Gerçek Düğünler

Tulya & Tarek’in Esma Sultan Yalısı’ndaki Şık Nişan Kutlaması

06/05/2020
Bridolog 4 dakikalık okuma
İstanbul’un en güzel manzaralarından birine karşı, Esma Sultan Yalısı’nın tarihi dokusunun büyüleyici bir şekilde tamamlandığı muhteşem bir nişan kutlamasına gidelim! Harika bir organizasyon, zevkli düzenlemeler, bol bol mum ve çiçeklerle yaratılan bu etkileyici atmosferde nişanlarını kutlayan Tulya ve Tarek’in hikayesini, nişan kutlamasının detaylarını ve çiftin düğün planlarını Tulya’yla konuştu

Tulya’nın “sade ve şık” olarak tanımladığı nişan kutlamasını, tam da konsepte uygun elbise tercihlerini ve bu özenle organize edilmiş kutlamayla ilgili merak edebileceğiniz tüm detayları Tulya’dan dinleyelim. Haydi hemen başlayalım!

Not: Tulya'nın bu nişan kutlamasında birlikte çalıştığı tüm firma ve markaları yazının sonundaki "künye"de bulabilirsiniz!

Merhaba Tulya! Nişanlınla hikayenizi biraz dinleyebilir miyiz?

Tabii, nişanlım Tarek Shakarchi ile Amerika’da üniversite eğitimimin ilk senesinde ablası sayesinde tanıştık. Önce çok yakın arkadaş olduk daha sonra erkek arkadaşım oldu.  Daha sonra ben yüksek lisans eğitimimi alırken o da New York’ta çalışıyordu, iki sene orada beraberdik.  Kendisi yarı İsviçreli yarı Lübnanlı. :)

tulya-tarek-nisan

Müthiş! Peki evlilik teklifi ne zaman ve nasıl gerçekleşti? :)

Evlilik teklifim 12 Temmuz 2019’da Floransa’da gerçekleşti. Tarek çok güzel bir ayarlama yapmıştı, küçük bir kuyumcunun içinden teras katına çıktık. Tüm teras en sevdiğim renk olan sarı çiçeklerle doluydu, hayatımın en güzel günlerinden biriydi.

Nişan kutlamanızın ne zaman ve nerede gerçekleşti? Neden bu mekân?

Nişan kutlamamız 2 Kasım’da Esma Sultanda gerçekleşti. Esma Sultan oldum olası çok beğendiğim ve çok özel bir dokusu olduğunu düşündüğüm bir mekandır.  Yabancı misafirlerimiz de olduğu için onları İstanbul'un özel bir mekânında ağırlamak istedik.

tulya-tarek-nisan

Kutlama nasıl bir konseptte gerçekleşti?

Kutlama konseptimiz kokteyl, müzikli yemek ve after party şeklinde oldu.

Peki isteme töreni gibi bir seremoni oldu mu?

İsteme seremonisi nişan kutlamasının öncesinde, Ağustos ayının sonunda oldu, burada daha az kişi ile daha samimi bir ortam yaratmak istedik. Nişanlım yabancı olduğu için ona ve ailesine seremoniyi anlatmak zorunda kaldık. :) Hatta kayınpederim Türkçesini ezberleyip beni o şekilde istedi, ancak ben kağıda yanlışlıkta ‘Kızımız Tarek’ı oğlumuz Tulya’ya istiyoruz’ yazdığım için öyle istemiş oldu.

Biraz da nişanınızın teması ve dekorasyonuyla ilgili bilgi alalım! Bu mutlu günü planlarken bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı?

Zevkine, çalışmalarına ve kendisine bayıldığım sevgili Aytül Ayke ve stüdyosu ile organizasyonumuzu yaptık.

tulya-tarek-nisan
tulya-tarek-nisan
tulya-tarek-nisan

Nişan kutlamanızda müzik konusunda nasıl tercihler yaptınız?

Müzik için Enbe Orkestrası'nın sevgili üyeleri bize eşlik ettiler.

tulya-tarek-nisan

Biraz da yemek konuşalım. :) Misafirlerinize nasıl bir yemek ikramı yaptınız? Menünüzden söz edebilir misiniz?

Bizim için nişanın en önemli noktalarından biri yemekti. Menü ve şarapların üzerinden birkaç tadım yaptık. Nişanlımın en çok sevdiği yemeklerden biri olan surf and turf ve naneli sorbeyi son anda ekleyerek ona sürpriz yaptım. Bununla beraber gece için birkaç özel kokteyl tasarladık.

tulya-tarek-nisan
tulya-tarek-nisan

Gördüğümüz kadarıyla iki elbise tercih etmişsin! Elbiselerin konusunda seçim yaparken zorlandın mı?

Elbisem için aklımda bir model vardı ve onu bulmak istiyordum. Daha sonra giydiğim bir elbiseyi modifiye edip kendi istediğim şekile getirdim, çok kolay oldu :) After party elbisem de ilk denediğim elbise oldu.

tulya-tarek-nisan
tulya-tarek-nisan

Peki saç ve makyaj konusunda nelere dikkat ettiğini öğrenebilir miyiz?

Şaç ve makyaj konusunda doğal bir görüntü olmasını istedim. Onun dışında aklımda bir model yoktu, sonuçtan çok memnun kaldım.

tulya-tarek-nisan
tulya-tarek-nisan

Nişanınızın tarzını nasıl tanımlarsın?

Sade ve şık olarak tanımlarım. :)

Davetlilerinize nişan hediyelikleri verdiniz mi?

Nişanımızı yurtdışından gelen misafirlerimiz için 3 gün süren bir organizasyon olarak planladık. Cuma günü bir hoş geldiniz yemeği ve nişanımızdan sonraki gün brunch şeklinde ayarladık. O misafirlerimizin otel odalarına gelmeden önce bir hediye paketi yolladık, özellikle Türkiye’ye özel (gümüş ayna, lokum, makyaj çantası, peştamal, sabunluk vb.) hediyeler koyduk.

Kutlamada kaç misafiriniz vardı? Sence bu sayı ideal bir sayı mı?

Kutlamada yaklaşık 150 misafirimiz vardı. Bunlardan 65 misafirimiz yurtdışından geldiler. Bence bu sayı biraz fazla. :) Ancak yurtdışındaki düğünümüze gelemeyecek yakınlarımızı da çağırarak büyük bir nişan planladık.

tulya-tarek-nisan

Nişan kutlamanızı planlamanız toplamda kaç ayınızı aldı?

Yaklaşık iki ayımızı aldı.

tulya-tarek-nisan
tulya-tarek-nisan

Bu süreçte en zorlandığın nokta ne oldu?

Bu süreçte en zorlandığım nokta oturma planı yapmak oldu. Uzun bir T masa istediğim için herkesin isim kartları olmalıydı, bunu yaparken biraz zorlandım.

tulya-tarek-nisan
tulya-tarek-nisan

Düğün hazırlıklarınıza başladınız mı, düğününüzün hangi tarihlerde olmasını planlıyorsunuz? :) Covid-19 sebebiyle planlamalarınızda bir aksama oldu mu, bu süreç sizi nasıl etkiledi?

Düğünümüzün 29 Ağustos’ta Como gölünde olmasını planlıyorduk. :) Şu an halen süreci takip ediyoruz organizasyon takımı ile beraber. Önem verdiğimiz bir nokta misafirlerin rahat etmesi ve eğlenmesi, bu sebeple sınırlar açılsa ve seyahat yasakları kalksa bile belki ertelemek daha uygun olabilir diye düşünüyoruz. Davetlilerin otel rezervasyonu dahil çoğu şey yapıldığı için mekânı aynı tutarak düğünü 2021'e ertelemenin daha kolay olacağına inanıyoruz.

Tecrübene dayanarak, nişan planlaması yapanlara vereceğin öneriler ve ipuçları ne olur?

Benim için nişanın en keyifli kısmı yemek sırasında yapılan konuşmalardı. Gerçekten çok duygusal anlar yaşadık ikimiz de. Eğer böyle bir imkân varsa mutlaka yapılmasını tavsiye ederim. :)

tulya-tarek-nisan

Künye:

Mekân: The Marmara Esma Sultan
Organizasyon: Aytül Ayke Studio
Catering:  The Marmara Hotels & Five O’Clock
Davetiye: Aytül Ayke Studio
Fotoğraf: S&S Visual Maker
Video:  S&S Visual Maker
Nişan Pastası:  Five O’Clock
Saç: MAAG
Makyaj: Şengül Akalın
Müzik: ENBE Orkestrası & Bartu Sayılı
Ses & Işık: BFA production
Nişan Elbisesi: Galvan
After Party Elbisesi: IRO
Ayakkabı: Valentino
Aksesuarlar: Tulya’nın ailesinin nişan hediyesi

Önerilen Yazılar