Gerçek Düğünler

Pırıl İşmen ve Tayga Baltacıoğlu’nun Festival Temalı Sahil Düğünü

16/04/2020
Bridolog 6 dakikalık okuma
Pırıl’ın hepsi birbirinden güzel 3 elbisesini (bir başka deyişle gelinliğini :)), festival temalı harika dekorasyonu, son anda yaşanan aksilikleri ve destinasyon düğünüyle ilgili ipuçlarını Pırıl’dan dinledik ve eminiz, Pırıl ve Tayga’nın Six Senses Kaplankaya’da gerçekleşen sahil düğünü size çok ilham verecek!

Geçtiğimiz aylarda sizi götürdüğümüz çiftlik nişanında Pırıl ve Tayga’nın yarattığı samimi atmosferle ve yaptıkları zevkli tercihlerle nişan kutlamaları favorilerimiz arasına girmişti. (Eğer hala görmediyseniz bu linkten mutlaka göz atmanızı öneririz!) Tabii bir de bu güzel nişan kutlamasından sonra yaklaşan düğünleri konusunda da heyecanlanmıştık!

En az nişan kutlamaları kadar güzel, kendilerini yansıtan, bol eğlenceli bir düğünle “evet” diyen Pırıl ve Tayga’nın bu düğünü nasıl planladıklarını yine Pırıl’a sorduk ve çok samimi ve işinize yarayacağından emin olduğumuz cevaplar aldık!

Haydi başlayalım. :)

Merhaba Pırıl! Geçtiğimiz aylarda nişan kutlamanıza Bridolog’da çok severek yer vermiştik. Tayga’yla hikayenizi de o zaman dinlemiştik. Şimdi de sıra düğününüzle ilgili sorularımızda. :) İlk olarak ne zaman, nerede evlendiğinizi soralım. Ve neden bu tarih ve bu lokasyon?

Six Senses Kaplankaya düğün hafta sonumuzun gerçekleştiği lokasyondu. 27 Eylül 2019 misafirlerimize hoş geldiniz yemeği verdik ve konseptimiz Yunan ve Türk gecesiydi. Bu programımız saat 19.00’da başlayıp gece 24.00’te bitirdik.

28 Eylül 2019 günü ise nikahımız ve düğün gecemiz oldu. Havaların güzel olduğu bir döneme denk getirmek için Eylül ayının sonunda yapalım istedik.

Hoş geldiniz yemeği fotoğrafları:

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

Düğün mekanınıza düğün gününüzden ne kadar süre önce karar verdiniz?

Bizim düğün mekânı arayışımız maalesef biraz sıkıntılı geçti. Normalde Nisan ayında farklı bir mekanla anlaşmıştık; anlaştığımız organizasyon şirketini de oraya götürdük ve aslında erkenden her şey tamamdı. Fakat düğün sözleşmesinin bize ulaşması temmuzun ortasını bulunca ve bazı konularda anlaşmazlık yaşayınca düğünü o mekânda yapmaktan vazgeçtik.

Daha sonra acilen bir yeni mekân arayışına girdik. Ben atlayıp Bodrum’a gittim ve 1-2 hafta içinde en çok içimize sinen mekân Six Senses Kaplankaya’yı seçtik. Böylece düğüne 1 – 1,5 ay kala mekân değişmiş oldu. :) Benim için düğün hazırlıklarında tek stresli geçen dönem buydu.

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

Düğününüzde kaç davetli vardı?

200 davetlimiz vardı.

Nişan konseptinizi çok beğenmiştik, düğününüzün konsepti de en az o kadar güzel görünüyor! Bu konsepte nasıl karar verdiniz, nelerden ilham aldınız, biraz anlatır mısın?

İlk olarak nikahımız kumsalda, kumların üstünde oldu.

Nikah alanı:

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

Düğünümüz için ise organizasyon firması bize 7 farklı konsept sundu; hepsi birbirinden keyifliydi ama bizim en çok hoşumuza giden festival konsepti oldu ve onu seçtik. Düğünümüz kumsalın arkasında bulunan büyük çim alanda oldu ve burada minik oyunlar, pamuk şekerci, patlamış mısırcı, vodkalı haribo, bira duvarı, photo booth için salıncak, balon makinası, boya dolu balonlar ve bize hatıra kalacak onların atılacağı tuvaller vardı.

Nişanımızda olduğu gibi düğünümüzde de yine daha rahat, keyifli, sevimli, sıcak ve samimi bir ortam vardı. Tarz olarak daha çok kır düğününe yakındı diyebilirim. Düğün alanı püsküllerle ve minik ampul ışıklandırmalarıyla doluydu.

Düğün alanı:

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

Düğün hafta sonunuzda hepsi de birbirinden güzel görünen 3 farklı gelinlik/elbise giymişsin! :) Neden 3 elbise tercih ettin, hangi aşamalarda kıyafetini değiştirdin?

İlk gece yemeğinde İLA marka tüylü üst ve Zara payetli etek tercih ettim. Ayakkabı olarak da payetli Golden Goose sneakerlarımı giydim.

Hoş Geldiniz Yemeği

piril-tayga-dugun

Gelinlik olarak ise Atina’dan Brides by PTC mağazasından aldığım Monique Lhuillier marka gelinliği giydim. Pasta kesene kadar gelinliğimle kaldım ve saat 12’de pastayı kestikten sonra ben hemen Züleyha Kuru after party elbisemi giydim. Gelinliğimi bulmadan önce after party elbisemi bulmuştum. :)

Gelinlik

piril-tayga-dugun

piril-tayga-dugun

After Party Elbisesi:

piril-tayga-dugun

Yeri gelmişken gelin adaylarına minik bir ipucu verebilirim, gelinlik denemeye gittiklerinde her çeşit gelinliği denesinler çünkü farklı modeller ve tarzlar denedikçe kafada bambaşka fikirler oluşabiliyor ve aslında istemediğiniz veya size uygun olmadığını düşündüğünüz modeller üstünüzde denediğinizde bambaşka durabiliyor. Mesela ben gittiğimde “Straplez ve kabarık gelinlik kesinlikle istemiyorum” demiştim ve gelinliğimi görüyorsunuz. :)

Gelin adaylarının kafasını karıştıran konulardan biri de gelin ayakkabıları. Senin ayakkabı konusunda tercihlerin nasıl oldu? Bu konuda verebileceğin bir ipucu var mı?

Beni de en zorlayan kısım bu oldu. Ben rahatına çok düşkün biriyim o yüzden hem rahat, hem simli, hem güzel gözüken hem de Tayga’dan uzun olmayacağım topukta bir ayakkabı aradım. Gelinlik almadan önce düğünde giydiğim Jimmy Choo terlikleri aldım, ama simli ve terlik olduğu için rahat edemeyeceğimden emindim; o yüzden düğünümden 1 hafta öncesine kadar ayakkabı aramaya devam ettim. Ama bulamadığım için o terlikleri tercih ettim. :)

piril-tayga-dugun

Düğün alanına geçtikten yarım saat sonra Golden Goose markalı, simli sneakerlarıma geçiş yaptım. Ayakkabımın altına adını yazdığım bekar kız arkadaşlarım bu durumdan pek hoşlanmadı :) Gelin adaylarına tavsiyem kesinlikle ayaklarının rahat edeceği bir ayakkabı bulmaları.

Saç ve makyajına da değinmeden geçmeyelim. :) Gördüğümüz kadarıyla düğün esnasında saçın ve makyajın değişmiş, biraz anlatabilir misin? Bu konudaki tercihlerin nasıl oldu?

Büyük ihtimal “Pırıl abartıyorsun, bu kadar da değildir” diyeceksiniz ama gerçekten düğünde istediğim saçı, düğünüme hazırlanırken saçıma fön çekildiği sırada Pinterest’ten seçtim. :) İbrahim’le (İbrahim Çokal) saçımı gece boyunca 2-3 kere değiştiririz diye konuştuk ama topuzumu o kadar beğendim ve o kadar rahat ettim ki düğünümün sonuna kadar aynı saçla devam ettim.

piril-tayga-dugun

Makyajımı ise Melis abla (Melis İlkkılıç) yine en beğendiğim şekilde yaptı. Ben ise sadece ekstradan “bol bol” sim istiyorum dedim; o yüzden benim gelin makyajım simli bir gelin makyajıydı. After party elbisesine geçince de Hidayet (Hidayet Korkmaz) daha da sim dolu çılgın bir makyaj yaptı; makyajımı gece odaya gidince bile çıkarmak istemedim :)

piril-tayga-dugun
piril-tayga-dugun

Düğün giriş, ilk dans ve pasta müzikleriniz nelerdi? Seçmek zor oldu mu?

Düğüne giriş müziğimiz Mariage D’Amour - George Davidson, ilk dans müziğimiz Kenan Doğulu - Kandırdım’dı ve sonrasında Zorba’ya bağladık. :)

Giriş müziğimiz benim çok sevdiğim bir parçaydı ama Tayga’nın istemeyeceğini düşünüyordum; ona laf arasında “ya tutarsa” diye düşünerek şakayla karışık söyledim ve şansıma o da çok beğendi. :)

piril-tayga-dugun

Nişan kutlamanızdaki menünüzü çok sevmiştik. Bu sefer nasıl bir menü tercih ettiniz?

Çok teşekkür ediyorum. :) Biz düğün için en başından beri açık büfe yapmak istedik. Uzun bir açık büfe masası ve ana yemeklerin taze yapıldığı istasyonlar vardı. Yemekler ise daha çok İtalyan, birazcık Türk ve Yunan esintiliydi.

Bir destinasyon düğünü planlamanın en zor yanları neydi? Bu konuda önerilerin var mı?

Bizim ilk hedefimiz Yunan adalarında düğün yapmaktı ama planladığımız bütçeyi aşacağı için ve git gel yapmanın bizi ve düğün zamanı misafirlerimizi çok uğraştıracağını düşündüğümüz için bu isteğimizden kısa bir süre sonra vazgeçtik. Ama ilk başta Yunan organizasyon firmasıyla çalışmaya başladığımız için ve onların da bize sundukları konsepti çok beğendiğimiz için sonuna kadar onlarla devam edelim istedik.

Bence gelinler eğer uğraşmaya hazırlarsa destinasyon düğününe girişsinler; gerçekten de destinasyon düğünü planlamak çok yorucu bir süreç olabiliyor :)

piril-tayga-dugun

Düğün günü stresli miydin? :)

Açıkçası çok mutluydum, heyecanlıydım ve her şeyin nasıl olacağını merak ediyordum ama hiç stres olmadım. Hatta herkes bu duruma çok şaşırdı. :) Heyecanımın tavana fırladığı zaman ise nikah alanına yürüdüğümüz andı; herkesin ağladığını görmek beni çok duygulandırdı.

piril-tayga-dugun

Gelin adaylarına önemli bir ipucu vermeni istesek bu ipucu ne olurdu?

En büyük tavsiyem günlerinin keyfini çıkarmaları, kimsenin morallerini bozmasına izin vermemeleri. Herkesin başına aksilikler gelebilir, düğünde ters giden bir şeyler olabilir ama bunu fark eden genellikle bir tek gelin oluyor. O yüzden olumsuzluklar yüzünden mutsuz olmamalarını tavsiye ediyorum. Bir kadının yaşayacağı en özel ve en güzel günlerden birinde eğlenmelerine baksınlar, bolca dans etsinler ve başkalarının mutlu olup olmadığına değil, kendi keyiflerine baksınlar.

piril-tayga-dugun

Ayrıca minik bir şey daha, destinasyon düğünü yapacak gelinlerin gün içinde de beyaz giyinmeleri çok tatlı oluyor; yani düğüne gittikleri valizlerini bembeyaz yapmalarını tavsiye edebilirim. :)

piril-tayga-dugun

Künye:

Mekan: Six Senses Kaplankaya - ilk gece Meze by the Sea , düğün gecesi Aningha

Organizasyon: DeplanV

Davetiye: Pırıl kendisi yapmış. :)

Fotoğraf: CK filmphoto

Video: CK filmphoto

Ses ve Işık: BFA Production

Orkestra & DJ: Berk Mucir

Hoş Geldiniz Yemeği Elbisesi: İLA tüylü üst, Zara payetli etek

Gelinlik: Monique Lhuillier

After Party Elbisesi: Züleyha Kuru

Gelin Ayakkabıları: Jimmy Choo, Golden Goose

Aksesuarlar: Hoş geldiniz Yemeği küpeler - Academia

Saç: İbrahim Çokal

Makyaj: Melis İlkkılıç ve Hidayet Korkmaz

Gelin Buketi: Buse Üçer - Ribbon Flowers

Düğün Pastası: Aningha restoranın sahibi ve şefi Libero

Damatlık: Papillone Bespoke Tailors

Damat Ayakkabıları: Santoni

Gelin Sabahlığı: Bride.tobee

Önerilen Yazılar