Gerçek Düğünler

2018’in En Çok Konuşulan 11 Düğünü

12/12/2018
Bridolog 4 dakikalık okuma
Kraliyet düğünleri, ünlü Hollywood yıldızlarının düğünleri, influencer düğünleri derken 2018 bizim açımızdan bir hayli bereketli bir yıl oldu dersek yalan söylemiş olmayız! Peki 2018'de en çok hangi düğünler konuşuldu? Bu düğünler nerelerde gerçekleşti, gelinler nasıl gelinlikler tercih etti? Haydi hep birlikte hafızalarımızı tazeleyelim!

Başlamadan önce not düşelim, yazımız içinde bir sıralama yapmadık! :)

1. Meghan Markle & Prens Harry

2019’un en çok konuşulan düğünü şüphesiz İngiliz kraliyet ailesinin gözde prensi Harry ile Amerikalı aktris Meghan Markle’ın düğünü oldu. Meghan Markle ve Prens Harry, 19 Mayıs 2018’de Windsor Kalesi’ndeki St. George’s şapelinde evlendiler ve milyonlar düğünle ilgili tüm detayları televizyondan, gazetelerden, sosyal medyadan an be an takip etti. 

Görkemli kraliyet düğününde Meghan Markle Givenchy imzalı bir gelinlik ve kraliyet ailesinin koleksiyonundan bir taç giydi. Amal & George Clooney, Victoria & David Beckham, Oprah Winfrey gibi birçok ünlü ismin de davetli olduğu seremoni tüm dünyada o kadar ilgi uyandırdı ki düğünde çiftin yaptığı tercihler modaya yön verdi ve vermeye devam ediyor.

Toplam 45 milyon dolara mal olan bu görkemli düğünle ilgili tüm detayları ele aldığımız yazımızı bu linkten okumayı unutmayın!

2018-dugunleri
Fotoğraf: Getty Images

2. Shanina Shaik & Dj Ruckus

Dünyaca ünlü model Shanina Shaik ve popüler DJ Gregory Andrews Nisan ayında Bahamalar’ın Eleuthera adasında evlendi. Her zaman sahilde evlenme hayali kuran Shaik, yaptıkları tropik esintili sahil düğünle bu hayalini gerçekleştirmişe benziyor!

Çift, düğünlerinin sade ve zarif bir tarzın üzerine bohem bir dokunuşla birlikte kendi tarzlarını yansıtmasını istemiş.

Shaik’in gelinliği Ralph & Russo tarafından özel olarak tasarlanmış ve tropik sahil temasına uygun olmasına özen gösterilmiş. Damat ise Tom Ford imzalı klasik, siyah bir smokin tercih etmiş.

2018-dugunleri-01

2018-dugunleri-02
Fotoğraflar: Sara Lobla

3. Chiara Ferragni & Fedez

Dünyaca ünlü moda bloggeri Chiara Ferragni, nam-ı diğer “The Blonde Salad”, ile İtalyan şarkıcı Fedez’in evliliği de özellikle Ferragni’nin sosyal medyada üzerindeki büyük etkisi ve popülaritesi sebebiyle çok merak edildi, çok konuşuldu. Çift, 1 Eylül 2018'de Sicilya’da etkileyici bir düğünle hayatlarını birleştirdi.

Ferragni, düğünde 3 farklı özel dikim Christian Dior gelinlik giydi. Düğün, dekorasyonundan after party kutlamasına, nedime elbiselerinden düğün hediyeliklerine her şeyiyle, en ince ayrıntılarına kadar büyük özenle düzenlenmişti. Eğer bu harika düğünle ve maliyetiyle ilgili tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz sizi bu yazımıza alalım!

2018-dugunleri
2018-dugunleri

4. Prenses Eugenie & Jack Brooksbank

İngiliz kraliyet ailesinin ikinci kraliyet düğünü Kraliçe Elizabeth’in torunu Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank’in Ekim ayında Windsor Kalesi’ndeki St. George’s şapelinde gerçekleşen düğünleri oldu. Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğünleri kadar olmasa da bu kraliyet düğünü de bir hayli ilgi çekti ve düğüne bir çok ünlü isim katıldı.

Prenses Eugenie, kendisine özel tasarlanmış çok zarif bir Peter Pilotto gelinlik ve Charlotte Olympia ayakkabılar tercih etti.

2018-dugunleri-3

5. Vincent Cassel & Tina Kunakey 

Ünlü Fransız oyuncu Vincent Cassel ve Tina Kunakey de 2018’de evliliğe adım atanlardan. Seremoni, Ağustos ayında Fransa’nın Bidart isimli sahil kasabasında gerçekleşti. Tina Kunakey, Vera Wang tarafından kendisine özel olarak tasarlanmış olan ve Wang’in tanımıyla gençliği, cazibeyi çağrıştıran bir gelinlik tercih etti. Cassel de sahil kasabasında gerçekleşen bu seremoniye uygun olarak lavanta renkli bir gömlek üzerine kırık beyaz bir takım elbise giydi.

6. Hilary Swank & Philip Schneider

Ünlü Hollywood aktrisi Hilary Swank Ağustos ayında iş adamı Philip Schneider ile hayatını birleştirdi. Çift, düğünlerini Kaliforniya’da ormanın içinde özel bir alanda, büyüleyici bir atmosferde gerçekleştirdi.

Swank, gelinlik olarak Elie Saab imzalı özel dikim bir elbise, after party elbisesi olarak ise Dior imzalı yine özel dikim bir elbise tercih etti.

2018-dugunleri-05

7. Württemberg Düşesi Sophie ve Andigne Kontu Maximillien

Bir kraliyet düğünü de Almanya’dan! Württemberg Düşesi Sophie ve Andigne Kontu Maximillien da Ekim ayında Almanya’da evlendi.  Gelinlik Stuttgart’taki bir atölyenin imzasını taşıyor!

8. Karlie Kloss & Joshua Kushner

Ünlü model Karlie Kloss ve Joshua Kushner de 2018’de sürpriz bir şekilde evlenenlerden! Çift, Ekim ayında New York’ta yaklaşık 80 kişinin katıldığı samimi bir törenle hayatlarını birleştirdi ve Kloss, seremoni için klasik tarzda bir özel dikim Dior gelinlik tercih etti.

2018-dugunleri-09

9. Gwyneth Paltrow & Brad Falchuk

Dünyaca ünlü aktris Gwyneth Paltrow, 2018’in Eylül ayının sonunda Hamptons’da gerçekleşen bir düğünle birlikte hayatını TV yazarı Brad Falchuck ile birleştirdi. Paltrow, gerçekleşen samimi düğünde özel dikim, dantel bir Valentino gelinlik giydi. Saçını ve makyajı oldukça doğal ve eforsuz görünen Paltrow, bizce çok güzel bir gelin olmuştu!

10. Priyanka Chopra & Nick Jonas

2018’in sonlarına doğru yaklaşırken gündeme damga vuran bir düğün de ünlü Bolywood aktrisi Priyanka Chopra ile Amerikalı şarkıcı Nick Jonas çiftinin Hindistan’da gerçekleşen düğünleri oldu. Bu düğünün bu kadar dikkat çekmesinin en büyük sebeplerinden biri de çiftin ünü ve popülaritesinin yanı sıra şüphesiz ki 3 gün 3 gece süren şatafatlı kutlamalar oldu.

Çift, hem gelinin hem damadın geleneklerine uygun olarak, bir Hindu bir de Hristiyan seremoni düzenledi. Hindistan’ın meşhur düğünleriyle ilgili hiçbir ayrıntıyı da atlamadılar. Hal böyle olunca, herkes merak içinde nasıl bir organizasyonu yapıldığını, çiftin nasıl kıyafetler tercih ettiğini izledi!

Chopra, klasik seremonide Ralph Lauren tarafından özel olarak tasarlanmış bir gelinlik tercih etti. Geleneksel seremonide ise çift Hindistan’ın geleneksel tarzda kıyafetleriyle boy gösterdiler.

2018-dugunleri-12

11. Chanel Iman & Sterling Shepard

Ünlü Victoria’s Secret modeli Chanel Iman ve Sterling Shepard 2018’in Mart’ında, Los Angeles’ta Beverly Hills’in meşhur otellerinden birinde evlendi! Kullanılan bol bol uçuk somon rengindeki güller, seremoninin “romantik” temasına büyük katkıda bulundu. Iman, ikisi de Zuhair Murad imzalı iki gelinlik tercih etti. Bu iki gelinlik de yine hem düğünün temasıyla, hem de gelinin diğer aksesuarlarıyla  uyumlu tarzdaydı!

2018-dugunleri-13

Önerilen Yazılar