Gerçek Düğünler

Berfu & Can’ın Rustik Temalı Düğünü

15/03/2022
Bridolog 3 dakikalık okuma
Berfu Şahintürk ve Can Araz’ın 19 Eylül 2021’de Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen düğününe gidiyoruz. Bol çiçekli ve zarif bir düğünü olmasını isteyen Berfu, aynı zamanda rustik bir hava yaratmak istemiş. Gelinlikten, saç ve makyajına kadar tüm detaylarda sadelikten yana olan Berfu’yla düğüne hazırlık sürecini ve tüm tercihlerini konuştuk. Şimdi söz Berfu’da!

Merhaba Berfu! Eşinle ne zaman tanıştın ve nasıl bir evlilik teklifi aldın?

Eşim ile kardeşlerimiz sayesinde tanıştık. Kardeşlerimiz birinci sınıftan beri en yakın arkadaşlar ve tabii ki onlar sayesinde aileler de çok yakın. Hatta anlamlı olmasını istediğimiz için kardeşlerimizi nikah şahitlerimiz yaptık. Biz eşimle onların tanışmasından daha geç bir zamanda tanıştık ve arkadaş olduk. Evlilik teklifimi ise Roma’da Piazza Novanada aldım. Bu meydanın yıllar önce bizim için bir anısı vardı.

Düğününüzün ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleştiğini öğrenebilir miyiz?

Düğünümüz 19 Eylül 2021 de Mandarin Oriental İstanbul’da yaklaşık 250 kişi ile gerçekleşti. Hep samimi bir düğün istiyorduk o yüzden en yakınlarımızı davet etmek istedik. Pandemi de buna biraz bahane oldu diyebilirim.

Biraz da düğününüzün teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Başından beri çok zarif ve sade, çiçeklerle çevrili bir ortam hayal ediyordum. O yüzden her şeyin beyaz olmasını istedim. Ama aynı zamanda çok sevdiğim için birkaç obje ile rustik bir hava da yarattık. Bu şekilde sade ve rustik, çok hoş bir dekorasyonumuz oldu.

Ayrıca düğünün yerleşim düzeni de çok güzel oldu. Arkadaşlarımızın masalarını en ortaya, dans pistinin etrafına konumlandırdık ve böylece en önemli hedefimiz olan bol eğlenceyi tüm düğün boyunca yaşayabildik.

Gelinliğinizi seçerken nelere dikkat ettiniz?

Gelinliğimin de düğün gibi kibar ve sade olmasını hayal ediyordum. Asla dantelli veya işlemeli bir gelinlik istemediğimi biliyordum. Özgür Masur’un tasarımlarına hayranım. O yüzden gözüm kapalı bir şekilde kendisine güvendim ve sonuç da tam hayalimdeki gibi oldu.

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptın?

Ben oldum olası pek fazla makyaj yapmam ve başkasına yaptırınca da kendime yakıştırmam. Bu yüzden makyaj en zorladığım noktalardan bir tanesi oldu. Ali Rıza Özdemir’in işlerini çok beğeniyordum. Onunla çalışmaya karar verdim ve çıkan sonuçtan büyülendim.

Saçımı ise hep açık kullandığım için düğün günü daha farklı ve özel hissedeceğimi düşünerek topuz yaptırmak istedim. Hamza Sara’yla ilk görüşmemizde nasıl bir şey hayal ettiğimi anlatarak tasarımı Hamza’ya bıraktım ve ortaya royal bir hava veren topuz modeli çıktı. İlk fotoğraf çekiminde ensede bir topuz modeli yaptı ve nikah öncesi de biraz daha yukarıda bir topuz tercih ettim.

Müzik akışınız hakkında da konuşalım. Sizin düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi?

Müzik konusunda çok zorlanmıştık. Özellikle de bizim için manası olan bir şarkı olmadığı için uzun bir süre araştırma yaptık. Farklı ve yenilikçi bir şeyler istediğimiz için bir hayli zor oldu. Sonuç olarak daha hareketli ve çok sevdiğimiz bir şarkı olan Måneskin - Beggin ile çıkış yaptık. Eğlence odaklı olduğumuz için düğünü hemen girişte hareketlendirelim istedik ve gerçekten çok eğlendik!

İlk dansta çift olarak pek yetenekli olmadığımız için risk almayarak klasik bir secimden yana gittik (Just the Two of Us). Pasta kesilirken çalması için herhangi bir müzik belirlemedik. Dj’imiz Taner Öztürk’e güvenerek şarkı seçimini ona bıraktık.

Düğününüzü planlarken bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

Benim en zorlandığım nokta eşimle farklı ülkelerde yaşıyor olmamız ve planlama sürecini beraber yürütemememiz oldu. Onun dışında çok güzel insanlarla çalıştığım için zorlandığım bir nokta olmadı.

Son olarak evlilik hazırlığı yapanlara nasıl bir tavsiyede bulunursun?

Bence en önemlisi düğününüz için çalıştığınız insanlarla birlikteyken iyi hissetmeniz ve onların sizi anlamaları. Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz insanlarla çalışmak gerçekten var olan stresi bir hayli azaltıyor ve ortaya içinize sinen bir iş çıkmış oluyor.


Künye:

Mekân: Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul
Organizasyon: Gazebo Flowers & Events
Catering: Mandarin Oriental Istanbul
Fotoğraf: Click 34
Gelinlik: Özgür Masur
Gelin Ayakkabıları: Divan Kundura
Damatlık: Milimetric
After Party Elbisesi: Begüm Salihoğlu
Davetiye: Kendi tasarımım
Pasta: Mandarin Oriental Istanbul
Saç: Hamza Sara

Makyaj: Ali Rıza Özdemir
Müzik: DJ Taner Öztürk ve Mix Music Lounge Orkestra

Ses/Işık: Mix Music

Önerilen Yazılar