Ev İhtiyaçları

En İyi Döküm Tava Hangisi? Kaliteli Döküm Tava Markaları

01/04/2023
Bridolog 5 dakikalık okuma

Döküm tavalar, lezzetli yemek yapmak söz konusu olduğunda sıkça tercih edilen araçlar arasında yer alıyor. Mutfakta en dayanıklı ürünlerden biri olan döküm tavalar, özelliklerini kaybetmeden uzun yıllar kullanılabiliyor. Döküm tavaların en büyük avantajı ise ısıyı tutma ve dağıtma kapasiteleri. Bu nedenle, yemekleriniz her zaman eşit şekilde pişiriyor. Döküm tavalar yemeklerin besin değerini korumasına da yardımcı olurken, besinlerin suyunu ve lezzetini muhafaza ederek, daha lezzetli ve sağlıklı yemekler yapmanıza da olanak sağlıyor. Peki, en iyi döküm tava hangisi? Bu yazımızda ihtiyacınıza uygun olanı bulmanıza yardımcı olacak kaliteli döküm tava markalarını sizler için listeledik.

1- Staub 405115250 Döküm Tava

Yüksek kaliteli döküm malzeme ile üretilen Staub 405115250 Döküm Tava, yiyecekleri en ideal şekilde pişirmeyi sağlıyor. Bu tavanın her iki yanında da kolayca tutmayı sağlayan iki adet pratik döküm demir kulpu bulunuyor. Staub 405115250 Döküm Tava, indüksiyon ocaklar da dahil olmak üzere her türlü ocak için kullanıma uygun. Özel oluklar sayesinde yiyeceklere ızgara tadı ve görüntüsü veren bu tava, iç yüzeyinde sıvı cam kaplamaya sahip. Bu sayede, yiyecekleri lezzetlini ve suyunu koruyarak pişirmeyi mümkün kılıyor.

en iyi döküm tava

2- Zwilling Forte Döküm Izgara Tava

Masif alüminyum çekirdek sayesinde ısıyı eşit olarak dağıtan Zwilling Forte Döküm Izgara Tava, ızgara yemekleri için ideal bir seçim. Ti-X yapışmaz kaplama sayesinde yiyecekleri yapışmasını önlüyor ve mükemmel kıvamda pişiriyor. Ekstra titanyum katmanı, uzun yıllar kullanım sunuyor. İndüksiyon dahil tüm ocak tipleri için uygun olan bu döküm tava, çizilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı 5 güçlü katmandan oluşuyor. Siz de Zwilling Forte Döküm Izgara Tava ile hem pratik hem de lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. 

en iyi döküm tava

3- Pot Art Izgara Döküm Tava

En iyi döküm tava markaları listemize Pot Art ile devam ediyoruz. Son teknoloji dökme yöntemleri ile tasarlanan Pot Art Izgara Döküm Tava, hafifliği ile rahat bir kullanım sunuyor. İki farklı tutma kulpları sayesinde kolay taşıma ve sunum imkânı sunuyor. Pot Art Izgara Döküm Tava’nın kaplamasında kullanılan 3 kat emaye, %100 sağlıklı bir kaplama çeşidi olarak öne çıkıyor. Bu kaplama antibakteriyel özellikleri sayesinde hijyenik bir kullanım sunarken, asit ve korozyona karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor. Ayrıca kanserojen katkı maddesi içermediği için, güvenle yemeklerinizi pişirebilir ve sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz.

en iyi döküm tava

4- Hecha Kare Döküm Tava

Döküm tava denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri Hecha. Döküm yapısı ve tırtıklı yüzeyi sayesinde yemeklerinizde ızgara tadını yakalayabilirsiniz. Üstelik tamamen demir dökümden yapılmış olmasıyla da sağlıklı ve kaliteli bir pişirme deneyimi sunuyor. 28 cm’lik tasarımıyla çeşitli et ürünlerini ve sebzeleri büyük porsiyonlarda pişirmeyi sağlıyor.

Hecha Kare Döküm Tava kısa sürede yüksek sıcaklıklara ulaşır ve ısıyı tüm yüzeyine eşit bir şekilde dağıtarak uzun süre korur. Böylece yiyecekleriniz mükemmel bir şekilde pişer ve lezzetli bir sonuç elde edersiniz. Ayrıca, farklı renk seçenekleriyle sunulan Hecha Kare Döküm Tava modelleri arasından mutfağınız için en uygun seçimi yapabilirsiniz.

en iyi döküm tava

5- Lava Dikdörtgen Izgara Döküm Tava

Döküm tava markaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Lava Dikdörtgen Izgara Döküm Tava, tüm ocak ve fırın tiplerinde kullanılabiliyor. Yüksek emaye kalitesi ve dayanıklı yapısı sayesinde oldukça uzun ömürlü olan Lava Dikdörtgen Izgara Döküm Tava, yenilikçi teknolojisi ve tasarımıyla ısıyı eşit şekilde dağıtıyor. Bu sayede mükemmel barbekü tadında yemekler hazırlayabilir ve ideal boyutu sayesinde 6 kişiye kadar yiyecek pişirmesi yapabilirsiniz.

Lava Dikdörtgen Izgara Döküm Tava, yüksek teknolojili emaye kaplama yapısı sayesinde pratik bir şekilde temizlenebiliyor. Aynı zamanda bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olan bu tava, mutfakta temizlik yapmayı sevenler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Lava Dikdörtgen Izgara Döküm Tava ile lezzetli ızgaralar artık çok daha pratik ve keyifli!

en iyi döküm tava

6- Emsan Perge Döküm Tava

Emsan Perge Döküm Tava, üç kat granit kaplaması ve sağlam alüminyum döküm gövdesi sayesinde oldukça dayanıklı. Çizilmelere karşı en üst düzeyde koruma sağlayan Emsan Perge Döküm Tava, uzun yıllar güvenle kullanılabiliyor. Emsan’ın Perge Döküm Tava seçenekleri 24-26-28 cm boyutlarda sunuluyor. İndüksiyon hariç tüm ocaklarda kullanılabilen bu tava, ısıyı eşit olarak dağılmasını sağlayarak yemeklerin daha hızlı ve homojen bir şekilde pişmesine olanak tanıyor. Yapışmaz yüzeyi sayesinde oldukça kolay temizlenebilmesi ise tavanın en çok sevilen özelliklerinden biri.

Emsan Perge Döküm Tava'nın en dikkat çekici özelliklerinden biri de ergonomik tasarımı. Rahat bir kavrama sağlamak için genişletilen sapı sayesinde kolayca tutulan ve sıcaklığı engelleyen özel bir malzeme ile kaplanan tava güvenli kullanım sunuyor.

en iyi döküm tava

7- Bernardo Siena Döküm Tava

Titanyum iç ve dış kaplamaya sahip olan Bernardo Siena Döküm Tava, yemekleri yapıştırmadan pişiriyor ve son derece kolay şekilde temizlenmesini sağlıyor. Çizilmeye karşı ekstra güçlendirilmiş iç kaplaması sayesinde oldukça uzun ömürlü olan Bernardo Siena Döküm Tava, 4 mm alüminyum döküm gövdesi sayesinde ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak, tam kıvamında ızgaralar hazırlamayı mümkün kılıyor. Bernardo Siena döküm demir tavalar gazlı, elektrikli ve halojen ocaklarda kullanılabiliyor.

en iyi döküm tava

8- Schafer Double Grill Döküm Tava

Schafer Double Grill tava, iki taraflı kullanılabilen ızgara ve düz yüzeyleri sayesinde çok yönlü bir kullanım sunuyor. Isıyı eşit bir şekilde yayan alüminyum gövde tasarımı sayesinde hızlı bir şekilde pişirerek enerji ve zaman tasarrufu sağlıyor. Ergonomik mıknatıslı bakalit kulpları ise kullanımı sırasında rahatlık sunuyor. Az yağ kullanarak lezzetli ve sağlıklı ızgaralar yapmak için ideal bir seçenek olan Schafer Double Grill Döküm Tava, pişirme sırasında koku oluşumunu da engelliyor. Alüminyum Pres Döküm Soğuk Pres Yöntemi kullanılarak tasarlanan bu tava, yıllar boyunca düzenli kullanımda bile deforme olmaması ile birçok kullanıcının gözdesi.

en iyi döküm tava

9- Korkmaz Yuvarlak Grill Döküm Tava

Korkmaz Yuvarlak Grill Döküm Tava, lezzetli ızgara yemeklerini evde pişirmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Yüksek kaliteli döküm yapısı, ısıyı eşit şekilde dağıtarak yiyeceklerin mükemmel şekilde pişmesini sağlıyor. Yüksek teknolojili emaye kaplı yüzeyi sayesinde yiyecekleri yapıştırmıyor ve kolay temizlenebiliyor.  Korkmaz Yuvarlak Grill Döküm Tava’nın yüzeyinde bulunan ızgara şeritleri, pişirme sırasında fazla yağı, şerit olukların içerisinde topluyor. Hem ocakta hem de fırında kullanılabilen Korkmaz Yuvarlak Grill Döküm Tava ile en sevdiğiniz yemekleri dilediğiniz gibi pişirebilirsiniz. Ayrıca, Korkmaz Yuvarlak Grill Döküm Tava’nın kırmızı ve siyah renk seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

en iyi döküm tava
Sıra

En İyi ve Kaliteli Döküm Tava Markaları

Editör Puanı
1 Staub 405115250 Döküm Tava 10/10
2 Zwilling Forte Döküm Izgara Tava 10/10
3 Pot Art Izgara Döküm Tava 9.5/10
4 Hecha Kare Döküm Tava 9.5/10
5 Lava Dikdörtgen Izgara Döküm Tava 9/10
6 Emsan Perge Döküm Tava 9/10
7 Bernardo Siena Döküm Tava 9/10
8 Schafer Double Grill Döküm Tava 8/10
9 Korkmaz Yuvarlak Grill Döküm Tava 8/10

Önerilen Yazılar