Gerçek Düğünler

Selen & Yiğit Sayın'ın İstanbul Çubuklu 29’da Gerçekleşen Tropikal Temalı Düğünü

17/01/2019
Bridolog 5 dakikalık okuma
Selen ve Yiğit’in Çubuklu 29’daki düğününün yazın boğaz kenarında düğün yapmayı planlayanlara ilham olacağını düşünüyoruz. Tropikal bir tema tercih eden çiftin düğün detaylarını sizler için inceledik.

Selen ile Yiğit üniversite zamanlarında tanışmış ve 13 Ağustos 2017 tarihinde Çubuklu 29’da gerçekleşen harika bir düğünle evlenmiş. Yaklaşık 350 kişinin katıldığı bu düğünde tropikal bir tema tercih edilmiş ve masalar ananaslar, palmiye yaprakları gibi tropikal bitkilerle süslenmiş. Düğün gecesinin her anından keyif aldığını söyleyen Selen’in düğünüyle ilgili bize anlattıklarına gelin birlikte bakalım! 

cubuklu 29 dugun

Mekanı seçerken nelere dikkat ettiniz? Neden Çubuklu 29’da karar kıldınız?

Biz de dahil olmak üzere çoğu yakınımız Anadolu Yakası’nda oturuyor. Biz akşam saat 7-8 arası olan nikah veya düğünlere yetişirken trafik yüzünden hep problem yaşıyorduk. Bu nedenle düğün mekanının Anadolu Yakası’nda olmasını istiyordum. Ayrıca Çubuklu 29’un karşıdan gelecekler için özel deniz ulaşımının olması da seçmemde rol oynadı.

Bu mekanı seçmemin en önemli nedeni ise hem açık hem kapalı alanının olmasıydı. Ne zaman yağmur yağacağını kestirmek mümkün olmuyor. Düğünüm deniz kenarında olsun istiyordum, ancak yağmur riskini göz önünde bulundurmak lazım. Bu nedenle nikahın deniz manzaralı bir alanda, düğünün ise kapalı ortamda yapılabildiği mekanları gezdim. Birçok otelin kapalı salonlarına yer ve duvar kaplaması yapmak gerekiyor ve bu da oldukça maliyetli oluyor. Ancak Çubuklu 29’un kapalı mekanını olduğu haliyle beğendim.

cubuklu 29 dugun

Ayrıca bize hazırlanmamız için 4 tane oda vermeleri de çok işimize yaradı. Böylece yakın arkadaşlarımız da bizimle hazırlanabildi. Tüm bu bahsettiklerimi göz önüne alarak düğün mekanı olarak burayı tercih ettik.

cubuklu 29 dugun

Düğün temanızı öğrenebilir miyiz? Dekorasyonda nasıl bir süsleme tercih ettiniz?

Biz yaz düğünü olduğu için tropikal bir tema tercih ettik. Düğünlerde yüksek çiçekli süslemeleri beğenmiyorum, çünkü masanın karşı tarafıyla iletişime engel olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ananas, palmiye yaprakları, turuncu çiçekler gibi tropikal bitkileri süslemelerde kullandık. Ayrıca pastel tonda çiçeklere de yer verdik. Gelin buketimde ve dekorasyonda kullanılan tüm çiçekler tropikal temamıza uygun olarak organizatörümüz tarafından seçildi.

cubuklu 29 dugun
cubuklu 29 dugun
cubuklu 29 dugun
cubuklu 29 dugun

Davetiye ve düğün hediyeleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Davetiyemi kendim yaptım. Yine temaya uygun olması için pastel tonlarda çiçek ve yaprak detayları dijital ortamda kullandım. Düğün hediyesi olarak ise Lösev’e davetliler adına bağış yaptık. Karşılığında da Lösev’in dükkanından aldığımız hediyelikleri davetlilere verdik.

Düğününüzde kaç gelinlik giydiniz ve markalar nelerdi? Gelinliğinizi ve diğer elbiselerinizi seçerken nelere dikkat ettiniz?

Ben açıkçası Vakko Wedding ve Pronovias’taki neredeyse tüm gelinlikleri denedim. Ancak aradığım tarzda bir gelinlik bulamadım. Sonrasında bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Züleyha Kuru’ya gittim. İstediklerimi anlattım ve o da bunları göz önünde tutarak gelinliğimi tasarladı. Ben aslında balık bir model istiyordum, ama sonrasında diğer insanlar da aynı formun başka bir rengini giyebilir diye düşünerek A kesimde karar kıldım. Çok abartılı gelinlikleri sevmiyorum. Züleyha Kuru’nun tarzı da daha moderndi normal gelinliklere göre. Gelinliğin üst kısmında çiçek işlemelerine yer verdik. Etek kısmı ise tamamen tüldü.

cubuklu 29 dugun
cubuklu 29 dugun

Aslında after party elbisesi de diktirmek istedim, ama Züleyha Kuru’yla bunu konuştuğumda bana bir kere gelinlik giyeceğimi ve o gelinlikle geceye devam etmemin iyi olacağını söyledi ve bu bana da mantıklı geldi. Ancak gecenin devamında hareket etmem çok zorlaştı. İlk olarak tarlatanı çıkardım ama bu kez de gelinlik ayaklarıma takıldı. Bu yüzden evden çıkış elbisemle geceye devam ettim.

cubuklu 29 dugun

Evden çıkış elbisemi ise Tuğçe Özkaynak dikti ve tasarımını tamamen kendisine bıraktım. Yalnızca sırt dekoltesi istediğimi söyledim. Bu yüzden evden çıkış elbisem sırt dekolteli ve  dantel bir modeldi.

Ayakkabılarınızda hangi markaları tercih ettiniz? Bu seçimlerinizde nelere dikkat ettiniz?

Ben gelin ayakkabımı Bağdat Caddesi’nde Divanni’de yaptırdım. Ayakkabının rahatlığı benim için önemliydi. Bu yüzden platformlu, kalın topuklu ve bilekten bağlamalı bir model yaptırdım. Ayakkabım çok rahat olduğu için after party’me de bu ayakkabıyla devam edebildim.

Evden çıkışımda giydiğim ayakkabı ise Christian Louboutin marka nude rengi stilettoydu. Bu elbisem kısa olduğu ve ayaklarım göründüğü için ayakkabının rahatlığından çok görünüşüne dikkat ettim.

cubuklu 29 dugun

Saç ve makyajınızı kim yaptı? Nasıl bir tarz tercih ettiniz? Sizin için önemli olan detaylar nelerdi?

Erdem Kıramer’in bir ekibi geldi saçımı ve makyajımı yapmaya. Saat öğlen 12’den gece saat 2’ye kadar benimle birlikte onlar da Çubuklu 29’daydı. Nikah esnasında açık, dalgalı bir saç tercih ettim. Bu modelde saçımın her iki yanına taşlı, yaprak şeklinde, helenistik bir saç aksesuarları kullandım. Sonrasında ise dağınık topuz yaptırdım saçımı. Bu ekip devamlı olarak saçımda ve makyajımda düzeltmeler yaptı.

cubuklu 29 dugun
cubuklu 29 dugun

Makyajımı iki kere yaptırttım. İlki çok bronz gelmişti. Bu yüzden ikincisinde daha nude tonlarda ama çarpıcı bakışlar istedim. Yani aslında sade bir makyajım vardı.

cubuklu 29 dugun

Damatlığı nereden aldınız ve seçerken nelere dikkat ettiniz?

Damatlığı Vakko’dan aldık. Damatlık seçimini tamamen Yiğit’e bıraktım. Onun için şıklık ön planda. Siyah detaylı lacivert bir damatlık tercih etti. Damatlık konusunda verebileceğim ipucu mutlaka en az 3 tane gömlek alınması gerekiyor.

cubuklu 29 dugun

Düğününüzde ne tarz müzikler seçtiniz? İlk dans ve pasta müziğiniz nelerdi?

Bizim düğünümüzde canlı orkestra yoktu. Ulus 29’un DJ’i ile çalıştık. İlk dans müziğimiz Sezen Aksu-Bu Gece’ydi. Çok beğendiğimiz bir şarkıydı. Pasta müziğimiz ise Yiğit Beşiktaş’lı olduğu için Beşiktaş marşıydı. Onun dışında çalan müzikler genelde günümüz popüler Türkçe ve yabancı müzikleriydi. Çok fazla oyun havası istemedik. Sadece bir iki tane çaldı.

cubuklu 29 dugun

Düğünü yaparken sizi en zorlayan ne oldu? Bu zorlukla nasıl başa çıktınız?

Benim organizatörüm de Çubuklu 29 çalışanları da bana çok yardımcı oldu. Her dakika yanımdalardı ve hep ne yapmam gerektiğini bana söylediler. Bu yüzden düğün yapacağım zaman çok zorlanmadım. Sadece masa düzeni yapmak  biraz zordu. Düğün davetlileri gelmeden 3 saat önce hala masa düzeniyle ilgileniyordum.

Pastanızı nerede yaptırdınız? Detayları nelerdi?

Pastamızı Çubuklu 29 yaptı. Çubuklu 29’da düğün pastası olarak profiterol dağıtıyorlardı. Bu nedenle maket olan pasta da beyaz çikolata soslu profiterol dağı şeklindeydi. Bu pastayı organizatörüm düğünümde kullanılan konseptle uygun çiçeklerle süsledi.

cubuklu 29 dugun

Gelinlere verebileceğiniz en önemli ipucu ne olur?

Düğün günü stresli bir gün, evet ama genellikle hayatlarında bir kez yaşadıkları bir gün. Mesela bazı gelinler yağmur yağınca çok sinirli ve gergin oluyorlar. Eşleriyle kavga edebiliyorlar. Bu nedenle olabildiğinde rahat olmak lazım. Ben düğün günü çok rahattım. Yiğit gerildiği zamanlarda da onu ben sakinleştirdim. Bu yüzden ben düğünümün tadını çıkarabildim. Diğer gelinlere de bunu tavsiye edebilirim.

cubuklu 29 dugun

Künye:

Mekan: Çubuklu 29
Organizasyon: Madam Koket
Fotoğraf: S&S Photography
Saç ve makyaj: Erdem Kıramer
DJ: Taner Öztürk
Pasta: Çubuklu 29
Gelinlik: Züleyha Kuru
After party elbisesi: Tuğçe Özkaynak
Gelin ayakkabısı: Divanni Kundura
Evden çıkış ayakkabısı: Christian Louboutin

Tema: Tropikal
Renkler: Yeşil, turuncu, pastel renkler

Önerilen Yazılar