Gerçek Düğünler

Melis & Berk’in Sonbahar Temalı Modern Düğünü

14/02/2023
Bridolog 6 dakikalık okuma
Sizleri İstanbul Boğazı’nda, sonbahar renkleriyle süslenmiş modern bir düğüne götürüyoruz! Melis Büyükerk ve Berk Uralcan'ın zarif tercihleriyle harika bir şekilde kurguladığı bu düğüne bizce bayılacaksınız!

Tarz sahibi evden çıkış, farklı & modern düğün dekorasyonu, Melis’in gelinliği, yaratıcı ve düşünceli hediyelik fikri ve bu düğünle ilgili merak edebileceğiniz her şeyi Melis’ten öğrendik. Hazırsanız başlayalım!

Selam Melis! Berk’le ne zaman tanıştınız ve nasıl bir evlilik teklifi aldın?

Merhaba! Biz aslında Berk ile lisede tanıştık, yani çok uzun zamandır birbirimizi tanıyoruz. Fakat o zamanlar birlikte değildik, üniversitede çıkmaya başladık. Benim çok gitmek istediğim bir yere hafta sonu kaçamağı yapalım diye gittik, orada teklif etti. Uzun süredir birlikte olduğumuz için evlilik konusunu konuşuyorduk zaten, o yüzden bir teklif geleceğini tahmin ediyordum ama yine de geldiğinde çok şaşırdım ve mutlu oldum tabii ki. Aslında tüm günkü konuşmalarımız teklifin bir parçasıymış ama ben bunu sonradan anladım. :)

melis-berk-dugun

Düğününüzün ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleştiğini öğrenebilir miyiz?

Düğünü 17 Eylül 2022 tarihinde Divan Kuruçeşme’de yaptık. İyi ki de öyle yapmışız, muhteşem bir ekipleri var! Ailemiz ve çok sevdiğimiz dostlarımızla yaklaşık 300 kişilik bir düğündü.

melis-berk-dugun

Düğünün detaylarına geçmeden önce, evden çıkış stilinizle ilgili detayları öğrenelim! Çok güzel görünüyor. :)

Evden çıkışım en az düğün kadar ilgi gördü gerçekten. :) Ben de Berk de davullu zurnalı evden çıkış yapmak istemiyorduk. Save the Date için benim klasik üstü açık bir arabayı kullandığım, arkada da köpeklerimiz Pia ve Sophie’nin oturduğu bir video hazırlamıştık. Evden çıkış için de böyle bir şey yapmaya karar verdik.

1960 model mavi üstü açık bir Porsche bulduk. Her şeyi ayarladıktan sonra gelinlik, after party derken evden çıkış için kıyafetim olmadığını fark ettim. Kıyafetlerimi çok kısa bir süre içerisinde buldum çünkü çok az zamanım vardı; elbise, vualet ve eldivenleri Trendyol’dan aldım. Fotoğraf ve videolarda Puçi harikalar yarattı.

melis-berk-dugun
melis-berk-dugun
melis-berk-dugun

Biraz da düğününüzün teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Nasıl bir düğün istediğimi en başından beri biliyordum, dolayısıyla düğün tarihine karar verdikten sonra direkt ona yönelik çalışmaya başladık. :) Sonbahar renkleri olsun, her yerde çok fazla çiçek olmasın, farklı bir şeyler olsun istedim. Divan’da 3 farklı alan kullandık; yani kokteyl/nikah, yemek ve after party olmak üzere 3 ayrı alanı dekore etmiş olduk.

Dekorasyonda mekanın tarihi dokusunu ön plana çıkaracak şekilde bol bol saçak led ışıklar, mumlar, koca koca yapraklı bitkiler kullandık. Ayrıca sanatçı Gürat Öztürk bizim için kağıt çiçekler yaptı. Kullandığımız keten peçeteler, kurdele rengi, fontlar, menü tasarımı, çiçeklerin tonu, her türlü detayı özenle seçerek ilerledik. Her şeyle oldukça uğraşmış olduk ama sonuç hem bizi hem de tüm davetlilerimizi oldukça mutlu etti.

melis-berk-dugun

Nikahı kıydığımız yer için de herhangi bir nikah takı yapmaktansa yine mekanın dokusunu kullanmak istedik. Nikahı orada kıymak istediğimizi söylediğimizde Divan ekibi bize o kadar yardımcı oldu ki! Nikah kıydığımız merdivenlerin ortasında metal bir trabzan vardı aslında, bunu mimarlarla süren uzun görüşmeler sonucunda bizim için kaldırdılar, artık orada öyle bir trabzan yok. :)

Beni en çok mutlu eden detaylardan birisi de kokteyl menümüz oldu. Ben Pia & Sophie’yi düğüne dahil etmek istiyordum, hazırlık sürecinde birlikte olsak da düğünde kalabalıktan ve sesten rahatsız olacakları için eve geri döndüler. Fakat, kaybettiğimiz köpeğimiz Coco, Sophie ve Pia isimli kokteyller hazırladık. Tüm kokteylleri de yine Divan ekibi ile birlikte onların özelliklerine göre yaptık, hepsi birbirinden güzel oldu. :)

melis-berk-dugun
melis-berk-dugun

Gelinliğinizi seçerken nelere dikkat ettiniz?

Gelinlik bakmaya gittiğimde kendimi sınırlamadan hepsini denemek ve üzerimde nasıl duracağını görmek istiyordum. Hiç aklımda olmamasına rağmen kocaman, kabarık bir Zuhair Murad’a bayıldım mesela. Fakat benim için her zaman ön planda olan şey rahatlıktı. Pek yerimde duramadığım için içinde kendim gibi hissedebileceğim ve rahat hareket edebileceğim bir gelinlik istiyordum.

Vakko Wedding’e ilk gittiğimde bu gelinliği gözüme kestirmiştim zaten, ilk gün denediklerimden biriydi. Bir süre başka gelinlikler de denedikten sonra gittim ve aldım. Tabii aldığımda böyle değildi, ben dönüşeceği halini hayal ederek bayılmıştım, en nihayetinde hayal ettiğim gibi de oldu. Tüm gün içinde gerçekten muazzam hissettim. “Görünce bu “o” diyorsun.” derler ya, hakikaten de öyle oldu. :)

melis-berk-dugun

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptığınızı öğrenebilir miyiz?

Saç için yıllardır Ahmet Cobain’den başkasına gitmiyorum, rengini Ahmet ile birlikte Mustafa yapıyor. Düğünde ise saçımı Ramazan yaptı. Ramazan’la konuşmadan anlaştık diyebilirim. Gelinliği ve after party elbisemi gösterdim, gelinlikle açık saç istediğimi söyledim, hemen prova yaptık ve tek seferde karar verdik. Hatta normalde öyle konuşmasak da düğün günü duvağı çıkarmak istedim, onun için de iki dakikada harika bir saç yaptı.

Makyajda abartılı bir şey istemediğimi biliyordum. Emel Akay ile tanıştık, bize geldi ve bir deneme yaptık. Orada deneye yanıla anlaştık. Düğün günü içim rahattı o yüzden. After party için biraz makyajı koyultup, smokey eyes yapmayı teklif etti, benim de çok çok hoşuma gitti.

melis-berk-dugun
melis-berk-dugun

Müzik konusu birçok çiftin bir hayli kafa yorduğu bir konu. Sizin düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi? Müzik olarak nasıl bir akış izlediniz?

Müzik bir düğünün en önemli parçası bence. Herkesin aklında ne kadar eğlendiği kalıyor çünkü. Biz düğünde Mix Music’in kurucusu Gaydar Mırcık ile çalıştık. Kendisi sırf müzik değil düğünle ilgili her konuda bize çok destek oldu sağolsun. :)

Bahsettiğim gibi bizim farklı farklı alanlarımız vardı, hepsinde farklı bir konsept izledik ama her alanda bize DJ Hayati Fins eşlik etti. Kokteyl alanında ve misafirleri karşılamada saksafon eşlik etsin istedik. Nikah alanına ben babamla yürüdüm, bunun için seçtiğimiz müzik Andrea Bocelli’nin söylediği Can’t Help Falling in Love With You’nun live versiyonuydu. Nikah bittikten sonrası için Earth, Wind & Fire’ın September’ı seçtik. Sonrasında Hayati ile devam ettik. İlk dans müziğimiz Shania Twain, You’re Still the One.

Düğünde canlı müzik de olsun istedik ve Fransız bir grup olan Distinct ile çalıştık. Gerçekten mükemmel bir grup! Sadece sahnede şarkı söylemiyorlar, masalar arasında dolaşıyorlar, dans ediyorlar... Bu da haliyle herkes için daha eğlenceli ve interaktif bir deneyim oluyor. İlk danstan sonra onlarla devam ettik. Pasta müziğimizi de onlar söyledi, bunun için de Celine Dion’un I’m Alive şarkısını seçtik.

After party’de de Hayati Fins çaldı. Kimse yerinde oturamadı. :) Zaten Hayati ile önceden biraz karmaşık müzik zevki olan bir grup olduğumuzu konuşmuştuk, gerçekten herkesi memnun etti. Sabaha kadar çok eğlendik. :)

melis-berk-dugun

Davetlilerinize düğün hediyelikleri verdiniz mi?

Biz düğün hediyesi olarak Pia’yı sahiplendiğimiz Kurtaran Ev’e bağışta bulunmak istedik. Buna ilişkin de herkese kitap ayracı hazırladık, üzerine hem Pia’nın çizimi hem de davetlilerimizin Kurtaran Ev’e dair bilgi alabileceği bir barkod koyduk.

melis-berk-dugun

Düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığınız nokta ne oldu?

Ben tüm süreç boyunca oldukça heyecanlıydım ve çoğu konunun önceden çözülmesini ve kafamın rahat olmasını istiyordum. Birçok şey yine son dakikaya kaldı maalesef ve bu da beni çok strese soktu.

Bir diğer zorlandığım konu da daha önce yapılmamış bir şey yapılmasını istediğimde öncelikle olmaz yanıtıyla karşılaşmak oldu. Sonrasında her şey halloldu tabii ama böyle durumlarda, özellikle de çözümü varsa, konularda firmaların daha esnek olması gerektiğini düşünüyorum. Bir yandan da oldukça yoğun mesaisi olan bir işte çalışıyorum, işlerime devam ederken böyle bir süreç yönetmek beni biraz zorladı.

melis-berk-dugun

Evlilik hazırlığı yapanlara nasıl bir tavsiyede bulunursunuz?

Öncelikle enerjilerinin tuttuğu, iyi anlaşabildikleri bir ekip kurmalarını tavsiye ederim. Bizim ekibimizde gözümüz kapalı kendimizi emanet ettiğimiz insanlar vardı, aylar süren bu sürecin sonunda dost olduk ve görüşmeye devam ediyoruz. Bence bu çok kıymetli. :)

Her şeye takılmayıp sürecin keyfini çıkarabilirseniz en güzeli tabii, aylar süren uğraş o kadar hızlı geçiyor ki.

melis-berk-dugun

Künye:
Mekân: Divan Kuruçeşme
Organizasyon: And Event & Design Studio
Catering: Divan
Fotoğraf: Puçi Wedding Story
Gelinlik: Vakko Wedding
Gelin Ayakkabıları: Özel yapım 
Damatlık: Özel dikim
Damat Ayakkabıları: Beymen
After Party Elbisesi: New Arrivals
After Party Ayakkabılar: Chloe
Saç Aksesuarları: Gaios
Davetiye: Melis yapmış :) 
Hediyelik: Kitap Ayracı
Pasta: Divan
Saç: Garage Hair Repair Studio - Ramazan Batak
Makyaj: Emel Akay
Müzik: Dj Hayati Fins & Distinct
Ses/Işık: Mix Music Event Solutions

Önerilen Yazılar