Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi Elektrik Süpürgesi Markası Hangisi?

30/11/2020
Bridolog 4 dakikalık okuma
Evlerimizin vazgeçilmez yardımcıları, temizlik konusunda en büyük rolü üstlenen süpürge makineleri... Evet, bugünkü konumuz pek sevgili elektrikli süpürgeler :) En iyi elektrikli süpürge markalarını ve ünlü modellerini sizin için inceledik!

Çalı süpürgesinden faraşa, kocaman büyüklükteki hantal makinelerden kablosuz dikey süpürgelere giden uzun bir serüven bu. Söz konusu elektrikli süpürge olunca gelişen teknoloji ile birlikte konuşulacak şey epey bol. Kimisinin süper emiş gücü, kimisin su hazneli yıkama özelliği, kimisin de özel hava filtresi ile tozu hapsedişi...Her bir özelliğin bizi cezbettiğini biliyoruz. 

Hepimizin elektrikli süpürgelerde aradığı özellikler az çok aynı. Tozlarımız çekilsin, evimiz mis gibi olsun, makinemiz dayanıklı olsun. Ancak tüm bunları günümüzde piyasada bulunan neredeyse her süpürge makinesi ile yapabiliyoruz. Peki ya elektrikli süpürgenizin her detayı ile öne çıkmasına ne dersiniz? :) Yıkanabilir filtreler, tek şarj ile saatlerce çalışma gücü, en dar köşelere bile rahatça ulaşabilmesi, zarif tasarımları ve daha nice özellik...Bir süpürge makinesinden beklentiniz sadece temizlik değilse ve eviniz için en iyi elektrik süpürgesini arıyorsanız size harika önerilerimiz var. :) İşte söz konusu elektrikli süpürge olunca adından sıkça söz ettiren markalar ve ünlü modelleri:

Dyson V11 Elektrik Süpürgesi

1991 yılında kurulan İngiliz menşeili Dyson markası son yıllarda özellikle elektrikli süpürgeleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Ev temizliğini farklı bir noktaya taşıyan Dyson, son teknoloji kablosuz elektrikli süpürgeleri ile en çok ilgi gören elektrikli ev aletleri arasında yer almayı başardı. Dyson markasının birçok farklı modelde elektrikli süpürgesi var. Ancak bu modeller arasında en çok sevileni hiç şüphesiz Dyson V11. Yüksek emiş gücü, 60 dakikalık kablosuz kullanım süresinin yanı sıra V11 modeli, Dynamic Load Sensor (DLS) olarak bilinen otomatik ayar sistemi ile dünyanın en iyi ve en güçlü süpürge makinesi unvanına sahip. 

Dyson markasının ürettiği ve günümüze kadar üretilen en güçlü kablosuz elektrikli süpürge olarak kabul edilen V11, yüksek torklu, anti-statik, karbon liflerle çevrili başlığı sayesinde halıların dibinde bulunan tozlara kadar derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Auto, Boost ve Eco olarak üç farklı modda kullanılabilen V11, pratik temizliği ve dikey şarj ünitesi ile evlerin vazgeçilmezi haline geldi bile :) Siz de evinizde derinlemesine temizlik ve konfor arayanlardansanız, Dyson V11 modelini mutlaka incelemenizi öneririz. 

en-iyi-elektrikli-supurge

Miele Triflex Elektrik Süpürgesi

Söz konusu elektrikli süpürge olunca Alman teknolojisinin devlerinden Miele markasından bahsetmemek olmaz. Elektrikli ev aletleri, beyaz eşya ve endüstriyel ürünler konusunda ilk sıralarda yer alan Miele, elektrikli süpürgeleriyle de oldukça iddialı. Miele markasının birçok modelde elektrikli süpürgesi var. Kimisi sanayi kimisi ev tipi olan süpürgeler arasında en çok dikkat çeken model ise günlük kullanım için üretilen Triflex serisi. Şarjlı ve kablosuz dikey süpürge olarak piyasaya çıkan Triflex süpürgelerinin birçok farklı modeli bulunuyor. Değiştirilebilir lityum iyonlu aküsü, 120 dakikaya kadar dayanabilen şarj gücü, aydınlatmalı temizleme fırçası ve esnek kullanımı ile Triflex serisi kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. 

Üstelik Triflex serilerinde bulunan 3 farklı mod sayesinde temizliğinizi daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Erişim mesafeleri modu ile süpürgeniz en dar yerlere bile rahatça girerken, konfor modu ile geniş alanları detaylıca temizleyebilirsiniz. Triflex süpürgelerinde bulunan HEPA lifetime filtre özelliği sayesinde mikroskobik boyutlardaki toz partiküllerini temizleyerek alerjenlerden arındırabilirsiniz. Uzun lafın kısası söz konusu sıkı bir temizlik ve en iyi süpürge makinesi ise Miele markasının Triflex serisine kesinlikle göz atmalısınız. :)

en-iyi-elektrikli-supurge

Rowenta Air Force Elektrik Süpürgesi 

En iyi ve en sağlam elektrik süpürgesi denince dikey ve kablosuz süpürgeler arasında Rowenta kendinden bahsettirmeyi başarıyor! :) Rowenta markasının birçok elektrikli ev eşyası oldukça başarılı ancak Air Force elektrik süpürgesinin bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Dikey ve kablosuz Air Force süpürge, esnek dizaynı ile mobilya altlarında ulaşamadığınız en zor noktaları bile kolayca süpürme imkânı sunuyor. Kablosuz 35 dakika performansı, 100 AirWatt’lık güçlü çekim gücü ise süpürgenin en çok sevilen özelliklerinden. 

Rowenta Air Force süpürgesinin kıvrılan parçaları sayesinde hareket ve manevra kabiliyetiniz oldukça fazla! :) Süpürgenin toz başlığında yer alan özel LED ışığı ise saklanan tozları görmenizdeki en büyük yardımcınız olacak. Üstelik Rowenta Air Force süpürgesi ile evcil hayvan sahiplerini de düşünmüş ve zorlu tüylere özel aksesuarları ile gönülleri fethetmeyi başarabilmiş. :) Siz de Rowenta’nın Air Force süpürge modeli ile evinizde konforlu bir temizlik keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz! 

en-iyi-elektrikli-supurge

 

Philips XC8043 Elektrik Süpürgesi 

Yeni nesil elektrikli ev aletleri arasında en çok sevilen dikey ve şarjlı süpürgeler evimizin en büyük yardımcısı. Bu konuda en çok beğeni toplayan modellerden biri ise Philips markasına ait. Philips’in XC8043 modeli son yıllarda piyasaya giren en başarılı süpürge makinelerinden biri.

Tek şarj ile 125 m2 üzerinde alanı temizleme imkânı sunan Philips XC8043, patentli 360 derecelik başlığı ile tozların kaçmasına izin vermiyor! :) Kıvrım parçaları ile evin en dar köşelerini dahi kolayca temizleyebileceğiniz makinenin filtresini boşaltırken bu kadar çok tozun nasıl biriktiğine şaşırabilirsiniz. Evinizdeki tozun %99,7’sini yakalayan Philips XC8043 modeli ile tozlardan uzak, içiniz rahat bir temizlik sizi bekliyor! :) 

en-iyi-elektrikli-supurge

Electrolux PF91-ALGRY Elektrik Süpürgesi 

Günlük kullanımda profesyonel temizlik için vazgeçilmez elektrik süpürgelerinden birisi Electrolux PF91-ALGRY modeli. :) Pure F9 olarak bilinen şarjlı ve dikey süpürge daha ilk bakışta tasarımı ile güven vermeyi başarıyor. Electrolux’un ürünlerinin kalitesi tartışmasız harika ancak özellikle elektrikli süpürge konusunda bu modelinin oldukça başarılı olduğunu belirtelim. 

3’ü 1 arada akıllı aksesuarları ile evinizin her köşesini rahatça temizleyebileceğiniz süpürge, yüksek emiş gücü, kolay temizlenebilir filtresi ve uzun ömürlü şarjı ile kullanıcılarından tam puan alıyor. Üstelik makinenin yanında verilen ‘’Alerji Kiti’’ temizleme başlıkları ile evcil hayvan tüyleri, ince tozlarını mühürleyerek kolayca temizleme imkânı sunuyor. :) Siz de evinizde sağlam ve konforlu bir süpürge makinesi istiyorsanız, Electrolux markasının bu modelini inceleyebilirsiniz.

en-iyi-elektrikli-supurge

Önerilen Yazılar