Gerçek Düğünler

Pırıl İşmen ve Tayga Baltacıoğlu'nun Cıvıl Cıvıl Çiftlik Nişanı

16/04/2020
Bridolog 6 dakikalık okuma
Samimi, doğayla iç içe ve cıvıl cıvıl… Pırıl’ın bu üç kelimeyle tanımladığı, Pırıl’ın anneanne ve dedesinin çiftliklerinde gerçekleşen doğal, yaratıcı ve enerjik nişan kutlamalarına tek kelimeyle ba-yıl-dık! Yaratıcı dekorasyondan harika ikramlara, Pırıl’ın güzel elbisesinden saç ve makyajına tüm detayların çok ilginizi çekeceğine eminiz!

Pırıl’ın doğal ve rahat enerjisiyle ondan dinlediğimiz bu özel günde nişan veya düğünlerinde farklılık yaratmak isteyenlerin ilham alabileceği çok fazla detay var! Okumaya devam edin!

Peşin Not: Bu güzel kutlamada çiftin çalıştığı tüm firmaların yazının sonundaki “Künye”de yazdığını hatırlatalım!

Merhaba Pırıl! Nişanlın Tayga’yla hikayenizi biraz dinleyebilir miyiz?

Tabii! Tayga’yla 6 buçuk senedir beraberiz, 6 buçuk senenin 4 senesi ben Londra’da okurken geçti.

Ben 19 yaşındayken çıkmaya başladık ama ben onu daha öncesinden tanıyordum çünkü ablamın arkadaşıydı. Ama yüz yüze tanışmamız Haziran 2012’de Çeşme Marrakech gece kulübünde oldu; ilişkimiz ise 4 Nisan 2013’te başladı.

13 Şubat 2019’da evlenme teklif etti, bende tabii ki hazır olduğum için evet dedim! :)

piril-tayga-nisan

“Nişanımı hep anneannemlerin çiftliğinde yapmak istediğim için yazı bekledik.”

Fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla harika bir nişan kutlaması yapmışsınız! Bu güzel kutlamanın ne zaman ve nerede gerçekleştiğini öğrenebilir miyiz?

Aslında nişan kutlamasını evlilik teklifinden hemen sonra yapmak istedik ama ben anneannemlerin çiftliğinde, bahçede yapmak istediğimden yazı beklememiz gerekti. Haziran herkes için en uygun zamandı, o yüzden 29 Haziran’ı seçtik.

Bizim ailenin en büyük torunu ablam ve en küçük torunu benim. Ablam kız isteme törenini çiftlikte yaparak açılış yaptı, ben de en son torun olduğum için kapanışı burada yapmak istedim. :) Çiftliği seçmemizin sebebi bu. :)

piril-tayga-nisan

piril-tayga-nisan

Kutlama nasıl bir konseptte gerçekleşti? İsteme töreni gibi bir seremoni oldu mu?

Aslında nişan kutlamasından ziyade “kız isteme” dersek belki daha doğru olur çünkü bir tek ailelerimiz ve en yakınlarımızın olduğu bir organizasyondu.  Nişanlımın ailesindeki yaşça en büyük kişi kayınpederim çok sıcak ve esprili bir şekilde beni bizim ailemizin en büyükleri olan anneannem ve dedemden istedi. Dedem “verdim gitti” dedi ama anneannemin ikna olması kolay olmadı. :) Anneannem bana en son torunu olduğum için “kan kırmızım” der; kan kırmızısını vermekte biraz zorlandı ama kayınpederim onu en sonunda ikna etti. :) 

Yeri gelmişken gelinlere bir fikir vereyim; ben Tayga’ya kahvesini eski adetlerdeki gibi cezvede yaptım ve içine bol acılı şalgam suyu ekledim. :) Kahvenin yanındaki suya da Hindistan cevizi yağı koydum. :)

piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan

Kutlamada kaç misafiriniz vardı? Sence bu sayı ideal mi? :)

Toplam 100 kişiydik. Bana göre çok ideal bir sayıydı çünkü hem samimi bir ortamdı hem de bol eğlenceli bir gün oldu.

“Unkapanı’ndaki kumaşçıları tek tek gezip seçtiğim kumaştan masa örtüsü yaptım, en sevdiğim çiçek olan şakayık dokunuşuyla konsepti tamamladım”

Biraz da nişanınızın teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz?  Bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı yoksa bu güzel günü kendiniz mi organize ettiniz?

Nişanımızın temasını bulmakta biraz uğraştık; aklımda bambaşka fikirler vardı.  En sonunda karar veremeyince Unkapanı’ndaki kumaşçılara gittim, hepsini tek tek dolaştım ve en sonunda en çok içime sinen kumaşı bulup onu masa örtüsü yapmak için aldım.

Daha sonra en sevdiğim renkler (pembe, mercan, turuncu) ve en sevdiğim çiçeklerle (şakayık) masa konseptimi belirledim. Herhangi bir organizasyon firmasıyla çalışmadım, bütün organizasyonu ailece elbirliğiyle yaptık. :)

piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan

Misafirlerinize nasıl bir yemek ikramı yaptınız? Menünüzden kısaca söz edebilir misin?

Her çeşit yemek vardı; Süprem Catering, Havandan by Beff Gourmet ve Bayramoğlu Döner’den ortaya karışık bir menü yaptık.

Ilk olarak misafirlerimizi karşılarken ve kız isteme seremonisi bitene kadar bir meyve köşemiz vardı ve dolma, muska böreği ve patlıcanlı borekitas, fingerfood şeklinde dolaştırıldı. Yemek bölümünde ise sebze ağırlıklı mezeler, salatalar, karidesli humus ve mücver vardı. Daha sonra ise ikramlar Bayramoğlu Döner ile devam etti.  Gecenin en sonunda ise kalan gruba annem mercimek çorbası yapıp, ikram etti. :)

piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan

“Nişan elbisemi seçmek çok kolay oldu çünkü ilk denediğim ve en çok beğendiğim elbiseyi aldım!”

Elbisen çok güzel ve tam konsepte uygun görünüyor! Seçim yaparken zorlandın mı, neden bu elbiseyi tercih ettin, biraz elbisenden bahsedelim!

Çok teşekkür ediyorum. :) Benim için en kolay kısım buydu çünkü en çok beğendiğim ve ilk denediğim elbiseyi aldım. Bizim nisanımız öğlen 14.00’te başlayıp aksam 23.00’te bitti o yüzden hem şık hem de uçuş uçuş, bahçe konseptine uyacak rahat bir elbise seçmeye dikkat ettim. Bu yüzden bu Zimmermann elbiseyi tercih ettim.

piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan

Saç ve makyajın da çok doğal ve fresh görünüyor. Bu konuda nelere dikkat ettiğini öğrenebilir miyiz?

Ben özel günlerin öncesinde prova yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum, çünkü hiçbir zaman aynı saç veya makyaj olmuyor, tutmuyor. :) O gün nasıl hissediyorsan öyle devam etmelisin diye düşünüyorum çünkü her güne farklı bir şekilde uyanıyorsun ve hep yaptığın en basit topuz bile bazen bir türlü olmuyor. O yüzden ben de o sabah kuaföre gittim ve 10 senelik kuaförüm İbo’ya (İbrahim Çokal) “Açık saç istiyorum, nasıl bir şey yapmak istiyorsan öyle yapalım” dedim. O yapmaya başladı, ben de devamında Pinterest’te görüp beğendiğim birkaç dokunuşla saçımın tarzını belirledim.

Melis Ablaya (Melis İlkkılıç) ise sadece “Çok hafif ama bol simli ve aydınlatıcılı bir makyaj istiyorum” dedim ve çıkardığı sonuca bayıldım. Herkese en büyük tavsiyem sac ve makyajı çok büyütmeyip, o güzel günlerinin keyfini çıkararak hazırlanmaları, çünkü ortaya çıkan sonuç her zaman en güzeli oluyor.

piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan

Bu süreçte çok kararsız kaldığınız, bir türlü emin olamadığınız bir detay oldu mu?

En kararsız kaldığım şey az önce de bahsettiğim gibi masa örtüsüydü çünkü bütün konseptimi masa örtümü seçtikten sonra belirlemeye konsantre olmuştum. :)

piril-tayga-nisan

“Samimi, doğayla iç içe ve cıvıl cıvıl bir nişan kutlaması oldu.”

Nişanınızın tarzını nasıl tanımlarsın?

Samimi, doğayla iç içe ve cıvıl cıvıl.

piril-tayga-nisan
piril-tayga-nisan

Nişan kutlamanızı planlamanız toplamda kaç ayınızı aldı?

Ben hep çok son dakikacı biriyimdir, nitekim nişanımda da biraz böyle oldu. Davetiyeleri kendim yapıp 22 Mayıs günü herkese yolladım. Hazırlıklara masa örtüsü almamla birlikte 15 Haziran’da başladık, 25 Haziran Catering ve DJ’le anlaştık, 29 Haziran ise nişan tarihimizdi. :)

piril-tayga-nisan

Bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

Benim için her şey çok kolaydı ve her şey yolunda gitti. Yalnızca annem ve babam islerinden dolayı çok sık seyahat ettiklerinden ve onları hafta sonlarında İstanbul’da bulmak bir hayli zor. Benim için de bu süreçte en zorlayıcı bölüm nişan için herkese (özellikle annemlere) uyacak günü belirlemekti.

Düğün hazırlıklarınıza başladığınızı biliyoruz, düğününüzün hangi tarihlerde olmasını planlıyorsunuz? :)

Düğün hazırlıklarım çok yoğun gidiyor, tarih yaklaştıkça stres artıyor ve yine son dakikaya kalan birçok detay var. :) Ama biliyorum ki sonucu istedigim gibi olacak o yüzden o güne gidip bu özel günümün keyfini çıkarmayı heyecanla bekliyorum. Sadece birkaç haftam kaldı, düğünümüz 28 Eylül’de Bodrum’da :)

piril-tayga-nisan

“Benim çiftlere önerim nişandan birkaç ay sonra düğün yapmaları… Bence arayı uzatmak stresi artırıyor.”

Bu sürecin başına olanlara küçük bir ipucu vermek amacıyla, tecrübene dayanarak, nişan kutlamasıyla düğün arasında sence ne kadar zaman olmalı? :)

Ben bu yola girmeden önce hep nişan ve düğün arasında en az 1 sene olması gerektiğini düşünürdüm. Ama bu yola girince anlıyorsun ki aslında bu sureci uzatmanın hiçbir anlamı yok. Düğünün 5 ay önce olmasındansa 5 ay sonra olması sadece stresinin daha da artmasına sebep oluyor. Benim tavsiyem eğer çiftler kendilerinden eminlerse ve kendilerini hazır hissediyorlarsa hiç uzatmadan nişandan 3-5 ay sonra düğünlerini yapsınlar. Aradaki zaman ne kadar uzarsa, o kadar fazla gerginlik ortaya çıkabiliyor. :)

Pırıl’a keyifli sohbeti için teşekkür ediyoruz ve bu tatlı çifte düğünleri için şimdiden bol şans ve bir ömür boyu sonsuz mutluluk diliyoruz!

piril-tayga-nisan

Künye:

Mekân: Ballıkaya Çiftliği, Karamürsel
Çiçekler:  Ribbon Flowers
Catering:  Havandan İstanbul, Bayramoğlu Döner ve Suprem Catering
Davetiye: Kendim yaptım. :)
Fotoğraf:  CK Film Photo (Can Kınalıkaya’nın ekibinden Ahmet Güzeler)
Nişan Pastası:  Havandan İstanbul & Beam Bakes
Saç: İbrahim Çokal
Makyaj: Melis İlkkılıç
Ses ve ışık: BFA Production
DJ: BFA Production & Berk Erden
Nişan Elbisesi: Zimmermann (Beymen)
Ayakkabılar: Aquazzura
Küpeler: Kız isteme esnasında Baguette Jewellery, yemek esnasında Vanina

Önerilen Yazılar