Nişan Elbiseleri

2018-2019 Sonbahar/Kış Nişan Elbisesi Önerileri: Berta, Zuhair Murad, Elie Saab

19/11/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
Nişanını bu kış yapacaklar buraya! Sizler için dünyaca ünlü üç marka olan Berta, Zuhair Murad ve Elie Saab’ın 2018-2019 Sonbahar/Kış Houte Couture koleksiyonlarını inceledik ve en güzel abiyeleri seçtik.
Bu yazıda bulabilecekleriniz…

Evliliğin önemli adımlarından biri olan nişan kimi gelinler tarafından büyük bir organizasyon olarak kimileri tarafından da evde küçük bir söz veya küçük bir parti olarak planlanıyor. Nişanınızı ne şekilde organize ederseniz edin özel ve unutulmaz günlerinizden biri olacağı için giyeceğiniz kıyafet önem taşıyor. Nişanınızı yapacağınız mekana göre daha kibar veya daha gösterişli elbiseler seçmeniz mümkün. Eğer nişanınız için bir tema veya renk tonu seçecekseniz bunlara uygun bir elbise seçimi de uyumlu bir görüntü ortaya çıkaracaktır. 

Gelinlik koleksiyonlarıyla dünyaca ünlü olan Berta, Zuhair Murad ve Elie Saab’ın Haute Couture koleksiyonları da oldukça başarılı ve bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Yenilikçi bakış açılarıyla her sezon hazırladıkları koleksiyonları modaya adeta yön veriyor. Nişan daha çok Türklere özgü bir gelenek olduğundan bu tip dünya markalarının nişan elbisesi adıyla ürettikleri elbiseler olmasa da abiyelerinin çoğu nişan için tercih edilebilecek nitelikte oluyor. Biz de bu yazımızda size her üç markanın 2018-2019 Sonbahar/Kış Haute Couture Koleksiyonlarından nişan elbisesi olarak seçtiğimiz abiyeleri derledik. Umarız bu özel gününüz için elbise seçiminizde bizim de katkımız olur. :)

1. Berta Nişan Elbiseleri

İsrail asıllı Berta Balilti tarafından kurulan marka dünyanın önde gelen gelinlik tasarımlarının başında yer alıyor. Berta tarzını avangart olduğunu ve modern dünyanın sınırlarını zorladığını belirtiyor. Oldukça seksi tasarımları olan Berta vintage ve retro detayları da kreasyonunda kullanmaya önem veriyor ve çıkardığı bir çok koleksiyonla oldukça beğeni topluyor. Çoğu kişi tarafından Berta gelinlikleri ile biliniyor olsa da haute couture alanında da oldukça başarılı ve gelinlikleriyle aynı çizgilere sahip elegant ve cesur tasarımlar yaratıyor.

Berta’nın 2018-2019 Sonbahar/Kış koleksiyonunda pastel tonların, tüllerin, simlerin ve parlak, geometrik işlemelerin fazlaca kullanıldığını görüyoruz. Koleksiyonda uzun ve gösterişli elbiseler yer aldığı için nişanınızı büyük bir organizasyon şeklinde yapacaksanız veya hoş bir mekanda bir kutlama düşünüyorsanız Berta mutlaka aklınızda bulunsun. Çoğu tasarım size fazla cesur geliyor olsa da kendinize göre belirli değişikliklerin yapılabileceğini hatırlatmak isteriz.

İlk olarak pastel, nude tonlardaki parıltılı elbiselere bir göz atalım:

Koleksiyonda parlak elbiselerin yanı sıra yine nude tonlarda işlemeli elbiseler de bulunuyor. İşte bunlardan bir kaçı:

Ben biraz daha renk istiyorum diyenler için ise yine Berta’nın Sonbahar/Kış koleksiyonundan tercih edebileceğiniz elbiselere göz atalım:

2. Zuhair Murad

Lübnan asıllı Zuhair Murad adını tüm dünyaya duyurmuş bir tasarımcı. Bir çok ünlü ismin dünyaca ünlü etkinliklerde Zuhair Murad tasarımları giydiğini de sıklıkla görüyoruz. Gelinlik konusunda adını bolca duyduğumuz Zuhair Murad’ın Houte Couture koleksiyonları da bir o kadar başarılı. Sizler için incelemiş olduğumuz 2018 Sonbahar kreasyonunda tasarımcı  Rus aristokrasisinden ilham almış ve kraliyet temalı elbiselere yer vermiş. Bu koleksiyonunda kadife, düşes saten ve şifon kumaşlara ve şarap rengi, gri, safir ve haki renklerine ağırlık veren Zuhair Murad sıklıkla arabesk işlemeler kullanmış. Ağır bir koleksiyon olduğunu kabul eden Zuhair Murad “bu koleksiyondaki elbiseleri giymek için güçlü bir kadın olmanız gerek” sözlerinde bulunmuş. 

Nişanınız için fazlaca işlemeli ve dikkat çekici  bir elbise giymek istiyorsanız bizce kısa elbiseler daha hoş bir görüntü yaratabilir. Sizler için Zuhair Murad’ın koleksiyonundan seçtiğimiz mini elbiselere birlikte göz atalım:

Nişanınız için uzun bir elbise düşünüyorsanız bu seçenek de yine aynı koleksiyonda mevcut. Dikkatimizi çeken sezonun gelinlik trendlerinden olan pelerin detayının bazı abiye elbiselerde de kullanılmış olması:

3. Elie Saab

Zuhair Murad gibi yine Lübnan asıllı olan Elie Saab tüm dünyaca tanınan ve tasarımları bir çok kişi tarafından tercih edilen bir tasarımcı. Nerdeyse her kıyafetinde zenginliği göze çarpıyor. Kırmızı halılarda, özel davetlerde dünyaca ünlü isimlerin sıkça Elie Saab giydiğini görüyoruz ve tasarımlarını oldukça beğeniyoruz.

2018 Sonbahar kreasyonunda Berta ve Zuhair Murad gibi Elie Saab da pırıl pırıl bir koleksiyon hazırlamış. Kreasyonunu oluştururken esin kaynağı ise ünlü İspanyol mimar Gaudi’nin ışıltılı, düzensiz ve titizlikle yarattığı eserler olmuş. İpek ve şifon kumaşa fazlaca yer veren Elie Saab çoğunlukla pastel ve altın tonlar kullanmış.  

İlk olarak giydiğinizde ışıl ışıl parlayacağınız ve tüm gözleri üzerinize çekecek tasarımlara bir göz atalım:

Bu sezon Elie Saab’ın sıklıkla elbiselerinde yer verdiği bir detay ise yırtmaç. Sizler için seçtiğimiz yırtmaçlı ve çoğunlukla yine ışıltılı elbiseler şu şekilde:

Ben ışıltı sevmiyorum diyenler için düz kumaşlı elbiseler de mevcut:

Son olarak Saab’ın yine Gaudi’den etkilenerek ortaya çıkardığı gri ve beyaz gölge baskılı elbiselerini görelim:

Önerilen Yazılar