Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi, Sessiz Çamaşır Makinesi Hangisi?

26/11/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Çamaşır makinesi hayatımızı en çok kolayaştıran beyaz eşyaların başlarında geliyor. Tabii evlenirken de yeni eve iyi bir çamaşır makinesi almak yeni gelinleri eminiz çok mutlu edecektir! :) Bu nedenle sizin için beğeneceğinizi düşündüğümüz çamaşır makinesi modellerini sıraladık.

Elektronik ev eşyalarının her biri bizim için bambaşka bir öneme sahip. Buzdolabımız yemeklerimizi uzun süreler taze tutarken, bulaşık makinelerimiz kirli tabaklarımızı, bardaklarımızı en kolay yol ile temizler. Ancak söz konusu işimizin kolaylaşması ise bu konuda bayrağı taşıyanın çamaşır makinesi olduğunu hepimiz biliriz. :) Ah o çamaşırların elde yıkandığı dönemleri düşünsenize! Neyse, biz konumuza dönelim. Günümüzde ne mutlu ki çamaşır makineleri var ve istemediğimiz kadar çok teknolojiye sahipler. :)

Evet, bir evin en önemli ihtiyaçlarından biri olan çamaşır makinesi günümüzde kıyafetleri yalnızca temizlemenin çok ötesine geçti. Farklı program seçenekleri, kuru temizleme özellikleri derken bir de bakmışsınız kirli diye attığınız kıyafet makineden ütülü olarak çıkmış! :) Tüm bunları yapanın bir makine olduğunu kabullendiysek, size evinizde yardımcı olacak, uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklı ve sessiz çamaşır makinelerinden bahsetmek istiyoruz. Yeni çamaşır makinesi arayışında olanlar için en çok tercih edilen ve kullanıcılardan tam puan alan modelleri sizler için listeledik. Hazırsanız, çamaşır makinesinin dönüşüne hipnoz olmadan kısa ama dolu dolu bir araştırma turuna çıkalım. :)

1. Miele WPS Passion A+++ Çamaşır Makinesi

Söz konusu beyaz eşya olunca Alman menşeili Miele markasından bahsetmemek olmaz. Miele daha çok profesyonel ürünler ile tanınan bir marka ve son yıllarda ürettiği ev tipi beyaz eşyalar ile adından sıkça söz ettirmeye başladı. Fiyat ortalaması diğer piyasa ürünlerine göre daha yüksek olsa da kalite ve performans konusunda hakkını verdiğini söylemeliyiz. Çamaşır makineleri arasında kullanıcılardan tam puan almayı başaranlardan birisi de Miele markasına ait. Miele WPS Passion A+++ modeli markanın en kaliteli ve sağlam makinelerinden biri.

A+++ enerji ile çalışan makine, enerji tasarrufunun yanı sıra teknik özellikleriyle de oldukça başarılı bir ürün. 1600 devir ile çalışan 9 kg hazneli makinede AllergoWash, TwinDos ve Pamuklu Hijyen Programı olarak üç farklı program bulunuyor. Yüksek hijyen, su ve enerji tasarrufu ile ön plana çıkan WPS Passion A+++ modelini mutlaka incelemenizi öneririz.

2. Bosch WAY288HOTR A+++ Çanmaşır Makinesi

Son yıllarda piyasaya çıkan en başarılı çamaşır makinelerinden biri olarak tanımlayabileceğimiz ürün Bosch’un WAY288HOTR A+++ modeli. Bosch markasının ürettiği ürünlerin pek çoğu piyasa standartlarına göre oldukça başarılı. Ancak özellikle bu modeli hayatı kolaylaştırma noktasında oldukça önemli bir teknolojiye sahip. Bosch’un WAY288HOTR A+++ modeli çamaşır makinesi 9 kg kapasiteli, 1400 devirlik bir makine. Su ve enerji konusundaki yüksek tasarrufu, farklı lekeleri tanıyabilen teknolojisi onu ön plana çıkarsa da en çok tercih edilme nedeni daha farklı.

Bosch’un ürettiği bu çamaşır makinesi modelinin en çok sevilen özelliği uzaktan kumanda edilebilmesi. Zaman ayarı sayesinde çamaşır makinenizi 24 saat ileriye kadar ayarlayabiliyorsunuz ve bu sayede siz evde olmasanız dahi makine çalışabiliyor. Tabii ki makinenin daha pek çok özelliği var. Siz en iyisi günümüz teknolojisinin en güzel örneklerinden biri olan Bosch WAY288HOTR A+++ modeline bir göz atın. :)

3. Samsung WW10N644RPW Addwash A+++ Çamaşır Makinesi

Elektronik eşya devlerinden Samsung, çamaşır makinesinde en çok tercih edilen markaların başında geliyor. Her bütçeye hitap eden zengin ürün çeşidinin yanı sıra kaliteli ve sağlam eşyaları tercih edilmesindeki en büyük etken. Samsung’un en çok sevilen çamaşır makinesi modellerinden biri olan WW10N644RPW Addwash A+++ akıllı kapak teknolojisi, akıllı mobil denetim uygulaması ve 10 kg kapasiteli geniş kullanımı ile kullanıcılardan tam puan alıyor. Siz de uzun ömürlü, sağlam ve sessiz bir çamaşır makinesi arayışındaysanız, Samsung mağazalarından ürünü incelemenizi tavsiye ediyoruz. 

LG F4V5RYP2T.ASSPLTK A+++ Çamaşır Makinesi

Güney Kore markası olan LG, son teknoloji çamaşır makineleri ile yeni eşya arayışında olanların favorilerinden biri. Şık tasarımları, pratik kullanımı ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra LG markasının çamaşır makineleri sessizliğiyle de tanınıyor. LG F4V5RYP2T.ASSPLTK A+++ modeli çamaşır makinesi akıllı yıkama ve kumaş koruma teknolojisi ile çamaşırlarınızın rengini, su ve enerji tasarrufuyla ise bütçenizi koruyor. AI DD teknolojisi ile makine içine koyduğunuz çamaşırların ağırlığını algılayarak yıkama yapan makine, en yüksek devirlerde dahi oldukça sessiz. Yeni çamaşır makinesi almadan önce mutlaka LG markasının bu modelini incelemenizi öneririz. :)

Electorlux EW9F1168MA A+++ Çamaşır Makinesi

İsveç menşeili beyaz eşya üreticisi Electorlux, çamaşır makineleri konusunda da oldukça iddialı bir marka. Son yıllarda piyasaya çıkardığı ürünler arasında en çok sevileni ise hiç şüphesiz EW9F1168MA A+++ modeli çamaşır makinesi. Su yumuşatma sistemiyle çalışan makine, kıyafetlere özel leke tanıma programları ile uygun enerjide temizlik imkânı sağlıyor. ColourCare System olarak da bilinen bu program ile kıyafetler ilk günkü gibi rengini korumaya devam ediyor.

EW9F1168MA A+++ modelinin en çok sevilen özelliklerinden biri ise çamaşırlarınızın 30 derece ve kısa programda dahi 60 derecelik performans ile temizlenmesi. SensiCare System ile kıyafetlerin türüne göre yıkama yapan çamaşır makinesi, SteamCare System ilave buhar fonksiyonu sayesinde giysilerinizi makineden ütülenmiş gibi çıkarmanızı sağlıyor. Tabii ki bu modelin kısa programda yaptığı yalnızca su ve parfüm ile meşhur giysi tazeleme özelliğinden de bahsetmeyi unutmayalım. :)

Önerilen Yazılar