Güzellik & Bakım

Anestol Pomad Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

31/03/2023
Bridolog 2 dakikalık okuma

Lokal bir uyuşturucu krem olan Anestol Pomad, yüzeysel cilt yanıkları, dudak çatlakları gibi durumlarda ağrının azaltılmasına yardımcı olan bir cilt kremi olarak sıkça kullanılıyor. Ayrıca, zehirli sarmaşık ve böcek ısırığı gibi nedenlerle ortaya çıkan kaşıntıyı da hafifletmeye katkı sağlıyor.

Anestol Pomad Krem, çeşitli cilt sorunlarına neden olan ağrıları hafifletmek için kullanılan bir onarıcı krem. Bu krem, ağrılı bölgelerinize uygulandığında hızlı bir şekilde etki göstererek ağrıyı hafifleterek rahatlama sağlar.

Anestol Pomad Krem'in kullanımı oldukça kolay olan krem, uygulandığı bölgede birkaç dakika içinde hissedilerek etki gösteriyor. Krem içeriğindeki etken maddeler sayesinde cildinizi de rahatlatır ve nemlendirir. Bu harika kremi kullanarak, hızlı ve etkili bir şekilde ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Anestol Pomad hakkında daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edin!

Anestol Pomad Krem Nedir?

Anestol pomad krem, ciltteki ağrı ve kaşıntıyı hafifletmek için kullanılan lokal bir anestezik krem. İçeriğindeki lidokain sayesinde cilt yüzeyindeki ağrı ve kaşıntıyı azaltan bu krem, küçük kesikler, yüzeysel cilt yanıkları, dudak çatlakları ve böcek ısırıkları gibi durumların iyileşme sürecine yardımcı olur.

Aktif bileşen olan lidokain, vücuttaki sinir sinyallerini bloke ederek ciltte ve mukoza zarlarında geçici uyuşma ve his kaybına neden olur. Etkisini yaklaşık 3 ila 5 dakika içerisinde gösteren bu krem, yara, tahriş, yanık, böcek ısırığı, dudak çatlakları, güneş yanığı, hemoroid ve ciltte oluşan kaşıntı gibi durumlarda kullanılabiliyor.

anestol pomad krem

Anestol Pomad Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Anestol Pomad kremin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ağrıyı hafifletir: Cilde uygulandığında, lokal anestezik etkisi ile ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.
  • Kaşıntıyı giderir: Anestol Pomad, kaşıntılı cilt problemlerinin tedavisinde de kullanılabilir. Bu sayede kaşıntı hissini azaltır ve rahatlamayı sağlar.
  • İltihap önleyici özellikleri bulunur: Antienflamatuar özellikleri nedeniyle iltihaplı cilt problemlerinin giderilmesinde de kullanılabiliyor.
  • Yanıkları tedavi eder: Anestol Pomad, hafif yanıkların tedavisinde uygulayabilirsiniz. Yanık olan bölgeye uygulandığında, ağrıyı azaltılmasına yardımcı olur ve cildin iyileşme sürecini destekler.
  • Cilt tahrişlerini azaltır: Anestol Pomad krem cilt tahrişini giderme konusunda oldukça etkili. Cildinizde tahriş olan bölgeye uygulandığında, cildin iyileşme sürecini hızlandırır ve cildi rahatlatır.
  • Küçük kesik ve yaraları tedavi eder: Anestol Pomad kremi küçük kesik ve yaraların tedavisi için kullanabilirsiniz. İçerdiği bileşenler sayesinde enfeksiyon riskini azaltarak iyileşme sürecini hızlandırır.

Anestol Pomad Lazer ve Ağda Öncesi Kullanılır mı?

Anestol Pomad, genellikle lazer ve ağda gibi ciltte hassasiyete neden olan işlemler öncesinde kullanılabiliyor. Bu krem, cildi uyuşturarak acı hissini azaltıyor ve işlem sırasında rahat bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor. Ancak, Anestol Pomad’ı lazer ve ağda öncesi kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanızı öneriyoruz.

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad’ı uygulamadan önce cildinizin temizlemeli ve ardından kurulamalısınız. Sonrasında cildinize ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Bu kremi gün içerisinde 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz. Ancak, günlük en fazla kullanım dozunun 17 veya 20 gram olduğunu unutmayın. Ek olarak, tek seferde uygulayacağınız dozun 5 gramı geçmemesine dikkat edin.

anestol pomad krem

Anestol Pomad Kremin Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

Anestol pomad kremin etkisi, uygulama şekline ve kullanılan doza bağlı olarak değişebilir. Genellikle lokal anestezik olarak kullanılan bu krem, uygulandıktan sonra yaklaşık 5 dakika içinde etkisini göstermeye başlar ve etkisi 2 ila 3 saat sürer. Bu kullanım önerilerine uyarak, Anestol Pomad kremden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Ancak herhangi bir rahatsızlık hissettiğinizde, hemen doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Anestol Pomad Kaç Dakikada Uyuşturur?

Anestol Pomad, 5 dakika içerisinde etkisini gösterir ve uygulanan bölgeyi uyuşturur. 2 ila 3 saat ise kremin etkisi devam eder.

*Bu yazı tıbbi bir tavsiye niteliğinde değildir. Ürünleri kullanmadan önce ilk olarak uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen Yazılar