Gerçek Düğünler

Prens Harry & Meghan Markle'ın Düğünüyle İlgili Tüm Bilmeniz Gerekenler

13/10/2018
Bridolog 3 dakikalık okuma
Kraliyet düğünleri her zaman ilgi çekici, ama bu seferki bir başka! Damat Prens Harry, gelin de Amerikalı aktris Meghan Markle olunca merak seviyesi kat be kat arttı. Biz de bu romantik düğündeki bilmek isteyeceğiniz tüm detayları size anlatalım dedik!
Bu yazıda bulabilecekleriniz…

Kraliçe Elizabeth’in torunu, Prens Charles ve rahmetli Prenses Diana’nın küçük oğulları Harry, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin en dikkat çeken üyelerinden ve çocukluğundan beri hayatı milyonlar tarafından takip ediliyor.

Harry aynı zamanda dünyanın en gözde bekarlarından biri olarak değerlendirildiği için, düğünü birçok kişi tarafından merakla bekleniyordu. Ne zaman ki Prens Harry ile Meghan Markle’ın ilişkileri açıkça ortaya çıktı, bu merak ikiye katlandı. Çünkü Meghan Markle, beklenenin aksine, normal bir aileden gelen Amerikalı bir aktristi. Bazıları bu yüzden düğünün gerçekleşmeyeceğini iddia etse de, ne mutlu ki aşk kazandı ve çift, 19 Mayıs 2018’de Windsor Kalesi’ndeki St. George’s şapelinde evlendi!

Şimdi düğün süreciyle ve düğünle ilgili önemli noktaların üzerinden birlikte gidelim:

Yüzük

Prens Harry, Meghan Markle için kendi tasarladığı yüzükle evlenme teklif etti. Yüzük, Markle’ın favorisi altın bir bant üzerine Prens Harry’nin annesinin koleksiyonundan iki yuvarlak pırlanta taşın ortasına 5 karatlık bir pırlanta yerleştirilmesiyle oluşmuş. Bu ortadaki taş ise çiftin birlikte ilk tatile gittikleri yer olan Botswana’dan getirilmiş. Yani yüzüğün manevi değeri oldukça yüksek. Maneviyatının yanı sıra yüzüğün toplam 6.5 karat civarında ve 300 bin pound değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Çiftin alyansları ise pırlanta yüzük gibi Cleave and Company firmasından, Markle’ınki altınken Prens Harry’ninki platinden yapılmış. Prens Harry’nin alyans takma kararı ise herkesi şaşırtmış çünkü kraliyet ailesinde erkeklerin alyans takması pek yaygın bir gelenek değilmiş. Örneğin Prens Harry’nin abisi William, babası Charles ve Kraliçe Elizabeth’in eşi Philippe bugüne kadar hiç alyans takmamışlar.

Gelinlik

Meghan Markle’ın gelinliğini kimin tasarlayacağı İngiltere’de uzun süre bahis konusu oldu. Markle’ın tercihini geleneğe bağlı kalarak İngiliz bir modaevinden yana kullanacağı tahmin edilse de sonuç öyle olmadı.

Markle’ın düğün seremonisinde giydiği gelinliği Fransız Givenchy markasının kreatif direktörü olan İngiliz Clara Waight Keller tarafından tasarlandı. Gelinliğin mümkün olduğunca sade ve zamansız olması planlanmış ve sonuç olarak ortaya kayık yakalı, kolları dirseklerin biraz aşağısında biten, bele oturan uzun kuyruklu ve duvaklı ipek bir gelinlik çıkmış!

Meghan Markle’ın uzun tül tuvağınınsa özel bir anlamı var: tasarımcı, İngiliz Milletler Topluluğu’nu oluşturan 53 ülkenin sembol ve çiçeklerini duvağa işlemiş.

Taç

Meghan Markle sade topuzunu Kraliçe Mary’nin koleksiyonundan ödünç alınan 1932 yapımı bir taç ile tamamlamış. Bu taç detayı Meghan Markle’ın düğün günü stilindeki bizim favori detaylarımızdan biri oldu!

Gelin Buketi

Markle’ın gelin buketi de gelinliğinin sadeliğine yakışır cinsten ve çok anlamlı. Buket, Prens Harry’nin annesi Diana’nın en sevdiği çiçek olan unutmabeni çiçeğinden oluşuyor. Bu anlamlı jest düğünün en güzel detaylarından biri!

İkinci Elbise

Meghan’ın ikinci elbisesi ise Stella Mccartney imzalı, dik yakalı ve omuzları ön plana çıkaran, yine düz bir kumaşın tercih edildiği bir model. Ayakkabı olarak ise saten kumaşlı Aquazzura topuklular tercih edilmiş.

Davetiye

Meghan Markle ve Prens Harry davetiye tercihlerini klasikten yana kullandılar. 1985’ten bu yana kraliyet ailesi için davetiye tasarlayan Barnard and Westwood’un hazırladığı düz beyaz fon üzerine siyah el yazısı ve altın detaylarla süslü davetiyeler bizce hem kraliyet ailesinin klasik yönünü hem de çiftin sadeliğini başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Maliyet

Bir kraliyet düğünü kolay gerçekleşmiyor! Her detayı incelikle düşünülmüş ve hiçbir harcamadan kaçınılmamış bu düğün kraliyet ailesine toplam 45 milyon dolara mal olarak Harry’nin abisi William’ın 2011’de 31 milyon dolar maliyetle gerçekleşen düğününü de geçmiş.

Birbirlerine aşkla bakan bu çiftin peri masallarını andıran hikayesi ve düğünleri tüm dünyanın ilgisini çekti. Birçok zarif detayın yer aldığı, anlamlı düşüncelerle ve sembollerle süslü seremoniyi izlemek de bu yazıda ele almak da çok keyifliydi. Umarız bu güzel çift ömür boyu çok mutlu olurlar!

Önerilen Yazılar