Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi, En Sessiz Klima Markası Hangisi?

05/12/2022
Bridolog 7 dakikalık okuma
Yeni ev kuracak çiftlerimizi buraya alalım! Eviniz için kullanışlı ve güzel bir klima arıyorsanız tam da doğru yerdesiniz En çok tercih edilen en iyi, sessiz ve dayanıklı klima markalarını sizler için araştırdık ve listeledik. Hazırsanız başlıyoruz!

Yeni ev kuracak çiftlerimizi buraya alalım! Eviniz için kullanışlı ve güzel bir klima arıyorsanız tam da doğru yerdesiniz En çok tercih edilen en iyi, sessiz ve dayanıklı klima markalarını sizler için araştırdık ve listeledik. Hazırsanız başlıyoruz!

Eviniz için en doğru seçimleri yapmak konusunda oldukça titiz olduğunuzu biliyoruz. Hele de söz konusu klima gibi önemli bir teknolojik ürün ise başınız ağrıtmayacak bir tercihte bulunmak ilerleyen dönemlerde sizi oldukça rahatlatabilir. Evlerin vazgeçilmezi haline gelen klimalar soğutma çevrimi teorisini kullanarak evimizdeki havayı doğru sıcaklık, nem, hava akımı, temizlik ve tazelikte tutmayı sağlıyor. Üstelik gelişen teknoloji ile birlikte geçmiş yıllarda yalnızca soğutma amacıyla kullanılan klimalar ile bugün evlerimizi ısıtmak da mümkün!

Her marka farklı farklı özelliklere sahip klimalar üretiyor. Bu sebeple de ev için klima almak istendiğinde akıllara gelen ilk sorulardan biri hangi klima markasının ve modelinin tercih edilmesi gerektiği. Biz de sizler için listemizde en çok beğenilen sessiz klima markalara yer verdik. İşte o markalar;

1- Baymak

en iyi klima

Baymak klima, daha az enerji kullanımı ile diğer klima markaları arasından ön plana çıkıyor. Özellikle Inverter klima modelleri sürekli elektrik kullanmadıkları için oldukça avantajlı ürünlerden biri. Baymak klima modelleri üstün işlevinin yanı sıra evinizde şık ve modern bir görünüm yaratıyor. Markanın klima modellerinde bulunan gizli LED ekranı dereceyi ve modları görebilmenize imk​​ân tanıyor. Klima kumandası ise az tuşlu ve kolay kullanıma sahip. Ayrıca sessiz mod ve ekonomik mod gibi farklı çalışma modları sunuyor.  

2- LG Klima

en iyi klima

LG klimaları en iyi klima markaları sıralamasında ilk başlarda yer alıyor. Birbirinden farklı özelliğe sahip klimalar üreten marka, üstün teknoloji tasarımlarıyla hem yaz aylarının hem de kış aylarının vazgeçilmezlerinden biri haline geliyor. LG klima modellerinde bulunan 4 enerji tüketim seviyesi sayesinde tüm aile üyeleriniz ile birlikte ihtiyacınıza göre tüketiminizi kontrol edebilirsiniz. Markanın en dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri biri ise çevre dostu olması. LG klimaları çevre dostu enerji tüketimi sayesinde çevre kirliliğini de önlüyor.   

3- Fujiplus Klima

en iyi klima

Fujiplus Klima 1936 yılından beri klima üreten köklü firmalardan birisi. Geniş ürün yelpazesi bulunan yeni nesil iklimlendirme cihazları ile Fujiplus klimaları her ihtiyaca yanıt veriyor. En iyi soğutan klima markaları arasında yer alan Fujiplus, 10°C ila 48°C soğutma kapasitesine sahip. Ayrıca markanın 2 yönlü otomatik hava salınımı sunan klima modelleri, aktif enerji kontrolü, otomatik fan hızı, buz çözme ve enerji göstergesi gibi son teknoloji özellikler sunuyor. Evinizin ihtiyacı olan klimayı bulmakta zorlanıyorsanız, Fujiplus Klimanın kaliteli ve güvenilir ürünlerine göz atabilirsiniz! 

4- Mitsubishi Klima

en iyi klima

"En iyi klima markaları hangisi?" sorusuna ilk verilen markalardan biri Mitsubishi. Marka, tüm soğutma ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok çeşitli boyutta, renkte ve tarzda ürün sunuyor. Mitsubishi klima, uzun yıllardır sektörde bulunan birçok uzman tarafından kalitesi ve dayanıklılığı ile tavsiye edilen klimalar arasında yer alıyor. İklimlendirme alanında da gelişmiş şirketlerin başında yer alan marka, İnverter ve Süper İnverter teknolojileriyle lider marka konumuna sahip. Evinizin modern iç mekân dekorasyonunuzu tamamlamak amacıyla geliştirilen Kirigamine Zen modeli, bulunduğu ortam ile doğal bir uyum sağlayan 3 farklı renk seçeneğine sahip. Özellikle kış aylarında en iyi ısıtan klima markası olarak da bilinen Mitsubishi markasının klimalarını incelemenizi öneriyoruz. 

5- Daikin Klima

en iyi klima

Japon soğutma şirketi olan Daikin, klima konusunda birçok buluşun öncüsü konumunda. Üstün bir performansa sahip olan Daikin, tüketicilerine uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Sessiz çalışması sayesinde kullanıcıları tarafından neredeyse çalışmıyor gibi yorumlanan ve beğeni toplayan marka, ses konusuna önem verenler için oldukça iyi bir seçenek. Oldukça güçlü performans sunan klima bu sebeple büyük evlerde ve kapalı alanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Siz de hem uzun ömürlü kullanım sunan hem de ısıtma ve soğutma konusunda kaliteli bir klima arıyorsanız Daikin markasının klima modellerini tercih edebilirsiniz. 

6- Siemens Klima

en iyi klima

En iyi klimalar sıralamasında yer alan markalardan bir diğeri de Siemens. Marka alışılmışın dışında tasarıma sahip ürünleri ile en çok tercih edilen markalardan biri. Farklı tasarımları ile bulunduğu her alan ile uyumlu görünecek bir klima arıyorsanız Siemens klimaları sizin için doğru tercih olabilir. Üstelik Siemens klimalarının bekleme modu bulunan modelleri enerji tasarrufu konusunda da oldukça başarılı. Siemens klimaları bu mod sayesinde diğer klimalarla karşılaştığında %80 daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Kendi kendini temizleme teknolojisi ise markanın bir diğer sevilen özelliği. Kendi kendini temizleyen klima bu sayede küflenmeyi önlüyor ve evinize temiz hava üfleyerek sağlığınızı da koruyor. Klima seçiminde en çok dikkat edilen özelliklerden biri olan sessizlik konusunda da Siemens klimalarının oldukça başarılı bir performansa sahip olduğunu belirtmek isteriz. 

7- Arçelik Klima

en iyi klima

Dünya çapında bilinen teknoloji ve beyaz eşya şirketi olan Arçelik, klima alanında da kusursuz performanslarının yanı sıra sade ve şık tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Modellerinin birçoğunda dijital göstergelere yer veren Arçelik markası, bu özelliği ile derece ayarlamaları ve kontrol konusunda da kolaylık sunuyor. Bununla birlikte Arçelik klimalarının hızlı soğutma ve nem alma gibi çeşitli özel fonksiyonları da bulunuyor. Ayrıca rahat uyku moduna sahip olan klima modellerinin yıkanabilir toz filtresi sayesinde bulunduğunuz ortamın temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

8- Vestel Klima

en iyi klima

1984 yılında kurulan Vestel, sunduğu birçok gelişmiş özelliği ile en iyi klima markaları arasında yer alıyor. Yeni nesil teknolojik sistemleri ile kaliteli bir deneyim sunan Vestel klimalarının en sevilen özelliklerinden biri ise karbon filtre sayesinde ortam sağlıklı bir şekilde havalandırması. Ev ve iş yerleri için farklı boyutlarda birçok cihaz boyutu bulunan Vestel markası ile eviniz için en ideal klimayı bulmanız mümkün. Aynı zamanda Vestel klimalarının oda sıcaklığında meydana gelen değişiklikleri otomatik olarak algılamayı sağlayan Inverter sistemi de bulunuyor. Klimanın bu özelliği sayesinde daha yüksek enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.   

9- Beko Klima

en iyi klima

1955 yılında kurulan Beko, kalite ve dayanıklılığı ile en iyi ve en sessiz çalışan klimalardan biri. Enerji tasarrufu en iyi klima modellerinden biri olan Beko 71260 AL, A++ enerji seviyesine sahip. Yüksek teknoloji ile dizayn edilen Beko klimaları 12.000 BTU değerinde ısıtma ve 18.000 BTU soğutma kapasitesi ile uzmanlardan tam not alıyor. Duvar tipi bir klima olan bu model, oldukça sade bir tasarıma sahip. Beko markası klima modellerinde birçok farklı işlev ve mod sunuyor. Örneğin; Hızlı Soğutma, uyku modu, nem giderici, Akıllı Çalışma Sistemi ve Uzaktan Wi-Fi Bağlantısı gibi özelliklerde bulunuyor.  

10- Bosch Klima

en iyi klima

Soğutmada en iyi klima performansına sahip markalardan biri de Bosch.1886 yılında kurulan marka ürünlerinde kaliteyi ve güvenilirliği önde tutuyor. Her ihtiyaca uygun klima modeli sunan marka, ürün tasarımında kullanılan her detay ile dikkat çekiyor. Bosch klima modellerinin sahip olduğu iç mekân fanı, gürültü seviyesini 20 desibele kadar düşürür ve evinizi istediğiniz derecede tutarken ihtiyaç duyduğunuz sessizliği sağlar. Siz de tasarruflu ve etkili bir klima arıyorsanız Bosch markasının klima modellerine göz atabilirsiniz. 

Sıra

En İyi, En Sessiz Klima Markası Hangisi

Editör Puanı
1 Baymak 10/10
2 LG Klima 9.7/10
3 Fujiplus Klima 9.5/10
4 Mitsubishi Klima 9.4/10
5 Daikın Klima 9/10
6 Siemens Klima 9/10
7 Arçelik Klima 9/10
8 Vestel Klima 8.5/10
9 Beko Klima 8/10
10 Bosch Klima 7.5/10

Klima Hakkında En Çok Sorulan Sorular

en iyi klima

Klimalar, günümüz teknolojisiyle birbirinden farklı özelliklerle donatılıyor. Buna bağlı olarak da klima seçimi yaparken aklınıza birtakım sorular takılabiliyor. Bu soruları sizler için cevapladık. 

İnverter Klima Ne Demek?

İnverter klima, kompresör hızını dengeleyerek, soğutucu gaz akış hızını kontrol altına alır. Bu sayede de akım ve güç tüketimi konusunda tasarruf sağlanır. İnverter klimalar sıcaklık kontrolü hassas bir yapıya sahip. İnverter klimalarda ortam ısısı istediğiniz sıcaklığa ı ulaştığı zaman, kontrol birimi sıcaklık dengesizliklerine karşı kapasitesini ayarlayarak çalışır.  

Klima Neden Su Akıtır? 

Klimalar soğurken iç ünitenin içerden sıcak hava yı alması ve dış üniteye aktarması gerekir. Soğuma esnasında klima havadaki fazla nemi de alacak şekilde çalışır. Dış üniteye sıcak ve nemli hava geldiğinde, nem oranına bağlı olarak yoğuşma görülür. Bu yoğuşma sebebiyle de zaman zaman klimalarda su damlatma durumları görülür. 

Klimada Cool ve Heat Ne Demek? 

Klimada heat, ısıtma modudur. Kış aylarında ısınmak için klimalarınızın ısıtma modunu açabilirsiniz. Klimanızı ısıtma moduna almak için, uzaktan kumanda da bulunan MODE düğmesine basabilirsiniz. Çoğu klima modelinde bu mod ayrıca "güneş sembolü" olarak belirtilir. Heat moduna geçtiğinizde, sizin için ideal olan sıcaklık ayarını yapmanız gerekir.  

Klimalarda bulunan Cool ise soğutma modudur. Yaz aylarında serinlemek için klimanızı soğutma moduna geçirebilirsiniz. Klimanızı soğutma moduna almak için uzaktan kumanda da bulunan MODE düğmesine basarak ve cool modunu seçmeniz yeterli. Bazı klima modellerinde bu mod "kar sembolü" ile gösterilir. Cool modu seçip derecenizi ayarladıktan sonra kısa bir süre sonra odanızın soğumaya başladığını görebilirsiniz.

Klima Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Bir klima seçerken, bilinmesi gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. İşte klima satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar; 

 • Marka seçimine dikkat edilmeli.
 • Servis hizmetleri için güvenilir bir firma seçilmeli. 
 • Çevre dostu bir klima tercihi yapılmalı.
 • Yüksek verimli klimalar tercih edilmeli.
 • Klimanın tipi, modeli ve kapasitesi konusunda karar verilmeli.
 • Seçtiğiniz klimanın enerji verimliliği ve tasarruf değerleri kontrol edilmeli.
 • Etkin ve verimli bir filtreleme yapan iklimlendirme ürünleri tercih edilmeli.
 • Klima kapasitesinin ve kurulacağı alanın seçiminde bir uzmana danışılmalı.
 • Klima tercihinizde ideal kapasite seçimi verimli klima kullanımı için oldukça önemli.  
 • Klima alırken başlangıçta almak istediğiniz klima tipine bir uzman kişinin onayı ile karar verilmeli.
 • Satın aldığınız firmanın yetkili satış ve servis merkezi bulunduğundan emin olunmalı.
 • Düşük ses düzeyine sahip klimalar tercih edilmeli.
 • Klimanın kumandası kolay kullanıma sahip olmalı. Aynı zamanda termostat ayarı kolay görülebilir olmalı ve zaman ayarlı açma kapama özelliği bulunmalı.

Önerilen Yazılar