Ev İhtiyaçları

En İyi Su Arıtma Cihazı Markası ve Modeli Hangisi?

25/01/2023
Bridolog 12 dakikalık okuma

Musluk suyunun kalitesi, yaşadığınız yere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir ve suyunuz içilmesi güvenli kabul edilse bile, tadını ve kokusunu etkileyebilecek bazı zararlı kimyasallar ve bakteriler içerebilir. Bakteriler, kimyasallar ve diğer zararlı maddeler gibi kirleticileri uzaklaştırarak evlerimizdeki suyun kalitesini artırmak için kullanılan su arıtma cihazları ise yaşam kalitemizi artırmak için harika bir çözüm. Bu yazıda, piyasadaki en iyi su arıtma cihazlarından bazılarını sizler için inceleyeceğiz ve hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olacağız.

1- AO Smith Frezya 300 S Tam Boy Su Arıtma Cihazı

AO Smith Frezya 300 S Tam Boy Su Arıtma Cihazı
AO Smith Frezya 300 S Tam Boy Su Arıtma Cihazı

En iyi su arıtma cihazları listemizin başında AO Smith Frezya 300 S Tam Boy Su Arıtma Cihazı yer alıyor. Bu cihaz, alkali filtresiyle kalsiyum, sodyum, potasyum ve magnezyum gibi faydalı mineralleri suya geri kazandırır. Suyun pH değerini 8.0’ın üzerine çıkararak, suyunuzu alkali hale getiren arıtma, böylece vücudunuza da ek mineral sağlıyor.

Eco Mod Teknolojisi’nin sahip olduğu foto dedektörü ile gece otomatik olarak sistemi durdurur ve bu sayede enerji tasarrufu sağlar. Aynı zamanda soğuk ve sıcak su kullanım sıklığına göre ısı kontrol düğmelerinden birini devre dışı bırakma imkânı sunar. Bu da daha yüksek tasarruf anlamına gelir.

Aşağıda AO Smith Frezya 300 S Tam Boy Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik.

 • Sıcak Su Tankı Kapasitesi: 1.8 Litre
 • Soğuk Su Tankı Kapasitesi: 3 Litre
 • Kullanılabilecek su: Şebeke Suyu
 • Ürün boyutları: 26 x 31 x 110 cm
 • Ürün ağırlığı: 21 Kg

Bu listeyi mutlaka okumalısınız: En İyi, Hızlı Pişiren Mini Fırın Markası ve Modelleri

2- Maximal Detox DXB Hidrojenli Su Arıtma Cihazı

Maximal Detox DXB Hidrojenli Su Arıtma Cihazı
Maximal Detox DXB Hidrojenli Su Arıtma Cihazı

Maximal Detox DXB Hidrojenli Su Arıtma Cihazı ile içtiğiniz suyun kalitesini arttırabilirsiniz. Hidrojenli su, antioksidan etkiye sahip olan suda çözünmüş hidrojen molekülleri içerir. Moleküller içeren hidrojenli su ile bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudunuzu çeşitli hastalıklardan ve alerjik reaksiyonlardan koruyabilirsiniz. Aynı zamanda diyabetin kontrol altında tutulmasını sağlayabilir, yorgunluğunuzu azaltabilir, zayıflayabilir ve hatta düzenli kullanımda yaşam kalitenizi önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz.

Maximal Detox DXB’nin Hidrojenli Su Arıtma Cihazı dokunmatik ekranı ile tek tuşla kontrol özelliği sunuyor. Kendi kendini temizleme özelliğine sahip bu cihaz, 8, 10 ve 13 dakikalık operasyonlar ile manyetik veya hidrojenli su üretiyor. Siz de Maximal Detox DXB Hidrojenli Su Arıtma Cihazı ile içme suyunuzu daha temiz ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Aşağıda Maximal Detox DXB Hidrojenli Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik. 

 • Ürün boyutları: 21 x 18,2 x 33,6 cm
 • Net Ağırlık: 2.2 KG
 • Sürahi Kapasitesi: 1600 mL
 • Şişe Ölçüleri: 22,4 x 20,5 x 25 cm

3- Arçelik SAS 6420 T Su Arıtma Cihazı

Arçelik SAS 6420 T Su Arıtma Cihazı
Arçelik SAS 6420 T Su Arıtma Cihazı

Arçelik SAS 6420 T Su Arıtma Cihazı, evler ve işyerleri için temiz ve güvenli içme suyu sağlamak üzere tasarlanmış, üstün nitelikli bir su filtreleme sistemi. Bu su arıtma cihazı, sahip olduğu gelişmiş özelliklerle piyasadaki en etkili ve verimli su filtreleme sistemlerinden biri.

Arçelik SAS 6420 T'nin en önemli özelliklerinden biri gelişmiş filtreleme sistemi. Ters osmoz teknolojisi içeren bu cihaz, 4 ayrı filtreleme işlemi ile donatılmış bir cihaz. Bu çok aşamalı filtreleme işlemi, tortu, klor, böcek ilaçları ve çok çeşitli kirletici maddeleri gidererek, temiz bir içme suyu sağlar. Arçelik SAS 6420 T ayrıca, pratik bir şekilde monte edilebilen zarif tasarıma sahip.

Arçelik SAS 6420 T'nin bir diğer dikkat çeken özelliği de kolay kullanımlı dijital ekranı. Bu ekran, filtrelerin durumu, su akış hızı ve su sıcaklığı gibi su arıtma cihazı hakkında gerekli bilgileri gösterir. Ayrıca filtreleri değiştirme zamanı geldiğinde sizi uyarır, böylece suyunuzun kalitesini her zaman korumuş olursunuz.

Aşağıda Arçelik SAS 6420 T Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik.

 • Günlük Su Temizleme Kapasitesi (litre): 189 lt
 • Soğuk Su Tank Kapasitesi: 4.2 lt
 • Sıcak Su Tank Kapasitesi: 1.8 lt
 • Ürün boyutları: 49.0 x 37.9 x 47,0 cm
 • Harici Tank Kapasitesi (Litre): 12 lt

Bu listeyi mutlaka okumalısınız: En İyi No Frost Buzdolabı Markası Hangisi?

4- Hidrotek Hidrojen Aaa Ph 9,5 Su Arıtma Cihazı

Hidrotek Hidrojen Aaa Ph 9,5 Su Arıtma Cihazı
Hidrotek Hidrojen Aaa Ph 9,5 Su Arıtma Cihazı

Hidrotek Hidrojen Aaa PH 9,5 Su Arıtma Cihazı, suyu temizlemek ve suyun genel kalitesini iyileştirmek için birkaç farklı filtreleme yöntemini kullanır. Bu cihazın en önemli özelliklerinden biri, suyun pH seviyesini 9,5'e çıkarabilmesi. Ağır metaller gibi birçok zararlı maddeyi daha yüksek bir pH seviyesinde gidermek ise daha kolay. Cihaz ayrıca tortu ve aktif karbon filtreleri dahil olmak üzere çok aşamalı bir filtreleme işlemi kullanır.

Bu cihazı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden biri de kaçak sensörü bulunması. Bu sensör ile su arıtma cihazında herhangi bir su kaçağı gerçekleştiğinde cihaz sesli sinyal verir. Hidrotek Hidrojen Aaa Su Arıtma Cihazının üretiminde kullanılan malzemelerin tümü paslanmaz çelikten oluşur. Bu sayede cihazınız hem paslanmaz hem de yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Aşağıda Hidrotek Hidrojen Aaa Ph 9,5 Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik.

 • Hacim (litre): 8 lt
 • Ürün boyutları: 44 x 44 x 26 cm
 • Kullanım tipi: Tezgâh Altı
 • Ürün ağırlığı: 10 kg

5- Aura İhlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı

Aura İhlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı
Aura İhlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı

Aura İhlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı, temiz ve güvenli içme suyu sağlamak için en son teknolojilerin bir arada sunan bir ürün. 5 farklı filtreleme sistemine sahip olan Aura İhlas Cebilon Silver, suda bulunan zararlı maddeleri giderir. Pompasız su arıtma cihazı olan bu ürün, son karbon filtre sayesinde arıtma sırasında suya mineralleri ilave ederek, suyun pH değerini dengeler. Şebeke suyundaki tüm kum, taş ve kil gibi maddeleri kaliteli filtresi sayesinde başarılı bir şekilde arıtırken aynı zamanda kokuyu da izole eder. Siz de isterseniz soğuk isterseniz de oda sıcaklığında temiz ve sağlıklı suya ihtiyaç duyduğunuz her an kolayca ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Aura İhlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik.

 • Tank kapasitesi (litre): 8 lt 
 • Günlük Kapasite 67,04 gpd (253,77 lt/gün) 
 • Saflaştırma Oranı: %85- %98
 • Ürün boyutu: 27 x 40 x 38,5 cm
 • Ürün ağırlığı: 12,5 kg

6- Aquaflo 12 Aşamalı Multimineralli Su Arıtma Cihazı

Aquaflo 12 Aşamalı Multimineralli Su Arıtma Cihazı
Aquaflo 12 Aşamalı Multimineralli Su Arıtma Cihazı

Aquaflo 12 Aşamalı Multimineralli Su Arıtma Cihazı, musluk suyunuzdan çok çeşitli kirleticileri gidermek için tasarlanmış güçlü ve gelişmiş bir su arıtma cihazı. Bu sistem, suyunuzun olabildiğince temiz ve sağlıklı olmasını sağlamak için aktif karbon, membran ve ters ozmoz dahil olmak üzere çeşitli farklı filtreleme yöntemleri kullanır. Tortu filtresi, aktif karbon, KDF-55, 7’li mineral filtre, membran filtre, kokonat filtre ve daha birçok filtrenin yardımıyla sağlıklı ve güvenli içme suyu sağlar. Bu sistem, içme suyunun tadını, kokusunu ve genel kalitesini iyileştirmek için tasarlanmıştır. Evlerde, ofislerde ve temiz ve güvenli içme suyuna ihtiyaç duyulan her yerde Aquaflo’nun bu su arıtma cihazını kullanabilirsiniz.

7- Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı

Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı
Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı

Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı, şebeke suyundaki bakteriler, virüsler, ağır metaller ve böcek ilaçları gibi zararlı kirleticileri etkili bir şekilde gidermek için 13 aşamalı bir filtreleme işlemi kullanır. Musluğu son derece kaliteli olup paslanmaz çelikten üretilen Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı, 8 litrelik antibakteriyel kapasitesine sahip. Siz de eviniz, ofisiniz ve diğer birçok alanda kullanabileceğiniz Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı ile zararlı kirleticilerden arınmış temiz, taze ve sağlıklı içme suyun keyfini çıkarın!

Aşağıda Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik.

 • Ürün boyutları: 26 x 43 x 40 cm
 • Su üretim kapasitesi (litre): 280 lt
 • Tank hacmi: 8 lt
 • Kullanım tipi: Tezgah Altı

8- Hanedan LG Noaka Membranlı 11 Aşama 9 Litre Su Arıtma Cihazı

Hanedan LG Noaka Membranlı 11 Aşama 9 Litre Su Arıtma Cihazı
Hanedan LG Noaka Membranlı 11 Aşama 9 Litre Su Arıtma Cihazı

LG Membran teknolojisiyle üretilmiş 11 Aşama 9 Litre Su Arıtma Cihazının 12 litrelik metal tank kapasitesi bulunuyor. Bu sayede günün her saatinde arıtılmış suya erişebilirsiniz.  Membran filtre, şebeke suyundaki ağır metalleri, bakterileri, mikropları ve suya sertlik veren tüm zararlı maddeleri başarılı bir şekilde arıtır. Bu sayede mineral dengeli, sağlıklı ve temiz hale getirir. Membran filtreden geçen su 6 aşamalı filtre sisteminden geçerken suya %100 doğal mineraller ekler. Tezgâh altına konumlandırılan bu su arıtma cihazı, kapalı kasa tasarımına sahip.

Aşağıda Hanedan LG Noaka Membranlı 11 Aşama 9 Litre Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik.

 • Ürün boyutları: 29 x 40 x 39 cm
 • Hacim: 9 litre
 • Tank boyutları: 36 x 25 cm

9- Evora 13 Aşamalı 8 Lt Kapalı Kasa Pompasız Su Arıtma Cihazı

Evora 13 Aşamalı 8 Lt Kapalı Kasa Pompasız Su Arıtma Cihazı
Evora 13 Aşamalı 8 Lt Kapalı Kasa Pompasız Su Arıtma Cihazı

Yüksek performansa sahip temiz, güvenli içme suyu sağlamak için çok aşamalı bir filtreleme işlemi kullanan yüksek performanslı bir su arıtma cihazı. 6 farklı filtreleme sistemine sahip olan bu cihaz, suyun içindeki kirliliğe sebep olan maddeleri, partikülleri ve kokuyu izole ediyor. Mineralli son karbon filtresi sayesinde ise arıtılmış suya faydalı mineralleri ekleyerek suyun tadını ve kokusunu iyileştirir ve suyun pH derecesini dengeler. Tezgâh altı kullanıma uygun olan bu model, şık ve kaliteli tasarımıyla da önerilen su arıtma cihazları arasında yer alıyor.

10- Piksel Aqua 12 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı

Piksel Aqua 12 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı
Piksel Aqua 12 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı

Bu ev tipi su arıtma cihazı, 42 cm yüksekliği, 30 cm genişliği ve 47 cm derinliği ile son derece kompakt bir tasarıma sahip. Özellikle de küçük mutfaklı evler ve ofisler için özel olarak tasarlanmış bu cihaz, en çok tercih edilen su arıtma cihazı modelleri arasında yer alıyor. Suda bulunan kötü tat, koku, bulanıklık ve kloru aktif karbon filtre sistemi sayesinde temizleyen Piksel Aqua 12 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı, içme suyuna doğal mineraller ekleyerek bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olur.

Piksel Aqua su arıtma cihazında detox filtre bulunur. Detox filtre sayesinde, su arıtma cihazınızdan arıtılan suyu içenlerin vücudunda toksin birikmesi önler ve metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca 12 litre tank kapasitesi ile günün her saatinde arıtılmış suya ulaşım imkânı sunuyor.

11- Vestel Rafine Su Arıtma Cihazı

Vestel Rafine Su Arıtma Cihazı
Vestel Rafine Su Arıtma Cihazı

Vestel Rafine Su Arıtma Cihazı 15 cm yükseklik, 36 cm genişlik, 36 cm derinlik ve 5,7 kg ağırlık ile oldukça ideal boyuta sahip. Vestel su arıtma cihazının en önemli özelliklerinden biri, elektriğe ihtiyaç duymadan çalışması. Bu çevre dostu su arıtma cihazı, ters ozmoz filtrelerinde bulunan aquaporin proteinleri sayesinde sudaki zararlı maddelerden ayırarak her zaman temiz ve sağlıklı içme suyu sunar.

Ayrıca antimikrobiyal özellikli gümüş kaplı ön karbon filtresi ile ağır metalleri, kloru ve organik bileşenleri sudan uzaklaştırarak ters osmoz filtrelerini korur. Bu cihaz aktif karbon filtre sistemi sayesinde sudaki kötü tat, koku, bulanıklık ve kloru kolayca giderir. Sonuç olarak, sudaki kirleri ve kalıntıları %99'a varan oranlarda gideren ters osmoz filtresi sayesinde temiz ve sağlıklı içme suyunu her zaman musluğunuza gönderir.

Aşağıda Vestel Rafine Su Arıtma Cihazı ile ilgili bilmeniz gereken özelliklerden bazılarını listeledik.

 • Kullanım tipi: Tezgah Altı 
 • Basınç: 6 bar
 • Su Kapasitesi: Dakikada 3 Lt
 • Verimlilik: 3L'de 2L Temiz Su
Sıra En İyi Su Arıtma Cihazları Editör Puanı
1 AO Smith Frezya 300 S Tam Boy Su Arıtma Cihazı 10/10
2 Maximal Detox DXB Hidrojenli Su Arıtma Cihazı 10/10
3 Arçelik SAS 6420 T Su Arıtma Cihazı 10/10
4 Hidrotek Hidrojen Aaa Ph 9,5 Su Arıtma Cihazı 9.5/10
5 Aura İhlas Cebilon Silver Su Arıtma Cihazı 9.5/10
6 Aquaflo 12 Aşamalı Multimineralli Su Arıtma Cihazı 9.5/10
7 Mil 13 Aşamalı Detoks ve Multimineral Filtreli Su Arıtma Cihazı 9/10
8 Hanedan LG Noaka Membranlı 11 Aşama 9 Litre Su Arıtma Cihazı 9/10
9 Evora 13 Aşamalı 8 Lt Kapalı Kasa Pompasız Su Arıtma Cihazı 9/10
10 Piksel Aqua 12 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı 8.5/10
11 Vestel Rafine Su Arıtma Cihazı 8.5/10

Su Arıtma Cihazı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Su arıtma cihazları hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?

Su arıtma cihazı satın alırken, suyunuzu etkili bir şekilde arındıracak yüksek kaliteli bir ürün aldığınızdan emin olmak için birkaç temel noktayı göz önünde bulundurmanız önemli.

İlk olarak, ihtiyacınız olan su arıtma sisteminin türünü bulmalısınız. Piyasada ters osmoz, aktif karbon ve ultraviyole (UV) sistemleri dahil olmak üzere birkaç farklı su arıtıcı türü bulunuyor. Bu sistemlerin her biri suyu arıtmak için farklı yöntemler kullanır, bu nedenle hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu bulmak önemlidir. Örneğin, su arıtma konusunda en başarılı filtreler arasında bulunan membran filtreler, küçük gözenekli yapısı ile yüksek verimlilik sunar. Eğer membran filtre kullanmayı düşünüyorsanız satın alırken suda çözünmüş organik maddeleri süzme konusunda yüksek basınçlı membran filtre yani ters kozmos modelleri seçebilirsiniz.

İkinci olarak, ihtiyacınız olan su arıtma cihazının boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Kalabalık bir aileye sahipseniz daha büyük kapasiteli bir su arıtma cihazı tercih edebilirsiniz.

Son olarak, su arıtma cihazının kullanım ve bakım kolaylığını göz önünde bulundurmalısınız.  Arıtma sistemlerinin tümünde belirli dönemlerde değiştirilmesi gereken farklı tip ve sayıda filtre bulunur. Bu filtrelerin endüstri standardında ölçülere sahip olması, kolay bulunabilmesi, dayanıklı, uygun fiyatlı ve kolay değiştirilebilir olması da diğer önemli etkenlerden.

Su arıtma cihazı ne kadar atık su atar?

Su arıtma sistemleri, içme suyunun kalitesini düşüren ve sağlığınız üzerinde olumsuz etkisi olabilecek kirleticileri ortadan kaldırır. Su arıtma cihazlarından atılan bu su ise atık su olarak adlandırılır. Su arıtma sistemleri ortalama olarak atık suyun 1/3'ünü atar. Bununla birlikte, bu oranın her zaman sabit kalmaz, çünkü atık su hacmini değiştiren çok sayıda değişken bulunur.

Atık su miktarı, bölgenizdeki suyun genel özelliği, şebeke suyunun yapısı, suyun basıncı, su arıtma cihazının markası ve özellikleri gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. Ek olarak, atık su miktarındaki yükseliş faturalara da yansıtır.

Hangi su arıtma cihazını almalıyım?

Bir su arıtma cihazı seçimi yaparken, arıtma cihazının türünü, suyunuzda bulunan zararlı maddeleri, ihtiyacınız olan arıtma cihazının boyutunu ve arıtma cihazının maliyetini göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak, özel ihtiyaçlarınızı karşılarken aynı zamanda suyunuzdaki zararlı kirleticileri etkili bir şekilde giderecek bir su arıtma cihazı satın almalısınız.

Önerilen Yazılar