Düğün Davetiyesi Modelleri ve Tasarımcıları | İstanbul

Hepsini Gör

Düğün Davetiyesi Modellerinden Hangisini Seçmeliyim?

Düğününüzle ilgili davetlilerinizle kuracağınız ilk iletişim, onlara vereceğiniz ilk izlenim düğün davetiyenizle olduğundan bu konudaki doğru bir tercih yapmanız çok önemli. Peki binlerce düğün davetiyesi ve aklınızdaki bir sürü seçenek arasından nasıl seçim yapacaksınız? Bu konuda size yardımcı olabiliriz!

Düğün davetiyenizi seçerken ilk önce karar vermeniz gereken noktalardan biri davetiyenizin hazır bir tasarım mı yoksa özel tasarım mı olacağı. Size özel olarak tasarlanacak bir davetiyede yaratıcılığınızı daha fazla kullanabilme şansınız olacağı şüphesiz. Ama özel tasarım davetiyelerin maliyetinin genellikle daha yüksek olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Düğün davetiyeniz konusunda karar vermeniz gereken diğer bir önemli nokta da düğün davetiyenizin tarzı. Bu konuda bizim tavsiyemiz, düğününüzün konseptinden ilham almanız çünkü düğün davetiyenizi seçerken düğününüzün tarzından tamamen bağımsız bir tercih yapmak seçtiğiniz düğün konseptine çok yardımcı olmayacaktır. Ama düğün konseptinizle uyumlu bir düğün davetiyesinin yaratacağı uyum düğün konseptinizi güçlendirecek, hem de özenli bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Örneklerle anlatmak gerekirse, bohem tarzda bir düğün yapmayı planlıyorsanız bu tarzda bir düğün davetiyesi, klasik tarzda bir düğün yapmayı planlıyorsanız da daha klasik bir düğün davetiyesi tercih edebilirsiniz. Mesela minimal ve bohem tarzda bir sahil düğününe çok klasik çizgide bir düğün davetiyesinin ne yazık ki pek uymayacağını söyleyebiliriz.

Düğününüzde kullanmayı planladığınız çiçekler, bitkiler, renkler de düğün davetiyeniz için ilham olabilir. Böyle bir davetiye aynı zamanda davetiyenizi önceden almış olan davetlilerinize bir ipucu olacağından, düğününüze geldiklerinde davetiyenizin temasının düğünde de kullanıldığını görmek onlar için de hoş bir sürpriz olabilir.

Ama belki de en önemli nokta düğün davetiyenizin çift olarak karakterlerinizi ortak zevklerinizi yansıtması. En sevdiğiniz şeyler, renkler, şarkılar, tarzlarınız ve sizi siz yapan birçok detay düğün davetiyenize ilham olabilir, yeter ki biraz düşünün!

 

Düğün Davetiyesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Düğün davetiyesi fiyatlarını belirleyen birçok farklı unsurdan söz edebiliriz. Bunlardan ilki, davetiyenizin size özel olarak tasarlanıp tasarlanmayacağı. Özel tasarım davetiyelerde yaratıcılığınızı daha fazla konuşturabildiğiniz ve sonuç olarak size özel bir tasarım ortaya çıktığı için, tasarımcının bu emeğinin karşılığı olarak genellikle biraz daha yüksek maliyetlerle karşılaşmanız olası.

Bunun dışında düğün davetiyesi fiyatlarına etki eden diğer bir husus da özel baskı işlemleri. Davetiyenizde standart baskı dışında işlemler istemeniz halinde fiyatlar doğal olarak yükseliyor.

Bir de seçeceğiniz kağıt tipi düğün davetiyesi fiyatlarına etki eden unsurlardan biri. Ne kadar kaliteli ve özel bir kağıt seçerseniz ortaya o kadar kaliteli bir sonuç çıktığından bu da maliyetlere etki eden unsurlardan biri arasında yer alıyor.

 

Özel Tasarım Düğün Davetiyesi için Öneriler

Düğün davetiyeniz özel tasarım olsun istiyorsanız sizin için güzel önerilerimiz var. Ortaya çıkacak sonucu şekillendirecek fikirler sizden çıkacağı için, ilk olarak önerimiz, bol bol davetiye örneği incelemek ve düğününüzün konsepti, düğün mekanı gibi birçok farklı unsuru düşünerek nasıl bir düğün davetiyesi istediğiniz konusunda bir fikirle yola çıkmak. Sonrasında birlikte çalışacağınız firmaya veya tasarımcıyla fikirlerinizi paylaşabilir, tasarımı birlikte geliştirebilirsiniz.

Özel tasarım davetiyelerde son zamanlarda en popüler olan detaylardan bazılarını sayalım size! Çiftler kendi illüstrasyonlarına veya düğün mekanlarının illüstrasyonlarına özel tasarım düğün davetiyelerinde yer vererek tam anlamıyla kişiselleştirilmiş bir sonuç elde edebiliyorlar. Bu fikirler sizin de hoşunuza gittiyse seçeneklerinizin arasına ekleyebilirsiniz!

Eğer kişisel detaylar yerine düğününüzle ilgili veya düğününüzün olacağı mevsimle ilgili detaylara yer vermek istiyorsanız, bunun da çok trend olduğunu söyleyebiliriz. Mesela kış aylarında gerçekleşen düğünler için kış temalı düğün davetiyeleri tercihi güzel ve yaratıcı bir tercih olabilir. Veya düğününüzde kullanmayı planladığınız bitkilerin ve çiçeklerin çizimlerinin de davetiyenize çok yakışacağına eminiz.

Düğün davetiyesi seçimi genel olarak sanıldığından daha uzun süre istediğinden, daha da fazla çaba gerektiren özel tasarım bir davetiye istiyorsanız biraz daha erkenci davranmanızı öneririz. Tasarım sürecinizin aceleye gelmemesi için düğün gününüzün en az 3 ay öncesinden davetiye firmanızla anlaşmanızı öneririz!

 

Düğün Davetiyesi Örnekleri

Sade, gösterişli, vintage, klasik, romantik ve daha bir sürü seçenek. Sizi en çok yansıtan, en çok içinize sinecek düğün davetiyesini bulabilmeniz için öncesinde bir hayli düğün davetiyesi incelemeniz gerektiğini söylememize gerek var mı? En güzel düğün davetiyesi modellerini, son zamanların trendlerini, yaratıcı fikirleri görmeden siz de düğün davetiyesi konusunda kararınızı vermeyin.