Gerçek Düğünler

Ece Targıt ve Can Günşiray’ın Sedef Adası’ndaki Romantik & Nostaljik Nikahı

16/10/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Influencer ve yoga & meditasyon stüdyosu Flov Studio’nun kurucusu Ece Targıt ve Can Günşiray’ın Sedef Adası’ndaki evlerinde gerçekleştirdiği nikahları dönüp dönüp resimlerine bakılacak, hikayesi anlatılacak cinsten. Pandeminin düğün süreçlerine etkisini ve 48 saat içinde planladıkları zarif nikahlarının öyküsünü Ece’den dinledik, bu özel günün detaylarına sizin de bayılacağınıza eminiz!

Ece ve Can’ın güzel nikahları adeta “beklenmedik olumsuzluklara nasıl hızlıca adapte olunup bu durum avantaja çevrilir” konusunda bir ders veriyor. İptal olan bir düğün ve bir nikah sonrasında 48 saat içinde ortaya bu zarif, romantik ve stil sahibi nikahı çıkarmaları ve bu anlamlı günü evlerinde, en sevdikleriyle kutlamaları bizce çok ilham verici. Hazırsanız başlayalım!

ece-targit-can-gunsiray

Selam Ece! Can’la hikayenizi kısaca dinleyebilir miyiz? Evlilik teklifi ne zaman, nerede oldu?

Can’la lise yıllarından beri tanışıyorduk. Yıllar sonra 2018 sonunda baş başa bir yemek yedik, sonda arkadaş kalamadık. :)

2019 Temmuz ayında benim ailem ve Can’la beraber kardeşimin master mezuniyeti için Londra’ya gittik. Can annemle önceden konuşmuş, orada Chelsea Physic Garden’da bir seranın içinde teklif etti. Çok şaşırdım, evleneceğim kişinin o olduğunu biliyordum ama teklif beklediğimden erken geldi. İyi de oldu, beni şaşırtmak pek kolay değil.

ece-targit-can-gunsiray

Pandemiden dolayı düğününüzü iptal ettiğinizi, nikah yapmaya böyle karar verdiğinizi biliyoruz. Bu süreci biraz anlatabilir misin?

Tekliften sonra yoğun araştırmalar sonucu Şubat ayında mekanımızı belirledik ve tarih olarak da 8 Ağustos 2020’yi seçtik. Nisan ayında bunun mümkün olmayacağını anladık ve iptal ettik. Nikah için de hemen karar veremedik çünkü benim kardeşim İngiltere’de, Can’ın babası Fransa’da kalmıştı. Hatta bir noktada acaba biz onlara gidip Londra’da konsoloslukta mı evlensek fikirleri uçuştu.

Sonunda ikisi de gelince 5 Eylül’de nikahımız için İstanbul’da bir otelin teraslı süitini tuttuk. Önce aileyle resmi nikah yapılacaktı, sonra onlar gidecek arkadaşlarımız gelecekti. Toplam 35 kişi kadar olacaktık.

Peki, sonra?

Bu organizasyona 48 saat kala otel yeni yönetmelikler sebebiyle risk almak istemedi ve iptal etti. Çok hızlı bir kararla organizasyonu Sedef Adası’ndaki evimize taşıdık. Davetli listesini iyice azalttık. 2 günde kendi kendimize catering, yeni bir dekorasyon planı, ses sistemi ve lojistik ayarladık.

ece-targit-can-gunsiray

Gerçekten zor olmuştur. Peki kaç kişiydiniz ve bu atmosferi nasıl etkiledi sence?

27 kişiydik. Epey samimiydi. Fakat dürüst olmak gerekirse orada olamadığı için kalbimin buruk olduğu yakınlarım var.

Nikahınız için dekorasyon, süsleme yaptınız mı? Biraz bu detaylardan söz edebilir misin?

Biraz gelenekselin dışında hareket etmek istedik. Londra’da çok beğendiğim bir çiçekçi var, My Lady Garden, onun işlerinden ilham aldık. Dağınık, pembe tonlarda çiçekler hazırladık. Orkide, antoryum, bahçe gülleri... Çiçek dışında bir dekorasyon yoktu, adanın mevcut romantikliği bize destek oldu.

ece-targit-can-gunsiray

Gelinliğin çok beğenildi, biraz bilgi rica edeceğiz. :) Aklında ne vardı, ona uygun bir seçim mi yaptın?

Gelinliğim Begüm Salihoğlu İdylle modeli. Modele karar verdikten sonra ölçülerime göre sıfırdan üstüme diktiler.

Kumaşının kalın, tafta tipi olmasını istiyordum. Balık model de yine ilk tercihlerimdendi. Dantel, inci, boncuk gibi şeyler istemiyordum. Beklediğim gibi bir model seçtim. Zaten sadece 2 tasarımcıya gittim. Karar vermekte çok zorlanan biri değilim. :)

ece-targit-can-gunsiray
ece-targit-can-gunsiray

Saçın, saç aksesuarın ve makyajına bayıldık! Buradaki seçimlerini nasıl yaptın?

Pinterest’te farklı 2 taç modeli beğenmiştim. Bunları Gaios’a gösterdim ve onların mevcut bir kumaşıyla ilerledik. Çift taraflı takabildiğim için önce duvak önde sonra duvak arkada olarak tüm gece takabildim.

Saç ve makyaj için Alp Kavasoğlu çok sevdiğim bir arkadaşım olduğundan başka kimseyi düşünmedim bile. Smokey bir göz makyajı yaptık. Alp yıllardır smokey gelin makyajı yapmadım diye dalga geçiyordu ama bence neden olmasın! Pandemi sebebiyle prova yapmamıştık, ama ben normal hayatta da saç ve makyaj sıkça yaptırdığım için kendimi nasıl beğendiğimi biliyordum, bu konuda endişelenmedim.

ece-targit-can-gunsiray
ece-targit-can-gunsiray

Nikah günü stresli miydin? :)

Beklediğimden çok daha fazla! Özellikle nikaha kadar davetlilerin bizi görmemesi için kırk takla attık evin içinde, o arada baya gerildim.

Bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

Davetli listesini defalarca kısaltmak ve her şeyi ulaşımın pek basit olmadığı adaya taşımak.

ece-targit-can-gunsiray

Evlilik hazırlığı yapanlara verebileceğin en önemli ipucu ne olur?

Yardım isteyin! Ve önceden bir Pinterest panosu oluşturmak kendi zevkinizi bilmek için iyi bir fikir bence. Planlamada o kadar çok karar vermeniz gerekiyor ki bunalabiliyorsunuz. 

ece-targit-can-gunsiray

Pandeminin seyri iyiye giderse bir düğün yapmayı planlıyor musunuz, yoksa bu defteri kapattınız mı? :)

Kısmetse, istiyoruz. Herhangi bir plan yapmadık henüz. Aile arasında “çocukların sünnetiyle beraber yaparız düğünü” diye dalga geçiliyor. Benim için asıl bekarlığa veda ve egzotik bir balayı hayali devam ediyor:)

ece-targit-can-gunsiray

Künye: 

Mekân: Ece’lerin Sedef Adası’ndaki evleri
Organizasyon: Ece :)
Gelinlik: Begüm Salihoğlu
Gelin Ayakkabıları: Manolo Blahnik
Gelin Aksesuarları: Gaios
Catering: Cutie Cake Co
Fotoğraf: Punica
Video: Punica 
Saç: Alp Kavasoğlu
Makyaj: Alp Kavasoğlu 
Müzik: Spotify :)
Gelin Buketi: Vesaire
Düğün Pastası: Cutie Cake Co
Damatlık: Vakko
Damat Ayakkabıları: Magnanni

Önerilen Yazılar