Düğün Organizasyonu

Bridolog X Club Marvy: 3 Farklı Temada Sahil Düğünü

16/08/2021
Bridolog 3 dakikalık okuma
Haziran ayında Türkiye’nin en güzel otellerinden biri olan Club Marvy ile çok güzel bir iş birliği gerçekleştirdik. Oteli ziyaret ederek, kreatif direktör Moshe Aelyon ile birbirinden güzel üç düğün masası dekorasyonuna imza attık. Tüm bu masaları ve detaylarını öğrenmek için bu yazıyı okumanızı öneririz. Bolca ilham alacağınıza eminiz! Hepsini inceledikten sonra hangisi favoriniz olacak çok merak

club marvy düğün

Yaz dönemi gelirken çalışmaktan büyük keyif aldığımız kreatif direktör Moshe Aelyon ile siz takipçilerimiz için yaz düğünleri ve özellikle sahil düğünleri hakkında nasıl bir çalışma yapabileceğimizi görüşmeye başladık.  Sizlerden de bu konuda gelen talepler doğrultusunda, amacımız sahil düğünleriyle ilgili ilham verebilecek içerikler üretmekti. Bu görüşmelerin sonunda bu projeyi son dönemlerin en popüler otellerinden Club Marvy’de farklı temalarla gerçekleştirmeye karar verdik ve Haziran başında oteli ziyaret ettik. 

naz nalbantoğlu aslı atılgan

Doğanın içerisinde, muhteşem bir atmosferle deneyim sunan Club Marvy sahil/kumsal düğünü için çok doğru bir mekandı! Biz de Club Marvy’e deneyim danışmanlığı sunan Moshe Bey, her şeyi bizimle koordine eden Begüm Şener ve çok başarılı bir ekiple çalışmalara başladık ve sizler için birlikte 3 farklı temada ve mekanda düğün masa dekorasyonları hazırladık.

moshe aelyon

Farklı temaları benimsemiş olsak da tüm düzenlemelerimiz doğallıktan yana oldu. Hem iskelede, hem kumsalda hem de deniz manzaralı yüksek bir noktada hazırladığımız düzenlemelerle çok güzel sonuçlar elde ettik. Hazırsanız başlayalım!

club marvy düğün

1. Deniz Kabuklarıyla Yapılan Beyaz Temalı Düzenleme

İlk olarak Club Marvy’nin deniz üzerindeki iskelesinde konumlanmış meyhanesinde, köy ışıkları altında, beyaz temalı bir masa dekorasyonu hazırladık.

club marvy düğün
club marvy düğün

Amacımız deniz ve kumsal hissiyatını masa dekorasyonuna olabildiğince yansıtmaktı. Ahşap beyaz masa ve sandalyeler yerini aldı. Masaya bolca mercan, deniz kabukları yerleştirdik. Bej amerikan servisler, stoneware tarzda modern tabaklar ve mumlar da dekorasyonu tamamladı.

club marvy düğün
club marvy düğün

Bu masanın deniz kenarında düğün yapmak isteyenlere ve doğallıktan yana olanlara bolca ilham vereceğine eminiz!

club marvy düğün

2. Kumların Üstünde Ege/İndigo Temalı Düzenleme

Son yıllarda sahilde, kumların üzerinde yapılan düğünler fazlaca artmışken, Club Marvy’nin muhteşem sahilinde bir masa hazırlamamak olmazdı. :) Kesre Bay, Club Marvy’nin içerisinde bulunan, yalnızca yetişkinlerin kullanabildiği bir kumsal. Tüm alana bohem bir tema hakim. Biz de kumsal üzerinde kuracağımız masanın bu harika koyun havasına uygun olmasını,  bir bütün içerisinde gözükmesini istedik.

club marvy düğün
club marvy düğün

Bu masada Ege temasını ve indigo dediğimiz çivit mavisini yansıtmak istedik. Bu nedenle ahşap bir masa üzerinde koyu mavi masa örtüsü ve yine lacivert yemek takımları tercih ettik. Beyaz temanın aksine bu kez mor tonlarında deniz kabukları ve mercanlar kullandık. Bu şekilde hem göz alıcı hem de doğallıktan ödün vermeyen bir düzenleme oluşturulmuş oldu.

club marvy düğün
club marvy düğün

Her ne kadar sahil düğünleri genellikle beyaz renkle özdeşleştirilse de koyu renkler bizce çok güzel bir hava ve mistik bir kontrast yaratıyor. Kumlar üstünde yapacağınız düğününüz için bu masa düzenlemesi birebir!

club marvy düğün

3. Muhteşem Manzarada Citrus/Narenciye Temalı Düzenleme

Son masa düzenlemesi için Club Marvy’nin en güzel noktalarından biri olan Değirmen Restoran’ı tercih ettik. Burası tarihi bir yel değirmeninin bulunduğu, tamamen ahşap dekorasyona sahip, organik ürünlerle hazırlanan lezzetler sunan, bol bol yeşille çevrelenmiş bir restoran. Ayrıca gün batımı izlemek için de harika bir nokta.

club marvy düğün

Biz de buranın dokusuna ve yarattığı hislere uygun bir masa dekorasyonu hazırlamak için yola çıktık. Sonunda hem renk katacak hem de mekanın doğallığı ve sunduğu organik menüyle uyum sağlayacak olan citrus/narenciye temasında karar kıldık. Masada bolca taze greyfurtlara, portakallara ve kamkatlara yer verdik.

club marvy düğün
club marvy düğün

Bu kez doğal ahşap masanın ve sandalyelerin herhangi bir örtü kullanmadan rustik havasını koruduk. Ortada bej runner üzerine yaprakları, ve onların üzerine de ikiye kesilmiş meyveleri yerleştirdik. Küçük detaylara da önem verdik. Tabakların içerisine kuru portakallar ve bazı vazoların içerisine de yaprak ve kamkatlar konularak tema tamamlanmış oldu.

club marvy düğün

Gün batımında, deniz ve yeşilin buluştuğu bu harika noktada çok hoş bir masa hazırlanmış oldu. Umarız bu düzenlemeyi sizler de bizim kadar seversiniz!

club marvy düğün

Yazımızı bitirirken soralım, bu 3 güzel düzenleme arasından sizin favoriniz hangisi oldu?

Son olarak, bu güzel projeyi bizimle birlikte gerçekleştiren harika ekibe, emeği geçen herkese tek tek teşekkür ederiz!

Mekan: Club Marvy
Kreatif Direktör: Moshe Aelyon
Fotoğraf: The Custom Makers
Gelinlikler: Gözde Karadana
Saç: Tarık Mermere
Makyaj: Ozan Karan

Önerilen Yazılar