Düğün Planlama

Düğün Öncesi Vücut Temizliği ve Bakımı Önerileri

25/10/2022
Bridolog 3 dakikalık okuma
Hayalinizdeki düğüne adım adım yaklaşırken bazı hazırlıklar da başlar. Kusursuz bir düğün gününde hem iyi hissetmek hem de iyi görünmek önemli. Bunun anahtarlarından biri de tabii ki düğün öncesi vücut temizliği ve bakımı. Düğün öncesi bakımı genellikle düğünden 1- 2 ay önce başlıyor ve düğüne kadar devam ediyor. Bu yazımızda sizler için düğün öncesi vücut temizliği ve bakımı önerilerini listeledi

Düğün öncesi vücut temizliği ve bakımı ile ilgili aklınıza takılabilecek soruları yanıtladık, keyifli okumalar!

Düğün Ağdası/Epilasyonu ne zaman yapılmalı? 

Düğün ağdası veya epilasyon gelinlerin düğün öncesi uyguladığı bakımlardan biri. Dün ağdası ve epilasyon gibi işlemlerin düğünden 3-4 gün önce yapılmasını öneririz. Böylece bu süre içinde cilt yatışıyor ve kızarıklık gibi cilt problemleri gideriliyor. Ancak aşırı hassas bir cilde sahip kişilerin düğün ağdasını düğünden bir hafta önce yaptırması tavsiye ederiz. Cildinizin hassasiyet derecesine göre bir planlama yapmakta fayda olacağını vurgulayalım. :) 

dugun-oncesi-vucut-temizligi-bakimi

Düğünden Önce Ağda mı Jilet mi?

Düğünden önce kullanılabilecek tüy alma yolları arasından zamanınıza ve beklentinize uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak daha pürüzsüz bir cilt ve daha uzun süreli bir sonuç için doğru yöntemi kullanmak önemli. Ağda kılları kökünden alırken, jilet cilt yüzeyindeki tüyleri hızlı şekilde alır. Bu nedenle de uzun vadeli bir sonuç için düğünden önce ağda kullanımını öneriyoruz. Ağda aynı zamanda cildinizi daha yumuşak ve pürüzsüz yapar. Böylece düğün süreci boyunca endişelenmenize gerek kalmaz!

Düğünden ne kadar zaman önce lazer epilasyona başlanmalı?

Düğün günü pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, düğününüzden 6 ay önce lazer epilasyon sürecine başlamanızı öneririz. Bu sayede en iyi sonucu alabilirsiniz. Yaklaşık olarak yedi seans sonunda ise kalıcı sonuca ulaşabilirsiniz.

Düğünden kaç gün önce kaş alınır?

Gelin makyajının mükemmel görünümün bir parçası da kaşlardır. Gelinin yüz yapısına uygun olmayan, ifadesini doğru şekilde tamamlamayan kaşlar ise istemediğimiz bir şeydir. Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmak veya inceltmek istiyorsanız, kaşlarınızın şeklinin oturması için düğünden 2 hafta önce almanızı öneririz. Düğün gününden önce kaşlarınızı almak için bu konuda uzman bir kişiye danışmanızda fayda var. Seyrek kaş ve kirpik probleminiz varsa düğünden önce besleyici kaş ve kirpik serumu kullanmanız, hem güçlü hem de daha kolay şekil verilebilir kaşlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

dugun-oncesi-vucut-temizligi-bakimi

Düğünden kaç gün önce cilt bakımı yapılmalı?

Düğün gününüzde cildinizin harika görünmesini sağlamak için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de cilt bakımı. Hayalinizdeki gelin makyajının teninize uyum sağlaması için ise cildinizin parlak ve nemli olması oldukça önemli. Bu nedenle de düğünden 6 ay önce cilt bakımı yapmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Cilt tiplerinin her biri farklı bir bakıma ihtiyaç duyar. Cilt bakımına başlamadan önce cilt tipinizi öğrenmek doğru bakımı uygulamanıza yardımcı olacaktır. Bunun için ister evde uygulamalar yapabilir, ister bir cilt uzmanından yardım alabilirsiniz. Başlangıçta haftada 2 kere uygulayacağınız bir peeling, makyaj uygulaması için cildinizi hazırlayacak ve pürüzsüzlük sağlayacaktır. 

Cildiniz yağlı ama aynı zamanda nemsizse, cildinizdeki yağı dengeleyecek ve nemini korumasını sağlayacak bir bakım ürününe ihtiyacınız var. Gözenek veya sivilce gibi cilt sorunlarınız varsa, bunlar için bir cilt bakım rutini uygulamanızı öneririz. Cildiniz kuru ve hassas ise onu sakinleştirecek ve kızarmasını önleyici kremler kullanmalısınız. Cildinizi daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için ise nemlendirici bir serumu makyaj öncesi rutininize ekleyebilirsiniz.

Düğünden Kaç Gün Önce Manikür Pedikür Yapılmalı?

Düğünden önce manikür pedikür yapmak için en iyi zaman düğünden 2-3 gün öncedir.  Düğün öncesinde yapılan manikür sayesinde yumuşak ve bakımlı ellere sahip olursunuz ve bu da düğün gününüzde kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz manikür ve pediküre düğün gününüzden 4 ay önce başlayabilirsiniz. Bunun için yoğun nemlendirici içeriğe sahip kremleri ve tek kullanımlık el ve ayak maskelerini uygulayabilirsiniz.  Bununla birlikte düğün gününden önce manikür ve pedikür ile ilgili çıkabilecek aksiliklerin de önüne geçmiş olursunuz.

Düğünden Kaç Gün Önce Oje Sürülmeli?

Düğün gününde yapılacakların başında gelin saçı geliyor. Bu nedenle de manikür ve pedikür için zaman yeterli olmayabiliyor veya çeşitli aksilikler meydana gelebiliyor. Tüm bu sorunların önüne geçmek için düğünden 1-2 gün önce oje sürmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece bakımlı ve nazik görünüme sahip elleriniz ile çarpıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Düğünden önce oje seçiminizde beyaz ve nude tonlara yer verebilirsiniz.. Bir başka alternatif ise French oje. Her zaman popülerliğini koruyan French oje, temiz ve bakımlı görünümüyle gelinliğiniz ve duvağınızla uyum sağlıyor. Biraz farklılık istiyorsanız, son zamanlarda popülerlik kazanan nail art trendlerine de göz atmanızı öneririz!

dugun-oncesi-vucut-temizligi-bakimi

Düğünden Kaç Gün Önce Saç Boyanmalı?

Düğünden 10 gün önce saç rengine karar vermeniz ve boya işleminizi gerçekleştirmeniz düğün öncesi problem yaşamamanız için önemli. Bu süre, saçlarınıza uyguladığınız renk değişiminin oturması için ise ideal. Aynı zamanda bu süre zarfında alın bölgesine bulaşan saç boyası için ise endişelenmeniz gerekmez.

dugun-oncesi-vucut-temizligi-bakimi

Hazırlık sürecinizin harika geçmesi ve düğününüzün keyfini sonuna kadar çıkarmanız dileklerimizle!

 

Önerilen Yazılar