Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi Gardırop Tipi Buzdolabı Markası Hangisi?

12/01/2023
Bridolog 11 dakikalık okuma

Gardırop tipi buzdolapları, kullanışlı tasarımları ve uygun fiyatları nedeniyle birçok çiftin ev kurarken tercih ettiği model oluyor. Bu yazımızda gardırop tipi buzdolapları sunan en iyi markaları ve onları en iyi yapan özellikleri sizlere sunacağız. İhtiyaçlarınıza en uygun kararı vermenizi sağlamak için gardırop tipi buzdolabı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bazı yararlı ipuçları vereceğiz. Çeyiziniz için tercih edebileceğiniz en iyi gardırop tipi buzdolabı markasını bulmak için yazımızı okumaya devam edin!

Mutfağınızdaki tüm ihtiyaçlarınızı görmek için mutlaka okuyun: Kapsamlı Mutfak Çeyizi Listesi

1- Beko 1916441 EI Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Beko 1916441 EI Gardırop Tipi Buzdolabı, 580L toplam hacme sahip bir buzdolabı olarak üretilmiş ve bu sayede besin depolama ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde karşılayabilecek tasarıma sahip bir model. Ayrı bir kahvaltılık bölmesi de bulunan Beko’nun bu buzdolabı modeli çift kapılı modeller arasında en çok tercih edilenlerin başında geliyor.

Beko 1916441 EI Gardırop Tipi Buzdolabı ölçüleri ve diğer özellikleri şöyle:

 • Toplam Hacim (Litre): 580 L
 • Ürün Renk Seçenekleri: Leke Tutmayan İnoks
 • Genişlik (cm): 91 cm
 • Yükseklik (cm): 179 cm
 • Derinlik (cm): 70,5 cm

Beko 1916441 EI Gardırop Tipi Buzdolabı HarvestFresh, EverFresh+ ve Hızlı Dondurma gibi harika özelliklere sahip. HarvestFresh özelliği sayesinde buzdolabında sürekli olarak doğal gün ışığı bulunan buzdolabı, besinlerin besin ve vitamin değerlerini uzun bir süre koruyabiliyor. EverFresh+ özelliği ise buzdolabı içerisinde iyi bir nem kontrolü sağlamaya ve yiyeceklerin bozulmasını engellemeye yardımcı oluyor ve hızlı dondurma özelliği ile ürünleri hızlı bir şekilde dondurarak bozulmalarını engelliyor.

2- Arçelik 391625 ESC Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Arçelik 391625 ESC Gardırop Tipi Buzdolabı, şık ve modern tasarımı, 572 litrelik kapasitesi ile her ev için ideal bir model. Arçelik 391625 modelinin üzerinde bulunan ve sıcaklık gösteren LED ekranı buzdolabınızın içinin kaç derece olduğunu rahat bir şekilde takip etme imkânı sunuyor. Donma önleyici sistem ile üretilen bu modellerde oluşan buzu manuel olarak çözmek zorunda kalmadan zamandan ve emekten tasarruf etmeniz mümkün. Buzdolabının içinde ayrıca bulunan ayarlanabilir raflar ise meyve, sebzeler ve daha küçük boyuttaki yiyecekleri saklamak için oldukça kullanışlı.

Arçelik 391625 ESC Gardırop Tipi Buzdolabının bazı özellikleri şöyle:

 • Toplam Hacim (Litre): 572 L
 • Ürün Renk Seçenekleri: Siyah Cam
 • Genişlik (cm): 90,8 cm
 • Yükseklik (cm): 182 cm
 • Derinlik (cm): 70,5 cm

3- LG GC-Q257CSFS Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

LG GC-Q257CSFS Gardırop Tipi Buzdolabı, modern ve şık bir tasarımı, 655 litre kapasitesi ile ürünleri depolama ihtiyaçlarınız için harika bir buzdolabı. InstaView özelliği sayesinde dolabın kapağını açmadan içerideki ürünleri kolay bir şekilde görmenize olanak tanıyor. LinearCooling, DoorCooling+, Hygiene Fresh+, FRESHBalancer ve UltraSleek kapısı sayesinde ısı kontrolünü dengede tutması ise dolabın en başarılı teknolojik özelliklerinden biri.

LinearCooling teknolojisi buzdolabı içerisindeki sıcaklık dalgalanmalarını engelleyerek ürünlerin daha uzun süre taze bir şekilde saklanmasına olanak sağlıyor. DoorCooling+ teknolojisi ile buzdolabı kapısına yerleştirilen ürünler de hızlı bir şekilde soğurken Hygiene Fresh+ teknolojisiyle de buzdolabı içerisinde kötü koku oluşumunun önüne geçiyor. FRESHBalancer özelliği ise buzdolabı içerisinde nem dengesini sağlayarak meyve ve sebzelerinizin daha taze kalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca LG GC-Q257CSFS Gardırop Tipi Buzdolabının uzaktan kontrol özelliğini olduğunu da belirtmek isteriz.

LG GC-Q257CSFS Gardırop Tipi Buzdolabının diğer özellikleri şöyle:

Toplam Hacim (Litre): 655 L

 • Ürün Renk Seçenekleri: Metalik Gri
 • Genişlik (cm): 91,2 cm
 • Yükseklik (cm): 179 cm
 • Derinlik (cm): 73,5 cm

4- Teka RDF 77820S Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Teka RDF 77820S Gardırop Tipi Buzdolabı, 582 litre geniş kapasitesiyle şık ve modern bir gardırop tipi buzdolabı. Kalabalık aileler veya daha geniş bir dolap düzenine sahip olmak isteyenler için harika bir seçim olarak öne çıkan bu modelde dondurucu altta, buzdolabı üstte yer alıyor.

Bu buzdolabında ayrıca buz birikmesini önleyen donmaya karşı koruma sistemi, eşit soğutma için çoklu hava akışı sistemi ve kapının açık bırakılıp bırakılmadığını size bildiren alarm gibi çeşitli kullanışlı özellikler bulunuyor.

Teka RDF 77820S, A++ enerji derecesine sahip olan buzdolabı evde enerji kullanımı açısından da verimli bir seçenek.

Teka RDF 77820S Gardırop Tipi Buzdolabının diğer özellikleri şöyle:

 • Toplam Hacim (Litre): 582 L
 • Ürün Renk Seçenekleri: Siyah
 • Genişlik (cm): 83,3 cm
 • Yükseklik (cm): 189,8 cm
 • Derinlik (cm): 68,5 cm

Kısacası Teka RDF 77820S Gardırop Tipi Buzdolabı, yiyecek ve içeceklerinizi taze tutmak için güvenilir ve özelliklerle dolu bir seçenek.

5- Silverline F12051S03 Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Mutfağınıza kolaylıkla uyum sağlayacak geniş bir gardırop tipi bir buzdolabı arayışındaysanız Silverline F12051S03 Gardırop Tipi Buzdolabı modelini mutlaka incelemenizi öneririz. Her ev için uygun bir şekilde tasarlanan buzdolabı dondurucu altta, buzdolabı üstte olacak şekilde dizayn edilmiş. 321 litre hacme sahip olan buzdolabı her aileye kolay bir şekilde yetebilecek kapasitede. Siz de çeyiziniz için iyi ve kaliteli bir buzdolabı arıyorsanız bu ürüne mutlaka göz atmalısınız.

Bu listeyi mutlaka okumalısınız: En İyi, Kaliteli Televizyon Markaları

6- Liebherr SBSESF 7212 Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Buzdolabınıza ve derin dondurucunuza erişmek için eğilmekten bıktınız mı? Liebherr SBSESF 7212 Gardırop Tipi Buzdolabı ile bu can sıkıcı rahatsızlığa elveda deyin! Bu gardırop tipi buzdolabı sadece şık ve modern olmakla kalmayıp, aynı zamanda 640 litrelik muazzam bir kapasitesi ile geniş aileler veya yiyecek stoklamayı sevenler için mükemmel bir seçenek.

Liebherr SBSESF 7212 ayrıca hayatınızı kolaylaştıracak ve yiyeceklerinizi daha taze hale getirecek birçok kullanışlı özellikle donatılmış. Çoklu hava akışı sistemi, buzdolabı ve dondurucu boyunca eşit soğutma sağlarken, nem kontrollü sebzelik çekmecesi meyve ve sebzelerinizi daha uzun süre taze tutuyor.

Liebherr SBSESF 7212, A+ enerji verimlilik sınıfında bulunan bu model sadece hayatınızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda enerji faturalarınızdan da tasarruf etmenizi sağlar. Dolayısıyla, buzdolabı kalitenizi yükseltmek ve hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak istiyorsanız, Liebherr SBSESF 7212 Gardırop Tipi Buzdolabı tam size göre.

Liebherr SBSESF 7212 Gardırop Tipi Buzdolabı özelliklerine gelecek olursak,

 • Toplam Hacim (Litre): 640 L
 • Ürün Renk Seçenekleri: Metalik Gri
 • Genişlik (cm): 60 cm
 • Yükseklik (cm): 185,2 cm
 • Derinlik (cm): 63 cm

7- Sharp SJ-EX820F-SL Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Çeyiziniz için sadece modern ve şık görünmekle kalmayıp aynı zamanda kullanışlı özelliklerle dolu bir buzdolabı mı arıyorsunuz? Sharp SJ-EX820F-SL Gardırop Tipi Buzdolabı sizin için harika bir seçenek olabilir. Bu gardırop tipi buzdolabı 605 litre kapasiteye sahiptir ve bu da her ihtiyaç için bu buzdolabını mükemmel kılar.

Sharp SJ-EX820F-SL, işlevsellik söz konusu olduğunda da tercih edilmesi gereken buzdolabı markalarının başında yer alır. Buzdolabı kullanışlı bir tasarıma sahiptir, dondurucu altta ve buzdolabı üstte yer alır. Ayrıca bu buzdolabının J-Tech Inverter teknolojisi daha düşük enerji gereksinimi ile daha yüksek performans göstermesine olanak sağlar.

Ancak hepsi bu kadar da değil. Sharp SJ-EX820F-SL modelinin hibrit soğutma sistemi buzdolabına koyduğunuz ürünlerin daha uzun süre taze kalmasına olanak tanır, bu da onu eviniz için enerji ve işlevsellik açısından verimli bir seçim haline getirir. Harika görünen ve iyi performans gösteren bir buzdolabı istiyorsanız, Sharp SJ-EX820F-SL Gardırop Tipi Buzdolabı mükemmel bir seçim.

Bu listeyi mutlaka okumalısınız: En İyi ve Kaliteli Airfryer Markası ve Önerileri

8- Vestel FD56001 EX Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Çeyizinize ekleyebileceğiniz ve görünüşünün yanında kullanışlı özelliklerle dolu yeni bir buzdolabı arıyorsanız, Vestel FD56001 EX Gardırop Tipi buzdolabını kesinlikle düşünmelisiniz. Bu gardırop tipi buzdolabı 488 litre kapasiteye sahip olan bu model yeni evinizde besin depolama ihtiyacı için harika bir çözüm.

Buzdolabınızın içerisindeki sıcaklığı görebileceğiniz ve çeşitli ayarlamalar yapabileceğiniz bir LED ekrana sahi olan Vestel FD56001 EX ile ürünleriniz daha uzun süre taze ve canlı kalır. Aynı zamanda ekran koruma özelliği ile ekran ışığını kontrol edebilir ve enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ama hepsi bu kadar değil, buzdolabı aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıracak ve yiyeceklerinizi daha taze hale getirecek birçok kullanışlı özelliğe sahip. Bu özelliklerden en önemlisi de çok yönlü soğutma sistemi. Bu özellik sayesinde her raf için ayrı noktalardan hava üflenerek her raftaki ürünün eşit bir şekilde soğutulması sağlanır.

Ürünün teknik özellikleri ise şöyle:

 • Toplam Hacim (Litre): 488 L
 • Ürün Renk Seçenekleri: İnoks
 • Genişlik (cm): 84 cm
 • Yükseklik (cm): 179 cm
 • Derinlik (cm): 69 cm

Bu listeyi mutlaka okumalısınız: En İyi No Frost Buzdolabı Markası Hangisi?

9- Samsung RF49A5002SR Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Ev aletleri dünyasında tanınan ve güvenilen bir marka olan Samsung, RF49A5002SR Gardırop Tipi Buzdolabı modeli ile şirketin kalite ve yeniliğe olan bağlılığının harika bir örneğini sunuyor.

Bu buzdolabının öne çıkan özelliklerinden biri de geniş kapasitesi. Toplam 550 litre alanla, tüm yiyecek ve içeceklerinizi saklamak için bolca yeriniz olacak. Buzdolabı bölümü 364 litre, dondurucu bölümü ise 186 litre kapasiteye sahip. Bu kapasite, daha büyük aileler veya yiyecek stoklamak ve ellerinde bol miktarda yiyecek bulundurmak isteyenler için oldukça ideal.

Tasarım açısından RF49A5002SR, her mutfak dekoruna uygun şık ve modern bir görünüme sahip. Göz hizasında elverişli bir şekilde yerleştirilen buzdolabı bölümü tüm ürünlerinize erişmenizi kolaylaştırıyor. Dondurucu bölümü, düzeni ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize olanak tanıyan ayarlanabiliyor raflara ve kutulara sahip olan dolabın iç kısmında da küçük bölmeler mevcut.

RF49A5002SR ayrıca yiyeceklerinizi taze ve düzenli tutmak için birçok kullanışlı özelliğe sahip. Hızlı soğutma ve hızlı dondurma özellikleri sayesinde ürünlerinizi daha uzun süre saklayabilir ve tazeliklerini koruyabilirsiniz. Dijital Inverter Teknolojisi ile daha az enerji tüketimi ile daha iyi performans elde edebilirsiniz.

Ürünün diğer teknik özellikleri ise şöyle:

 • Toplam Hacim (Litre): 550 L
 • Ürün Renk Seçenekleri: İnoks
 • Genişlik (cm): 81,7 cm
 • Yükseklik (cm): 177,6 cm
 • Derinlik (cm): 76,5 cm

10- Siemens KA93GAI30N Gardırop Tipi Buzdolabı

en iyi gardırop buzdolabı

Sizi şık, modern bir tasarıma ve onu her ev için mükemmel bir seçim haline getiren birçok özelliğe sahip, gardırop tipi bir buzdolabı olan Siemens KA93GAI30N modeli ile tanıştıralım.

560 litre depolama alanına sahip olan buzdolabı, tüm yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için bolca alana sahip. Buzdolabının freshSense özelliği sayesinde buzdolabına koyduğunuz besinler daha uzun süre taze bir şekilde korunur. Ayrıca besinler eşit bir şekilde soğutularak her bir rafta aynı performansı almanız sağlanır. Kolay temizlenebilir Inoks dış yüzey sayesinde istenmeyen kirleri rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz.

KA93GAI30N'nin bir diğer harika özelliği de sıcaklığı ve diğer ayarları kolayca yapmanızı sağlayan LCD ekranı ve dokunmatik kontrol paneli. Buzdolabında ayrıca kapı açık alarmı ve evden uzaktayken enerji tasarrufu yapmanızı sağlayan tatil modu olduğunu da belirtelim.

Aşağıda buzdolabının bilinmesi gereken özelliklerini görebilirsiniz:

 • Toplam Hacim (Litre): 560 L
 • Ürün Renk Seçenekleri: İnoks
 • Genişlik (cm): 90,8 cm
 • Yükseklik (cm): 178,7 cm
 • Derinlik (cm): 70,7 cm
Sıra En İyi Gardırop Tipi Buzdolabı Markaları Editör Puanı
1 Beko 1916441 EI Gardırop Tipi Buzdolabı 10/10
2 Arçelik 391625 ESC Gardırop Tipi Buzdolabı 10/10
3 LG GC-Q257CSFS Gardırop Tipi Buzdolabı 10/10
4 Teka RDF 77820S Gardırop Tipi Buzdolabı 10/10
5 Silverline F12051S03 Gardırop Tipi Buzdolabı 9.5/10
6 Liebherr SBSESF 7212 Gardırop Tipi Buzdolabı 9.5/10
7 Sharp SJ-EX820F-SL Gardırop Tipi Buzdolabı 9.5/10
8 Vestel FD56001 EX Gardırop Tipi Buzdolabı 9/10
9 Samsung RF49A5002SR Gardırop Tipi Buzdolabı 9/10
10 Siemens KA93GAI30N Gardırop Tipi Buzdolabı 9/10

Gardırop Tipi Buzdolabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda gardırop tipi buzdolabı hakkında en fazla merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Gardırop Tipi Buzdolabı Nedir?

Gardırop tipi buzdolabı, dondurucu bölmesi ünitenin alt kısmında bulunduğu buzdolabı modeli olarak satışa sunulur. Bu tip buzdolapları tipik olarak yan yana veya üstten donduruculu modeller gibi diğer tipteki buzdolaplarından daha uzun, dar ve sınırlı genişlikteki bir alana sığacak şekilde tasarlanır.

Gardırop tipi buzdolabının en önemli avantajlarından biri, ünitenin üst kısmında yer alan taze gıda bölmesine kolay erişim sağlaması. Bu, özellikle taze yiyecekleri saklamayı ve sık sık erişmeyi tercih eden kişiler için uygun. Dondurucu bölmesi ise ünitenin alt kısmında kolayca ulaşılabilecek bir yerde bulunur.

Gardırop tipi buzdolapları, dar alanlara sığacak şekilde tasarlandıkları ve kompakt bir tasarıma sahip olması sebebiyle her ev için uygun bir seçim. Aynı zamanda diğer buzdolaplarına göre genellikle daha ekonomik olması onları birçok insan için uygun maliyetli bir seçenek haline getiriyor.

Gardırop Tipi Buzdolabı Enerji Tüketimi Ne Kadar?

Gardırop tipi buzdolabının enerji tüketimi, buzdolabının boyutu, verimliliği ve kullanım şekli gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Genellikle gardırop tipi buzdolapları, daha sade bir tasarıma sahip olması nedeniyle diğer buzdolabı modellerine göre daha verimli bir kullanım sunar.

Gardırop tipi bir buzdolabının enerji tüketimini anlamak için enerji verimliliği derecesine de bakılır. Türkiye’de buzdolaplarının benzer modellere kıyasla birimin tahmini yıllık enerji tüketimi ve işletme maliyetleri hakkında bilgi veren bir Enerji Verimliliği etiketine sahip olması gerekir.

Gardırop tipi bir buzdolabının enerji tüketimini tahmin etmenin bir başka yolu da boyutu. Daha büyük üniteler, soğutmak için daha fazla hacme sahip olduklarından ve çalışmak için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduklarından daha küçük ünitelerden daha fazla enerji tüketme eğiliminde olur.

Gardırop Tipi Buzdolabı Kullanışlı mı?

Alttan donduruculu buzdolapları olarak da bilinen gardırop tipi buzdolapları, birçok ev için oldukça kullanışlı bir beyaz eşya modeli. Peki gardırop tipi buzdolabı kullanmanın faydaları neler? Gelin birlikte inceleyelim; 

 • Kompakt tasarım: Gardırop tipi buzdolapları, diğer buzdolaplarına göre tipik olarak daha dar ve daha uzundur, bu nedenle sınırlı alana sahip evler için iyi bir seçimdir.

 • Taze yiyeceğe kolay erişim: Gardırop tipi bir buzdolabının taze yiyecek bölmesi, tipik olarak, kolay ulaşılabilecek şekilde ünitenin üst kısmında yer alır.

 • Uygun maliyetli: Gardırop tipi buzdolapları, genellikle diğer buzdolabı modellerine göre daha ekonomiktir ve bu nedenle birçok kişi için uygun maliyetli bir seçimdir.

 • Enerji tasarruflu: Gardırop tipi buzdolapları, daha basit ve enerji tasarrufuna odaklı bir tasarıma sahip olduklarından, genellikle diğer buzdolaplarına göre daha verimlidir. Bu, daha düşük enerji maliyeti anlamına gelir.

Buzdolabı Neyle Silinir?

Buzdolabının içini temizlemek için ılık su ve hafif bulaşık deterjanı karışımı kullanabilirsiniz. Birkaç damla bulaşık sabununu bir bardak ılık suyla karıştırın ve yumuşak bir bez veya sünger kullanarak raflar, çekmeceler ve buzdolabı duvarları dahil olmak üzere buzdolabının içini silin. Herhangi bir kir birikmesini önlemek için kapının etrafındaki contaları da temizlediğinizden emin olun. Yapışmış yiyecek veya lekeleriniz varsa, bunları çıkarmak için biraz daha etkili bir temizleyici kullanmanız gerekebilir.

Yüzeye zarar verebilecekleri veya yiyeceklerinizi kirletebilecek kalıntı bırakabilecekleri için buzdolabınızın içinde sert kimyasallar veya aşındırıcı temizleyiciler kullanmaktan kaçınmanız oldukça önemli. Mikroplar veya bakteriler hakkında endişeleriniz varsa, mikropları öldürmeye yardımcı olması için temizlik solüsyonunuza az miktarda sirke ekleyebilirsiniz. Sabun veya sirke kalıntılarını gidermek için temizlikten sonra buzdolabının içini suyla iyice duruladığınızdan emin olun.

Önerilen Yazılar