Gerçek Düğünler

Begüm ve Ömer Kırbıyık'ın Swissotel Bosphorus'ta Gerçekleşen Şık Düğünü

08/07/2019
Bridolog 4 dakikalık okuma
Begüm ve Ömer'in romantik ve şık düğünü ile öncesindeki hazırlık sürecine yakından bakıyoruz. Begüm'ün yaşadıklarına ve önerilerine hep birlikte göz atalım!

Begüm Günay ve Ömer Kırbıyık çocukluk arkadaşıyken yıllar sonra karşılaşıp evlenmeye karar vermiş :). Swissotel Bosphorus'ta gerçekleşen çiftin düğününde romantik, minimal ve şık bir tema hakimmiş. Düğün hazırlık sürecinde Begüm'ün yaşadıklarını, düğünün detaylarını ve önerilerini sizler için derledik.

Eşinizle ne zamandır tanışıyorsunuz, evlenmeye nasıl karar verdiniz?

Bizim Ömerle tanışma hikayemiz çok keyifli ve özel bizim için. Ömer, eski ofis arkadaşlarını ziyaret etmek için benim eskiden çalıştığım hukuk bürosuna geldiğinde uzaktan gördük birbirimizi. İlk gördüğüm anda Ömer’i sanki yıllardır tanıyormuşum hissiyatı oluştu ve çok yakın hissettim kendime. Sonra fark ettik ki biz gerçekten birbirimizi tanıyormuşuz. 17 sene önce ilkokulda tanışmışız. Böyle başladı bizim hikayemiz. :)

Çok keyifli giden ilişkimizin ilk senesinde evlenme kararı aldık ve 2. senemizin sonunda evlendik.

begum-omer-gercek-dugun

Düğününüz ne zaman, nerede gerçekleşti? Kaç kişilik bir düğün oldu?

Düğünümüz 20 Nisan 2019 tarihinde Swissotel Bosphorus’da gerçekleşti. 400 kişilik bir düğün yaptık.

begum-omer-gercek-dugun

“Karar verirken öncelikle otellerin hizmet kalitesini ve konumunu değerlendirdik.”

Düğün mekanınıza karar verirken en çok nelere dikkat ettiniz?

Nişan davetimizde evimizin bahçesinde sade, samimi, kır konseptli bir organizasyon tercih etmiştim. Bu yüzden düğünde daha şık ve yine sade bir konsept belirleyip kapalı alanda düğün yapmak istiyordum. Hem de tarih itibariyle açık alanda düğün yapmak bizim için riskli olabilecekti. Bu sebeple düğün yerine karar verirken önceden belirlediğimiz bazı otel salonlarını gezdik. Karar verirken öncelikle otellerin hizmet kalitesini ve konumunu değerlendirdik. Ayrıca salonun geniş ve ferah olması bizim için oldukça önemliydi. Bütün misafirlerimizin rahat edebileceği ferah bir alan olsun istiyorduk ve kararımızı bunlara göre şekillendirdik.

begum-omer-gercek-dugun

“Gelinliğim Millanova imzası taşıyor.”

Gelinliğiniz hangi markanın imzasını taşıyor; özel dikim mi tercih ettiniz, hazır giyim mi?

Hem evden çıkış elbisemi hem de gelinliğimi Vakko Wedding’den aldım. Evden çıkış elbisemde sade ve zarif bir model tercih ettim. Gelinliğim ise Millanova imzası taşıyor. Konseptle uyumlu olması adına biraz daha işlemeli ve ışıltılı bir gelinlik tercih ettim.

begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun

“Gelinliğimde çok kabarık olmayan ve rahat hissedebileceğim, hafif bir model tercih ettim.”

Gelinliğinizde mutlaka böyle olmalı dediğini detaylar var mıydı, yoksa daha spontane mi ilerlediniz?

Açıkçası gelinliğimi seçerken spontane ilerledim. Gelinlik tercih ederken benim için olmazsa olmaz rahat olmasıydı. İçinde rahat edebilmem çok önemliydi. O yüzden çok kabarık olmayan ve rahat hissedebileceğim, hafif bir model tercih ettim.

begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun

“Şeftali tonlarında hafif bir makyaj yaptırdım.”

Peki ya saç ve makyajınızda nasıl bir tarz tercih ettiniz ve nelere dikkat ettiniz?

Saç ve makyajda Gökhan Yalçıner (Jonat’s Couture) ile çalıştım. Jonat’s Couture doğallığın tam karşılığı diyebiliriz. :) Gelinliğim işlemeli olduğundan saçımı ve makyajımı çok sade tercih ettim. Şeftali tonlarında hafif bir makyaj yaptırdım. Saçımı fotoğraf çekiminde yarım toplu, nikahta ise tamamen toplu olarak kullandım.

begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun

“Masalarda büyük çiçek tasarımlarından ziyade, minik kristal ve gümüş vazolarda tek tip beyaz şakayıklar, laleler ve galalar tercih ettim.”

Aklınızda bir düğün teması var mıydı, yoksa mekana ve organizasyon firmasının yönlendirmelerine göre mi düğününüzü tasarladınız? Düğününüzün dekorasyonuyla ilgili biraz bilgi alabilir miyiz? :)

Düğünümüzde romantik, sade, zarif ve şık bir ortam oluşturmak istemiştik. Aslında şıklık içerisinde sadelik tam olarak yapmak istediğim konseptti. Salonda füme, beyaz ve yeşil renkler ağırlıktaydı. Ben genelde sade mininal çiçek tasarımlarını beğeniyorum. Bu sebeple masalarda büyük çiçek tasarımlarından ziyade, minik kristal ve gümüş vazolarda tek tip beyaz şakayıklar, laleler ve galalar tercih ettim. Gelin buketimi kendim yaptım, sade şakayıktan oluşan gelin buketlerini çok zarif buluyorum.

begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun

En zor karar verilen konulardan biri müzikler. Sizin düğüne giriş müziğiniz, ilk dans müziğiniz ve pasta müziğiniz nelerdi?

Müzik konusunda Ömer çok yardımcı oldu. Radioactive çello versiyon ile giriş yaptık; Staras Wedding ekibinden Furkan da çok güzel editledi. Öncesinde müziğe piyano ile giriş yapıldı, ardından Furkan’ın editlediği versiyon ile devam etti. İlk dans müziğimizde Matt Simons’ın Catch & Release şarkısının editlenmiş versiyonunu tercih ettik. Slow başlayıp, hareketlenen, dans etmesi çok keyifli bir müzik oldu bizim için. Pastada bando ekibi vardı; bando müzikleri, Galatasaray marşları ile devam etti. :)

begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun

Düğün gününüzdeki hislerinize gelelim. :) Stresli miydiniz?

Düğün günü stresten ziyade çok heyecanlıydım. Aşık olduğunuz kişi ile bir ömür beraberliğe evet deme düşüncesi insanı çok heyecanlandırıyor. Düğünde her zaman aksilikler çıkabilir; ama hepsi aynı zamanda telafi edilebilir diye düşündük. O yüzden biz hiç telaşa ve strese kapılmadan o günün tadını çıkartmaya çalıştık. :)

begum-omer-gercek-dugun
begum-omer-gercek-dugun

“Düğünle ilgili en çok masa düzeni konusunda zorlandık.”

Peki düğününüzle sizi en çok zorlayan nokta ne oldu?

Düğünle ilgili en çok masa düzeni konusunda zorlandık. Misafirleri masalara uygun şekilde yerleştirdik, her şey tamam derken düğün günü değişen LCV ler dolayısıyla tekrar değişiklik yapmak oldukça zorladı bizi. Maalesef bir misafirin gelmemesi bile bütün masa düzenlerini etkileyebiliyor. Misafir sayınız ne kadar fazla olursa masa düzeni o kadar yoruyor.

begum-omer-gercek-dugun

Son olarak evlilik hazırlığı yapanlara nasıl bir öneride bulunmak istersiniz?

Aylarca hazırlanıp hayalini kurduğun o gün geldiğinde gerçekten her şey çok hızlı geçiyor. O yüzden hiç bir şey düşünmeden o günün tadını çıkarmak çok önemli. Bir de ne olursa olsun, geriye dönüp baktığında herkes düğünle ilgili ne kadar eğlendiğini hatırlıyor. O yüzden bol eğlenin! :)

begum-omer-gercek-dugun

Künye: 

Mekân: Swissotel Bosphorus
Organizasyon:  Designia Istanbul
Fotoğraf:  İki Hayat Bir Kare
Saç ve Makyaj:  Jonat’s Couture – Gökhan Yalçıner
Ses ve ışık:  Staras Wedding Productions
Gelin Buketi: Luce Flowers 
Pasta:  Swissotel Bosphorus
Evden Çıkış Elbisesi: Vakko Couture
Gelinlik:  Millanova – Vakko Wedding
Gelin Ayakkabıları: Divan Kundura
Damatlık: Vakko Wedding

Önerilen Yazılar