Ev İhtiyaçları

Beyaz Eşya Çeyiz Paketinde Neler Olur?

09/04/2023
Bridolog 4 dakikalık okuma
Evlilik hazırlığı yaparken ilgilenmeniz gereken en önemli konulardan biri beyaz eşya seçimidir. Beyaz eşyalar günlük hayatımızda sıklıkla kullanılan, varlığı hayatınıza kolaylık katan ürünlerin başında geldiği için çeyiz alışverişinde üzerinde en dikkatlice düşünülmesi gereken konulardan biridir. Bu yüzden çeyiziniz için aldığınız beyaz eşyaların kaliteli, kullanışlı ve uzun ömürlü olması önceliğiniz olmalıdır; çünkü bütçenize uygun seçenekleri araştırıp, en doğru marka ve ürünleri seçmenin oldukça zaman aldığını ayrıca belirtmek isteriz.

Bu noktada işleri kolaylaştırmak için çeyiz paketleri devreye giriyor. Çeyiz paketleri vesilesiyle ihtiyaca uygun beyaz eşyaları daha uygun fiyatlarla ve daha avantajlı alma şansı elde edebilirsiniz. Bu yazımızda beyaz eşya paketlerinin detaylarına ve bu paketlerle ilgili dikkat edilmesi gereken noktalara değiniyoruz.

beyaz-esya-ceyiz-paketinde-neler-olur

Çeyiz Paketindeki Beyaz Eşyalar Nelerdir?

Buzdolabı

Buzdolabı bir evin olmazsa olmazlarındandır. Çeyiziniz için buzdolabınızı seçerken mutfağınızda buzdolabının konumlandırılacağı alanı doğru belirlemek ve kullanım alışkanlıklarınıza göre değerlendirmek çok önemlidir. Buzdolabına yer vereceğiniz alanın genişliğine göre gardırop tipi veya çift kapılı modeller arasında tercih yapabilirsiniz. Buzdolabının teknolojisinin gelişmiş olduğuna ve iç tasarımının da size hitap ettiğinden emin olmanızı öneririz. Yine enerji tüketimi de buzdolabı tercihinde önemli bir faktör.

Peki renk olarak beyaz mı yoksa inoks mu tercih edeceksiniz? Burada da mutfağınızdaki diğer beyaz eşyaları da göz önünde bulundurarak bir karar verebilirsiniz.

beyaz-esya-ceyiz-paketinde-neler-olur

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makineleri olmasaydı sizce de hayatımız çok zor olmaz mıydı? Mutfakların temizliği konusunda yardımımıza yetişen bulaşık makineleri konusunda birçok çeşit mevcut. Beyaz eşya paketlerinin ana ürünlerinden biri olan bulaşık makinesini seçerken ürünün teknolojisi, program sayısı ve kapasitesi dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar.

Çamaşır Makinesi

Kaliteli, bütçenize uygun ve uzun ömürlü bir çamaşır makinesi çeyizinizin yıldız parçalarından biri olacaktır. Seçeceğiniz çamaşır makinesinin yıkama kapasitesi, hacmi program çeşitliliğine dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Buna ek olarak sessiz çalışan çamaşır makinesi tercihi gündelik kullanımınızda hayatınıza rahatlık katacak özelliklerden biri olarak görülebilir.

beyaz-esya-ceyiz-paketinde-neler-olur

Çamaşır Kurutma Makinesi

Kurutmalı çamaşır makinesi birçok evde tercih edilen beyaz eşyalardan biridir. Çamaşır makineniziniz yanına ayrıca bir kurutma makinesi almayı planlamıyorsanız veya evinizde bunun için uygun yeriniz yoksa, kurutma özelliği olan çamaşır makinelerini tercih edebilirsiniz.

Evinizde kurutma makinesi için yeterli alan varsa mutlaka çeyizinize eklemeyi değerlendirmenizi öneririz. Bu sayede zamandan tasarruf ederek yıkama ve kurutma işlemlerini daha pratik bir şekilde çözebilirsiniz.

Fırın

Evde bolca vakit geçirmeyi sevenler için çeyiz paketlerinde fırın olmazsa olmaz beyaz eşyalardan biridir. Evinizde lezzetli yemekler pişirmeyi seviyorsanız iyi bir fırınınızın olması önemlidir. Bu sebeple uzun süre severek kullanabileceğiniz kaliteli bir fırına yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

Ocak

Çeyiz paketlerinin vazgeçilmez parçalarından biri de ocaklardır. Ocak seçerken dikkat edilmesi gereken kullanım kolaylığı, kolay temizlenebilir olması, kullanım alışkanlıklarınıza uygun olması ve teknolojik özellikler konusunda araştırma yapmanızı önerebiliriz.

Derin Dondurucu

Buzdolabınızın dondurucu alanı size yeterli gelmiyorsa çözüm olarak çeyiz paketinize derin dondurucu eklemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede sebze ve meyvelerinizi besin değerlerini kaybetmeden uzun süre boyunca saklamanın avantajını yaşabilirsiniz.

İyi bir derin dondurucu geniş bir alan kapladığından mutfağınızda bu ürüne uygun alan olup olmadığını önden değerlendirmenizde fayda var.

Derin dondurucunun iç hacmi, teknolojik özellikleri, enerji tüketimi gibi konuların yanı sıra konumlandıracağınız alanın büyüklüğüne göre çekmeceli derin dondurucu ya da sandık tipi derin dondurucu tercihinize karar verebilirsiniz.

beyaz-esya-ceyiz-paketinde-neler-olur

Klima

Klimalar yaz kış kullanılan önemli bir beyaz eşya ürünüdür, bu sebeple çeyiz paketinize dahil etmeniz avantajlı olacaktır. Siz de evinizi soğutmak veya ısıtmak amacıyla klima almayı düşünüyorsanız alacağınız klimanın soğutma ve ısıtma kapasitesine ve filtresine özen göstererek seçmelisiniz.

beyaz-esya-ceyiz-paketinde-neler-olur

Çeyiz Paketinde Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

1. Teknolojik, Kaliteli ve Kullanıcı Dostu Olmalı

Günümüzde teknolojik gelişmeler çok hızlı değişiyor. Bu sayede beyaz eşya kategorisi de her geçen gün yeni teknolojilerle donatılıyor. Ürününüzün hem sizin kişisel kullanım alışkanlıklarınıza uygun hem de kullanıcı dostu olup olmadığı konusunda bir değerlendirme mutlaka yaparak kararınızı vermelisiniz.

2. Güvenilir Marka ve Satıcılardan Alınmalı 

Çeyiz paketi uzun ömürlü kullanılmak üzere özenle seçilerek oluşturulması gereken bir pakettir. Çeyiz içerisindeki beyaz eşyalarınızı uzun bir süre kullanmak amacındaysanız güvendiğiniz bir markadan ve satıcı tercih etmeniz önemli bir noktadır. Böylelikle hem satın alma ve teslimat süresinde, hem de sonrasında ürünle ilgili sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz bir hayli azalacaktır.

3. Garanti, Teknik Destek ve Servis Hizmetleri Kolay Olmalı

Uzun süre kullanmak amacıyla aldığınız beyaz eşyalarınız için garanti ve teknik servis hizmetleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Cihazlarınızla ilgili karşılaşabileceğiniz sorunlar olması halinde kolaylıkla iletişim kurabileceğiniz teknik destek ve servis hizmetlerinin varlığı, garanti ve garanti dışı problemlerin kolay çözülmesi gibi konular uzun vadede işinizi çok kolaylaştıracaktır. O yüzden çeyiziniz için beyaz eşya alırken güvenilir bir garanti hizmeti sunan ve geniş servis ağına sahip bir marka tercih etmenizi tavsiye ederiz.

4. Bütçenize Uygun Olmalı

Tabii ki en önemli konulardan birine geldik, bütçe. Çeyiz için beyaz eşya alışverişine önemli bütçeler ayrıldığından bu bütçelere uygun en doğru tercihi yapmak önem taşıyor. Bu noktada markaların sunduğu çeyiz kampanyaları ciddi avantajlar sağlayabiliyor. Bütçenizi en iyi şekilde kullanmak için çeyiz kampanyalarını takip ederek tercihlerinizi yapmanızı öneririz.

5. Uzun Ömürlü Olmalı

Bu konuya bir kere daha değinmeden geçmeyelim; seçeceğiniz beyaz eşyaların uzun ömürlü olması hem sizin için, hem bütçeniz için, hem de çevremiz için çok önemli. Bu sebeple beyaz eşya alışverişinizi yaparken hem teknolojik, hem işlevsel, hem tasarım olarak farklı perspektiflerden bakıp uzun seneler kullanabileceğiniz tercihler yapmanızı tavsiye ederiz.

6. Teknolojisi Kadar Tasarımı da Önemli

Hepimiz evimizdeki eşyaların güzel olmasını, bakınca bizi mutlu etmesini isteriz. Beyaz eşyalar da buna bir istisna değil. Çeyiziniz için seçeceğiniz beyaz eşyaların sadece teknolojik fonksiyonlarının değil, aynı zamanda tasarımlarının da zevkinize hitap etmesine ve evinizdeki diğer eşyalarla uyumlu olmasına da dikkat edin.

2023 Beko Çeyiz Paketine Neler Dahil?

Beko'nun yaptığı 4-4lük çeyiz kampanyası tam evlilik hazırlığında olanlara göre! Bu kampanyaya göre buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi, solo fırın, ankastre fırın, ankastre bulaşık, ankastre buzdolabı, klima, 40” ve üzeri televizyon ürünlerinin 4 tanesinin birlikte alımında, 6.999 TL değerinde Robo-X™ Robot Süpürge veya 43” Full HD TV hediye!

Kampanya detay bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Kampanya kapsamındaki ürünleri incelemek isterseniz de bu linke tıklayabilirsiniz. Bizce bu fırsatı kaçırmayın, kampanyadan yararlanmak için hemen harekete geçin! Son gün 30 Nisan!

Beko İndiri

Bu içerik Beko sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Önerilen Yazılar