Gerçek Düğünler

Çağla ve Bora'nın Evde Gerçekleşen Nişan Töreni

18/06/2021
Bridolog 2 dakikalık okuma
Evinde nişan organizasyonu planlayanlar buraya! Sizi Çağla Tekelioğlu ve Bora Kotan’ın nişan törenine götürüyoruz. Planlamalar nasıl yapıldı, pandeminin nasıl bir etkisi oldu, dekorasyonda yapılan tercihler ve çok daha fazlası için Çağla’yla yaptığımız röportaja mutlaka göz atın. :)

Çağla’nın kendi evinde ufak bir grupla gerçekleşen kız isteme merasimi ve nişan töreninin detaylarını Çağla’yla konuştuk. Bu yazıda evde gerçekleşen nişanda güzel bir dekorasyonla ortamın ne kadar değişebildiğine de şahit olacaksınız. :) Hazırsanız başlayalım! 

Merhaba Çağla! Öncelikle nişan kutlaması hazırlıklarının nasıl başladığını öğrenebilir miyiz?

Bora’yla 3 senelik ilişkimizi bir sonraki seviyeye taşımaya karar verdik ve 23 Şubat’ta evlenme teklifi aldım. Pandemi donemi olduğu için hazırlıklar biraz stresliydi, nasıl yapacağımı düşünürken Instagram’dan  Ruks Event’i buldum. Eve gelip hemen bizim evimize göre hızlıca bir planlama yaptılar.  Nişanımız kısıtlamalar nedeniyle 1 kere iptal oldu ve 1 ay ertelemek zorunda kaldık. Ama Ruks Event ve Rukiye Hanım ile motivasyonumuzu hiç düşürmeden devam ettik ve sonunda çok keyifli ve güzel bir gün oldu hepimiz için.

Peki kaç kişilik bir etkinlik oldu ve bu hazırlık süreci toplamda ne kadar vaktinizi aldı?

Toplamda 25 kişilik bir ekinlikti. Süreç 2 ay sürdü fakat sonradan ertelendiği için 1 ay daha bekledik. Her şeyimiz hazırdı o nedenle hiç dert etmedik. İzinler çıkar çıkmaz hızlıca kız isteme törenimizi ve nişanı gerçekleştirdik.

Biraz da günün temasından bahsedebilir misiniz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Ben koyu renkleri çok seviyorum. Kafamda koyu renk tonlarıyla farklı bir arka plan yapmak vardı. Önce balonları düşündüm. O noktada Ruks Event farklı bir fikirle geldi ve kağıttan yapılmış dev güllerle bir pano yapabileceklerini söyledi. Daha önce yapılmamış olması ve farklı bir fikir olması nedeni ile çok beğendim. Sonuç olarak hayal ettiğimden bile güzel bir konsept çıktı ortaya.

Çiçeklerle kaplı pano gerçekten çok dikkat çekiyor. Bu panoyla ilgili daha fazla bilgi alabilir miyiz?

Bu pano Ruks Event tarafından yaklaşık 1,5 ayda 3 farklı renk kodu ile oluşturuldu. Çiçeklerin hepsi el işçiliği ile özel kağıtlardan yapıldı. Yaklaşık 6 metre kare bir alan için 175 adet irili ufaklı güller yapıldı ve aralarında okaliptüs yaprakları kullanıldı. Üzerine ise beyaz neonla Çağla&Bora isimleri eklendi.  

Şimdi geleneklerimize gelelim. :) Gün içinde akış nasıl oldu?

Öncelikle kapıda Bora ve ailesini karşıladıktan sonra kısa bir sohbet ve ardından kahveler hazırlandı. Kahveler içilmesi ardından Bora’nın babası lafa girdi ve isteme gerçekleşti. Nişan alanına geçip Bora ile birbirimize yüzükleri taktık. Biz yüzükleri kendimiz birbirimize takmak istedik fakat kurdelemizi Bora’nın dayısı kesti. Sonra yemek servisi başladı. Finger Food yemek servisimiz vardı. Servis devam ederken fotoğraflar çekildi ve en son pasta kesimiyle etkinlik son buldu.

Pandemi dolayısıyla aldığınız önlemler nelerdi?

Tüm ekipler maske ve eldivenleri ile çalıştı. Bütün malzemeler öncesinde dezenfekte edilerek getirildi eve ve kurulum için kalabalık olmaması adına herkes içeri sırayla alındı. Masa ve sehpalarda kolonyalarımız mevcuttu. Misafirlerimizin çoğu aşılı olduğu için içimiz rahattı fakat yine de tüm misafirlerin kapalı alan olması nedeniyle maskelerini takmalarını rica ettik. Sadece fotoğraf çekimi için çok kısa sürelerle çıkarıldı.

Davetlilere hediyelik olarak ne sundunuz?

Hediyelik olarak sadece güzel duran bir şey yerine misafirlerimizin kullanabilecegi de bir sey olsun istedik. Bal petegi desenli mumluklar yaptirdik.

Son olarak bu etkinliği 3 kelimeyle tanımlayacak olsanız hangi kelimeleri seçerdiniz?

Sıcak-Samimi-Renkli

Künye:

Organizasyon: Ruks Event
Mekân:
 Çağla'nın evi
Fotoğraf: Objektif Photoghraphy
Catering: Vanessa Catering
Nişan Elbisesi: Museum of Fine Clothing
Ayakkabı: 
Gianvito Rossi
Hediyelik:
 Antrasit Hediyelik
Nişan Pastası:  Vanessa Catering
Saç ve Makyaj: Jonats Couture

Önerilen Yazılar