Gerçek Düğünler

Nur Karaata ve Osman Uğurlu'nun Pre-Wedding'i ve Romantik Düğünü

16/04/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Nur Karaata ve Osman Uğurlu çifti ilk olarak arkadaşlarıyla doyasıya eğlendikleri disco ve beyaz temalı bir pre-wedding gerçekleştirdi. Ardından da rüya gibi bir düğünle evlendi. Giydiği kıyafetlerde kendi tasarımlarına da yer veren Nur Karaata’nın zevkli seçimlerini, çalıştığı isimleri ve hem pre-weddinginin hem de düğününün ayrıntılarını sizler için Nur’la konuştuk. Birbirinden güzel detaylar iç

Merhaba Nur! İlk olarak eşin Osman’la nasıl tanıştığını ve nasıl bir evlilik teklifi aldığını öğrenebilir miyiz?

Bundan 2 yıl önce, beni Denizli’de DENİB’in düzenlemiş olduğu plaj ve ev giyimi yarışmasına jüri olarak davet ediyorlar. O hafta ben başka bir işim olduğu için organizasyona katılamıyorum. Sonrasında yarışmayı yapan dernekten yönetim kurulu üyelerinden biri olan Osman’ı benim yerime jüri koltuğuna oturtuyorlar. Sonrasında gittiğimiz bir toplantıda bunun konusu açılıyor ve bu vesile ile tesadüf eseri tanışıyoruz.

Evlilik teklifi oldukça romantikti. Como gölünde, Riva üzerinde doğa ile içiçe... Hem tekneyi kullanıp, aynı zamanda drone’u ile çekim yapan ve yüzüğü cebinden çıkarıp bana takdim eden eşimi hala takdir ediyorum.

Bir çok işi aynı anda yapabiliyor. :)

Düğünden önce bir prewedding gerçekleştirdiniz. Bunu yapmanızdaki sebepler nelerdi? Nasıl bir organizasyon gerçekleştirildi?

Düğünde genel olarak çok fazla stresten ve 3-4 saatlik bir organizasyondan çok fazla bir şey anlamayacağımız söylenmişti. Biz de yakın arkadaş çevremiz ile daha tadına varabileceğimiz bir hafta sonu geçirmek istedik. Açıkçası bunda Osman daha ısrarcı oldu.

İlk gün konseptimiz aslında disco jungle’dı. Dress code ise glam.  Açık büfe barbekü yapıldı.

Osman hala tadını unutamıyor. :)   DJ performansı, St. Tropez’den gelen dansçılar ve bir canlı müzik grubu vardı. Keyifliydi.

İkinci gün ise marine konsept ile White Party yaptık.  Türk bir canlı performans ekibi vardı, ardından da Discolog çıktı.

Prewedding’de giydiğin elbiselerin markasını öğrenebilir miyiz? Bu elbiseleri seçerken nelere dikkat ettin?

Göcek’te Rixos Prive’da gerçekleşen iki gecede de kendi tasarladığım ürünleri giymeyi tercih ettim. Benim için en önemli olan kendimi rahat hissetmemdi.

Düğün gününüze gelelim. Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz?

Düğünümüz Denizli’de gerçekleşti, o sebeple mekan konusunda başka seçeneğimiz olmadığı için hiç zorlanmadık. Önemli olan A46 ile orada birlikte neler yaratabileceğimizdi.

Gerçekten de harikaydı.

Belirli bir düğün teması belirlediniz mi? Dekorasyonda nelerden ilham aldınız?

Temamız cherry blossom’dı. Oradan yola çıkarak masalara ve masa içlerine baharı andıran çiçekler yerleştirildi. Ve duvarlarda da bu detaylar kullanıldı.

Mum detayları benim için önemli. Salonda binlerce mum yanıyordu. Bu şekilde biraz da royal bir etki yaratılmak istendi.

Gelinliğinin markasını, özel dikim mi hazır giyim mi olduğunu öğrenebilir miyiz? Gelinliğini seçerken senin için önemli olan neydi?

Gelinliğimi enerjisine çok inandığım, benim de çok yakın dostum ve aynı zamanda mesleğimde her zaman bana destek olan İzmirli duayen modacı Ertan Kayıtken özel olarak hazırladı. Bundan tam 12 yıl önce ilk TV röportajımı onunla yapmıştım.

Bu süreçte birlikte hareket ettik , ne istediğimi zaten biliyordum ama yine de üzerinde değişiklikler yaptık. Gelinliğin içinde kendimi iyi hissetmem, alışılagelmişin dışında olması benim için önemliydi.

Peki saç ve makyajında nasıl bir tarz tercih ettin ve nelere dikkat ettin?

Gelinliğin detaylarını saçta kullanmayı tercih ettik. Makyajda ise sade bir makyaj tercih ettim.

Düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi?

Giriş müziğimiz: No:9 Wedding March
Dans müziğimiz ise VI. WALTZ 2
Pasta müziği Kayahan Seninle Her Şeye Varım Ben.

Peki düğünde ikinci bir gelinlik veya after party elbisesi giydin mi? Bu elbisenin tarzı nasıldı? Gelinlere ikinci bir gelinlik giymelerini önerir misin?

Sadece after party elbisesi tercih ettim. Ben düğünün haddinden fazla abartılmasına aslında çok karşıyım ve karakter olarak da her işi hemen bitirme, acele etme gibi bir huyum var. Özellikle bu düğün işlerinde çok aceleci davrandığımı ve çoğu işi A46’ya bıraktığımı söylemeliyim. Demo hazırladılar bir çok şeyin üzerinden geçtik, seçimlerimi yaptım ve günü bekledim. Onlara da ayrıca teşekkürler.

Davetlilerinize düğün hediyeliği verdiniz mi?

Nişanda çok özel parfümler ve lokumluklar hazırlatmıştık. Bunun üzerine daha iyi bir seçenek bulamadım ve düğünde hediyelik vermekten vazgeçtim.

Bu düğünü planlamak ne kadar sürenizi aldı? En zorlandığınız nokta hangisi oldu ve evleneceklere nasıl bir tavsiyede bulunursun?

Sanıyorum iki ay gibi bir süre içinde hazırlandık.  İnsan ilk kez yaşayacağı ve bilmediği bir iş için gerçekten garip duygulara girebiliyor. O yüzden en iyi tavsiyem oluruna bırakmak. Evlenmek sadece düğün gecesinden ibaret değil , düğün evet önemli ama sadece güzel bir başlangıca vesile.

Künye: 

Prewedding:

Mekân: Rixos Prive Göcek
Organizasyon: A46 Organization
Fotoğraf: 
Click34
Makyaj: Fatima Hayderova 
Ses ve ışık:  BFA
Elbiseler: Nur Karaata
Ayakkabılar: Nur Karaata

Düğün:

Mekân: Denizli Anemon
Organizasyon: A46 Organization
Davetiye: Bella Color
Fotoğraf: 
Click34
Ses ve ışık: BFA
Orkestra ve DJ: Enbe & Dıscolog
Pasta: A46
Gelinlik: Ertan Kayıtken
Gelin Ayakkabıları: Nur Karaata
Gelin Buketi: Tuvana Büyükçınar
After Party Elbisesi: Nur Karaata
Damatlık: Vakko
Damat Ayakkabıları: Morischi

Önerilen Yazılar