Gerçek Düğünler

Özlem & Marco Temponi: Boho Chic bir St. Tropez Düğünü

01/05/2019
Bridolog 3 dakikalık okuma
Sizi biraz uzaklara, Fransa’nın güneyinde bir destinasyon düğününe götürüyoruz! Calzedonia Group Ülke Müdürü Marco Temponi ve Calzedonia Group Pazarlama Direktörü Özlem Tuğmener 2018’in Eylül ayında gerçekleşen 70 kişilik samimi sahil düğününe birlikte göz atalım mı? Özellikle yurtdışında destinasyon düğünü yapmak isteyenler bu yazıyı sakın kaçırmasın deriz!

Bu romantik düğünün detaylarına girmeden önce bu güzel çiftin hikayelerine biraz kulak verelim. Özlem Tuğmener ve Marco Temponi, 2012 yılında aynı şirkette çalıştıkları esnada tanışıp arkadaş olmuş, sonrasındaysa arkadaşlıkları aşka dönüşmüş. Marco evlilik teklifini Özlem’in aslında Marco ile başbaşa geçireceğini düşündüğü doğum gününde, Özlem’in çocukluk arkadaşlarını da davet ettiği sürpriz partide etmiş!

Bir tarafın ailesi Türkiye’de, bir tarafın ailesi İtalya’da olunca düğün için tercih edecekleri yeri iyi düşünmeleri gerekmiş ve sonuç olarak daha önceden gidip hayran kaldıkları St. Tropez’yi tercih ederek aynı zamanda iki ülke arasında da bir orta yol bulmuşlar. Tabii bu kararda Özlem Hanım’ın deniz kenarında evlenme hayalinin de payı olmuş. :)

Şimdi sizi daha fazla merak içinde bırakmadan bu güzel destinasyon düğününün detaylarına geçelim!

Çift, düğün mekânı arayışlarında çok sevdikleri ve kafalarındaki konsepte uygun olduğunu düşündüklerinden Shellona Beach’i tercih etmişler.

Ama düğüne Hotel Byblos’ta hazırlanmışlar ve düğün öncesi fotoğrafları burada çekilmiş. Özlem, bronz ve altın tonlarda bir makyajla, doğal, dalgalı bir saç tercih etmiş. 

ozlem-marco-dugun-01
ozlem-marco-dugun-02

Çiftin güzel zevkini yansıtan detaylardan biri de düğün için tercih ettikleri ayakkabılar! Özlem Schutz marka krem rengi, sivri burun ve yuvarlak metal detaylı ayakkabılar tercih ederken, Marco sahil düğününe çok uygun Crockett and Jones marka siyah loaferlar tercih etmiş.

ozlem-marco-dugun-03
ozlem-marco-dugun-04

Gelelim Özlem’in gelinliğine! Gelinlik, Calzedonia Group’a ait Atelier Eme Prive tarafından özel olarak tasarlanmış; transparan detayları ve romantik tarzıyla düğünün konseptine cuk oturmuş. Beyaz Güney Amerikan porselen güllerinden özel olarak hazırlanan gelin buketi de gelinin stilini sade bir dokunuşla tamamlamış.

ozlem-marco-dugun-05

Davetlileri, düğünün bohem temasına uygun, vintage, minik bir “hoşgeldiniz köşesi” karşılamış. Bu köşede kullanılan pampas çiçeği, gül ve yapraklar da düğünün geri kalan detaylarına uyum sağlaması için özenle seçilmiş.

ozlem-marco-dugun-06

Gelelim çiftin canlı müzik eşliğinde nikah alanına geldiği o büyülü anlara! St. Tropez’nin büyüleyici gün batımına karşı “Evet!” diyen çift hem kendilerine hem de davetlilerine bu manzara eşliğinde unutulmaz bir an yaşatmışlar. Damadın bu romantik anlarda yalınayak olmasına dikkatinizi çekeriz! :)

ozlem-marco-dugun-07

Bir de zevkle dekore edilmiş düğün alanına bakalım! Burada da boho chic konsepti korunarak ahşap masalara, doğal sandalyelere, yastıklara, abartıdan uzak, şık masa düzenlemelerine ve bol bol mumlara yer verilmiş. Yeri gelmişken cam fanusların içinde sarkıtılan mum detaylarına bayıldığımızı da söylemeden geçmeyelim!

ozlem-marco-dugun-08
ozlem-marco-dugun-09

Düğün menüsünde Yunan ve Akdeniz mutfaklarından leziz başlangıçlar ve deniz ürünleri ağırlıktaymış. Ayrıca çift, düğün pastası olarak ise St. Tropez’ye özel Tropezzienne Cake’ten ilham alınarak hazırlanan kırmızı orman meyveli katlı bir pasta tercih etmiş.

ozlem-marco-dugun-10

Gecenin ilerleyen saatlerinde Özlem, after party elbisesi olarak Amen Couture imzalı bir elbise giyerek davetlilerle birlikte bol bol dans etmiş.

ozlem-marco-dugun-11

Bu bir ömür hatırlanacak günden bir anı olması için Özlem ve Marco davetlilere nikah şekeri yerine, ertesi sabah Hotel Byblos’ ta düzenledikleri düğün brunch'ı esnasında kendi el yazılarıyla hazırlanmış kartpostallardan hediye etmiş.

Biz bu zevkle organize edilmiş, samimi ve eğlenceli düğünü çok beğendik, bu güzel çiftin de bir ömür birbirlerine böyle aşkla bakmalarını diliyoruz!

Bu düğünde fotoğrafları kim çekmiş, saç ve makyajı kimler yapmış merak ediyorsanız aşağıdaki düğün künyesine göz atmayı ihmal etmeyin!

Künye

Düğün Mekânı: Shellona Beach

Düğün Fotoğraf ve Video: Düğün Günü Fotoğrafçısı

Hazırlık Oteli: Hotel Byblos

Gelinlik: Atelier Eme Prive

Gelin Ayakkabıları: Schutz

Düğün After Party Elbisesi: Amen Couture

Damatlık: Edoardo G. Ristori Sartoria

Damat Ayakkabıları: Crockett And Jones

Gelin Makyaj ve Saç Tasarım: 7Nişantaşı

Düğün Dekorasyonu: Dx Events

Dj-Müzik: Ali Kuru

Canlı Müzik: Sounds Of Riviera

Düğün Pastası: Delibo La Boutique Nice

Dans Show: Nuart Events / Medusa Cannes

Yüzük: Tiffany & Co. Exclusive

Önerilen Yazılar