Ve Daha Fazlası

Sevgiliye Duygusal, Uzun, Kısa Özür Mesajları

14/03/2023
Bridolog 5 dakikalık okuma

Özür dilemeyi bilmenin bu dünyada edinebileceğimiz en güzel özelliklerden biri olduğunu düşünüyoruz.  Hepimiz zaman zaman sevdiklerimizi istemeden de olsa incitebiliyoruz. Bazen aniden ortaya çıkan öfke ile bunu yaparken, bazen de farkında olmadan karşı tarafın hislerine zarar verebiliyoruz. Bu tür durumlarda, herkes kendini affettirmenin farklı yollarını kullanıyor.  Kimimiz bir buket çiçekle, kimimiz hoş bir hediyeyle, kimimiz de sadece birkaç samimi sözle sevdiklerimizden özür diliyoruz.

İyi bir iletişim, iyi bir ilişkinin anahtarı olsa da sevgilinizle tartışmalarınız ve fikir ayrılıklarınız olması oldukça doğal. Burada önemli olan bunları birbirinizi incitmeden yapıcı bir şekilde çözebilmek. Sevgilinizle yaşadığınız tartışmada hatalı olduğunuzu fark ettiyseniz ve bunu telafi etmek için bir yol arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Bu yazımızda sevgilinizle aranızı düzeltmenize yardımcı olacak duygusal özür mesajlarını bir araya getirdik.

Sevgiliye Özür Mesajı Nasıl Olmalı, Nasıl Yazılır?

Günlük hayatın koşuşturması, stresi, kaygısı ve olumsuz ruh hali, sevdiklerimizi istemeden de olsa kırmamıza neden olabiliyor. Ayrıca, bazı yanlış anlaşılmalar da bazen gerginliklere ve küskünlüklere neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda sevgilinizin gönlünü almak için cesur olmanız ve kırgınlıkları giderecek bir konuşma yapmanız gerekebilir. Ancak, bu her zaman kolay olmayabiliyor. Kırdığımız birine özür mesajı göndererek, bunun için ilk adımı atabiliriz. Özür mesajı yazarak, aradaki buzları bir nebze de olsa eritebilir ve bir konuşmaya hazırlık yapabiliriz. Bu, cesaretimizi de artıracaktır. Ancak, sevdiklerimize göndereceğimiz özür mesajının nasıl olması gerektiği konusunda da düşünmemiz gerekiyor.

sevgiliye özür mesajı

Bazen kendimizi affettirmek için uzun özür mesajları yazmak ve pişmanlığımızı uzun uzun ifade etmek isteriz. Ancak, sevdiklerimizden özür dilemek için her zaman uzun bir mesaja gerek yok. Samimi ve içten yazılmış bir özür mesajı, uzun olmasa bile karşı tarafa pişmanlığımızı ifade edebiliyor. Bu noktada sevgiliye yazılan bir özür mesajında önemli olan, ne kadar samimi ve içten olduğumuz.

Sevgiliye Uzun, Duygusal Özür Mesajları

sevgiliye özür mesajı

Sevgilinizden özür dilemenin yollarını arıyorsanız, ona duygusal bir özür mesajı göndermeyi düşünebilirsiniz. Sevgilinize gönderebileceğiniz bu özür mesajı, kendinizi affettirmenin en iyi yollarından biri olabilir. Aşağıda listelediğimiz sevgiliye uzun ve duygusal özür mesajı önerileri ile sevgilinizin gönlünü alabilirsiniz.

 • “Sen sadece bana karşı değil herkese karşı çok affedicisin. Bu yüzden belki sana karşı kabalık yapmış bu adamı/kadını da affedebilirsin diye düşünüyorum. Özür dilerim aşkım!”
 • “Her zaman aklımdasın ve daima benimle birliktesin. Neden seninle bu duruma geldik bilmiyorum. Aklıma sen geldin bu gece ve bir kalem kâğıt aldım elime. Özrümü bir kâğıda döküyorum. Kalbimin tüm derinliklerini açıyorum bu gece sana, seni kırdığım o güne binlerce kez saya saya. Affet beni, affet ki yarım kalmayayım… Sen gittin ben hep yarım kaldım.”
 • “Dudaklarındaki tebessümü görmek kadar hiçbir şey mutlu edemez beni. Lütfen bu dargınlık bitsin. Gülen yüzünü ve seni çok özledim. Üzüntümü anlatacak kelime yok. Olanlar için gerçekten çok üzgünüm ve çok özür dilerim.
 • “Seni çok kırdım biliyorum ama inan çok üzgünüm. Bugün yaptıklarım için çok özür dilerim. Senden beni affetmeni istiyorum canım sevgilim, seni çok seviyorum.”
 • “Seni çok üzdüğümün farkındayım canımın içi. Bir daha seni üzmemek için elimden gelenin en iyisini yapacağım canım aşkım. Samimiyetimle sana sunduğum özrümü kabul eder misin?”
 • “Bu dünyada hata yapmayan tek bir insan olduğunu düşünmüyorum. Ben de bir hata yaptım bugün ve seni çok kırdım. Çok pişmanım sevgilim ve beni affetmeni istiyorum.”
 • “Seni kırmak hayatta isteyeceğim son şey bile değil. Lütfen gülümse ve gözlerime bak! Orada ve ruhumun her zerresinde sen varsın. Özür dilerim… Tüm hücrelerimle tüm hücrelerinden, özür dilerim…”
 • Ağlamak ile teselli olunsaydı denizleri hediye ederdim sana. Çok özür dilerim, beni affedebilecek misin? Bebeğim seni üzdüğüm için çok özür dilerim. Seni çok seviyorum ve bir daha da hiç üzmeyeceğim. Ben affet ve eskisi gibi sev lütfen…

Sevgiliye Kısa Özür Mesajları

Sevgilinizden özür dilemek için kısa özür mesajlarını da tercih edebilirsiniz. Duygularınızı tümüyle ifade ettiğiniz bir özür mesajı, kısa olsa bile karşınızdaki kişinin pişmanlığınızı görmesini sağlayabilir. İşte, sevgiliye gönderilebilecek kısa özür mesajları:

 • Küçük hatalar kocaman tebessümlerle kaybolurmuş. Bana kocaman gülümser misin?
 • Geçmişi değiştirmek mümkün değil ancak tüm yaşananları gelecekte telafi edeceğime söz veriyorum. Gerçekten üzgünüm.
 • “Üzgünüm. Seni kollarımda tutmak için ne gerekiyorsa yaparım!”
 • Kabul edilmeyecek bir hataydı yaptığım biliyorum ama sende bilirsin ki herkes hata yapar. Senden beni affetmeni diliyorum. Tüm kalbimle kapındayım, beni içeri alır mısın?
 • Seni çok üzdüm farkındayım, farkında olduğum üzüntünü yeniden olmaması için çabalıyorum beni mutlu eder misin? O zaman özrümü kabul eder misin?
 • Bugün ilk defa üzmüştüm seni, bugün ilk defa silmiştim gözlerini, hatalıydım elbet biliyorum, çocukluğa bağladım ne olur affet beni…
 • Beyaz bir güvercin yollamak istedim sana ancak o bile çok kızdı bana. Nasıl kırarmışım bu kalbi? Sahi Nasıl da kırdım ben seni? Çok özür dilerim…
 • Senden özür dilemek için söyleyebileceğim daha alımlı bir söz bilmiyorum Sadece: ‘Seni seviyorum’
 • Sanırım özür dilemek için çok geç kaldım ama yine de son kez şansımı denemek istiyorum. Özür dilerim! Seni sevdiğimi düşün ve beni affet…
sevgiliye özür mesajı

Sevgiliye Gönderilecek Özür Şarkıları

Özür şarkıları, pişmanlığınızı sevgilinize ifade etmenin etkili yollarından biri. Duygularınızı yansıtan bir şarkı seçimi ile hatanızı samimiyetinizi ve pişmanlığınızı aktarabilirsiniz. Ayrıca, seçeceğiniz şarkı ile hatanızı kabul ettiğinizi ve işleri düzeltmeye kararlı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz en romantik ve anlamlı özür şarkılarını sizler için derledik.

 • Taylor Swift- Back To December
 • Linkin Park- In Between
 • Şebnem Ferah- Sil Baştan
 • Eminem- Cleanin’ Out My Closet
 • OneRepublic - Apologize
 • Feridun Düzağaç- Buralardan Gitme
 • Adele - Hello
 • Nirvana- All Apologies
 • Cem Adrian - Ben Geldim
 • John Lennon - Jealous Guy

Sevgiliye Gönderilecek Özür Şiirleri

Sevgilinize kendinizi affettirmenin romantik bir yolunu arıyorsanız, özür şiirlerini kullanabilirsiniz.  İşte, sevgiliye gönderilecek özür şiirleri:

Terk etmedi sevdan beni,

Aç kaIdım, susuz kaIdım,

Hain, karanlıktı gece,

Can garip, can suskun,

Can paramparça…

Ve eIIerim, kelepçede,

Tütünsüz uykusuz kaIdım,

Terk etmedi sevdan beni…

Ahmed Arif

Benim şiirIerim çay kokar,

DüşIerim sade sen,

DemIikte nefesin, bardakta gamzen…

SızıIarım diner, uyur dertIerim,

Çayı sen demIersen.

GeIirsen çayımı seninIe böIüşürüm,

GeImezsen ömür biIIah üşürüm…

Cemal Süreya


Bilmezdim şarkıların bu kadar güzeI,

Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu

Bu derde düşmeden önce.

Her şeyi söylemek mümkün;

Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;

Anlatamıyorum…

Orhan Veli Kanık

Önerilen Yazılar