Gerçek Düğünler

Hazan Öztürk ve Ahmet Eren'in Şehir Düğünü

19/04/2020
Bridolog 4 dakikalık okuma
Sizleri Hazan ve Ahmet’in İstanbul Fairmont Quasar’da gerçekleşen eğlenceli düğününe götürüyoruz. Tüm davetlilerin güzel bir gece geçirmesini ön planda tutan çiftin düğünü oldukça keyifliymiş. Bu geceye köpekleri Enzo da konsepte uygun olarak eşlik etmiş :). Gelin düğünün detaylarını Hazan’dan dinleyelim!

Merhaba Hazan! İlk olarak eşinle ne zaman tanıştığınızı ve evlenmeye nasıl karar verdiğinizi öğrenebilir miyiz?

2013 yılında üniversitede tanıştık. Gelecekle ilgili konuşmalar yapıyorduk ama evlenme teklifi ondan geldi :) Birlikteliğimizin dördüncü senesinde evlendik.

hazan öztürk ahmet eren düğün

Düğününüz ne zaman ve nerede gerçekleşti? Kaç kişilik bir düğün oldu?

5 Ekim 2019’da Fairmont Quasar’da gerçekleşti. 370 kişilik bir düğündü.

hazan öztürk ahmet eren düğün

Düğün mekanınıza karar verirken en çok nelere dikkat ettiniz?

Kapalı bir alanda olmasını istiyorduk. Ayrıca büyük bir alan olmasını göz önünde bulundurduk. Yemek ve servis kalitesinin de yüksek olması bizim için önemliydi çünkü biz ve yakın arkadaşlarımız kadar tüm misafirlerimiz için de keyifli bir gece olmasını istedik.

hazan öztürk ahmet eren düğün

Aklınızda bir düğün teması var mıydı, yoksa mekana ve organizasyon firmasının yönlendirmelerine göre mi düğününüzü tasarladınız? Düğününüzün dekorasyonuyla ilgili biraz bilgi alabilir miyiz?

Salonu ilk kez görmeye gittiğimizde başka bir düğün için süslenmişti ve siyah ağırlıklı olması çok hoşumuza gitti. Aslında aklımızda bir tema yoktu sadece beyaz renklerin birazcık daha hakim olmasını istemiştim çiçeklerde. Aynı zamanda davetiyemizle bir bütün olması adına biraz da mor pampas ekledik.

hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün

Peki davetiye ve düğün hediyeleriniz hakkında bilgi verebilir misin?

Davetiye ile ilgili konuların tamamıyla Tanla (30 Kağıt İşleri) ilgilendi. Bu süreçteki hazırlığımıza harika dokunuşlar yapacağından emin olduğum için tasarımları tamamen kendisine bıraktım ve öyle de oldu. Hazırlık sürecinde aklıma gelmeyen detayları bile hazırlamıştı son günlerde :) After Party Kit’lerimizin tasarımında da köpeğimiz Enzo’nun bir resmini kullandık.

hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün

Gelelim düğün gününe! Düğün günü hazırlık aşaman nasıl geçti? Nedimelerin ve sen çok güzel sabahlıklar giymişsiniz. :) Sabahlıklarınızı seçerken neye önem verdin?

Hazırlık aşaması da en az düğün kadar eğlenceli geçti. Jonat'sonats ekibinden Gökhan ve Mert her zaman yanımızdaydı ve sadece benimle değil odadaki herkesle gece sonuna kadar yakından ilgilendiler. Hazırlandıktan sonra odamızın terasında arkadaşlarımızla birlikte mini bir kokteyl bile gerçekleştirebildik ve bizim için çok keyifliydi :)

hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün

Nedimelerim için hediyeler aşamasında sabahlıklar için Nilay’la (House of Silk) birlikte daha önce hiç kullanılmamış renk ve nakışları kullandık. Kızların her zaman kullanabilecekleri bir şey olmasını benim için önemliydi ve Nilay da en ufak detayına kadar ilgilendi. Kızlar için hazırladığım diğer bir şey ise hepsinin isimlerinin yazdığı kutular (30 Kağıt İşleri) ve minik hediyelerdi.

hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün

Gelinliğin hangi markanın imzasını taşıyor; özel dikim mi veya hazır giyim mi?

Gelinliğim Begüm Salihoğlu tarafından yapıldı.

hazan öztürk ahmet eren düğün

Peki gelinliğinde mutlaka böyle olmalı dediğini detaylar var mıydı, yoksa daha spontane mi ilerledin?

Birçok gelinlik modeli denedikten sonra daha önce hiç düşünmediğim modelle ilerledim. Aslında hazır gelinlik almayı düşünüyordum. Daha sonra Begüm Salihoğlu’na gittiğimde beğendiğim iki gelinliğin  (iki tane Monique beğenmiştim) birleşimi bir gelinliği gördüm. Ayrıca beğendiğim detayları ekleme şansım da vardı. Kol detayı benim en çok hoşuma giden yerlerinden biriydi. 

hazan öztürk ahmet eren düğün

Saç ve makyajında nasıl bir tarz tercih ettin ve nelere dikkat ettin?

Saç ve makyajda her zaman doğallıktan yanayım. Saç ve makyajın aynı ekip tarafından yapılmasının görüntüde bütünlüğü daha çok sağlayacağını düşünüyordum. Provada Gökhan’la birlikte birçok model denedik ve onun yönlendirmesiyle karar verdim. Saç aksesuarlarında (Gaios) da sade seçimler yaptığımı düşünüyorum.

hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün

En zor karar verilen konulardan biri müzikler. Sizin düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi?

Gerçekten en zor karar verdiğimiz konulardan biri müzikti ama seçimler dışında bütün detaylarda Gaydar abiyle (Mix Music) çok rahat bir şekilde ilerledik. Bu seçimlerde eşim çok destek oldu. Giriş müziğimiz Disclosure - You&Me ve ilk dans müziğimiz ise Neco’dan Seni Bana Katsam’dı. Pasta müziğimizi DJ’e (Ersan Kuzgun) bıraktık ve gerçekten hatırlamıyorum :)

hazan öztürk ahmet eren düğün

Düğün günü kendini nasıl hissettin? Stresli miydin?

Asıl stresli olduğum dönem düğün öncesiydi. Kim nerede oturacak, kim ne zaman gelecek, saat kaçta nerede olacağız gibi detaylar ama düğün günü farkettim ki tüm bunlara kafa yormanın hiç bir anlamı yok. Anı yaşayıp tadını çıkarmak düğünden keyif alabilmek adına çok önemli. Ama ben ilk dans sonrası çok daha rahatlamıştım ve hayatımda en çok dans ettiğim gece olabilir :)

hazan öztürk ahmet eren düğün

Düğününüzle ilgili en zorlandığınız nokta ne oldu? Zorlukla nasıl başa çıktınız?

Ters giden noktalar tabii ki oldu ama o günün tadını çıkarmak dışında bir seçeneğimiz yoktu. Kişi sayısının biraz fazla olmasından dolayı herkesle öpüşmek, daha doğrusu öpüşmemeye çalışmak en zorlu kısımlardan biriydi :)

 

hazan öztürk ahmet eren düğün
hazan öztürk ahmet eren düğün

Son olarak evlilik hazırlığı yapanlara bir öneri vermen gerekse bu ne olur?

Düğünün enerjisine sizin kadar birlikte çalıştığınız kişi ve ekiplerin de etkisi büyük. Mutlaka enerjinizin tuttuğu, aynı dili konuşabildiğiniz kişilerle ilerleyin derim.

Düğününüzün tadını çıkarın, siz eğlenirseniz herkes eğlenir.

hazan öztürk ahmet eren düğün

Künye: 

Mekân: Fairmont Quasar İstanbul       
Organizasyon:  Royalty Organizasyon
Davetiye: 30 Kağıt İşleri
Fotoğraf:  Bymed Production
Saç:  Jonat’s Couture
Makyaj:  Jonat’s Couture
Saç Aksesuarı: Gaios Design
Ses ve ışık:  Mix Music
Düğün Buketi:  Vesaire
Evden Çıkış Elbisesi: Atölye No 6
Gelinlik: Begüm Salihoğlu
Gelin Ayakkabıları: Divanni
After Party Elbisesi: Özgül Engin
Kimono/Sabahlık: House of Silk
Damatlık: W Collection
Damat Ayakkabıları: Prada

Önerilen Yazılar