Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi Mutfak Robotu Markaları ve Modelleri

21/02/2023
Bridolog 7 dakikalık okuma

Mutfak robotları, evin en önemli yardımcı aletlerden biri. Bu cihazlar, ekmek, kek, smoothie, çorba ve daha birçok tarifi pratik bir şekilde hazırlama imkanı sunuyor. Hatta bazı mutfak robotu modelleri, tek başına tüm yemek hazırlama işlemlerini gerçekleştirebilirken, mutfakta daha keyifli vakit geçirmeye de yardımcı oluyor. Biz de bu yazımızda en iyi mutfak robotu markalarını sizler için bir araya getirdik. İşte, mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerin imdadına yetişecek en iyi mutfak robotları!

Mutfak ihtiyaçlarınızı eksiksiz şekilde tamamlamak için listemize mutlaka göz atın! Kapsamlı Mutfak Çeyiz Listesi

1- Kitchenaid Matte 5KFP0919.EBM Mutfak Robotu

En iyi mutfak robotu listemizin ilk sırasında Kitchenaid Matte 5KFP0919.EBM Mutfak Robotu yer alıyor. 2,1 litre hacimli bu mutfak robotu, yemek hazırlama süresini en aza indirmeye yardımcı oluyor. Hızı düşük, yüksek veya titreşim seçenekleri ise kullanım sırasında büyük kolaylık sağlıyor.

Kitchenaid Matte 5KFP0919.EBM Mutfak Robotu’nun çeşitli tarifler hazırlamak için farklı kalınlıkta dilimleme diskleri mevcut. Bu sayede rendeleme, şeritler halinde kesme ve püre haline getirme gibi birçok özelliği bir arada sunuyor. Ayrıca hamur bıçağı sayesinde dakikalar içinde hamur hazırlayabilirsiniz. Böylece ekmek yapmak da artık çok daha kolay!

en iyi mutfak robotu markaları

2- Tefal MasterBlend Mutfak Robotu

1650 watt motor gücünde çalışan Tefal MasterBlend Mutfak Robotu, altılı çelik doğrama diskiyle öne çıkıyor. 2 litre blender ve 1,5 litre bıçaklı haznesiyle yemek hazırlamayı çok daha pratik ve keyifli hale getiriyor. Doğrama, yoğurma, karıştırma, dilimleme ve rendeleme gibi aparatlara sahip olan Tefal MasterBlend, aynı zamanda narenciye sıkacağı olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca, cihazın 12 farklı hız ayarı farklı sertlikteki ürünler için yüksek performans gösteriyor.

en iyi mutfak robotu markaları

Bu yazımızı mutlaka okumalısınız: En İyi Airfryer Hangisi?

3- Arçelik K-1190 Robolio Mutfak Robotu

Listemize üstün kalitesi ve şık tasarımıyla dikkat çeken Arçelik K-1190 Robolio Mutfak Robotu ile devam ediyoruz. Birçok farklı özellikle donatılmış olan bu cihaz, 700 watt gücünde çalışıyor. Karıştırma, yoğurma, çırpma, doğrama, rendeleme ve dilimleme gibi birçok farklı işlemi tek bir cihazda pratik bir şekilde yapabilirsiniz. 3 Litre toplam kapasiteye ve 10 farklı hız ayarına sahip olan Arçelik K-1190 Robolio, meyve sıkacağı olarak da kullanılabiliyor.  Ayrıca bu ürün güvenli kilit sistemi ve kolay temizleme özelliğiyle hem pratik hem de güvenli bir kullanım sunuyor.

en iyi mutfak robotu markaları

4- Philips HR7310/00 Mutfak Robotu

Philips HR7310/00 Mutfak Robotu, zarif tasarımı ve ergonomik kullanımı ile öne çıkıyor. 16 fonksiyon için çeşitli aksesuarı bulunan bu cihaz, 2 litrelik geniş hacme sahip. Philips HR7310/00 Mutfak Robotu ile doğrama, çırpma, parçalama ve karıştırma gibi işlemlerinizi tek bir robotla halledebilirsiniz.

700 Watt motor gücü ile mutfaktaki işlerinizi daha kolay hale getirmenizi sağlıyor.  2 taraflı diskleri sayesinde yiyecekleri dilediğiniz ölçülerde bölmenize yardımcı oluyor. İdeal boyutuyla mutfaklarda çok fazla yer kaplamayan Philips HR7310/00 Mutfak Robotu, şık tasarımıyla da oldukça beğeniliyor. Katı meyve sıkacağı olarak da kullanabileceğiniz bu yüksek performanslı ürünü çeyiziniz için tercih edebilirsiniz.

en iyi mutfak robotu markaları

5- Bosch Multitalent 3 MCM3501M Mutfak Robotu

Bosch Multitalent 3 MCM3501M, mutfakta mükemmel sonuçlar sağlayan altılı bıçağıyla fark yaratıyor. Yiyecekleri kusursuz bir şekilde doğrayan ve karıştıran bu mutfak robotu, kaymayı önleyen lastik ayakları sayesinde sarsıntı olmadan çalışıyor. 800 watt’lık güçlü motora sahip olan Bosch Multitalent 3 MCM3501M, farklı işlevler sunan aksesuarlara sahip. Yer kaplamayan özel tasarımı ve kablo sarma yuvasıyla da dikkat çeken bu ürün, kaliteli ve işlevsel bir mutfak robotu arayanlar için iyi bir seçenek!

en iyi mutfak robotu markaları

6- Beko BKK 1392 M Homechef Profesyonel Mutfak Robotu

1000 watt motor gücüne sahip olan Beko BKK 1392 M Homechef Profesyonel Mutfak Robotu,12 farklı hız ayar seçeneği ile yemeklerinizi mükemmel kıvamda hazırlamanızı sağlıyor. Döküm gövde tasarımı uzun yıllar sorunsuz bir kullanım sunuyor. Beko BKK 1392 M Homechef’in zaman ayarlama özelliği ise keyifli ve pratik bir yemek hazırlama deneyimi için mükemmel bir ayrıntı. Ayrıca, çiğ köfte aksesuarı, çırpma ucu ve hamur yoğurma aksesuarıyla tek bir cihaz ile birbirinden farklı tarifler hazırlamanıza imkan tanıyor.

Çeyizinize tost makinesi almadan önce bu listeye mutlaka göz atın: En İyi, Kaliteli Tost Makineleri Önerileri

en iyi mutfak robotu markaları

7- Karaca Mastermaid Power Max 11 In 1 Mutfak Robotu

Karaca Mastermaid Power Max 11 In 1 Mutfak Robotu, dilimleme, karıştırma, öğütme, rendeleme, doğrama, yoğurma ve çırpma dahil olmak üzere 11 farklı işlev sunuyor. Çift kanatlı doğrayıcı bıçaklarının üstün performansı ile salça, kıyma, tarhana gibi yiyecekleri çok kısa sürede pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

5 farklı paslanmaz çelik rendeleme başlığı meyveleri, sebzeleri ve diğer ürünleri çeşitli şekillerde dilimeye ve rendelemeye imkan tanıyor. 1000 ml kapasiteli blender sürahisi ve 2500 W güçlü motoru bulunan Karaca Mastermaid Power Max 11 In 1 Mutfak Robotu’nun, öğütme aparatı ise kahve ve baharatları istediğiniz seviyede öğütmenizi sağlıyor. Kaymaz tabanı ile rahat ve güvenli kullanım sunan bu cihaz, özellikle çeyiz hazırlığında olanlar için doğru bir seçenek.

en iyi mutfak robotu markaları

8- Fakir Thorplex Mutfak Robotu

Fakir Thorplex Mutfak Robotu, 1000 W'lık güçlü motoruyla üstün performans sunuyor. Çok işlevli aparatları ile karıştırma, çırpma ve yoğurma işlemlerini pratik bir şekilde yapmayı sağlayan bu cihaz, 5 litre kapasiteli haznesi ile aynı anda tüm malzemelerinizi karıştırabilir ve 8 ayarlanabilir hız ayarı ile istediğiniz kıvamda lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Fakir Thorplex Mutfak Robotu’nda bulunan LED aydınlatma sistemi ile yemeklerin kıvamını ve dokusunu kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, şeffaf koruma kapağı sayesinde etrafa sıçrama yapmaz ve bu sayede mutfağınız her zaman temiz kalır.

en iyi mutfak robotu markaları

9- Arzum AR1044 Prostar Mutfak Robotu

1000 watt motor gücüne sahip olan Arzum AR1044 Prostar Mutfak Robotu, birçok fonksiyon sunuyor. Dilimleme, rendeleme, çırpma, karıştırma ve yoğurma gibi işlemleri hızlı bir şekilde yapabilen bu mutfak robotu, ayrıca katı meyve ve narenciye sıkabiliyor. 1,75 litre sürahi kapasitesine sahip olan bu cihaz, 25 farklı hız ayarı ile yiyecek ve içeceklerde ideal kıvamı yakalamanızı sağlıyor. Aynı zamanda krema aparatı ve hamur karıştırıcı spatula gibi farklı başlıklara sahip. Eğer kaliteli bir mutfak robotu arıyorsanız, işlevi kadar tasarımıyla da dikkat çeken Arzum AR1044 Prostar Mutfak Robotu’nu mutlaka incelemelisiniz.

en iyi mutfak robotu markaları

10- Emsan Magic Power Mutfak Robotu

Emsan Magic Power Mutfak Robotu, en zorlu malzemeleri bile kolayca parçalamayı sağlayan 1000 watt'lık güçlü bir motora sahip. Bu cihaz ile dilimleme, parçalama, çırpma, karıştırma ve yoğurma gibi çoklu fonksiyonları ile tüm yiyecek hazırlama işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

2 farklı hız ayarı ile hazırlamak istediğiniz her yemek için mükemmel kıvamı elde edebilirsiniz. Emsan Magic Power Mutfak Robotu, pişirme sürecini pratik hale getirmek ve profesyonel sonuçlar elde etmek isteyen herkes için mükemmel bir seçim!

en iyi mutfak robotu markaları
Sıra

En İyi Mutfak Robotu Markaları ve Modelleri

Editör Puanı
1 Kitchenaid Matte 5KFP0919.EBM Mutfak Robotu 10/10
2 Tefal MasterBlend Mutfak Robotu 10/10
3 Arçelik K-1190 Robolio Mutfak Robotu 10/10
4 Philips HR7310/00 Mutfak Robotu 10/10
5 Bosch Multitalent 3 MCM3501M Mutfak Robotu 9/10
6 Beko BKK 1392 M Homechef Profesyonel Mutfak Robotu 9/10
7 Karaca Mastermaid Power Max 11 In 1 Mutfak Robotu 9/10
8 Fakir Thorplex Mutfak Robotu 8.5/10
9 Arzum AR1044 Prostar Mutfak Robotu 8.5/10
10 Emsan Magic Power Mutfak Robotu 8.5/10

Mutfak Robotu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yemek hazırlamanın çok yönlü ve pratik bir yolunu sunan mutfak robotları günümüz mutfaklarında giderek daha popüler hale geliyor. Piyasada bulunan birçok farklı model arasından   karar vermenize yardımcı olmak için mutfak robotları hakkında en sık sorulan soruları bir araya getirdik.

Mutfak Robotu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Kapasite: Satın alacağınız mutfak robotunun kapasitesini göz önünde bulundurmalısınız. Yapacağınız yemeğin miktarına göre bir robot modeline bakmalısınız. Eğer geniş bir aileye sahipseniz,  daha yüksek kapasiteye sahip mutfak robotu tercih edebilirsiniz.
  • Hız Ayarı: Neredeyse tüm mutfak robotlarında hız ayarı bulunur. Ancak bazılarında 2 seviye mevcutken, bazılarında 25 seviyeye kadar çıkabilir. Eğer yemek hazırlığınızın çoğunda mutfak robotu kullanmak istiyorsanız fazla hız ayarına sahip mutfak robotu tercih etmelisiniz.
  • Aparatlar: Mutfak robotu seçerken kullanım amacınıza uygun modelleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır. Mutfak robotunun sadece birkaç aparatını kullanacaksanız daha az aparata sahip modelleri seçebilirsiniz.
  • Temizlik: Satın alacağınız mutfak robotunun parçalarının bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca paslanmaz malzemelerden üretilmesi de diğer bir önemli nokta. 
  • Ses Seviyesi: Ses seviyesi düşük bir mutfak robotu tercih etmek, sizin için daha konforlu bir kullanım sağlayacaktır. Bu nedenle silikon ayak ve tabanlara sahip modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Motor Gücü:  Mutfak robotlarının güç seviyeleri modellere göre değişebilir. Yüksek Watt değerinde bir mutfak robotunu daha verimli kullanabilirsiniz. Ancak ürünü zaman zaman kullanacağım derseniz daha standart ürünlere de yönelebilirsiniz.

Mutfak Robotu Kaç Watt Olmalı?

Watt gücü, mutfak robotunun performansını ifade eder. Daha zorlu gıdalar için yüksek watt gücünde çalışan bir mutfak robotu seçmelisiniz. Kesme ve parçalama gibi temel işlemler için 700 watt ve altında bir makine yeterli olacaktır, ancak buz kırma, et parçalama ve hamur yapma gibi daha ağır işlemler için 800 watt'ın üzerinde bir mutfak robotu daha uygun olacaktır.

Mutfak Robotu Meyve Sıkar mı?

Bazı mutfak robotları, birçok farklı aksesuarla birlikte gelir. Bunlar, hamur karıştırma, doğrama, rendeleme, dilimleme, meyve suyu sıkma gibi birçok farklı amaç için kullanılabilir. Katı meyve sıkacağı bulunan mutfak robotları ile portakal, ananas, pancar, elma, salatalık, havuç, kavun, kereviz sapı, domates, ıspanak, nar, portakal ve üzüm gibi meyve ve sebzelerin sularını sıkabilir, kendinize besin değeri yüksek, sağlıklı içecekler yapabilirsiniz.

Önerilen Yazılar