Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi, Kaliteli Akıllı Robot Süpürge Markası ve Modelleri

27/12/2022
Bridolog 12 dakikalık okuma

Akıllı robot süpürgeler, ev temizliğini kolaylaştıran ve zaman kazandıran cihazlar olarak son zamanlarda oldukça popüler. Bu cihazlar, evinizdeki toz ve kirleri otomatik olarak temizlerken, kendinize daha fazla zaman ayırmanıza imkan veriyor. Ayrıca evde olmadığınız anlarda bile evinizi temizleyebilme fırsatı sunuyor.

Ancak, piyasada birçok akıllı robot süpürge markası bulunduğu için, seçim yapmak kolay değil. Bu yüzden size yardıma geldik! Bu yazımızda çeyiz için en iyi ve kaliteli akıllı robot süpürge markaları ve modelleri hakkında fikir alabilir ve sizin için en uygun ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. 

1- Philips Aqua Robot Süpürge 7000 Serisi

Evcil dostlarımızın tüylerinden şikayetçi olmak artık maziye karışıyor, çünkü Philips Aqua Robot Süpürge 7000 Serisi sahneye adımını attı! Ultra güçlü 5000 PA emiş gücüyle evcil hayvanların sevimli tüyleri dahil olmak üzere inatçı kirleri hızla ve etkili bir şekilde ortadan kaldırıyor. Ve işte karşınızda tek seferde silme ve süpürme özelliği! Bu yenilikçi özelliği sayesinde kuru ve ıslak karışık lekeleri tek seferde temizliyor. Örneğin yere ıslak toprak bile dökülse yalnızca robotu çalıştırmanız yeterli. :) Titreşimli mopu sayesinde kuru süpürgenin alamadığı ince tozlara da meydan okuyor.

En İyi Akıllı Robot Süpürge Markası

Philips Aqua Robot Süpürge 7000 serisi üstün engel algılama teknolojisi sayesinde temizlik sırasında karşılaşabileceğiniz her türlü engele de hazırlıklı. Artık robot süpürge kablolarımı da çekmiş gibi bir şikâyetiniz olmayacak. :) Mobilya altları, köşeler ve en zorlu noktalar dahi 360° lazer navigasyon sistemi ile hızla haritalanıyor ve titizlikle temizleniyor. Büyük mobilyaların arka kısımlarına sızabiliyor, köşelerdeki tozları ortadan kaldırıyor. Sonrasında ise istasyona dönerek otomatik olarak tozları boşaltıyor.

En İyi Akıllı Robot Süpürge Markası

Teknoloji harikası bu robot süpürge uzun pil çalışma süresi ile de dikkat çekiyor. Tam 180 dakika boyunca kesintisiz enerjisiyle evinizin A’dan Z’ye temizliğini garantiliyor. Yoldaşınız olacak kullanıcı dostu uygulamayla hızlı haritalama, rutin temizlik modları ve detaylı ayar seçenekleri sunuyor. Siz temizlik planı oluşturun, 'Başlat’a basın ve ardından sadece temiz evin keyfini çıkarın.

2- Roborock S7 Pro Ultra Çöp İstasyonlu Yıkamalı Akıllı Robot Süpürge

Roborock S7 Pro Ultra Çöp İstasyonlu Yıkamalı Akıllı Robot Süpürge

Roborock S7 Pro Ultra Çöp İstasyonlu Yıkamalı Akıllı robot süpürge, evinizdeki tüm zeminleri kusursuz bir şekilde toz, kir ve diğer atıklardan arındıran süpürme ile yıkama fonksiyonunu bir arada sunuyor. Bu cihaz, zeminleri tararken ve toz toplarken aynı zamanda su püskürterek yıkama işlemini de gerçekleştirebiliyor.

Roborock markasının bu akıllı robot süpürge modeli, siz müdahale etmeden evinizin herhangi bir yerinde bulunan çöp istasyonunu otomatik olarak bulup, toplanan atıkları çöp kutusuna bırakabiliyor. Bu sayede süpürme işlemini tamamladıktan sonra cihazın boşaltılması gerekmiyor ve sürekli olarak çalışmasını sürdürebiliyor. 5100Pa emiş gücüne ve hızlı şarj özelliğine sahip olan  Roborock S7 Pro Ultra Çöp İstasyonlu Yıkamalı Akıllı robot süpürge, evinizin en büyük yardımcısı olacak!

3- Xiaomi Mi Robot Vacuum Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Süpürge

En iyi akıllı robot süpürge modelleri arasında ilk sıralarda yer alan Xiaomi Mi Robot Vacuum Süpürge, hem süpürme hem de paspas işlevine sahip. Yüksek performanslı bir motoru bulunan bu ürün, evinizdeki her türlü tozun ve kirin düzenli bir şekilde temizlenmesini sağlıyor. Xiaomi’nin Mi Robot Vacuum Cleaner robot süpürge modeli, evinizin her köşesine ulaşıyor ve etrafındaki engelleri tespit ederek onları etkili bir şekilde atlayabilir. 10 mm kenar temizleme özelliği sayesinde ulaşılamayan alanları bile kolaylıkla temizleyebiliyor. Ayrıca,  bir uygulama aracılığıyla cep telefonunuzdan kontrol edebilir ve evinizdeki herhangi bir yere yönlendirebilirsiniz.

Akıllı sistem teknolojisine sahip bu ürünün en dikkat çeken özelliklerinden biri ise yüksek hassasiyet ve hassas sensör sistemine sahip olması. Bu sayede ultrasonik radar göndererek evinizin iç haritasını çıkarıp, kendine bir rota çiziyor. Bu şekilde de daha iyi bir temizlik için eş zamanlı lokalizasyon sunuyor.

4- Miele Scout RX3 Robot Süpürge

Miele Scout RX3 Robot Süpürge

Akıllı robot süpürgeler alanında da popüler bir marka olan Miele,  Scout RX 3 robot süpürge modeli ile dikkat çekiyor. Scout RX3, yüksek akü ömrü sayesinde 120 dakika kesintisiz bir şekilde çalışabiliyor. Kusursuz temizlik için 4 temizlik modu bulunan bu ürün, halı ve sert zeminlerde güçlü toz çekimi sağlıyor. Corner Brush özelliği ile ise evinizin her köşesine ulaşıyor. Scout RX3 ayrıca, dışa doğru açılabilen ve cihazdan çıkıntı yapan 20'li yan kolları sayesinde evinizin ulaşılması en zor noktalarında bile üstün hijyen sağlıyor.

Scout RX3, kişiye özel temizleme özelliği ile geniş kullanım fonksiyonu sunuyor. Robot süpürgenizin evinizin yalnızca belirli alanını temizlemesini istediğinizde yapmanız gereken çok basit. Bu alanı uygulamada favori alan olarak ayarlamanız yeterli. Siz de pratik ve etkili bir temizlik deneyimi için Miele markasının Scout RX3 robot süpürge modelini inceleyebilirsiniz.

5- Arçelik Rs 3121 Robot Süpürge

Arçelik Rs 3121 Robot Süpürge

Arçelik Rs 3121 Robot Süpürge, 2000 Pa yüksek motor gücü sayesinde evinizde derinlemesine temizlik sağlıyor. Rs 3121 Robot Süpürge kullanım sırasında pil gücü azaldığında otomatik bir şekilde şarj istasyonuna dönerek şarj oluyor. 

Arçelik markasının bu robot süpürge modeli paspas özelliği ile tüm sert zemin yüzeylerinde paspas yaparak süpürme işlemini gerçekleştirebiliyor. 500 ml’lik geniş toz haznesi kapasitesi sayesinde uzun süre boyunca boşaltmanıza gerek kalmadan kullanım sunuyor. 110 dakikaya kadar kullanım süresi sunan bu ürün, çeyiz hazırlığında olanlar için de oldukça iyi bir alternatif.

6- Irobot Roomba S9 Robot Süpürge

Irobot Roomba S9 Robot Süpürge

Akıllı robot süpürgeler alanında lider bir marka olan Irobot, Roomba serisi ile dikkat çekiyor. Irobot Roomba S9 robot süpürge, temizlik sırasında temizlik sırasında haznesinde biriktirdiği kir ve tozu otomatik olarak şarj ünitesindeki hazneye boşaltıyor. Kendi kendine toz boşaltma ve şarj özelliği sayesinde haftalarca temizlik yapabilen cihaz, pratik ve etkili bir temizlik sunuyor. 

Roomba S9, parke ve halı gibi evinizdeki tüm yüzeylerde kusursuz bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Irobot markasının  bu modeli evinizin hava kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan AeroForce Filtreleme Sistemi'ne sahip. Roomba S9, ayrıca  kendi kendine şarj edilebiliyor ve birkaç saat çalıştıktan sonra otomatik olarak şarj oluyor. Bununla birlikte evinizdeki tüm mobilyaları ve engelleri algılayıp, onların etrafından kusursuz şekilde hareket edeiyor. Bu sayede mobilyalarınıza ve diğer eşyalarınıza zarar vermiyor.

Irobot HOME uygulaması ile cep telefonunuzdan evinizdeki robot süpürgenizi kolayca kontrol edebilir, zamanlama ayarları yapabilir ve evinizdeki toz seviyesini takip edebilirsiniz. Siz de hem çeyiziniz hem de eviniz için Irobot markasının yüksek kaliteli  Roomba S9 robot süpürge modelini tercih edebilirsiniz. 

7- Dreame F9 Robot Süpürge

Dreame F9 Robot Süpürge

Dreame F9, yüksek güçlü motor sayesinde zorlu zeminlerde bile etkili bir temizlik sağlar. Ayrıca, robot süpürgenin yüksek kaliteli filtreleri sayesinde hava kalitesini iyileştirir ve evinizdeki alerjenleri azaltır. Dreame F9 Robot Süpürge, evlerde ve ofislerde kullanıma uygun tasarlandığı için çeşitli boyutlarda oda ve koridorları kolaylıkla temizler. Bununla birlikte cihazın özel tasarımı sayesinde evinizdeki tüm zorlu alanlara erişebilir. 

Dreame F9 Robot Süpürgeyi bir mobil uygulama aracılığıyla bulunduğunuz her yerden rahat bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Sesli komut desteği de mevcut olan bu ürünü kullanmak ise oldukça basit! Dreame F9 Robot Süpürge ayrıca, temizlik işlemini bitirdiğinde otomatik olarak şarj etme özelliğine de sahip. Bu sayede, cihazınız kullanıma her zaman hazır!

8- Arzum Ar4301 Robot Süpürge

Arzum Ar4301 Robot Süpürge

En iyi akıllı robot süpürge listemizde yer alan bir diğer ürün ise Arzum Ar4301 robot süpürge. Evde çalışanlar veya yoğun bir iş temposuna sahip olanlar için, düzenli ev temizliği yapmak zor olabilir. Arzum Ar4301 robot süpürge, evinizin temizliğini otomatik olarak gerçekleştirirken size keyfini çıkarmak kalır.

Arzum Ar4301’in tasarımında rahat ve detaylı kenar temizliği sağlamak için iki adet yan temizlik fırçası bulunuyor. Arzum Ar4301, Gyro Teknolojisinin sunduğu Akıllı Navigasyon ve Geçici Haritalama sayesinde temizlenen yerlerden bir kez geçerek temizlik süresini en aza indirir ve her çalıştırıldığında odanızın geçici bir haritasını çıkarır. 4’ü 1 arada temizlik sunan bu cihazın yan fırçaları süpürür, döner fırça sistemi tozları yakalar, vakum sistemi derinlemesine temizlik sağlar ve son olarak mopu ile siler.

9- Viomi V3 Robot Süpürge

Viomi V3 Robot Süpürge

Viomi V3 robot süpürge, önde gelen robot süpürgelerinden biri. Viomi V3 robot süpürge, yüksek hassasiyetli sensörler ve yüksek kaliteli motoru sayesinde oldukça hassas bir şekilde çalışır ve evinizdeki tüm zeminlerde gereken temizliği sağlar. 

Virus Killer sterilizasyon sistemi ile zemini temizlerken aynı anda havadaki virüsleri ortadan kaldırır. Hem paspas hem de süpürme işlemi gerçekleştiren Viomi V3 robot süpürge yalnızca 65 db ses seviyesi sayesinde sizi rahatsız etmez. 550 ml toz deposu ve 550 ml büyük su deposu bulunan bu cihaz, 150 dakikalık uzun kullanım süresi ile 250 m² alanı tek seferde temizleme imkanı sunar. Siz de Viomi V3 robot süpürge modeli ile temizliğe harcadığınız zamanı ve enerjiyi azaltabilir ve zahmetsiz temizliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

10- Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot

"En kaliteli robot süpürge hangisi?" sorusunun yanıtlarından biri de Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Süpürge.  Çalıştığı alanın haritasını çıkaran bu robot süpürge, cihaz düşme engelleyici özelliğine de sahip. Sesli asistan ile pratik kontrol özelliği sunan Roidmi Eve Plus, mükemmel işlevi ile birlikte tasarımıyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Navigasyon sisteminde  LDS lazer navigasyon teknolojisini kullanan bu cihaz, evinizin haritalamasını detaylı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra çalışmaya başlıyor. Ayrıca engel algılayıcı sensörü sayesinde engellerden kaçınarak temizliği kesintisiz şekilde sürdürüyor.

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot, zamanlayıcı ayarı sayesinde belirlediğiniz gün ve saatlerde temizlik işlevini pratik ve etkili bir şekilde gerçekleştiriyor.  Robot süpürgenizin sizin evde olmadığınızda  çalışmasını istiyorsanız, cihazınızın konum sensörü özelliğini kullanarak, siz eve gelene kadar evinizi temizleyecek şekilde programlayabilirsiniz.

11- Lydsto S1 Ozon Sterilizasyonlu Robot Süpürge

Lydsto S1 Ozon Sterilizasyonlu Robot Süpürge

En iyi robot süpürge listemizin ön sıralarında yer alan bir diğer marka Lydsto. Lydsto markasının S1 Ozon Sterilizasyonlu Robot Süpürge modeli ise en beğenilenlerden biri. Bu cihazın öne çıkan özellikleri arasında özellikle ozon sterilizasyonu özelliğine sahip olması. Bu özellik sayesinde evinizdeki bakteri ve virüsleri tamamen ortadan kaldırmayı sağlıyor.

Bu robot süpürge aynı zamanda yüksek çözünürlüklü bir kamera ve yüksek hassasiyetli sensörleri sayesinde evinizdeki tüm alanları tarayarak toz ve kirleri tespit ediyor ve bu alanlara odaklanarak temizlik yapıyor. Özel bir yüzey tarama modu sayesinde ise parlak zeminler gibi daha zor temizlenebilen yüzeylerde de etkili bir şekilde temizlik gerçekleştiriyor.

Ayrıca çok yönlü bir cihaz olan Lydsto S1 Ozon Sterilizasyonlu robot süpürge, evinizdeki mutfak, yatak odası ve oturma odası gibi farklı alanlara uyum sağlayarak temizliği özelleştirebiliyor. Bu sayede farklı zemin ihtiyacına göre farklı temizlik modları belirleyerek daha verimli bir şekilde çalışıyor.  Lydsto S1 Ozon Sterilizasyonlu Robot Süpürge’nin mükemmel işlevi ve üstün tasarımı ile kusursuz ve pratik temizliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sıra En İyi Akıllı Robot Süpürge Markaları Editör Puanı
1 Philips Aqua Robot Süpürge 7000 Serisi 10/10
2 Roborock S7 Pro Ultra Çöp İstasyonlu Yıkamalı Akıllı Robot Süpürge 10/10
3 Xiaomi Mi Robot Vacuum Süpürge 10/10
4 Miele Scout RX3 Robot Süpürge 9,5/10
5 Arçelik Rs 3121 Robot Süpürge 10/10
6 Irobot Roomba S9 Robot Süpürge 9,5/10
7 Dreame F9 Robot Süpürge 9,5/10
8 Arzum Ar4301 Robot Süpürge 9/10
9 Viomi V3 Robot Süpürge 9/10
10 Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot 9/10
11 Lydsto S1 Ozon Sterilizasyonlu Robot Süpürge 8,5/10

Bu listeyi mutlaka okumalısınız: Çeyiz için En İyi Elektrik Süpürgesi Markası Hangisi?

Robot Süpürge Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 2-3 yılda hızla hayatımıza giren robot süpürgelerin kullanımı her geçen gün artmaya devam ediyor. Robot süpürgeler birçok açıdan kullanıcılara rahatlık ve pratiklik sağlıyor. Robot süpürgeler, ev temizliğine zaman ayırmak istemeyen veya yoğun tempolu bir yaşama sahip olan insanlar için oldukça pratik bir kullanıma sahip. Robot süpürgeler hakkında sorularınız varsa aşağıda sıkça sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Robot Süpürgenin Emiş Gücü Kaç Watt Olmalı?

Robot süpürgelerin emiş gücü genellikle 2000-4000 Pa arasında değişir.

Ürün yelpazesi çok geniş olduğu için ortalama emiş gücüne sahip bir makine seçmek sizin için her zaman daha iyi olacak. Toz veya kirleri tamamen ortadan kaldırması için emiş gücü daha yüksek olanları tercih edebilirsiniz.  Ayrıca farklı yüzeylerde farklı vakum gücü kullanan modeller en kullanışlıları olduğunu söyleyelim. Örneğin robotunuz halıları tanımlayabilmeli ve süpürürken daha yüksek bir emiş gücüyle çalışmalı.

Robot Süpürge Su Çekerse Ne Olur?

Robot süpürgeler, evdeki kir ve tozu pratik bir şekilde toplamaya yardımcı olarak evinizi daha temiz ve düzenli hale getirir. Robot süpürgelerin çalışma prensibi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak, cihazın daha iyi çalışmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.  Robot süpürgeler suyu emmek için tasarlanmamıştır. Bu nedenle de hafif ıslak zeminlerde zarar görmeden hareket edebilse de alt kapak hizasının sıvı almamasına dikkat edilmeli. Ayrıca mop yapan robot süpürge modelleri de zemindeki suyu emmez.

Robot Süpürge Batarya Ömrü Kaç Yıl?

Robot süpürgeler de diğer elektronik eşyalar gibi batarya ömrüne sahip. Genellikle robot süpürgelerin 2 yıllık batarya ömürleri bulunuyor. Batarya ömrü dolan robot süpürgelerin bataryası yenisiyle değiştirilebiliyor.

Robot Süpürge Filtresi Ne Zaman Değişir?

Robot süpürge filtrelerinin ne zaman değiştirilmesi gerektiği, çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterir. Bu faktörler arasında robot süpürgenin kullanım sıklığı ve evdeki toz seviyesi bulunuyor. Eğer robot süpürgenizi haftada birkaç kez kullanıyorsanız filtrenin daha az değiştirilmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak, eğer süpürgenizi günlük olarak kullanıyorsanız, robot süpürgenizin filtresini daha sık değiştirmeniz gerekir.

Evinizdeki toz seviyesi de filtrenin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini etkiler. Eğer evinizde çok fazla toz ve kir bulunuyorsa, filtrenin daha sık değiştirilmesine ihtiyaç duyulabilir. Buna bağlı olarak da robot süpürge filtrenizi genellikle 6 ayda 1 değiştirmenizi öneriyoruz.

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Robot süpürgeler, ev temizliği için pratik bir seçenek olsa da piyasada bulunan binlerce robot süpürge arasından doğru bir şekilde seçim yapılması oldukça zor. Yanlış robot süpürge seçimi ise cihazdan beklediğiniz sonucu alamamanıza neden olabilir. Aşağıda robot süpürge alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair birkaç önemli noktayı sizinle paylaştık.

  • Özelliklerini İnceleyin: Öncelikle, satın alacağınız robot süpürgenin ihtiyacınıza uygun özelliklere ve fonksiyonlara sahip olup olmadığını belirlemek önemli. Bu doğrultuda kullanacağınız robot süpürgenin evinizin zemini için uygun olduğundan emin olun. Çünkü robot süpürgeler genellikle seramik, mermer, parke ve lamine gibi sert zeminler için uygun iken halı kaplı zeminlerde kullanıma pek elverişli olmayabilir. Örneğin evinizde yüksek halı var ise robot süpürgenin engel aşabilme kapasitesini öğrenmelisiniz.
  • Ayak Yüksekliğine Dikkat Edin: Robot süpürgelerin evinizdeki eşyaların altına kolay bir şekilde girerek temizleyebilmesi için eşyalarınızın ayak yüksekliğinin robot süpürgeden daha yüksek olması gerekir. Bu nedenle evinizdeki mobilyaların ayak yüksekliğinden kısa olan robot süpürge tercih edin.
  • Batarya Ömrünü Kontrol Edin: Robot süpürgelerin batarya ömrü de robot süpürge satın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta. Özellikle, evinizin büyüklüğüne göre uygun bir batarya ömrüne sahip olan robot süpürge tercih etmeniz önemli. Ayrıca, robot süpürge bataryasının hızlı şarj olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.
  • Harita Özelliğinin Evinizle Uyumlu Olduğuna Dikkat Edin: Bazı robot süpürgeler bir harita kaydedebilme özelliğine sahipken bazıları birden fazla harita kaydedebiliyor. Eğer çok katlı bir evde oturuyorsanız robot süpürgenin her katı süpürebilmesi için birden fazla harita kaydedebilen bir model seçmelisiniz.
  • Daha Fazla Sensöre Sahip Robot Süpürgeleri Tercih Edin: Daha fazla sensöre sahip olan robot süpürgeler, mobilyalarınıza daha az çarpar ve temizliği daha etkili bir şekilde yapar. Bu sayede mobilyalarınız ve robot süpürgeniz çarpma darbelerinden korunur.
  • Wi-Fi Özelliği Olanları Tercih Edin: Robot süpürgenizi evde yokken çalıştırmak ve evde olmadığınız zamanlarda da çalıştırmak için Wi-Fi özelliğine sahip akıllı robot süpürge modellerini tercih etmeniz sizin için daha mantıklı bir seçim olacak.
  • Toz ve Su Haznesinin Kapasitesini İnceleyin: Büyük bir toz ve su haznesi bulunan akıllı robot süpürgeler, daha geniş bir alanı etkili bir şekilde temizleyebilir. Toz ve su haznesi arka bölümde olan robot süpürgeler, haznesi yukarıda bulunanlara kıyasla daha fazla kapasite sunar.
Advertisement

Önerilen Yazılar