Gelinlikler

Dantel Detaylı 5 Farklı Balık Gelinlik Modeli

11/10/2018
Bridolog 2 dakikalık okuma
Balık gelinlik modelleri yıllar geçse de popülerliğini kaybetmiyor. Bu tip gelinliklerde en çok kullanılan kumaşlardan biri ise dantel. Biz de sizlere ilham vermesi adına dantel kumaştan oluşan 5 farklı tarzda balık gelinliği ve dikkat etmeniz gereken noktaları derledik!

Balık gelinlik modelleri popülerliğini uzuuun süredir sürdürmeye davam ediyor. Bu modelde dantel ve tül gibi bir çok kumaşın kullanıldığını görüyoruz; ortak özellikleri ise vücudu tamamen sarmaları. Bu nedenle balık gelinlik modellerini daha çok vücut hatlarını ön plana çıkarmak isteyen gelinler tercih ediyor. Özellikle uzun boylu ve kum saati vücut tipine sahip gelinler için bu model birebir! Balık gelinlikte gelinlerin göğüs ve kalça kıvrımları ile bel inceliği ön planda görünüyor ve uygun vücut tipiyle harikalar yaratılabiliyor. Ancak diğer gelinlik kesimlerine nazaran gelinin hareket kabiliyetini kısıtlayacağı için olabildiğince rahat bir balık modeli seçmek önemli. Özel dikimin gelinliğinizi vücudunuza uygun bir şekilde oturtturmanız ve rahat hareket etmenize fazlaca katkısı olacaktır.

Dantelin ise gelinliklere kattığı romantik hava yıllardır değişmiyor; gelinlik denilince akla ilk gelen kumaşlardan biri hala dantel. Ancak dantelin göze fazlaca çarpması nedeniyle, olabildiğince kaliteli dantel seçilmesi bizce çok önemli. Dantel işlemelerinin kalitesi arttıkça gelinliklerin görünümü de bir o kadar asilleşiyor. Bir çok gelinlik modelinde görüldüğü gibi balık modellerinde de dantel en çok kullanılan kumaşlardan. Sizler için çok seveceğinizi düşündüğümüz 5 farklı dantel detaylı balık gelinlik modelini derledik.

1. Göğüs Dekolteli Dantel Balık Gelinlik

Balık formundaki gelinliklerde sık rastladığımız detaylardan biri cesur göğüs dekoltesi. Elihav Sasson tasarımı bu gelinlik cesur gelinlerin tercih edebileceği türden. Dekolteli gelinliklerde kalabalık görüntüden kaçmak için dantelin gelinliğin yalnızca belirli bir kısmında yoğunlaşması yararlı oluyor. Bu tasarımda da dantelin etek uçlarında yoğunlaştığını görüyoruz.

2. Sırt Dekolteli Dantel Balık Gelinlik

Gelinlik: Steven Khalil, Fotoğraf: Lost in Love Photography

Aynı şekilde balık modeller vücudu güzelce sardığı için sırt dekoltesi de sıklıkla karşımıza çıkıyor, biz de bu görüntüyü çok seviyoruz!

İpucu: Dantel bir balık gelinlik giyecekseniz ve özellikle sırt dekoltesi verecekseniz sade tülden oluşan duvak en doğru tercih olacaktır!

3. Bohem Dantel Balık Gelinlik

Gelinlik: Grace Loves Lace

Tamamen dantelden oluşan Grace Loves Lace marka bu gelinlikte ise daha geniş motifli danteller ve omuz detayı kullanılarak gelinliğe modern, spor ve bohem bir hava verilmiş. Hatırlatalım, düşük omuz gelinlikler her zaman en çok tercih edilen modeller arasında!

4. Taş İşlemeli Dantel Balık Gelinlik

Dantel gelinliklerde minimal taş işlemelerden korkmayın, ancak dikkat etmeniz gereken nokta abartıya kaçmamak! Dantel işlemeli balık formundaki gelinlikler romantik bir görüntü sağlarken abartı taş ve pul kullanımı gelinliğin tüm tarzının yok olmasına neden olabilir. Bu Berta gelinlikte göğüs kısmında yoğunlaşan parlak taş kullanımı gelinliği daha dikkat çekici bir hale getirmiş.

5. Dizden Açılan Dantel Balık Gelinlik

İşte vücut hatlarını ön plana çıkarmak isteyenlere en uygun tarzlardan biri! Dize kadar vücudu sımsıkı saran dantel ve sonrasında tül kullanılan bu tipte bir gelinlik giyerseniz vücut hatlarınız daha belirgin olacaktır. Ancak unutmayın ne kadar tok bir kumaş kullanılırsa o kadar kusursuz bir görüntü elde edilir! Bu güzel görüntünün eksi yönü ise rahatlığınızdan biraz ödün vermeniz gerekeceği olabilir. :)

Önerilen Yazılar