Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi ve Kaliteli Televizyon Markası Hangisi?

09/09/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Televizyon neredeyse tüm evlerin vazgeçilmezi. Piyasada çok fazla televizyon markası ve modeli olduğu için televizyon arayışı birçok çifti zorluyor. Biz de bu yazıda size yardımcı olmak için farklı televizyon markalarından ve modellerinden bahsedeceğiz.

Ev eşyalarını seçerken en çok zorlanılan şeylerden birinin televizyon seçimi olduğunu biliyoruz. Piyasada yer alan modellerin her birinden övgüyle bahsedilirken, kimi kullanıcıların bu markalar hakkında şikayetlerini okuyoruz. Alışveriş için mağazalara gittiğimizde televizyonların hepsi gözümüze güzel gibi geliyor ancak aralarındaki fiyat farkının neden bu denli uçuk olduğunu zaman zaman anlayamıyoruz.

Evet, sizin de televizyon seçme telaşı içindeyken bunları yaşadığınızı biliyoruz. :) ‘’Hangi marka televizyon almalıyım?’’, ‘’Bu marka televizyon bu kadar para eder mi?’’ dediğinizi duyar gibiyiz. Hazırsanız sizinle Türkiye piyasasının önde gelen televizyon markalarını yakından tanıyalım. Vereceğimiz bilgiler doğrultusunda en doğru kararı vermek ise size kalsın. İşte en iyi ve en kaliteli televizyon önerileri!

1. Samsung TV 

TV endüstrisinin en iyi markası olarak listelerde her daim ilk sıralarda yer alan Samsung, gerçekten de kalite, sağlamlık ve tasarım konusunda piyasanın birçok markasını geride bırakmayı başarıyor. Düşük bütçeli müşteriler için uygun fiyatlı televizyonlardan, 8K modelinde özel üretim televizyonlarına kadar geniş bir skalada hizmet veren Samsung, müşterilerden olumlu yorumların en çok geldiği markalardan biri olarak ön plana çıkıyor. Eşsiz görüntü kalitesi, akıllı platformları ve yeni Curve TV modelleri Samsung’un televizyonlarının diğer markaların önüne geçmesini sağlıyor. Kumanda işlevleri konusunda diğer televizyon markaların göre eleştirilse de Samsung televizyonlarının tercih listenizde mutlaka ilk sıralarda olmasını öneririz. 

2. LG TV

Güney Kore menşeili LG, televizyon denince akla ilk gelen markalardan biri. Akla ilk gelenlerden biri olmanın sonucunda tabii ki evlerde en çok tercih edilen televizyon markalarından birisi LG televizyonları oluyor. Hatta öyle ki LG, 2014 yılında Türkiye’nin en çok tercih edilen 3. televizyon markası olmayı başarmış. OLED TV ve Ultra K TV konusunda rakiplerini her daim geride bırakan LG, mükemmel siyah renkleri ve pikselleri ile kaliteli bir seyir keyfi sunuyor. Yaygın servis ve parça ağı sayesinde LG televizyonlar uzun süre kullanım için ideal. Ancak televizyonunuzu LG marka almayı düşünüyorsanız mutlaka hangi skalada televizyon aradığınıza karar vermenizde fayda var. LG televizyonlarının fiyat olarak ucuz olan modelleri zaman zaman kalite konusunda üzebiliyor. Bu nedenle LG televizyonlarda, üst segment modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. 

3. Philips TV

Televizyon markalarından bahsederken en iyi markalar listesine Philips’i eklememek olmaz. Hollanda menşeili markalardan biri olan Philips, elektronik beyaz eşya ve ev aletleri konusunda oldukça başarılı bir marka. Söz konusu televizyon olunca da her daim alternatifler arasında Philips’in mutlaka bir modeli yer alıyor. Bir ara Philips televizyonlarınının android sisteminde yaşanan donma sorunları nedeni ile tercih edilme oranı azalmıştı ancak yenilenen ve güncellenen işletim sistemi sayesinde bu tip şikâyetler artık yok denecek kadar az. Fiyat konusunda LG ve Samsung gibi yüksek kalite ürünler ile yakınlık gösterse de servis kalitesi nedeni ile bu iki üründen geride kaldığını söyleyebiliriz.  

4. Sony TV 

Teknolojinin devlerinden Sony, 1960’lı yıllarda çıkardığı transistörlü televizyonları ile piyasaya girdikten sonra her daim ilk tercih edilen markalardan biri oldu. Dünyanın en çok satan televizyonlarını üreten marka, OLED TV konusunda en başarılı modellerin üretimi ile ön plana çıkıyor. Samsung ile çözüm ortağı olarak anlaşan Sony’nin bazı televizyonları Samsung tarafından üretiliyor ancak fiyat ve kalite konusunda farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz. Bu farklılıklar modelden modele değişse de görüntü kalitesi ve sağlamlık açısından Sony oldukça iyi bir televizyon markası. Android sistemi ile olan kaliteli bağlantısı sayesinde Sony televizyonlarından Google Play Store gibi tabanlara kolayca ulaşılabiliyor. Bu nedenle sağlam ve servis ağı yaygın bir televizyon arayışındaysanız, Sony markasının televizyonlarını tercih edebilirsiniz.  

5. Arçelik TV

Televizyon tercihinizi yerli markalardan yana kullanmak isterseniz aynı fabrikada üretilen Arçelik ve Beko televizyonlarını listenize dahil edebilirsiniz. Yerli ürünlerde marka sayısı fazla olsa da modeller arasında çok fazla farklılık bulunmuyor. Her markanın üst segment televizyon modeli ile uygun fiyatlı düşük kalitedeki LED televizyonları genellikle aynı özelliklere sahip oluyor. Ancak Arçelik’in televizyonlarının kalite konusunda öne çıktığını söyleyebiliriz. Yerli ürün olduğu için servis ve parça ağının geniş olması gibi avantajları nedeniyle tercih edilen Arçelik, yabancı markaların kalitesindeki modelleri ile kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. 

Önerilen Yazılar