Gerçek Düğünler

Dila & Ali’nin Çırağan Sarayı’nda Gerçekleşen Sosyal Mesafeli Nikahı

11/01/2021
Bridolog 3 dakikalık okuma
Pandemi dönemi evlenecek çiftleri gerçekten oldukça zorladı. Bazı çiftler düğünlerini nikaha döndürürken bazıları da planlarında değişiklikler ve ertelemeler yaptı. Ancak bu dönemde kuralların birebir uygulandığı ve yine ortaya çok güzel sonuçların çıktığı organizasyonlarla da karşılaştık. Bunların en güzel örneklerinden biri de Ceremony Flowers & Events imzalı Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen Dila

Dila & Ali’nin 250 kişinin katılımıyla gerçekleşen nikahı tüm kurallara harfiyen uyularak düzenlendi ve sonuç çok başarılıydı. Bu nikah için büyük emek harcayan Ceremony Flowers & Events ekibiyle sosyal mesafeli nikahın detaylarını konuştuk. Gelin birlikte dinleyelim!

Ekim ayında Çırağan Palace Kempinski’de sosyal mesafe kurallarına uygun bir nikah gerçekleştirdiniz. Öncelikle bu süreç nasıl ilerledi öğrenebilir miyiz? Pandemi öncesi planlanan bir düğün müydü, yoksa en başından kurallara uygun olarak mı planlandı?

Pandemi döneminde görüşmelerimize başlamıştık. Tabii ki geldiğimiz noktada tüm önlemler ilk konuştuğumuz zamana göre artış gösterdi. Dila ile girdiğimiz tüm görüşmelerde sosyal mesafeye dikkat ederek, hep açık havada oturduğumuzu hatırlıyoruz. J Hatta ‘‘Sandalye aralarında 50 cm mi 80 cm mi boşluk bırakalım’’ konuşmalarını her gün yaptık diyebilirim.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Nikah tarihi ve davetli sayısını öğrenebilir miyiz? Saat kaç aralığında etkinlik gerçekleşti?

Nikah 25 Eylül 2020 Cuma günü 250 kişinin katılımıyla saat 18.00 – 19.15 arasında gerçekleşti.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Sosyal mesafe kurallarını göz önüne alarak nasıl bir nikah alanı oluşturdunuz? Nelere dikkat ettiniz?

Aslında yönetmelikte yazan tüm kuralları uyguladık. İlk olarak tabii ki herkes maskeliydi. Sandalye aralarında 80 cm boşluklar bırakıldı ve biz de tüm planı buna göre çizdik. Gelemeyen tüm davetliler için Youtube’da canlı yayın gerçekleştirildi. Aynı yayını alanda kurduğumuz büyük ekranlara da yansıttık.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah
Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Dekor anlamında ise yalın ve görkemli bir mekan yaratmaktı önceliğimiz. Tamamen saraydan esinlendik. Alanı çevrelemek için Çırağan Sarayı’nın bahçelerindeki ağaçları çoğalttık ve nikah alanı dekoruyla tamamladık.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah
Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah
Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Davetliler için yine pandemi göz önüne alınarak kitler oluşturulmuş. Bunların içerisinde neler yer alıyordu?

Tüm sandalyelere Dila & Ali logolu, içinde maske, kolonya ve kapalı nikah şekeri bulunan paketler yerleştirdik.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Bu etkinliği planlarken normalde yapmış olduğunuz düğünlerden farklı olarak nelere dikkat ettiniz?

Elbette sağlık kontrollerimizi maksimumda tuttuk. Tüm alanda kolayca bulunabilecek dezenfektan, kolonya ve maskeler yerleştirdik. Bunların yanı sıra her davetli için hazırlanan kitler de vardı tabii. Kimsenin rahatsız olmaması adına, sosyal mesafe kuralına özen gösterdik.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Pastasız bir düğün olmaması adına çok çabaladık! Davetlilere mekandan çıkarken, Five O’Clock’un tasarladığı kapalı kutular içindeki pastaları ikram ettik.

Davetliler mekâna geldiğinde pandemi kurallarına uyulması için onları nasıl yönlendirdiniz?

Karşılama masasında alıştığımız düğünlerin iki katı host ve hosteslerimiz vardı. Aile karşılama esnasında temas olmaması adına hem ekibimiz hem davet sahibi çok dikkatliydi. Nikah alanı girişinde yer göstericiler sayesinde herkes kolaylıkla yerlerine geçebildi. Bu davetimizde maskesini çıkaran biri olduğunu hatırlamıyorum sanırım. Herkes oldukça bilinçliydi ve maksimumda özen gösterdi.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah
Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Bir de genel zorlukları da konuşalım. Sizi bu organizasyonda en çok zorlayan neler oldu? Bunlarla nasıl başa çıktınız?

Maalesef içinde bulunduğumuz süreç hem davet sahibi hem de ekip adına çok zor geçti. Her hafta birbirini tekrar eden yeni kararlar ve kurallarla karşı karşıya kaldık. Davet birçok kez mekân, konsept ve akış değiştirdi. Her hafta yeni keşifler yapıyor ve planlar çiziyorduk. Profesyonel olmak ve soğukkanlı kalabilmek herkes adına önemliydi bu süreçte.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Dila ve Ali’yi iyi tanıyabilmek büyük şanstı. Onları teknik detaylara minimumda dahil etmeye çalıştık. Kalan süreyi doğru kullanarak, konsept sürecini iyi yöneterek ve çözüm odaklı kalarak süreci tamamlamamız gerektiğini sürekli birbirimize hatırlattık. Tüm ekip adına çok büyük bir deneyim yaşandı diyebiliriz!

Sonuç olarak çiftten ve gelen davetlilerden organizasyonla ilgili nasıl bir geri dönüşler aldınız?

Hem çift hem ailenin memnuniyetini duymak çok keyifliydi. Şimdi girdiğimiz tüm düğün görüşmelerinde de güzel yorumlar alıyoruz üstelik. Dila ve Ali’nin sosyal mesafeye uygun nikah davetini gelin ve damatlar ile paylaştığımızda, ‘‘Böylesi de çok güzel olmuş’’ yorumlarını almak bizi çok mutlu ediyor.

Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah
Dila Konukoğlu-Ali Niğdelioğlu Nikah

Künye: 

Mekân: Çırağan Palace Kempinski
Organizasyon: Ceremony Flowers & Events
Fotoğraf & Video: Click 34
Saç: Hamza Sara
Makyaj: Ali Rıza Özdemir
Düğün Hediyelikleri: Lalique – Swaroski objeler
Davetiye: Ceremony Flowers & Events
Müzik: Behzat Gerçeker ve ENBE Orkestrası
Ses ve ışık: BFA Production
Düğün Pastası: Five O’Clock
Gelin Buketi: Ceremony Flowers & Events

Önerilen Yazılar