Gerçek Düğünler

Arelya & Utku'nun Romantik ve Samimi Bahçe Nişanı

06/02/2023
Bridolog 4 dakikalık okuma

Sizleri Arelya Karasoy ve Utku Koçaş'ın aile evlerinin bahçesinde gerçekleşen, her bir detayıyla ilham veren, abartıdan uzak ama bir o kadar zevkli nişanlarına götürüyoruz! Evde yapılan isteme seremonisi ve nişan kutlaması organizasyonu, Arelya'nın elbisesini, yemek tercihlerini ve bu zarif nişan kutlamasıyla ilgili merak edebileceğiniz tüm detayları Arelya'yla konuştuk.

Arelya merhaba! Eşinle ne zaman tanıştınız? 

Eşimle 3 Haziran 2016’da Anadolu Efes - Fenerbahçe Playoff turunun ilk maçında karşılaştık. Aslında karşılaşmamız tesadüf olsa da en yakın arkadaşlarımdan birinin çok değerli ailesi birbirimizi tanımamıza vesile oldu diyebilirim.

arelya-utku-nisan

Nişanınızdan fotoğraflara bayıldık! Ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleşti? 

Nişanımız Ankara’da evimizin bahçesinde oldu. Aslında 12 Haziran 2022’de gerçekleşmesini planlamıştık ama kötü hava şartları sebebiyle 1 hafta ileri erteledik. Sadece ailelilerimizin ve yakın akrabalarımızın katılımı (aile dışından bir tek benim en yakın dostum ve annesi de aramızdaydı) ile 19 Haziran 2022, Pazar günü gerçekleştirdik. 

arelya-utku-nisan

İsteme seremonisi ve nişan bir arada mıydı? Günün akışından biraz bahsedebilir misin?

İsteme seremonisi ve nişan bir arada oldu. Akşamüstü 17:30-18:00 civarı evin içinde, şömine yanında çok şeker bir isteme töreni oldu (sohbet havasında). Ardından bahçeye geçildi ve yüzükler takıldı, konuşmalar yapıldı, kokteyl servisi oldu. Sonrasında nişan yemeği ve parti. :)

arelya-utku-nisan
arelya-utku-nisan
arelya-utku-nisan

Nişanınızın teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alabilir miyiz? Bu temaya nasıl karar verdiniz?

Düğünümüzdeki temayı hep daha soft renklerde hayal etmiştik. Bu sebeple nişanımızda hem baharın/yazın gelişi hem de havaların ısınması ile çok daha canlı ve neşeli bir temaya yönelmek istedik. Bahçemizin var olan peyzajına da uyacak bir şekilde pembe, lila, mor ve mercan renkleri baskın korsajlar kullandık. En çok gül, antorium ve ortancaya ağırlık verdik.

Objeleri ve masayı masif tercih ettik. Hatta yüzüklerin takıldığı çiçeklerle süslenmiş tagımızı da şarap fıçılarını kullanarak dizayn ettik. Uzun bir masif masa ve üzerine led aydınlatma ile çok romantik bir ortam oluşturduk. Masaya uyumlu olması için hem de ev ortamında çok uzaklaşmamak adına sandalyeleri masif hazeran seçtik.

arelya-utku-nisan
arelya-utku-nisan

En çok beğenilen süslemelerden biri aslında bahçemizdeki ters dut ağaçlarından led ışıklarla sallandırdığımız fotoğraflarımızdı. Bizzat kendim süslemiştim onları. :) Hatta fotoğraf firmamız ‘’En Güzel Hikayem’’den Simge Hanım “Tam Ferzan Özpetek filmi gibi oldu gecemiz.” dedi, çok samimi ve romantikti.

arelya-utku-nisan

Nişan elbisesi olarak nasıl bir tasarım tercih ettin? Bu elbiseyi seçerken nelere dikkat ettin?

Nişan elbisesini seçerken en çok Kate Middleton’ın elbiselerinden ilham almış olabilirim. :) Direkt klasik nişan elbiseleri araştırmak yerine formal, elegan ama sade tasarımlara yöneldim. Hem kumaşını hem de rengini tamamen kendim gidip ellerimle seçtim. Elbiseyi internette gördüğüm iki farklı elbiseden ilham alarak kendi vücuduma uygun olacak şekilde baştan tasarladım. Aslında hayal ettiğimden de güzel oldu. Çok sade ve şık bir görüntü olmasını istedim. Belimdeki kemerin elbisenin kumaşından yapılması ve tek koluma hafif düşen verev yakadaki annemin broşu da elbiseye çok anlamlı ve manevi bir hava kattı. 

arelya-utku-nisan

Peki nişan günü saç, makyaj ve aksesuar konusunda nasıl seçimler yaptığını öğrenebilir miyiz?

Düğünde saçımı toplayacağım için nişanda farklılık olmasını istedim ve açık bıraktım. Sade bir kırık fön ve biraz maşa ile sabitlemeye çalıştık. Annemin broşunun ön planda olmasını istediğim için saçımda hiçbir aksesuar kullanmadım. Makyaj için toprak ve şeftali tonlarını tercih ettim. Ev ortamından ve samimiyetinden uzaklaşmamak için oldukça basit ve fresh bir makyaj yaptırdım. 

arelya-utku-nisan

Nişan kutlamalarında yemek ikramı konusunda farklı tercihler olabiliyor, siz nasıl bir yemek ikramı tercih ettiniz? 

İsteme sırasında finger foods ve passaround konseptinde bir menü oluşturduk. Hem kahve servisi sırasında hem de bahçede kokteyl ve içki eşliğinde yemek öncesi keyifli tadımlıklar servis edildi.  Damada kahveyi ballı yaptık, yanına su yerine tekila verdik. Kahvenin tarifine kendisi bayıldı, tekila da zaten çok esprili oldu ve damadı biraz rahatlattı bence :)

arelya-utku-nisan

Catering için Peony ile anlaşmıştık. Orada yaptığımız tadım sonucunda şeflerinin değerli tavsiyeleri ile ortak bir konsept belirledik. Nişan yemeği için bahçedeki en eski ve en sevdiğimiz ağacımız olan mavi çamın altına uzun bir masa attık ve geceye orada devam ettik. İki aile de aslında Egeli olduğu için olabildiğince başlangıçları ve ara sıcakları Ege mutfağından tercih ettik. Her ne kadar Ankara’da da olsak bir Ege esintisi yaşatmak istedik. 

Menümüzde kişilerin seçimine bıraktığımız tek ürün ana yemek sosuydu. Peony’den gelen şefimiz arka bahçede barbekü de bonfile yapmak istedi. 2 farklı bonfile sosu belirledik ve misafirlerimizin seçimine bıraktık. Çok keyifli oldu. Tatlı olarak nişan pastamızı sunmayı tercih ettik. Pastayı süslerken altın tozlar ve pembe ortancalar kullandık. Pastayı bahçede kestiğimiz için ortamla da uyum sağladı bu görüntü. Peony lezzet ve hizmette harika bir iş çıkardı diyebilirim.

arelya-utku-nisan
arelya-utku-nisan

Müzik konusunu da konuşalım. Nişanınızda müzik tercih ettiniz mi?

Nişanımızda babamın playlistlerini tercih ettik. :) Genelde Blues-Jazz eşliğinde devam ettik. Şarkılar hafif canlandıkça spontane verandaya atlayıp dans ettik.

arelya-utku-nisan

Davetlilerinize nişan hediyelikleri verdiniz mi? 

Evet. En yakın arkadaşımın önerisiyle Atelier Rebul’dan kişiye özel kolonyalar yaptırdık. Üzerine Arelya & Utku yazdık. Kolonyalar tekrardan doldurulabilir olduğu için bizim seçtiğimiz koku bitse de bir ömür raflarında saklayabilecekleri güzel bir hediye olduğuna inanıyorum.

arelya-utku-nisan

Bu nişanı planlarken seni en çok strese sokan şey ne oldu?

Hava durumu! :)

arelya-utku-nisan

Nişan hazırlıklarınızı yaparken Bridolog’dan faydalandınız mı? :)

Evet! Ailemizde daha önce hiçbir nişan-düğün organizasyonu olmadığı için özellikle nişanın akışı, yeni trendler ve orijinal fikirler konusunda birçok kez faydalandım.  Çok seçkin ve zevkli bir platform Bridolog. :)

arelya-utku-nisan


Künye:
Mekân: Angora Evleri
Organizasyon: More and More Event
Catering: Peony
Fotoğraf: En Güzel Hikayem
Nişan Elbisesi: Nüans Moda
Ayakkabı: Canes
Hediyelik: Atelier Rebul
Pasta:  Peony
Saç: Paris Kuaför
Makyaj: Paris Kuaför (Aysel Hanım)
Aksesuar: Arelya'nın annesinin broşu
Müzik: Arelya'nın babasının playlisti

Önerilen Yazılar