Ezgi & Mehmet'in Bodrum'da İki Gün Gerçekleşen Sahil Düğünü

 Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi merhaba! En baştan başlayalım. Eşinle nasıl tanıştığını ve evlilik teklifinin detaylarını senden dinleyebilir miyiz?

Merhabalar, biz üniversiteden tanışıyoruz aslında ama okul hayatımız bittikten sonra bir araya geldik. 2015 yılının Aralık ayında ilk yemeğimize çıktık, sonra buralara kadar geldik. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Evlilik teklifi Bodrum’da oldu. Limon Gümüşlük benim favori mekanımdır, o akşam oraya gittik. Yakın arkadaşlarımızla beraberdik, o nedenle çok da beklemiyordum aslında. Sonra Memo yanıma geldi: “sana fotoğraf çekelim hadi” dedi, masadan kalkıp başka bir manzaralı alana geçtik; orada bir kendime geldim. Müthiş bir gün batımında, harika bir an oldu ikimiz için de. Güzel sözler, diz çökme falan derken kendimizi gözyaşlarımızı silerken bulduk. :) Sonra arkadaşlarımızın yanına, masaya geri döndük ki elimi kaldırmamla masadaki arkadaşlarımızın coşkulu tepkisi bizi bir tur daha duygulandırdı. Bir de Limon’daki herkes o anda bizi alkışlamaya başladı, ay aşırı güzel bir andı. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Düğününüz ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleşti?

23 Temmuz 2022 Cumartesi Akşamı, Mandarin Oriental Bodrum’da, yaklaşık 350 kişilik bir düğünümüz oldu. Bir gün öncesine de arkadaşlarımızla olacağımız bir “Welcoming/Rehearsal Dinner” organize etmiştik. O da yine Mandarin Oriental’ın içindeki Lucca Beach Bodrum’da oldu. Yaklaşık 120 kişinin katıldığı çok çok keyifli bir yemekti. Düğünden önceki akşam herkesin birbirini tanıması açısından da güzel oldu, tavsiye ediyorum. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

İlk günü konuşmaya başlayalım. Bu karşılama yemeğinin dekorasyon ayrıntılarını ve gecenin akışını öğrenebilir miyiz?

Dekorasyonda sade ve doğal şeyler olmasını istedik. Çünkü ortam zaten çok çok güzel. Sahilde, beyaz kumların içerisindeyiz; bir tarafta Lucca’nın zevkli mobilyaları var. O nedenle göz yoracak bir şey olmasını hiç istemedik. Bembeyaz olsun, araya sadece doğal tonlar koyalım dedik. 4 tane long table’ımız, 4 tane de yuvarlak masamız vardı.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Akış kısmı da spontaneydi aslında. İlk başta kokteyl gibiydi; herkes ayakta, sohbet muhabbet, bol bol fotoğraf. Sonra saati farkettik ve hemen herkesi yerlerine oturttuk. Yemek kısmı da bizim için bol gezmeliydi. Yemekler bitince yine herkesi koltuğundan kaldırdık, bar tarafına doğru geçtik. Arkadaşlarımızın ve tabii kendimizin düğün performansını etkilememek adına bu geceyi çok uzatmak istemiyorduk, o nedenle gece 1’de müziği de partiyi de bitirdik.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

İlk gece tercih ettiğin elbise, saç & makyaj hakkında bilgi verebilir misin?

İlk geceki elbisem, yine Özgür Masur’un tasarımı. Bir gün gelinlik provasında ona rehearsal için düşündüğüm konsepti anlattım ve 1 dakika deyip bir elbise gösterdi bana. Yeni çıkacak olan koleksiyonundan bir elbiseydi ve ilk ben giyecektim. Gidip o elbiseyi çekimden aldırdı, getirdi, bana denetti. Rengi başkaydı bu arada, çok kısa bir sürede bana yenisi dikildi. Küpemi de Özgür Masur Showroom’dan Kaan tasarladı. Hatta 2 farklı model yaptı, ikisi de birbirinden güzeldi -diğerini de takmak için uygun okazyonu bekliyorum. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Saçım ve makyajım tamamen spontane bulundu. İstanbul’dan kimseyi getirmek istemedim o akşam için açıkçası. Bodrum’da arkadaşımın önerisi ile bulduğum Evren İlhan saçlarımı yaptı, çok da memnun kaldım. Organizasyondan Pınar Abla’mız da bana makyaj için Akgün Manisalı’yı önerdi. Her ikisi ile de tanıştığıma çok memnun oldum, beni çok güzel hazırladılar.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Şimdi gelelim düğün gününe! Düğününüzün teması ve dekorasyonuyla ilgili detayları öğrenebilir miyiz?

Aslında Pinterest’te board hazırlarken kendiliğinden ortaya çıktı diyebilirim. :) Beyaz renklerin hakim olduğu zarif, sade düğünleri beğenirdim hep. O beyazlara renk eklemek istediğimde de hep mavi tonlarına gittiğimi gördüm. Memo’nun da hoşuna giden bir seçim oldu bu. Şatafattan uzak, zarif ama şık bir düğün olmasını arzu ediyorduk. Mavi, lila, somon ve açık pembe tonlarını kullandık. Ayça (Vesaire) konseptimize şöyle diyor: “İngilizlerin meşhur 5 çayı ile mavinin buluşması”, benim de sevdiğim bir tanımlama. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Gelinliğin gerçekten çok hoş gözüküyor! Bu gelinliği nasıl seçtin?

Gelinlik seçmek çok zordu açıkçası. Kafamda asla bir model yoktu, ne istediğimi gerçekten bilmiyordum. Denedikçe anlarım diye düşündüm. En başta kabarık gelinlikler çok beğenildi tabii, anneler duygulanıyor falan. :) Ama kendi stilime çok yakıştıramadım.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Sonra 1 kez ablam ve yakın arkadaşım Betina ile beraber gittim; o zaman bir gelinlik beğendim ve o gelinliğe biraz tutuldum kabul ediyorum - hem de Bodrum’a uygun olmadığını bildiğim halde. Bu arada Özgür Masur’la da görüşmüştüm. Bana çizimlerini gösterdi ve içlerinden bir tanesini seçip “sen bunu giymelisin” dedi bana. O tutulduğum gelinlikten de uzaklaştırdı beni. Böylelikle beraber bir yola girmiş olduk. İyi ki de girmişiz.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Peki düğün günü saç, makyaj ve aksesuar konusunda nasıl tercihler yaptın?

Saçımı Hamza Sara, makyajımı ise Melis İlkkılıç yaptı. Hamza ile düğün öncesi birkaç kez bir araya gelmiştik. Nasıl bir şey yapacağımızı konuşmuştuk. Sade bir topuz istiyordum. After party için de sıkı bir at kuyruğu uygun olur diye konuşmuştuk. Ama saç aksesuarı benim için önemliydi, o detaya da gireyim. Duvak yerine vualet takmak istiyordum ve saçımda mutlaka bir aksesuar olsun istiyordum. Özgür Masur o konuyu müthiş çözdü benim için. Çok içime sinen bir saç aksesuarı hazırladılar bana ve nikaha vualetle birlikte o şekilde çıktım. 

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

İlk dansa ise vualeti çıkarıp, sadece saç aksesuarımla çıktım. After party’ye geçince o saç aksesuarından 1-2 dal alıp, at kuyruğuma sardık. O tabii çok kalamamış kafamda, dans ederken düşmüş. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Makyaj konusunda da Melis zaten çok iyi, diyecek bir şeyim yok. Çok içime sinen, eyeliner’ın ön planda olduğu sade bir makyaj yaptı benim için. After party için de bu makyaja ekstra ışıltı ekledik. Ellerine sağlık, ailece çok memnun kaldık kendilerinden. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Müzik konusunu da konuşalım. Müzikte nasıl bir akış izlediniz? Düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi?

İlk ayarladığımız kalemlerden biri DJ oldu açıkçası. Can Hatipoğlu’nun düğünümüzde çalması konusunda çok nettik. :) Herkese de gönül rahatlığıyla önerebilirim. Kokteyl, nikah, ilk dans ve parti kısmında Can Hatipoğlu ile beraberdik. Bize her konuda yol gösterdi diyebilirim.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Yemek sırasında ise Emir Ersoy ve orkestrası vardı. Ben kendisi ile bu vesileyle tanıştım, çok da memnun oldum. Aşırı keyifli bir performans sergilediler; özellikle soliste herkes hayran kalmış, bir sürü kişi bunu söyledi düğün sonrası.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Şarkı seçimlerine gelince; nikaha çıkış şarkımızı biz zaten belirlemiştik. “Scent of a Woman” filmindeki meşhur tango sahnesinin müziği ile çıkacaktık. Her duyduğumda beni etkileyen bir parçadır. Memo’ya hangi şarkı ile çıkalım diye sorduğumda direkt bu cevabı vermişti zaten. O nedenle nikaha çıkış şarkısını bulmak için pek kafa yormadık.  İyi ki de onu seçmişiz!

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

İlk dans için de Can Hatipoğlu’na danıştık. Eski, klasikleşmiş şarkılardan yanayız dedik. 4-5 şarkılık bir liste yaptık, onların üzerinden yorumlaşarak gittik. Sahnede çok fazla yalnız kalmak istemiyoruz, arkadaşlarımız bir noktada dahil olsun dedik. O da tam istediğimiz gibi bir şarkı önerdi bize: Can’t Take My Eyes Off You. Tabii bunun farklı bir versiyonuydu, biz 2 dakika dans ettikten sonra sahneye bir anda tüm arkadaşlarımızın gelmesi şahane oldu! :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Pasta müziğini tamamen Can’a bıraktık, o an ortama hangisi uygun olursa onu çaldı, hatırlamıyorum bile. :)

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Davetlilerinize düğün hediyelikleri verdiniz mi?

Hediyelik yoktu ama minik minik anılar hediye ettik misafirlerimize. Fotoğraflarla destekleyeceğim bu minik minik anıları, ama Hengo’ya ayrıca bir teşekür etmek isterim, zira hangover kitlerimiz çok makbule geçti. :) Bir de şu “çiçeklerimizden evinize götürebilirsiniz” fikri çok hoş oldu gibi hissettim. Düğün sonunda masalardaki çiçeklerin çoğu konuklar tarafından alınmıştı. Böylelikle birkaç gün daha çiçeklerimizin ömrünü uzatmış olduk.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Son olarak destinasyon düğünü yaparken seni en çok ne zorladı? Neden Bodrum’u seçmek istediniz?

Başta düğünün Bodrum’da olmasını isteyen tek kişi bendim aslında. :) Sonrasında seçeneklerimizi değerlendirdik, İstanbul’daki mekanları gezdik vs. derken hem kişi sayısı, hem de after party konusunda endişelerimiz oldu. Eğer İstanbul’da bir düğün yaparsak, çok daha kalabalık ve ağır bir düğüne dönüşebilirdi. Bodrum için daha “heyecanlı ve genç” bir programımız vardı. :) Zaten benim ailem de Marmaris’te yaşıyor, Bodrum’da olması oradan gelecek olan konuklar için de bir kolaylıktı aslında.

 Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Zorlayan konulara gelince başta tabii ki maliyet geliyor. Destinasyonun en büyük zorluğu o bence. Onun dışında organizasyon planıyla ilgili değişiklikler olmak zorundaydı. Başlangıçta nikah kısmı sahilde olacaktı ve tüm çalışmalar ona göre yapılmıştı. Sonrasında o planı iptal etmek zorunda kaldık. O dönemler biraz sıkıntılıydı itiraf etmek gerekirse. :) Ama MO Bodrum’un bu konuda çok profesyonel olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Özlem Hanım ve Ersev Bey bizimle özel olarak ilgilendiler. Bir kez daha çok teşekkür ederim.

Ezgi Kamadan Mehmet Sanlı düğün

Künye:

İlk Gün Mekân: Lucca Beach Bodrum
Düğün Mekânı: Mandarin Oriental Bodrum
Organizasyon: Vesaire
Fotoğraf: Click34 Photography
İlk Gün Elbise: Özgür Masur
İlk Gün Ayakkabı: Ancient Greek Sandals
Gelinlik: Özgür Masur
Gelin Ayakkabıları: Manolo Blahnik
Damatlık: Papillione
Damat Ayakkabıları: W Collection
After Party Elbisesi: İLA
Sabahlık: House of Silk
Hediyelik: Vesaire
Pasta: Mandarin Oriental Bodrum
Saç: Hamza Sara
Makyaj: Melis İlkkılıç

Saç Aksesuarı: Özgür Masur
Müzik: Can Hatipoğlu / Emir Ersoy ve orkestrası
Ses/Işık:
SFS

26/10/2022 Gerçek Düğünler

Önerilen Yazılar