Düğün Çiçekçileri, Gelin Buketi ve Çiçeği | İstanbul

Hepsini Gör

Gelin Buketi ve Düğün Çiçeği Nasıl Seçilir?

Düğün gününüzde sizi tamamlayacak en önemli detaylardan biri hiç şüphesiz ki gelin buketiniz. Gelinliğiniz, saçınız, makyajınız bir bütün olduğu gibi, düğün çiçeğinizin de bu bütünlüğe ayak uydurması gerekiyor. Bu yüzden gelin buketi tercihiniz konusunda size vereceğimiz bazı ufak tüyolar var!

Her şeyden önce, gelin buketinizin hem gelin stilinizin hem de düğün organizasyonunuzun bir parçası olduğunu düşünerek hareket etmelisiniz. Düğününüzde kullandığınız renk paleti ve çiçekler gelin buketinizin tarzında size yol gösterebilir. Yine gelinliğinizin ve saç ve makyajınızın tarzı da bu konuda belirleyici olacaktır. Örneğin bohem temalı bir düğününüz ve bu temaya uygun bir gelinliğiniz varsa klasik bir gelin buketi yerine bohem tarzda bir gelin buketi tercih etmenizi öneririz. Saç aksesuarınız olarak kullandığınız canlı çiçeklere yine düğün buketinizde de yer vermek bizce çok şık bir fikir. Bu konuda öneriye ihtiyacınız varsa sizi bu yazımıza alabiliriz.

Diğer bir dikkat etmeniz gereken nokta ise düğününüzü yaptığınız sezona göre çiçek tercih etmeniz. Mevsimi olmayan çiçekler yine de temin edilebilse de mevsiminde olduğu gibi canlı gözükmediklerinden çiçekçiler tarafından pek önerilmiyor. Bu noktada çiçekçinizin yönlendirmelerine kulak vermenizi öneririz.

 

Gelin Buketi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gelin buketi fiyatlarında en belirleyici nokta tabii ki kullanılan çiçekler. Örneğin çeşitlerine göre orkideler ve ortancalar genellikle daha maliyetli olabiliyor. Yine mevsiminde kullanılan çiçekler, sezon dışı olduğu için çoğunlukla yurtdışından temin edilen çiçeklere göre daha az maliyet ortaya çıkarıyor.

 

Gelin Buketinde En Çok Kullanılan Çiçekler

Gelin buketinde en sıklıkla tercih edilen çiçeklerin arasında genellikle güller, şakayıklar, papatyalar, zambaklar, sümbüller, orkideler yer alıyor. Bazen de trendler bazı çiçekleri öne çıkarabiliyor. Örneğin birkaç sezondur çok popüler olan pampasları gelin buketlerinde sıklıkla görüyoruz. Bu noktada düğününüzün konsepti ve tarzınızı göz önünde bulundurarak ve çiçekçinize danışarak mevsim çiçekleri arasından bir seçim yapmanızı önerdiğimizi hatırlatalım!

Düğün çiçeğinizde canlı çiçeklerin yanı sıra kuru çiçeklere yer verebileceğinizi unutmayın. Kuru çiçekler, özellikle gelin buketinin dayanıklı olmasını isteyen gelinler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kurutulmuş çiçeklerle hazırlanmış bir buket özellikle sonbahar ve kış aylarının ruhuna uygun güzel ve farklı bir tercih olabilir. Canlı çiçeklerle kuru çiçeklerin birlikte kullanıldığı gelin buketleri de dört mevsim tercih edebileceğiniz orijinal bir alternatif olabilir!