Gelinlikler

2021 Gelinlik Modası: Bilmeniz Gereken 10 Gelinlik Trendi

16/12/2020
Bridolog 4 dakikalık okuma
2020 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız bugünlerde eminiz ki 2021 gelinleri onları nasıl gelinlik tasarımları bekliyor merakı içerisindeler. Dünyaca ünlü gelinlik tasarımcıları 2021 koleksiyonlarını hazırladı ve tabii ki yeni trendler de ortaya çıkmaya başladı. Bu sezonda hem minimal tasarımlar sevenler hem de gösterişli gelinlik arayanlar kendilerine uygun tasarımları bulabilecek. 2021 gelin

Düğün sektörü açısından da zor bir yıl olan 2020’yi geride bırakıyoruz. Peki 2021’de bizi neler bekliyor? Bu sene dünyaca ünlü gelinlik tasarımcıları geçmiş yıllardaki ihtişamlı gelinlik tanıtım şovlarını çoğunlukla gerçekleştirememiş olsa da geçtiğimiz sezondan etkilenerek gelinlerin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni  trendleri ortaya çıkardılar.

2021 gelinlik modası trendler

2021 yılında nikah ve küçük düğünlerin fazlaca yapılacağı öngörüldüğü için alışılagelmiş uzun gelinlikler dışında mini ve midi boylarda çok şık gelinlik modelleri de öne çıkıyor. Ayrıca daha minimal tasarımları, düz saten, ipek ve krep kumaşlarla sıkça görüyoruz. Yine bu sene pelerinler, sırt dekolteleri ve zarif parlak işlemeler/kumaşlar da gelinliklerde göze çarpacak detaylardan. Gösteriş sevenler için ise bu etki daha çok büyük fiyonklar ve abartılı fırfırlarla sağlanacak.

Kısacası 2021’in öne çıkan 10 gelinlik trendine gelin birlikte bakalım!

1. Omuzdan Pelerin & Bolero Detaylı Gelinlikler

Geçtiğimiz sezondan pelerinli gelinlikleri görmeye alışmıştık. Bu sene de özellikle gelinliğin omuz kısmından başlayan ve gelinliğin kuyruğu gibi devam eden pelerinleri sıkça göreceğiz. Bu pelerinler aslında duvak kullanmak istemeyen gelinler için güzel bir tercih. Pelerinler gelinliğinizin modeline göre düz bir kumaş olabileceği gibi gelinliğinizle uyumlu işlemeleri ve parıltıları da  taşıyabilir. Özellikle klasikten yana olan gelinlerin hoşuna gidebilecek bir ayrıntı olacağını düşünüyoruz.

2021 gelinlik modası trendler

2021 gelinlik modası trendler
Savannah Miller

Başlıktaki bolero kelimesini ise yanlış duymadınız. Her ne kadar bolero biraz demode olarak algılansa da bu sene çıkabilen bir parça olarak gelinliklerde boleroları göreceğiz. Düz ve sade bir gelinlik seçtiyseniz bolero alternatifiyle gelinliğinizi canlandırmanız mümkün! Ayrıca kış geliniyseniz yine tüylü bir boleroyla şık bir tarz yakalayabilirsiniz.

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

2. Mini ve Midi Gelinlikler

Bu sene nikahların ve küçük düğünlerin fazlaca yapılmasıyla mini ve midi boy gelinliklere ilgi çok arttı. Bu nedenle dünyaca ünlü gelinlik tasarımcıları 2021 koleksiyonlarında alıştığımız gelinlik boyundan kısa modellere mutlaka yer vermeye başladı. Mini ve midi boyda gelinlikleri nikah veya düğününüzde kullanabileceğiniz gibi her şey normalleştiğinde eskisi gibi evden çıkış veya after party elbisesi olarak da tercih edebilirsiniz.

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

3. Çıkarılabilir Parçalı Gelinlikler

Bu sezon farklı tarzlarda kullanılabilecek gelinlikleri sıkça göreceğiz. Örneğin çıkarılabilir etek, kol, yaka ve pelerin gibi detaylar ile gelinler tek bir gelinlikle birden fazla tarzı yakalayabilecek. Özellikle içerisinde bulunduğumuz dönem sebebiyle çoğu gelinin ilk nikah yaparak düğününü daha sonraya ertelemek istediğini biliyoruz. Böyle bir durumunuz varsa çıkarılabilir parçaları olan bir gelinlik seçerek bunu hem nikahınızda hem de düğününüzde kullanabilir ve sanki faklı iki gelinlik giymiş gibi görünebilirsiniz. :)

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

4. Kare Yakalı Gelinlikler

90’lı yıllarda sıkça gördüğümüz kare yakayı bu sezon gelinliklerde bolca görmeye başlayacağız. Çoğu gelinin beğendiği kare yaka gelinliği sporlaştırırken, modern bir görüntü de yakalayabiliyor. Ayrıca göğsü toparlayıcı etkisi ve köprücük kemiklerini öne çıkarmasıyla gelinlere çok hoş bir dekolte de sunuyor. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının koleksiyonlarında kare yakalı gelinliklere bu sene çokça rastlayacaksınız.

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

5. Abartılı Fırfır Detaylı Gelinlikler

Minimal ve sade gelinliklere son dönemlerde fazlaca bir ilgi olsa da yine gösteriş ve farklılık seven gelinler için fırfır detaylarla öne çıkan gelinlikler bu sezon göze çarpıyor. Geçmiş yıllarda etek kısımlarında fırfır görmeye alışmıştık, ancak bu sezon daha çok gelinliklerin kol ve yaka kısmında bu detayla karşılaşıyoruz. Fırfır detaylar kullanımına göre zaman zaman gelinliği modernleştirebiliyor, zaman zaman ise romantiklik katabiliyor. Bu nedenle tarzınızı en iyi ifade edecek şekilde bir seçim yapmanız doğru olacaktır.

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

6. Büyük Fiyonk Detaylı Gelinlikler

Yine bu sezonda maksimalizm etkilerini de gelinliklerde görüyoruz. Bunun başında ise büyük fiyonklar geliyor. Genellikle gelinliklerin omuz ve sırt bölgesinde bulunan bu kurdelelerin daha çok düz kumaşlı ve sade gelinliklerle kullanıldığını görüyoruz. Abartılı bir detay olduğu için bizce de olabildiğince minimal gelinliklerle kullanıp ilgiyi fazla dağıtmamakta fayda var. :)

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

7. Kabarık Kollu Gelinlikler

Son birkaç sezondur karşımıza çıkan kabarık kol trendi bu sene de devam ediyor. Bu sene daha çok düşük omuzlu ve çıkarılabilen kabarık kolları göreceğiz. Kol detayları genellikle gelinliğe romantik bir hava katıyor. Ayrıca yine kollarda da gelinliğin tarzına uygun işlemeler, inciler gibi detayları görebiliyoruz. Yine gelinliğinizi iki kez kullanmak istiyorsanız çıkarılabilir kabarık kol detaylı bir model seçerek iki farklı tarz yakalayabilirsiniz.

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

8. Düz Kesim Minimal Gelinlikler

Bu sezon gelinliklerde maksimalizm etkisi görecek olsak da minimalizm de büyük bir yer kaplıyor. Düz saten, sade krep gelinlikler sıkça karşımıza çıkıyor. Hatta ipek gelinlikleri de minimal gelinlikler altında bu sezon çokça görüyoruz. Sade ve doğal bir tarzı olan gelinlerin veya nikahında daha sade olmak isteyenlerin minimal gelinliklere göz atmasını öneririz. Ayrıca minimal bir gelinlik seçerek ayakkabı, saç aksesuarı , mücevher gibi farklı bir aksesuarınıza da ilgiyi çekmeyi başarabilirsiniz.

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

9. Sırt Dekolteli Gelinlikler

Yıllardır popülerliğini sürdüren sırt dekolteli gelinlikler bu sene de trend olmaya devam ediyor. Özellikle ön tarafı kapalı bir gelinlik modeli seçmeyi düşünüyorsanız sırt dekoltesini tercih edebilirsiniz. Uzun kollu kış gelinliklerine de bu detayı çok yakıştırıyoruz.

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

10. Hafif Parıltılı Gelinlikler

Zaten bir süredir eskiden alışık olduğumuz şatafatlı, büyük taşlı gelinlikleri daha az görüyoruz. 2021 yılının gelinlik trendleri içerisinde de abartı işlemeleri olan gelinlikler yerine, gelinliğe yer yer işlenmiş parıltılı taşlar veya kendinden hafif simli kumaşları daha sık göreceğiz. Bu gelinlikler ise gelinlik dediğin zarif ama çok da sade olmamalı diyen gelinler için birebir. :)

2021 gelinlik modası trendler
2021 gelinlik modası trendler

Önerilen Yazılar