Düğün Organizasyonu

Chiara Ferragni’nin Büyüleyici Düğünüyle İlgili Her Şey

18/11/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
3 farklı Dior gelinlikten özel yapım ayakkabılara, karnaval temalı after partyden nedime elbiselerine; dünyanın en ünlü moda bloggerı Chiara Ferragni'nin düğünüyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi hemen anlatıyoruz!

Sosyal medyayla ve modayla biraz ilgiliyseniz, dünyanın en ünlü moda bloggerı İtalyan Chiara Ferragni’yi -nam-ı diğer “The Blonde Salad”- mutlaka tanıyorsunuzdur. Instagram’da milyonlar tarafından takip edilen, dünyaca ünlü markaların göz bebeği, aynı zamanda kendisi de kendi markasıyla başarılı bir iş kadını olan Ferragni, hayatını 1 Eylül 2018 tarihinde gösterişli ve eğlenceli bir düğünle birlikte ünlü İtalyan şarkıcı Fedez ile birleştirdi.

Milyonların gözünü diktiği bu düğünde dünyaca ünlü modaevleri Ferragni’yi giydirebilmek ve bu düğüne dahil olabilmek için adeta sıraya girdi. Peki Chiara Ferragni nasıl bir gelinlik, saç, makyaj tercih etti, dekorasyon nasıldı, nasıl bir tema tercih edildi gibi soruları siz de herkes gibi merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Biraz başlara gidelim, çünkü hikâyenin başı da çok romantik başlıyor! Evlenme teklifi nasıl mı gerçekleşmişti? Fedez, Ferragni’nin 30’uncu yaş günündeki konseri esnasında Ferragni’yi sahneye davet etmiş ve kendisi için bestelediği şarkıyı söyleyerek Ferragni’ye evlilik teklif etmişti. Bu anlamlı ve romantik hareket haliyle herkesin çok ilgisini çekmişti. Bir de Ferragni düğüne ilişkin hazırlıklarla ilgili çokça paylaşım yaparak düğüne ilişkin merakı ve beklentiyi de kat be kat artırdı desek yalan söylemiş olmayız. O yüzden düğün günü geldiğinde herkes düğün detaylarını öğrenmek için yoğun çaba harcadı!

Hadi başlayalım!

Yüzük

Ferragni’nin tek taş pırlantası minik pırlantalarla süslü beyaz altın bir yüzük üzerine yuvarlak kesim bir pırlantanın yerleştirilmesiyle oluşturulmuş hem göz alıcı hem de yalın bir tercih.

chiara-ferragni-dugun

Çiftin alyansları ise İtalyan mücevher markası Pomellato tarafından çifte özel tasarlanmış. Işıl, ışıl, bol pırlantalı yüzüklerin içine çiftin isimleri işlenmiş.

Düğün Mekanı

Çift düğün için Sicilya’nın Noto şehrinde yer alan bir butik otel olan Dimora delle Balze’yi tercih etti. Kutlamalar 3 gün sürdü ve toplam 160 davetli katıldı!

Hoşgeldiniz Yemeği Elbisesi

Düğünün ilk günü davetliler için verilen “hoşgeldiniz yemeği”nde Ferragni, Prada’nın kendisi için özel olarak tasarladığı, altın renkli detayları olan açık pembe ışıl ışıl bir elbise tercih etti. Biz bu göz alıcı görüntüye bayıldık!

chiara-ferragni-dugun-03

Gelinlik

Düğüne dair en merak edilen konulardan biri Ferragni’nin ne tarzda bir gelinlik tercih edeceği ve tabii ki gelinliğin kim tarafından tasarlanacağıydı. Ferragni, düğün gününde üç tane haute couture Dior elbise tercih etti. İkinci elbisesini uzun ve kısa etekli olarak iki kere giydi.

Asıl seremoni için tercih edilen gelinlik, vücudu saran kroşe, dik yakalı ve uzun kollu bir tulum üzerine tül bir etekten oluşuyor.

Fotoğraf: David Bastianoni

İkinci ve Üçüncü Gelinlik

Ferragni’nin ikinci gelinliği ilkinin klasik dokunuşları aksine oldukça farklı elementler barındırıyor. Yine Dior tarafından özel tasarlanmış krem rengi gelinlikte Fedez’in Ferragni için yazdığı şarkıdan sözler ve çifti anlatan semboller yer alıyor.

chiara-ferragni-dugun-06

Bir süre ikinci gelinliğiyle vakit geçiren Ferragni, ilerleyen saatlerde elbisesinin çıkarılabilir uzun eteğini çıkardı ve yerine kısa ve tül bir etek giydi. Ferragni'nin tam kendi tarzını yansıtan bu elbiseyle rahat rahat dans edip eğlendiğini tahmin ediyoruz!

Saç & Makyaj

Ferragni, saç ve makyajında da doğallığı tercih etti. Dik yaka gelinliğiyle harika bir uyum içinde olan salaş topuzu ve aydınlık tonlardaki makyajı bizce Ferragni’nin yarattığı klasik ve zamansız görünümü çok güzel bir şekilde tamamlıyor.

chiara-ferragni-dugun-08

Nedimeler

Ferragni’nin nedimeleri de düğünün her detayı birbiriyle uyumlu parçalarından birisiydi. 6 nedime, Alberta Farretti tarafından özel olarak tasarlanmış toz pembe elbiseler giydi.

chiara-ferragni-dugun-09

Ayakkabılar

Ferragni, her elbise değişiminde ayakkabılarını da yine elbiseleriyle uyumlu-ve tabii yine kendisine özel olarak hazırlanan- Dior ayakkabılarla değiştirdi. İlk gelinliğiyle Dior’un ikonik sling-back modelinin beyaz halini, ikinci elbisesiyle ise aynı ayakkabının krem rengini tercih etti. Tül etekli kısa elbisesine geçiş yaptığındaysa bu defa aynı ayakkabının topuksuz versiyonunu giydi.

Dikkat; ayakkabıların üçünde de Chiara’nın ismi işlenmiş!

chiara-ferragni-dugun-10

chiara-ferragni-dugun-11
Fotoğraf: carlomengucci

Seremoni

Düğün seremonisi, otelin zaten yeşil bahçelerinin bol bol çiçekle süslenmesiyle birlikte adeta cennete dönüşmesiyle ortaya çıkan harika atmosferde gerçekleşti. Çift, davetlilerinin huzurunda evet dedikten sonra düğün yemeğine geçildi.

chiara-ferragni-dugun-12

Dekorasyon

Düğün yemeği için davetlilerin ağzını açık bırakacak bir düzenleme planlanmıştı: baştan aşağıya ışıklarla süslenmiş bir dekorasyon altında uzun masalar ve yine bol bol çiçek. Bu düzenlemede yalnızca beyaz, gümüş gibi çok açık renk tonlarının kullanıldığını farketmişsinizdir!

chiara-ferragni-dugun-13

After Party

Yemekten sonra ise Coachella Müzik Festivali’nden ilham alınarak hazırlanan karnaval alanına geçiş yapıldı. Burada eğlenmemek mümkün değil: dönme dolap, atlı karıncalar, eğlenceli oyuncaklar, ve tabii ki bol bol müzik!

chiara-ferragni-dugun-14

chiara-ferragni-dugun-15
Fotoğraf: Carlo Mengucci

Kişiselleştirilmiş & Eğlenceli Hediyeler

Çift, davetlilerine eğlenceli ve kendilerini anımsatacak hediyeler vermeyi ihmal etmedi. Kraliyet düğünü temalı kupalar, Chiara ve Fedez bebekleri ve bunlar gibi bir sürü eğlenceli hediye düğün sonrası partinin karnaval temasını harika şekilde tamamladı.

Photo: @fraferragni/Instagram

chiara-ferragni-dugun-17
Photo: @cfmascotte/Instagram

Maliyet

En merak edilen noktalardan birine gelelim: peki bunların hepsi ne kadara mal oldu? Tahmin edilene göre bu gösterişli düğünün çifte maliyeti 800.000 Amerikan Doları civarlarındaymış.

Bu çılgın çifte sonsuz mutluluklar diliyoruz!

Önerilen Yazılar