Güzellik & Bakım

Fito Krem Nedir Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

08/03/2023
Bridolog 4 dakikalık okuma

Fito Krem, diğer kremlerin aksine doğal içeriği sayesinde ağır kıvam ya da hoş olmayan koku gibi dezavantajlarla karşılaşmayacağınız çok tercih edilen cilt bakım ürünlerinden biri. Hafif ve tatlı kokuya sahip olan bu krem, hasarlı cilde uygulandığında hemen rahatlama hissi veriyor. Buğday özünden yapılmış olan Fito kremin dokusu da bir o kadar hafif. Bu özelliği sayesinde ciltte herhangi bir ağırlık veya yağlılık hissi bırakmayan krem, cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı hafif ama son derece etkili bir şekilde sağlıyor. Üstelik yağlı olmayan yapısı sayesinde cilt tarafından kolayca emiliyor ve uygulandığı bölgeye hızlı bir şekilde etki ediyor.

Fito Krem'in birçok avantajı ve faydası bulunuyor. Tüp ambalajı sayesinde her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz Fito Krem, her büyüklükteki çantanıza kolayca sığıyor. Peki, Fito krem nasıl kullanılıyor? Fito kremi kimler kullanmalı? Fito krem hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.    

Fito Krem Nedir?

Fito Krem, ciltteki birtakım problemleri gidermeye yardımcı olan bitkisel bir krem çeşidi. İçerisindeki bitkisel yağlar, özler ve vitaminler sayesinde cildin nem dengesini sağlamaya, sivilce ve akne oluşumunu önlemeye yardımcı olur. 40 gramlık tüplerde bulunan Fito krem, ciltteki lekeleri azaltma, kırışıklıkları giderme ve yaşlanma belirtilerini hafifletmede oldukça etkili bir ürün. Cilt bakım uzmanlarının sık sık önerdiği bu krem, düzenli kullanımda cildin daha sağlıklı, parlak ve genç görünmesini sağlıyor.

fito krem

Fito Krem Ne İşe Yarar, Neden Kullanılır?

Cilt üzerinde özellikle erken yaşlarda oluşan sivilce lekeleri gibi sorunlar zamanla kalıcı hale gelebiliyor. Ayrıca cilt çatlakları, yanıklar ve diğer cilt hasarları da kadınların endişe ettiği konular arasında yer alıyor. Peki, cilt sorunlarına kalıcı çözüm arayanlar Fito kremi neden tercih ediyor? Fito krem, cildi tamamen yenileyerek çatlaklar, kızarıklıklar, yanıklar ve sivilce lekeleri gibi çeşitli cilt problemlerinin tedavisine yardımcı bir ürün. İçeriğindeki triticum vulgare yani buğday ekstresi sayesinde cildi yenileyerek, sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor.

Fiyat performans açısından oldukça etkileyici olan bu kremi bulmak çok kolay. Eczanelerde bulabileceğiniz Fito krem Mart 2023 tarihi itibarıyla 55 TL gibi oldukça uygun bir fiyata satışa sunuluyor. Dermatologların da önerdiği Fito krem, birkaç kullanımdan sonra bile etkisini gösteriyor.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito kremi problemli bölgeye en az 2 kez uygulayın. Kremi uyguladıktan sonra nazikçe masaj yaparak cildinize iyice nüfuz etmesini sağlayın. Fito kremi uygulamadan önce cildinizi temizlemeyi unutmayın. 

Fito krem, çeşitli cilt sorunları için kullanılabiliyor. Bazı hafif yaralar, güneş yanığı ve çizik gibi yaralanmalar için etkili olan Fito krem, dudak çatlamaları, ağız kenarında kızarıklık ve çatlaklar gibi sorunları da onarmak ve nemlendirmek için kullanılabiliyor. Bu çok yönlü krem, sorunlu olan bölgeye uygulanarak kullanılıyor. Fito kremi sürdükten hemen sonra güneşe çıkmamanız öneriliyor. Bu nedenle genellikle gece yatmadan önce kullanılıyor. Ancak, Fito kremi cildinize uygulamadan önce bir uzmana danışmanızı öneriyoruz. Çünkü, Fito krem her cilt tipine uygun olmayabilir ve buna bağlı çeşitli durumlar oluşturabilir. Fito kremi kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını kontrol etmek için bilek veya dirseğinizde küçük bir bölgeye uygulayarak test edebilirsiniz.

Fito Krem Yüze Sürülür mü?

Fito krem, akne, sivilce ve suçiçeği izlerini giderme ve yaraları kurutma konusunda oldukça etkili. Yüzünüze uygulayabileceğiniz bu kremi, göz çevrenizden uzak tutmaya dikkat etmelisiniz. Fito kremi yüzünüzdeki problemli bölgeye göz çevresinden kaçınarak ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.

fito krem

Fito Krem Yüzde Kaç Saat Kalmalı?

Fito kremi cildinize uyguladıktan sonra hemen yıkamamalısınız. Fito kremi cildinizde 2 saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Fito Krem Kaç Günde Etki Eder, Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Fito krem, ilk kullanımdan itibaren etki etmeye başlar. Ancak en iyi sonuç için düzenli kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Fito Krem Günde Kaç Kez Kullanılır?

Fito kremi günde 2 kez cildinizdeki sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz. Ancak, Fito kremin etkisi cilt durumuna göre değişebilir. Bu nedenle de doktorun önerdiği sıklıkta kullanmanız daha doğru olacaktır.

 

fito krem

Fito Krem Sivilceler için Kullanılır mı?

Fito krem sivilce izlerini gidermeye ve cilt üzerindeki sivilceleri kurutmaya yardımcı olabiliyor. Fito kremi sivilcelerden kurtulmak için kullanacaksanız, günde 1 defa temiz cilde uygulamanız yeterli olacaktır. Ancak, Fito kremi sivilceli cilde uygulamadan önce bir uzmana danışmanızda fayda var.

Fito Krem Antibiyotikli midir?

Fito kremin içeriğinde antibiyotik bulunmaz. Fito Krem, bitkisel öz ağırlıklı bir cilt bakım kremi olarak formüle edilmiş bir ürün olarak satışa sunulur. Formülasyonunda çeşitli bitkisel özler ve yağlar bulunan krem, ciltteki kuruluk, egzama, kaşıntı ve sedef gibi sorunları tedavi etmeye yardımcı olur.

Kırışıklık için Fito Krem Kullanılır mı?

Fito krem, ileri yaşlarda görülebilen, yüzde ve vücutta görülen kırışıklıklara karşı uygun fiyatlı ve doğal bir çözüm olarak kullanılabilir.

Fito Krem Uçuğa İyi Gelir mi?

Fito krem, uçuk tedavisi için etkili bir yöntem olarak kabul edilmez. Uçuk, virüs kaynaklı bir enfeksiyon olarak ortaya çıkar. Uçuğun tedavisi için virüsleri yok edici ilaçlar kullanılması gerekir. Fito krem ise cildi yenileyen ve onaran bir özelliğe sahip olması nedeniyle antibakteriyel etkiye sahip değildir.

Fito kremin uçuk üzerinde kullanılmamasının bir nedeni ise uçuğun yayılmasına sebep olabilmesi. Uçuğa sebep olan virüsler nemli ortamlarda yayılır. Fito krem ise cildi nemlendirici etkisi bulunur. Bu nedenle Fito kremi uçuk olan bölgeye uygulamamalısınız. Ancak, uçuk sonrası kalan izlerin tedavisinde Fito krem kullanabilirsiniz. Cilt onarıcı etkisi sayesinde uçuktan kalan lekelerin iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Fito Krem Tüylenmeye İyi Gelir mi?

Fito Krem, genel olarak ciltteki kuruluk, kaşıntı, sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olmak için kullanılır. Ancak, tüylenme sorununa çözüm sağlamaz. Tüylenme sorununun tedavisi için bir dermatoloğa başvurmalısınız.

  • Bu yazı tıbbi bir tavsiye niteliğinde değildir. Ürünleri kullanmadan önce ilk olarak uzman hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen Yazılar