Gerçek Düğünler

Gül & Koray’ın Eğlenceli Düğün Partisi

23/01/2023
Bridolog 4 dakikalık okuma

Bu kez sizleri Bridolog.com üyesi, BGCaractere organizasyon firmasının sahibi Gül’ün düğününe götürüyoruz! Gül Arpad ve Koray Gök’ün Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşen düğünü, tamamen parti odaklı ve davetlilere eşsiz deneyimler sunuyor. Bizim de davetli olduğumuz düğünde her şey çok keyifliydi! Bir de Gül’den tüm detayları dinlemek istedik. Bir düğün organizasyoncusu kendi düğününü nasıl planlamış hemen öğrenelim! :)

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Gül merhaba! Öncelikle evlilik teklifinden başlamak istiyoruz. :) Koray’dan nasıl bir evlilik teklifi aldığını anlatabilir misin? 

Çok klasik bir teklif olduğu söylenemez. Bizimki doğal akışında oldu diyebiliriz. 2022 yaz sonu "Var mısın?" dedi "Varım!" dedim… Biraz kendimize özgü, tam bizi yaşatan bir teklif oldu.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Düğünün ne zaman, nerede ve kaç kişiyle gerçekleştiğini öğrenebilir miyiz? 

Bizim düğün organizasyonumuz aslında 2 aşamalı oldu.

İlki 26 kasım 2022’de, Koray’ın baba tarafı Sakarya/Geyveli olduğu için oradaki bağ evlerinde yaklaşık 50-60 kişilik davullu zurnalı, daha geleneksel bir nikah ve köy düğünü şeklinde oldu.

Daha sonra bizim asıl düğün diye kabul ettiğimiz kutlama da 7 Ocak 2023'te The Marmara Esma Sultan'da 300 kişilik bir davet şeklinde gerçekleşti.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

En önemli bölüme geçelim. Düğün organizasyonunuz göz alıcı görünüyordu! Bize teması ve dekorasyon ayrıntılarıyla ilgili bilgi verebilir misin?

Düğünün teması ve tasarımı Lübnanlı ortağım ve de Lübnan’ın  en iyi düğün tasarımcısı Alain Hadife tarafından gerçekleşti.

Tamamen standardın dışına çıkılıp, düğün düğün kokan bir davetten ziyade, herkesi rahat bırakacağımız ve de Esma Sultan’a ayak bastıkları andan itibaren yüksek enerji ile devam edecek bir organizasyon istedik. Davetlilerimizin hepsi bugüne kadar yüzlerce düğüne katıldığı için biz ikramından içkisine, dekorundan eğlencesine kadar biraz daha farklı bir deneyim yaşatmak istedik.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Klasik olan hiçbir şeyin olmadığı ama fazla şatafattan uzak, tasarımıyla herkesi şaşırtan bir etkinlikti. Amacımız bu hareketliliği davetlilere düğüne ilk adım attıkları andan itibaren yaşatmak olduğu için giriş kat kokteyl alanında 3 değişik renkte oda hazırladık ve her odanın şovu, konsepti, ikramı ve de içkisi birbirinden farklıydı. Davetliler yemek alanına geçene kadar sıkılmasın ve her an bir deneyim yaşasın istedik.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Yemek alanımız 50x13 metre ebatlarında kurduğumuz çadırın içinde oldu ve duvarlara sürdürülebilir ledli demir arklardan yerleştirildi. Düğünün baz rengi siyah olmasına rağmen ledler sayesinde düğün alanına sürekli farklı bir renk hakimdi. Dans pistinin tavanı ve yanları da yaklaşık 200 metrekarelik çubuk ledler ile kaplandı. Yani demek istediğim bizimkisi tavandan çiçekler sarkan bir davet yerine teknoloji bazlı bir davetti.

Gül Arpad Koray Gök Düğün
Gül Arpad Koray Gök Düğün

Gece 12’den sonra çıktığımız üst katta ise girerken dev ekranlarda Sopranos dizisi oynuyordu. After party alanının konsepti düğün alanından tamamen bağımsız, ledler & disco toplarının bolca yer aldığı disko havasındaydı.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Senin için düğününde olmazsa olmaz dediklerin nelerdi?

Tabii ki her davetin en güzel dekoru davetlilerim ve arkadaşlarım! :) Düğünde olan her şey olmazsa olmazımdı diyebilirim.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Peki düğün organizasyon firması sahibi olarak kendi düğününü planlamanın avantajları ve dezavantajları neler oldu?

Dezavantajı, gerçekten çok fazla yorulmak oldu. Yaptığım işin gelinlerin üzerinden ne kadar büyük bir yük aldığını ve önemini idrak ettim. Eskiden her düğünde kendimi gelin yerine koyardım. Sanırım şimdi daha da fazla empati yapabileceğim. :)

Avantajı ise sanırsam maddi anlamda olmuştur. :)

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Gelinliğin hakkında bilgi alabilir miyiz? Gelinliğini seçerken nelere dikkat ettin?  

Gelinliğime aşık oldum diyebilirim, G Bride Arzu Ayar tasarımı.

Düğün organizasyoncusu olarak hep gelinlerime “Öyle bir gelinlik bir anda karşınıza çıkacak ki, aklınız hiç başkasında kalmayacak.” derim.  Ben de gelinlik ararken uzun süre istediğim gelinliği bulamadım, hiçbir şey beni tam tatmin etmedi. Ta ki bu gelinliği giyene kadar! Giydim ve tamam bu dedim.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Daha parti şeklinde bir düğün olduğu için klasik gelinlik havasından uzak ama gelinlik olduğunu hissettirecek kadar ağır, modern ve elegan, içinde tam olarak kendimi ben gibi hissedeceğim bir şey arıyordum. Sonunda Arzu’da buldum. Çok mutluyum. İnanılmaz içime sindi.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Peki saç ve makyaj konusunda nasıl seçimler yaptığını öğrenebilir miyiz?

Saçımı yakın arkadaşım Kemal Baykar yaptı. Yine klasik gelin saçından uzaktık. Düğünden 2 gün önce saçlarımı kesti. Genç, modern ve fresh bir görünüm istedik. Benimle çoook uğraştı ama içime en sineni de yaptı!

Makyajda da hiç risk almadım ve bence en iyisi olduğuna inandığım Melis İlkılıç’a bıraktım kendimi. 15 senedir beraber çalışıyoruz. Lübnanlıdan İsviçrelisine kadar tüm dünya gelinlerimi mutlu eden bir sanatçı o. Bana da abartıdan uzak ama kendini konuşturan bir makyaj yaptığını düşünüyorum.

Gül Arpad Koray Gök Düğün

Müziğe geçelim. Nasıl bir müzik akışı vardı? Düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi? 

Hep yüksek  ve eğlenceli bir akış vardı. İlk olarak düğüne Tez Cadey - Seve ile çıktık. Genel olarak müzik  DJ Engin Yelkenci’nin yönetimindeydi, sabaha kadar herkesi coşturdu.

Ayrıca Yol Project de sahne aldı. 1,5 saat boyunca herkese çok keyifli anlar yaşattı.

Gül Arpad Koray Gök Düğün
Gül Arpad Koray Gök Düğün

Künye:
Mekân:
The Marmara Esma Sultan
Organizasyon: BGCaractere
Fotoğraf: S&S Visual Maker
Gelinlik: G Bride
Gelin Ayakkabıları: Pelinin Ayakkabıları
Damatlık: Milimetric
Damat Ayakkabıları: Beymen
Pasta: The Marmara Esma Sultan
Saç: Kemal Baykar
Makyaj: Melis İlkkılıç
Müzik: Dj Engin Yelkenci, Yol Project
Ses/Işık: Dark Technical
Entertainment: Diamond Istanbul 

Önerilen Yazılar