Ev İhtiyaçları

Çeyizlik En İyi No Frost Buzdolabı Markası Hangisi?

10/01/2023
Bridolog 10 dakikalık okuma

Yeni evlenenler ve ev döşeyenler için olmazsa olmaz beyaz eşyalardan biri olan buzdolapları listesi ile sizlerleyiz! No-frost buzdolapları, buz çözme zahmetinden kurtulmak isteyenler için mükemmel bir seçenek. Eviniz için en doğru tercihi yapmanız için piyasadaki en iyi no-frost buzdolabı markalarını bazılarını inceleyeceğiz. En doğru kararı vermeniz için tasarım, enerji verimliliği ve fiyat gibi çeşitli faktörleri de baz aldık! İşte en iyi no frost buzdolabı markaları;

1- Beko 683721 EI No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

En iyi no forst buzdolabı tavsiye listemize Beko 683721 modeli ile başlıyoruz. Bu yenilikçi buzdolabı, yiyeceklerinizi saklama ve muhafaza etme konusunda fark yaratmayı başarıyor. No-frost teknolojisi sayesinde, bir daha asla buz birikmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Beko 683721 EI No Frost Buzdolabı ayrıca yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutacak özelliklere sahip. Ayarlanabilir nem kontrol çekmecesi, meyve ve sebzelerinizi taze ve lezzetli tutmak için mükemmel nem seviyesinde saklamanızı sağlar. Büyük kapasitesi, çoklu rafları ve bölmeleri ile tüm yiyeceklerinizi organize etmek için bolca alana sahip olacaksınız.

Tasarım söz konusu olduğunda Beko 683721 EI No Frost Buzdolabı sizin için harika bir model olabilir. Şık, modern görünümü ve paslanmaz, leke tutmayan çelik kaplaması ile her mutfağa şık bir görünüm katacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca, enerji tasarrufu özelliği ile çevre için üzerinize düşeni yaparken enerji faturalarınızdan tasarruf edebilirsiniz.

2- Arçelik 583630 EI No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

Çeyiziniz için kaliteli ve uzun ömürlü bir buzdolabı arıyorsanız, Arçelik 583630 EI No Frost Buzdolabı sizin için mükemmel bir cihaz olabilir!

No-frost teknolojisi ile donatılan Arçelik 583630 EI No Frost Buzdolabı sayesinde buz tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Bu no frost buzdolabı modelini tercih ederek buzdolabınızı açtığınızda tüm yiyeceklerinizi mükemmel bir şekilde korunmuş bir halde bulabilirsiniz. Üstelik HomeWhiz teknolojisi sayesinde Wi-fi aracılığı ile bulunduğunuz her yerden buzdolabınızı kontrol edebilirsiniz. Diğer bir özelliği olan VitaminZone ile buzdolabınız doğal gün ışığı döngüsünü simüle ederek meyve ve sebzelerinizin canlı ve taze görünümünün yanında vitamin değerlerini de uzun bir süre korur.

3- Sharp SJ-XG690G-SL No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

Uygun fiyatlı ve en iyi buzdolabı için tercih edebileceğiniz diğer bir model de Sharp SJ-XG690G-SL. Sharp SJ-XG690G-SL No Frost buzdolabı, hayatınızı kolaylaştırmak ve yiyeceklerinizi daha taze hale getirmek için tasarlanmış bir dizi özellik sunan birinci sınıf bir buzdolabı.

Buzdolabının içinde buz birikmesini önleyerek buz çözme ihtiyacını ortadan kaldıran J-Tech Inverter teknolojisi ise bu modelin en beğenilen özelliği. Bu özellik sayesinde zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda buzdolabının içinde sabit bir sıcaklığın korunmasına yardımcı olarak yiyeceklerinizin daha uzun süre taze kalmasını sağlar.

Ayrıca SJ-XG690G-SL modeli ayarlanabilir raflar, kapı bölmeleri ve büyük bir sebze çekmecesi gibi kullanışlı saklama seçeneklerine sahip. Bunlar, yiyeceklerinizi kolayca düzenlemenizi ve buzdolabının içindeki mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

4- Vestel NFK64012 No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

Yeni bir buzdolabı arayışındaysanız Vestel NFK64012 No Frost modeli sizin için iyi bir seçenek olabilir. Bu buzdolabı, donma önleme teknolojisi ve enerji verimliliği dahil olmak üzere birçok tüketici için en iyi buzdolabı modellerinden.

Vestel NFK64012 No Frost buzdolabı, duvarlarda ve dondurucuda buzlanmayı önleyecek bir sisteme sahip. Bu sistem sayesinde buzdolabı içindeki havayı sirküle ederek nemin birikerek dona dönüşmesini önler. Ürünlerin daha hızlı bozulmasına neden olan buz tutma ve don gibi durumların önüne geçen teknolojisi sayesinde yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutmanıza yardımcı olur.

Vestel NFK64012 No Frost buzdolabının dikkat çeken bir özelliği ise sesli açık kapı alarmı. Vestel’in bu akıllı buzdolabı sayesinde artık açık kalan kapaklar konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor.

5- Siemens KG86BAIF0N No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

Siemens KG86BAIF0N No Frost Buzdolabı, etkileyici özellikleri ve şık tasarımı ile oldukça popüler bir buzdolabı. Bu model, gıdalar eşit bir şekilde soğutarak uzun süre taze kalmalarını sağlıyor. Öne çıkan özelliklerden biri freshSense'in akıllı sensörleri sayesinde sıcaklık değişimlerini anında dengeler ve bu sayede gıdaların kullanım ömrünü uzatır.

Siemens KG86BAIF0N No Frost Buzdolabı ayrıca büyük bir kapasitesi ve çeşitli saklama seçenekleri ile yiyeceklerinizi buzdolabınızda düzenli bir şekilde saklamanızı kolaylaştırır.

Siemens’in bu buzdolabı modelinin ayrıca tatil modu da mevcut. Buzdolabınızın tatil modunu etkin hale getirdiğinizde buzdolabı içindeki sıcaklık yaklaşık +14°C, dondurucu içindeki sıcaklık ise yaklaşık −18°C olur. Bu sayede dondurulmuş gıdalarınız korunurken, enerji tasarrufu sağlanır. KG86BAIF0N, çeyiz hazırlığında olanlar için yüksek kaliteli ve güvenilir bir seçim olabilir.

6- Bosch KGN86HIF0N No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

Bosch KGN86HIF0N, yiyeceklerinizi daha uzun süre taze tutmak için tasarlanmış birçok özelliğe sahip. MultiAirFlow soğutma teknolojisine sahip bu ürün, soğuk havanın buzdolabı boyunca eşit şekilde dağılmasına yardımcı olarak yiyeceklerinizin dengeli bir sıcaklıkta saklanmasını sağlar. Bosch KGN86HIF0N buzdolabının içinde, yiyeceklerinizi görmenizi kolaylaştıran ve geleneksel ampullere kıyasla enerji tasarrufu sağlayan LED aydınlatmalar yer alır. VitaFresh plus çekmecesi, içindeki nem miktarını kontrol ederek meyve ve sebzelerin daha uzun süre taze kalmasını ve vitamin değerlerinin korunmasını sağlar. LED ekran, XXL kapasite, 0°C çekmecesi ve kapı açık uyarısı da en beğenilen özellikleri arasında.

7- Liebherr Cnef 3715 No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

Liebherr Cnef 3715 No Frost Buzdolabı, A++ sınıfıyla düşük enerji tüketimi sağlayan buzdolapları arasında. Tüm taze ve donmuş gıdalarınız için bol saklama alanıyla birlikte 400 litrelik toplam iç hacme sahip. Liebherr’in Cnef 3715 No Frost buzdolabının en sevilen özelliklerinden biri olan çift kapı özelliği, buzdolabınızı istediğiniz yöne doğru rahatlıkla ayarlayabilir ve kapı yönlerini değiştirerek buzdolabınızın konumuna göre kullanabilirsiniz. Liebherr Cnef 3715 No Frost buzdolabı, yüksek kaliteli bir buzdolabı arayan herkes için güvenli ve verimli bir seçim olacak.

Bu içeriği mutlaka okumalısınız: Çeyiz için En İyi, Kaliteli Bulaşık Makinesi Markaları ve Modelleri

8- LG GC-B569NQHZ No Frost Buzdolabı

en iyi no frost buzdolabı

LG GC-B569NQHZ No Frost Buzdolabı, şık ve zarif dış tasarımıyla mutfağınızda modern bir dokunuş yaratıyor. Tasarımı kadar işlevsel özellikleriyle de öne çıkan LG GC-B569NQHZ No Frost Buzdolabı, 462 litre hacmiyle birçok gıdayı rahatlıkla saklamaya imkân tanıyor. A++ enerji sınıfında çalışan LG GC-B569NQHZ, DoorCooling özelliği ile kapı bölmesindeki gıdalarınız için üstün bir soğutma sağlıyor. Ayrıca Hygiene Fresh teknolojisiyle yiyeceklerin tazeliğini uzun süre koruyor ve buzdolabınızda oluşabilecek kötü kokuların önüne geçiyor.

Sıra En İyi No Frost Buzdolabı Markaları Editör Puanı
1 Beko 683721 EI No Frost Buzdolabı 10/10
2 Arçelik 583630 EI No Frost Buzdolabı 10/10
3 Sharp SJ-XG690G-SL No Frost Buzdolabı 10/10
4 Vestel NFK64012 No Frost Buzdolab 9,5/10
5 Siemens KG86BAIF0N No Frost Buzdolabı 9,5/10
6 Bosch KGN86HIF0N No Frost Buzdolabı 9,5/10
7 Liebherr Cnef 3715 No Frost Buzdolabı 9/10
8 LG GC-B569NQHZ No Frost Buzdolabı 9/10

No Frost Buzdolabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda no frost buzdolapları hakkında mutlaka bilinmesi gereken ve en sık sorulan soruları listeledik.

No Frost Buzdolabı Nedir?

No-frost buzdolabı, cihazın içinde don ve buz birikmesini önleyen bir sistem kullanan bir buzdolabı türü. Bu sistem tipik olarak, duvarlarda ve tavanda yoğuşmanın oluşmasını önlemek için soğuk havanın buzdolabında dolaşmasını ve ayrıca oluşan don veya buzu eritmek için bir ısıtma sistemi kullanmayı içerir.

No-frost buzdolapları, buz çözme gerektiren geleneksel buzdolaplarından daha verimli ve bakımı daha kolay olacak şekilde tasarlanır. Ayrıca, buzdolabının içinde yer kaplayan buz ve don birikmesi olmaması nedeniyle daha büyük bir depolama kapasitesi de bulunur.

No Frost mu Normal Buzdolabı mı Daha İyi?

No-frost buzdolabının mı yoksa geleneksel buzdolabının mı "daha iyi" olduğunu kesin olarak söylemek zor olabilir, çünkü bu gerçekten kişisel ihtiyaç ve tercihlerinize bağlı bir durum. Her iki buzdolabı tipinin de kendi avantajları ve dezavantajları bulunur ve sizin için doğru olan, özel durumunuza bağlı tercih yapabilirsiniz.

No-frost buzdolaplarının avantajları;

 • No-frost buzdolaplarının ana avantajlarından biri, buz çözme gerektirmemesi. Buzdolabınızın içindeki buzu elle çıkarmak zorunda kalmayacağınız için bu size zaman ve emek tasarrufu sağlayabilir.
 • No-frost buzdolapları, yiyecekleri soğuk tutmak için çok çalışmak zorunda olmadıklarından, genellikle geleneksel buzdolaplarından daha verimli olarak kabul edilir. Bu, enerji faturalarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.
 • No-frost buzdolapları, buzdolabının içinde yer kaplayan buz veya don birikmesi olmadığından, geleneksel buzdolaplarından daha büyük bir depolama kapasitesine sahip.

Geleneksel buzdolaplarının avantajları;

 • Geleneksel buzdolapları genellikle no-frost buzdolaplarından daha uygun fiyatlara satılır. Bu da onları daha bütçe dostu bir seçenek haline getirir.
 • Geleneksel buzdolapları çok komplike olmayan bir tasarım ile dizayn edilir. Bu sebeple genellikle no-frost buzdolaplarından daha kolay tamir edilir.
 • Geleneksel buzdolaplarında daha az hareketli parça bulunur ve bu sayede mekanik sorunlara daha az eğilimli olabilecekleri anlamına gelebilir.

No Frost Buzdolabı Kaç Dakikada Bir Çalışır?

No frost buzdolapları, buzdolabı ve dondurucu bölmelerinde sabit bir sıcaklık sağlamak için sürekli çalışacak şekilde tasarlanır. No frost buzdolabının tam olarak çalışma süresi, buzdolabının boyutu ve verimliliği, odadaki ortam sıcaklığı ve içinde saklanan yiyecek miktarı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

No Frost Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

No frost buzdolabınızı ayda en az bir kez temizlemek, bakteri oluşumunu önlemek ve verimli çalışmasını sağlamak için genellikle iyi bir fikir. No frost buzdolabının temizlenmesi, diğer herhangi bir buzdolabının temizlenmesine benzer. İşte izleyebileceğiniz bazı adımlar:

 • Kapıda saklanan parçalar da dahil olmak üzere, buzdolabı ve dondurucu bölmelerindeki tüm yiyecekleri çıkarın.
 • Buzdolabının ve derin dondurucunun içini ılık su ve hafif bulaşık deterjanı karışımıyla silin. Yapışmış yiyecekleri veya dökülenleri nazikçe ovalamak için yumuşak bir bez veya sünger kullanın.
 • Buzdolabının içini ve derin dondurucuyu temiz, kuru bir bezle iyice kurulayın.
 • Buzdolabının dışını nemli bir bezle silin, kapı contalarının ve kollarının etrafını temizlemeye özen gösterin.
 • Buzdolabında çıkarılabilir bir hava filtresi varsa, çıkarın ve suyla durulayın. Özellikle kirliyse, durulamadan önce ılık su ve hafif deterjan karışımına batırmanız gerekebilir.
 • Buzdolabının ve derin dondurucunun kapılarını birkaç dakika açık bırakarak içinin hava almasını sağlayın ve hoş olmayan kokuların oluşmasını engelleyin.

No Frost Buzdolabı Neden Soğutmaz?

No frost buzdolabının düzgün şekilde soğutmamasının birkaç nedeni olabilir. İşte en çok görülen nedenler;

 • Buzdolabı veya dondurucu kapıları arasında boşluk olabilir. Temiz ve hasarsız olduklarından emin olmak için kapıların etrafındaki contaları kontrol edin. Contalar kirli veya hasarlıysa, soğuk havayı buzdolabının içinde tutamayabilir ve bu da buzdolabı içerisinde sıcaklığın yükselmesine neden olabilir.
 • Termostat doğru ayarlanmamış olabilir. Termostatın, sakladığınız yiyecek türü için uygun bir sıcaklığa ayarlandığından emin olun. Termostat çok düşük ayarlanmışsa, buzdolabı istenilen sıcaklığa ulaşamayabilir.
 • Buzdolabı çok dolu olabilir. Buzdolabı çok fazla yiyecekle doluysa, soğuk havanın düzgün şekilde sirkülasyonu zorlaşabilir ve bu da sıcaklığın yükselmesine neden olabilir. Soğuk havanın dolaşmasını sağlamak için yiyeceğin etrafında biraz boşluk bırakmaya çalışın.
 • Buzdolabı düz durmuyor olabilir. Buzdolabının zeminde düz olduğundan emin olun. Eğilirse, kompresörün düzgün çalışması zor olabilir ve bu da buzdolabının soğutma performansını etkileyebilir.
 • Kompresör veya kondenser serpantinleri kirli olabilir. Kompresör ve kondenser serpantinleri, buzdolabını soğutmaya yardımcı olan soğutucu akışkanın dolaşımından sorumlu parçalardır. Bu serpantinler kirliyse düzgün çalışmayabilir ve bu da buzdolabının soğutmayı durdurmasına neden olabilir. Bobinleri yumuşak bir fırça veya elektrik süpürgesi ile temizlemeyi deneyin.

No Frost Buzdolabı Neden Koku Yapar?

No-frost buzdolabı, çeşitli nedenlerle koku üretebilir. No-frost buzdolabındaki bazı yaygın koku nedenlerini aşağıda sıraladık;

 • Yiyecekler buzdolabında çok uzun süre bırakılırsa bozulabilir ve hoş olmayan bir kokuya neden olabilir. Buzdolabını düzenli olarak temizlemek ve bozulmuş veya tarihi geçmiş yiyecekleri atmak önemli.
 • Buzdolabı uygun şekilde temizlenmez ve bakımı yapılmazsa küf veya bakteri gelişebilir ve hoş olmayan bir koku üretebilir. Küf veya bakteri üremesini önlemek için contalar da dahil olmak üzere buzdolabının içini düzenli olarak temizlemek gerekir.
 • Buzdolabında elektrik sorunu varsa, yanık kokusu üretebilir. No-frost buzdolabınızdan yanık kokusu geldiğini fark ederseniz, cihazın fişini çekmeli ve daha fazla yardım için bir tamirciye başvurmalısınız.

No Frost Buzdolabı Derecesi Kaç Olmalı?

No-frost buzdolabının sıcaklığının 4°C veya altında tutulması önerilir. Bu sayede bakteriler oluşmaz ve bu da gıdaların taze ve yenmesi güvenli bir şekilde kalmasına yardımcı olur.

No Frost Buzdolabı Neden Karlanma Yapar?

Donmayan bir buzdolabında buz birikmesinin birkaç olası nedeni bulunur. Sıklıkla görülen sebepler;

 • No Frost buzdolabınızın kapı fitilleri zarar görmüş veya aşınmışsa, cihaza sıcak hava girebilir ve iç duvarlarda veya kapının iç kısmında buzlanma oluşmasına neden olabilir.
 • No Frost buzdolaplarında, iç duvarlarda oluşan buzu eriten bir buz çözme sistemi bulunur. Buz çözme sistemi düzgün çalışmıyorsa, duvarlarda ve dondurucuda buz birikebilir.
 • Buzlanmayan buzdolabınızın sıcaklığı çok düşük ayarlanmışsa, dondurucuda buz birikmesine neden olabilir. Bunun buz oluşumunu azaltmaya yardımcı olup olmadığını görmek için sıcaklığı biraz daha yüksek bir ayara getirmeyi deneyin.
 • Dondurucuda çok miktarda yiyecek saklıyorsanız, soğuk hava akışını engelleyebilir ve bu durum buz birikmesine neden olabilir. Uygun hava sirkülasyonu sağlamak için dondurucuyu en azından kısmen boş tutmaya çalışın.

Eğer gardırop tipi buzdolabı ile ilgileniyorsanız bu öneri tam size göre: En İyi Gardırop Tipi Buzdolabı Markası Hangisi?

Önerilen Yazılar