Sevgililer Günü

Sevgilinizle Birlikte İzleyebileceğiniz 10 Netflix Dizisi

02/04/2022
Bridolog 5 dakikalık okuma
Biricik sevgilinizle birlikte geçirdiğiniz anın tadını çıkarmanın en güzel yollarından biri dizi izlemek! Yan yana uzanıp, aynı serüvenin içine dahil olup, aynı sahnelere ortak olmak sevgiliyle yapılan en keyifli aktivitelerden biri. Seninle bu yazıda buluştuğumuza göre, sevgilinle izleyeceğin dizi konusunda minik bir araştırmaya çıktın.

Tutku dolu aşıklar için rüya gibi aşk hikayelerinden aksiyon tutkunu çiftlere hitap eden macera dolu dizilere birçok farklı diziyi ele aldık. İzlerken kendinizi dük ve düşes gibi hissedeceğiniz The Crown, ‘’Biz şimdi hangi zamanın içindeyiz?’’ diye kendinizi sorgulayıp beyin fırtınalarına sürükleneceğiniz Dark dizisi ve birbirinden keyifli daha birçok öneri sizinle! :) İşte sevgilinizle birlikte izleyebileceğiniz en iyi 10 Netflix dizisi; 

1. Our Planet

(IMDb: 9,3)

‘’Yeni keşifler bizim işimiz!’’ diyen çiftlerimizi buraya alalım. Son yılların en çok konuşulan belgesellerinden birini sevgiliyle izlenecek diziler listemize ekledik ve bu kararımızın kesinlikle arkasındayız! Zira bahsedeceğimiz belgesel son yılların en çok konuşulan ve hayranlık uyandıran yapımlarından biri olan Our Planet yani Türkçe adı ile Gezegenimiz. 2019 yılında izleyici ile buluşan belgesel, dünya çapında oldukça kapsamlı bir çalışmanın sonucu. 50 farklı ülkede 600 kişiyi aşkın bir ekiple çekilen belgeselin konusu ise gezegenimizde yaşayan tüm canlılar!

Doğal Yaşamı Koruma Derneği (WWF) ile dünyanın en ünlü belgesel yönetmenlerinden Alastair Fothergill’in ortak yapımı olan belgesel Sir David Attenborough’nun harika anlatımıyla bizi eşsiz bir tabiat gezisine çıkarıyor. Güney Amerika’nın yemyeşil ormanlarının derinliklerinde dolaşırken kendinizi bir anda Kuzey Kutbu’nun vahşi yaşamında bulabilirsiniz. Dünyanın nadide canlı türlerini görmek için sevgilinle bu belgeseli mutlaka izlemenizi öneririz. 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

2. Narcos

(IMDb: 8,8)

Hadi biraz da biyografi ve aksiyonun en güzel birleşimlerinden biri olan Narcos dizisine değinelim. Sevgiliyle izlenecek diziler listesinde her daim romantik komedi ve aşk hikayeleri arayanlar için bu listemiz oldukça şaşırtıcı olacak. Ama evet, sevgiliyle birlikte Narcos izlemek de sevdaya dahil! :) Seyirci ile 2015 yılında tanışan dizi, bir dönemler şanı Kolombiya topraklarını aşan dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hikayesini ele alıyor. Güçlü oyuncu kadrosu, ikonikleşen müzikleri ve bazen kimin kötü olduğu konusunda kafa karıştıran müthiş senaryosu ile Narcos dizisi kesinlikle izlemeye değer. 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

3. The Crown

(IMDb: 8,7)

İngiliz Kraliyeti’ne konuk olmaya hazır mısınız? Sevgilinizle birlikte kendinizi İngiliz Kraliyeti’nin saraylarında bulacağınız bu dizide, kraliçe olmanın ya da kraliyet ailesi mensubu olmanın ne denli zor bir yaşam şekli olduğuna tanık olacaksınız. Şu ana kadar 7 tane Altın Küre kazanan dizi, Kraliçe II. Elizabeth’in tahta çıkmasını ve tahtta bulunduğu süre boyunca yaşanan kişisel ve toplumsal olayları konu alıyor. Dizi karakterlerin muhteşem oyunculukları ve gerçek kıyafetler ile birebir tasarlanan kostümleriyle de izleyicilerden tam not almayı başarıyor. Üstelik dizinin 4. Sezonunda hayatıyla merak konusu olan Prenses Diana’nın yaşadıklarına da yer veriliyor.

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

4. You

(IMDb: 7,7)

Tutku ve saplantının en yüksek seviyesini görmek için en başarılı Netflix dizilerinden birinin You olduğuna hepimiz hem fikiriz! Son yılların en popüler aşk ve gerilim konulu dizilerinden biri olan You’nun başrolünde ise bir zamanlar Gossip Girl dizisinin ünlü Dan karakteri olan Penn Badgley ve başarılı oyuncu Elizabeth Lail yer alıyor. Caroline Kepnes’ın romanından uyarlanan dizide Joe, hoşlandığı kişi olan Beck ile oldukça merak uyandıran bir takıntılı aşk hikayesine bizleri de dahil ediyor. Merak, takıntı ve tutkunun bir araya geldiği dizide, günümüzün en yaygın kullanılan iletişim ağlarından sosyal medya ve ‘’stalk’’ kavramı konusundaki endişe veren boyut da gözler önüne seriliyor. En iyisi tüm bunları tutkulu, romantik ve bir o kadar da gerilim dolu diziyi izleyerek deneyimlemeniz. :) 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

5. The Queen’s Gambit

(IMDb: 8,6)

2020 yılın son aylarında tüm dünyanın en çok konuştuğu yapımlardan biri olmayı başaran The Queen’s Gambit aynı zamanda son dönemlerin en fazla izlenen dizileri arasına girdi. Öyle ki 2021 Altın Küre Ödüller’nde En İyi Mini Dizi ve Mini Dizi dalında En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini topladı. 1983 yılında yazılan bir romandan uyarlanan dizinin her sahnesi, kostümü ve repliği ilerleyen yıllarda ikonik olacak gibi duruyor. Elizabeth Harmon isimli bir satranç dahisinin dünyanın en iyi satranç oyuncusu olma yolundaki sürecini konu alan dizi, karakterin çocukluktan gençliğe kadar olan yaşam öyküsünü işliyor. 1950 ve 1960’lı yıllarda geçen hikayenin her bölümünde farklı bir seyir keyfi alacağınızı belirtelim.

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

6. Dark

(IMDb: 8,8)

Netflix’in en iyi dizileri ve en çok izlenen dizileri listesinde her daim ilk sıralarda yer almayı başaran Alman yapımı Dark dizisinden bahsetmemek olmazdı. Sevgilinizle birlikte bilim kurgu türünden hoşlanıyorsanız Dark dizisini izlenecekler listenize mutlaka eklemelisiniz.  Winden kasabasında yaşayan iki çocuğun bir anda kaybolması ile başlayan hikaye, zaman kavramının aşılması ile bambaşka bir boyuta taşınıyor. Aynı süre içinde yaşanan olaylar, yeniden tekrar ettiğinde kafa karıştırsa da tüm bu olayları ilerleyen bölümlerde anladığınızda size ‘’Hadi canım!’’ dedirteceğini belirtelim. :) 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

7. Ozark

(IMDb: 8,4)

Heyecanlı ve sürükleyici hikayeleri izlemeyi seven sevgililer için en başarılı Netflix dizilerinden bir diğeri ise Ozark. 2017 ABD yapımı olan dizi gerilim temposu ile izleyicilerine müthiş bir seyir keyfi sunuyor. Kara para aklamak için ailesini Ozark’a taşıyan evli bir çiftin etrafında dönen olayları konu alan dizide başrolleri ise Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz gibi oldukça ünlü isimler. Geldikleri bölgede bir türlü beladan uzak duramayan ana karakter Martin, tüm bu olaylardan ailesini korumak için de tüm gücünü ortaya koyuyor. Dizinin baba karakteri olan Martin’in keskin zekası ile yaşadığı deneyimler kesinlikle tanıklık etmeye değer! 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

8. Unorthodox

(IMDb: 8,0)

Macera, tutku dolu aşklar ya da gerilimi bir kenara bırakalım. Hayatın gerçekleriyle yüzleştiğinizde sevdiğinizle yan yana olmanın gücünü hissedeceğiniz bir dizi önerimiz var. Unorthodox aslında film tadında 4 bölümlük bir mini dizi. Unorthodox dizisinde görücü usulü erken yaşta evlendirilen ve hayallerinden uzaklaşmak zorunda bırakılan genç bir kadının hayat mücadelesi konu alınıyor. Gerçek hayat hikayesinden uyarlanan dizide, zor kararlar vererek cesareti ile kendine yeni bir hayat kurmak isteyen ana karakterin mücadelesine tanıklık edeceksiniz. Ancak kendisi ile birlikte geçmişini de arkasında getiren bu genç kızın mücadelesi hiç de kolay olmayacak. 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

9. When They See Us

(IMDb: 8,9)

2019 yılında yayınlanan ABD yapımı suç dizisi ‘’When They See Us’’, sadece 4 bölüm olmasına rağmen izleyicisinde büyük etki uyandırmayı başardı. Yayınlandığı yıl Emmy ödüllerinde en iyi mini dizi kategorisinde birinci olan yapım, hiçbir suçları olmadıkları halde hapse düşen beş gencin hikayesini konu alıyor. Suçsuz olduklarını kanıtlamak için zorlu bir mücadeleye giren bu beş kişilik Central Park Five ekibi, adalet sistemine de farklı bir bakış açısı getiriyor. 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

10. Stranger Things

(IMDb: 8,7)

Netflix’in en beğenilen yapımları arasında yer almayı başaran Stranger Things dizisi ilk olarak 2016 yılında izleyici ile buluştu. 1980’li yıllarda geçen dizinin türü ise fantastik-gerilim. 12 yaşında Will isimli bir çocuğun kaybolması ile başlayan hikaye, gizemli güçleri olan çocuk karakterlerin ortaya çıkması ile başka bir boyut kazanıyor. 3. sezonu 2019 yılında yayınlanan dizinin her sezonunda farklı bir serüvene dahil olabilirsiniz. 

sevgiliyle izlenecek netflix dizileri

Önerilen Yazılar