. Arkada çalışan kocaman bir ekip var, onların ulaşımı, konaklaması, rahat etmesi çok önemli. Bütün kıyafetlerin Bodrum’a gitmesi bile başlı başına bir olaydı. Ama birbirini çok seven, çok uyumlu bir ekibimiz vardı. Herkes çok keyifle çalıştığı için bize de bu yansıdı ve zorlanmadık. Beni tek yoran şey, sürekli bozulan, değişen programlar oldu. Biz normalde düğünümüzü Venedik’te yapmayı planlamıştık, bütün ödemelerimiz yapılmıştı ve menüye kadar seçmiştik. Sürekli uçuşların açılıp, açılmayacağını takip ediyorduk. O dönem çok yorucuydu.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün
Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Düğün planlama sürecinde Bridolog’dan yararlandıysan nasıl faydalandığın konusunda bilgi verebilir misin?

Bridolog’da gerçek düğünler bölümünde birkaç düğün hikayesi okumuştum. Pandemi sırasında şık mikro düğün örnekleri görmek beni çok rahatlatmıştı. Evlenecek olanlara, süreci yaşayanlardan dinlemelerini tavsiye edebilirim.

Naz Çakır Efe Ilısal düğün

Künye:

2. Gün Mekan: Değirmen 81 Bodrum
3. Gün Mekan: Six Senses Kaplankaya
Organizasyon: Vesaire
Fotoğraf: Puçi Wedding Story
Evden Çıkış Elbisesi: Rosie Assoulin
Saç Aksesuarı: Gaios Design
2. Gün Gelinlik: Monique Lhuillier
After Party Elbisesi: ILA
3. Gün Gelinlik: Özgür Masur
Gelin Ayakkabıları:  Zara, Cowboy Bot (St. Tropez’den almıştım :))
2. Gün Damatlık: Vakko
3. Gün Damatlık: Papillone
Damat Ayakkabıları: Vakko, Santoni
Davetiye: Vesaire
Hediyelikler: Vesaire
Pasta:  Five O’Clock
Saç: Nesrin Can
Makyaj: Ali Rıza Özdemir
2. Gün Müzik: Seda Mete, Burak Özkan
3. Gün Müzik: Güntaç Özdemir, Burak Özkan
Ses/Işık: A2

Önerilen Yazılar