Gerçek Düğünler

Melis Palaoğlu ve Baran Diler’in Tarz Sahibi & Samimi Nikahı

25/10/2020
Bridolog 4 dakikalık okuma
Pandemi sebebiyle değişen planlara rağmen ortaya harika bir gün çıkaran güzel bir çift daha! Melis Palaoğlu ve Baran Diler’in evlerinin bahçelerinde gerçekleşen samimi nikahları, Melis’in çok beğenilen cool gelinliği ve aksesuar tercihleri ve merak edebileceğiniz tüm detayları Melis’ten dinlemek için okumaya devam edin!

Melis ve Baran, Bodrum’daki düğünlerini pandemi sebebiyle iptal ettikten sonra İstanbul’da bir otelin restoranında kutlama yapmaya karar vermişler, ancak son anda değişen kurallar sebebiyle bu da mümkün olmayınca evlerinin bahçesinde az kişiyle, samimi bir nikah organize etmişler, çok da güzel yapmışlar. Melis’in çok beğenilen gelinliği ve ikinci elbisesini ve bu harika günden diğer detayları Melis’ten dinleyelim. :)

Merhaba Melis! Baran’la ne zamandır tanışıyorsunuz, evlenmeye nasıl karar verdiniz?

Baran’la tanışalı herhalde 2 küsur yıl ancak olmuştur. :) O daha ilk görüşmeye başladığımız zamanlarda evleneceğimizi söylemişti, bense gülmüştüm. Daha sonrasında da ilişki süresince hep konusu geçtiği için az çok tahmin edebiliyordum ama hiç beklemediğim bir anda tam yılbaşı sabahında geldi soru. :)

Pandemi evlilik planlarınızı etkiledi mi?

Etkiledi tabii, ama şimdi dönüp baktığımızda iyi ki etkilemiş ve biz böyle bir nikah töreni yapmaya karar vermişiz diyoruz.

Normal şartlarda düğünümüz Bodrum da 250 kişilik bir haftasonu organizasyonu olarak gerçekleşecekti ama nikahın evrildiği yer ikimizi de daha mutlu etti; klasik bir düğünün bütün sıkıcı tarafları atılmış gibiydi açıkçası. :) Sadece keşke daha çok arkadaşımızla kutlayabilseydik!

melis-baran-nikah

Nikahınız ne zaman, nerede gerçekleşti?

Aile büyüklerimiz olmadan bir nikah yapmayı hiç düşünmedik, dolayısıyla onları da güvende tutmak için nikahı annemlerin evinin bahçesinde 50 kişilik bir grupla yapmaya karar verdik. :) Aslında ilk fikrimize dönmüş olduk; ikimiz de aslında bizim bahçede evlenmek istemiştik.

melis-baran-nikah

Gün içindeki akıştan biraz söz edebilir misin?

Aslında günüm her zamanki gibi başladı, Lisan-ı Ezhar ekibi ben uyandığımda kuruma başlamıştı bile. Puçi (Puçi Wedding Story) ve Jonat’s ekibi geldikten sonra biraz daha hareketlenmeye başladı. O sırada yakın arkadaşım Ceylin geldi, daha sonra ellerinde balonlarla Cemre geldi. Ve ondan sonrası su gibi geçti zaten. :)

melis-baran-nikah
melis-baran-nikah

Biraz da evinizin bahçesinde yaptığınız dekorasyonlardan söz edelim; nasıl bir hazırlık yaptınız?

Nikahımızın organizasyonunu Lisan-ı Ezhar yaptı. Deniz ve Özgün her şeyi kusursuz kılmakla birlikte tam gelinliğime göre harika bir aynalı yürüme yolu ve balonlardan oluşan bir tag yaptılar! Bahçemizde öbekler halinde pampas bitkileri bulunduğu için dekorasyonu onlara uydurduk ve tag’ın etrafını pampaslarla birlikte parlak balonlarla süsledik.

melis-baran-nikah
melis-baran-nikah

melis-baran-nikah

Nikahınızın tarzını 1 kelimeyle tanımlayacak olsan?

Kesinlikle samimi. :) Her ayrıntı çok ince düşünülmüş ve samimiydi.

melis-baran-nikah

Gelinliğine bayıldık, söylememize gerek var mı? :) Biraz gelinlik maceranı anlatır mısın?

Gelinlik konusunda çok şanslıydım, daha ilk bakmaya çıktığımız gün buldum gelinliğimi. :) Bir sürü gelinlik deneyip neyi sevip sevmediğimi anlamaya çalışırken, Monique Lhuillier’in bu gelinliğini giydiğimde bütün soru işaretlerim anında silinmişti.

Bu süreçte aslında baya spontane ilerledim ama denedikçe hiç dantel insanı olmadığımı fark ettim, hep zarif sade ama gösterişli modellere gidiyordu elim.

melis-baran-nikah

melis-baran-nikah

Bir de nikah sonrası yemekte giydiğin elbiseye de ayrıca bayıldık! Biraz da bundan bahsedersen çok seviniriz. :)

Nikahımızı evimizin bahçesinde sadece tören olarak yapmak istediğimiz için yemeği evimize çok yakın olan Yeniköy Eski Adet restoranında yapmayı tercih ettik. Gelinlikle gitmek de kolay olmayacağı için çok çok sevdiğim bir Museum of Fine Clothing elbisesi giydim. :)

Aslında beyaz bir takım elbiseyle gitmeyi planlıyordum ki, annemin elbise provalarından birinde bu elbiseyi tesadüfen görünce dayanamadım! 

melis-baran-nikah
melis-baran-nikah

Saç ve makyajında nasıl bir tarz tercih ettin ve nelere dikkat ettin?

Saçım ve makyajımla ilgili tek istediğim şey abartıdan uzak olmasıydı; gerisini yapan kişilere bırakmaya hazırdım zaten. Gelinliğim straplez olduğu için aksesuar olarak küpe gibi durmayan ama kulağımın yanından sarkan çiçekler olsun istiyordum, Dilan’la (Gaios) daha ilk konuşmamızda ne istediğimi hemen anladı ve gerisini görüyorsunuz. :)

Geri kalan kısmında da Jonat’s ekibi tam istediğim gibi abartısız ama bence harika bir iş çıkardı!

melis-baran-nikah

Peki davetlilerinize nikah şekeri veya hediyeliği verdiniz mi?

Davetlilere hediyemiz davetiyeydi aslında. :) Pandemiden ötürü planlarımızı değiştirip 50 kişi yapmaya karar verince davetiye yollamaktan da vazgeçtik çünkü zaten gelecek olan herkes çok yakın çevreydi. Onun yerine, davetiyemizi bir teşekkür yazısıyla revize ettik, ailelerimize ve arkadaşlarımıza da hediye olarak tatlı bir parfüm şişesi içinde harika kokularla birlikte anı olarak teşekkür yazılı davetiyelerimizi verdik. :)

melis-baran-nikah

Bu süreçte kararsız kaldığın, bir türlü emin olamadığın bir detay oldu mu?

Bu konuda hep çok çok çok şanslıydım! Gelinliğim gibi ayakkabımdan da gördüğüm ilk andan beri emindim. Gelin buketi olarak da ne istediğimi bildiğim için Deniz gözü kapalı halletti. :)

melis-baran-nikah

Nikah günü stresli miydin? :)

Hazırlanma süreci kendi evimde olduğu için stresli değildim açıkçası. Sadece bir an önce ailemin ve arkadaşlarımın yanına gitmek için sabırsızdım sanırım.

melis-baran-nikah

Bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

En zorlandığımız nokta kesinlikle sürekli değişen kurallar ve kararlar oldu. Evimizin bahçesinde yapmaya karar vermeden önce yinede Bodrum’da 250 kişi yapmaktan vazgeçmiştik, 70 kişi Soho House Cecconi’s de yapmaya karar vermiştik ki ertesi gün yeni bir kural/karar açıklandı. :)

melis-baran-nikah

Evlilik hazırlığı yapanlara verebileceğin en önemli ipucu ne olur?

Ne yaparsanız yapın, olması gereken bir şekilde oluyor zaten. Elinizde olmayan sebepler yüzünden delirmeyin ve olabildiğince tadını çıkarın! :)

melis-baran-nikah

Künye: 

Mekân: Tören Melis’lerin evinin bahçesi, yemek Yeniköy Eski Adet
Organizasyon: Lisan-ı Ezhar
Catering: Suprem Catering
Fotoğraf: Puçi Wedding Story
Video: Puçi Wedding Story
Gelinlik: Monique Lhuillier
Gelin Ayakkabıları: Alevi Milano
Aksesuarlar: Gaios Design
Saç: Jonat’s Couture
Makyaj: Jonat’s Couture
Düğün Hediyelikleri: Melis :)
Davetiye: Beng and Beng Design
Müzik: MestBand
Düğün Pastası: Bengi Kurtcebe – Le Fırın
Gelin Buketi: Lisan-ı Ezhar
After Party Elbisesi: Eda Güngör - Museum of Fine Clothing
After Party Ayakkabısı: Giuseppe Zanotti, Comme Des Garçons
Kimono/sabahlık: Peony Design
Damatlık: Luigi Bianchi Montova by Vakko
Damat Ayakkabıları: Vakko

Önerilen Yazılar