Gelin Saç ve Makyajı

4 Farklı Konsepte 13 Etkileyici Gelin Saç Aksesuarı Önerisi

26/03/2022
Bridolog 4 dakikalık okuma
Gelin stilini tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri kesinlikle gelin saç aksesuarları! İster gösterişli bir taç ister sade bir toka, düğün konseptinize ve yaratmak istediğiniz gelin stiline uyan doğru saç aksesuarını tercih etmeniz büyük önem taşıyor. Evden çıkış, düğün, nikah ve after party konseptleri için saç aksesuarı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsetmeye ne dersiniz?

En özel gününüzde doğru saç aksesuarı tercihi yapmanıza yardımcı olmak için size faydalı öneriler hazırladık. Değerli markalarımızdan Eli Peacock, tasarımlarında uyguladığı imza dokunuşlarla, moda sektöründe aksesuar alanındaki kişiselleştirme ihtiyacına yönelik tasarım ve lüksü bizlere bir kez daha hatırlatırken, siz gelin olacakları da kapsayan özel koleksiyonları ile o çok özel gününüz için fark yaratacak tüm sofistike seçenekleri sizler adına düşünmüş. Eli Peacock’un koleksiyonundan kişiye özel tasarladığı şapka, saç aksesuarı ve eldiven seçeneklerini bu yazıda sizler için derledik. Evden çıkış, düğün, nikah ve after party konseptlerine yönelik tüm önerilerimiz için okumaya devam edin!

eli-peacock

Gelin Saç Aksesuarı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konseptleri detaylıca incelemeye başlamadan önce saç aksesuarı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalara değinelim. Her şeyden önce, kullanacağınız saç aksesuarlarının sizi ve tarzınızı yansıtıyor olmasına kesinlikle özen gösterin. Ancak bu şekilde, o önemli günde kendinizi konforlu ve mutlu hissedeceksiniz.

Bir diğer önemli nokta ise tercih edeceğiniz tasarımın rahat olması. Başınızı sıkan, ağır gelen veya konforsuz olan saç aksesuarlarıyla rahat etmeniz ne yazık ki mümkün değil. Heyecanınızın çok yoğun olacağı düğün gününüzde bir de saç aksesuarınızın stresini yaşamamanız için işin uzmanına danışmadan karar vermemenizi öneririz.  Bu nedenle, bizce saç aksesuarınızın kalitesi kadar fonksiyonel olması da oldukça mühim.

Son olarak da seçeceğiniz saç aksesuarlarının istediğiniz saç modeli, varsa duvağınız, gelinliğiniz ve organizasyonun yapılacağı mekan/konsept ile uyumlu olmasına dikkat edin. Tabii her zaman belirttiğimiz gibi, after party kutlamanız için de aynı   özeni göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Gelin saç aksesuarları bazı gelinlerimiz için öncelik olmasa da çoğu zaman gelin stilini başka bir boyuta taşıyan kilit parçalardır. Kimliğiniz ile uyumlu sofistike bir saç aksesuarı seçimi ile hafızalara kazınmanız çok mümkün. :)

Evden Çıkış Gelin Saç Aksesuarları

Düğün gününün ilk durağı olan evden çıkış için gelinlerimiz, genellikle daha romantik ve zarif saç aksesuarlarına yöneliyorlar.

Evden çıkış seremonisi genellikle gündüz gerçekleştiği için bu aşamada bizce de çok gösterişli seçimler yerine, zamansız ve abartıdan uzak bir stil yakalamak en güzeli. Bu aşamada, yoğun ışıltıyı akşama saklamanızı öneriyoruz! :)

Evden çıkış için bizim favorilerimiz romantik vualetler, şapkalar, zamansız inci detaylı taçlar ve sofistike tokalar. Stilinize biraz daha hareket katmak isterseniz Eli Peacock’un gelin eldivenlerine de mutlaka göz atın!

Bu aşamada nostaljik görüntüleri de oldukça beğeniyoruz. Son dönemlerde sıkça tercih edilen eski tip gelin arabaları ile düğün mekanına gitmeyi planlıyorsanız, mutlaka retro havalı bir saç aksesuarı tercih edin. Düğün gününde çekilmiş fotoğraf kareleri elinize geçtiğinde, ne kadar haklı olduğumuzu göreceksiniz. :)

Gelin şimdi Eli Peacock’tan seçtiğimiz “Evden Çıkış Saç Aksesuarları” seçkisine bir göz atalım:

Eli Peacock’un Özel Tasarım Şapkalarından Bir Örnek

eli-peacock

Eli Peacock’un Özel Tasarım Saç Aksesuarlarından Bir Örnek

eli-peacock

Eli Peacock’un “Pearla” Otomatik Toka Modeli

eli-peacock

Eli Peacock’un imza tasarımlarından “Diana” Modeli

eli-peacock

Düğün Saç Aksesuarları

Gelelim düğüne! :) Düğününüzde nasıl bir saç aksesuarı tercih edeceğinize karar vermeden önce gelinliğiniz ve istediğiniz saç modelini ve hatta gelin makyajınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Tabii düğününüzün teması da bu kararı verirken büyük önem taşıyor. Örneğin klasik temada bir düğün planlıyorsanız saç aksesuarı tercihinizde bu doğrultuda bir seçim yapmanızı öneririz. Veya eğlenceli bir düğününüz olacaksa cesur ve eğlenceli tasarımlara yönelmekten çekinmeyin!

Saç aksesuarınızı seçerken, tasarımında kullanılan materyallerin gelinliğiniz ve mücevherleriniz ile uyumlu olmasına dikkat edin.  Örneğin gelinliğinizde dantel detayları olacaksa, saç aksesuarınızda inci kullanılmasını tercih ederek romantik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ayrıca bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da duvak seçiminiz. Eğer duvak kullanmayacak ve sadece gelin saç aksesuarı tercih edecekseniz aksesuar seçiminizde daha özgür olabilirsiniz. Hem duvak hem de saç aksesuarını aynı anda kullanmak istiyorsanız seçiminizin duvakla nasıl göründüğüne ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Bu konuda sorun yaşamamak adına, düğün öncesi saç provanızı planlarken duvak ve saç aksesuarını da yanınızda bulundurmanızı şiddetle öneririz.

Eli Peacock’tan seçtiğimiz zamansız “Düğün Saç Aksesuarları” aşağıda:

Eli Peacock’un cool “Luna Twin” Taç Modeli

eli-peacock

Eli Peacock’un ışıltılı “Aria Trio” Tarak Modeli

eli-peacock

Eli Peacock’un romantik “Laura” Taç Modeli

eli-peacock

 

Nikah Saç Aksesuarları

Nikah organizasyonlarının zamansız şıklığı yansıtan tamamlayıcı unsuru zarif saç aksesuarları her daim favorimiz.

Nikah denilince tabi akla ilk şapkalar ve vualetler geliyor. Özellikle nostaljik ve klasik bir hava yaratmak isteyen gelinler, vualet detaylı şapkalar ve gelin saç aksesuarları tercih edebilirler.

Buna ek olarak, sade bir elbise, tulum veya beyaz takım elbise tercih edecek gelinlerde cool şapka ve daha sofistike saç aksesuarlarını da oldukça yakıştırdığımızı bilmelisiniz.

Nikahların zarif stilini zamansız bir şıklıkla tamamlayan eldivenlerden bahsetmeden geçmeyelim, nikahlarına biraz daha zarafet katmak isteyen gelinler eldiven de tercih edebilirler.

Eli Peacock tasarımlarından sizin için seçtiğimiz çok özel “Nikah Saç Aksesuarlarını” bizce çok beğeneceksiniz:

Eli Peacock’un Kişiye Özel Tasarım Vualetli Şapka Modeli

eli-peacock

Eli Peacock’un Kişiye Özel Tasarım Şapka Modeli

eli-peacock

Eli Peacock’un İpek Kumaşlı Zarif “Maya” Modeli

eli-peacock

After Party Saç Aksesuarları

Geldik en eğlenceli kısma! Düğününüz sonrası after party kutlamasında, sevdiklerinizle birlikte eğlenmeye başlamadan önce ufak bir imaj değişikliğine gitmek isteyebilirsiniz. Düğünün formal bölümünden, eğlenceli bölümüne geçerken saç aksesuarınıza da biraz hareket katmak harika bir fikir.

Biz, after party kutlamalarında dikkat çekici ve bir o kadar da zarif bazen tüyler ile eğlenceli bir hal almış saç aksesuarı seçimlerini çok beğeniyoruz. Eğlenceli saç aksesuarları ile çekilmiş after party fotoğraflarının da çok güzel ve farklı çıktığını söylemeden geçmeyelim!

Siz de after party kutlamanızda saç aksesuarınız ile ön plana çıkmayı ve kutlamanın eğlenceli ruhunu yansıtmayı istiyorsanız, aşağıda sizin için seçtiğimiz Eli Peacock saç aksesuarlarına göz atmanızı öneririz.

Eli Peacock’un Çok Sevilen “Angela Lydia” Modeli

eli-peacock

Eli Peacock’un Klasikleşmiş “Donna” Modeli

eli-peacock

Eli Peacock’un Işıltılı Parti Kızı “Gina” Modeli

eli-peacock

 

Önerilen Yazılar