Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi, En Rahat Yastık Markaları

15/02/2023
Bridolog 7 dakikalık okuma

Uyandığınızda boyun tutulması ve sırt ağrısı mı yaşıyorsunuz? Sabahları yorgun mu uyanıyorsunuz? O zaman belki de yastığınızı değiştirme vakti gelmiştir. Rahat ve ortopedik yastıklar özellikle boyun ve omurgayı desteklemek için tasarlanıyor ve uyku süresince optimum hizalama ve rahatlık sağlıyor. Biz de bu yazımızda, size çeyiz için piyasadaki en iyi ve rahat yastık markalarından bazılarını listeledik.

Gün içinde daha verimli olmak ve iyi hissetmek için iyi bir uykunun önemi çok büyük. Bu nedenle, kullandığımız yatak ve yastıkların konforu ve rahatlık düzeyi oldukça önemli. Özellikle gece uyurken boynunuzun doğru pozisyonda olması, yastıkta kullanılan iç malzemelerin kalitesi gibi etkenler gün içinde yorgunlukların ve ağrıların önüne geçmenizi sağlıyor. Ayrıca, kaliteli bir uyku tüm günün yorgunluğunu atmak, zihni boşaltmak ve bedeni dinlendirmek için de gerekli. Peki, konforlu ve rahat bir uyku için en iyi yastık hangisi? Gelin, bu sorunun cevabını birlikte bulalım.

Not: Kapsamlı yatak odası çeyiz listesine buradan ulaşabilirsiniz.

1- Penelope Thermy Çift Taraflı Kaz Tüyü Yastık

Penelope Thermy Çift Taraflı Kaz Tüyü Yastık, iyi bir gece uykusu için olağanüstü rahatlık ve destek sağlayan, yüksek kaliteli bir seçenek. Bu yastık, yumuşak, kabarık kaz tüyü ve destekleyici mikrofiber dolgunun benzersiz bir kombinasyonu sunar. İçerisindeki kaz tüyü benzersiz bir yumuşaklık sağlarken mikrofiber dolgu, uygun omurga hizalaması ve desteği sağlar.

Penelope Thermy Çift Taraflı Kaz Tüyü Yastık, sırt üstü yatanlar için ideal konforu sağlar ve özel Outlast kumaşı sayesinde vücut ısısının ayarlanmasına destek olur. Dolgu malzemesi olarak %90 oranında gıdık tüyü kullanılmış olan bu ürün, Outlast kumaşı sayesinde bir yüzü serinlik, diğer yüzü sıcaklık hissi veren çift taraflı kullanım olanağına sahip. Siz de çeyiziniz için Penelope markasının  bu klimalı yastık modeline göz atabilirsiniz.

en iyi, en rahat yastık

2- Beauty Pillow Kırışıklık Önleyici Yastık

Beauty Pillow, cildimize faydalı olan onarıcı etkileri arttırmak için özel olarak tasarlanmış kırışıklık önleyici bir yastık. Sürekli aynı yönde yatarak uyumak, uyku pozisyonuna bağlı oluşabilecek yüz asimetrilerine sebep olur. Boyun destekli bu yastık, her gece uyku sırasında yüzümüze uyguladığımız 5 kg kafa basıncını önleyerek uyku kırışıklıklarının oluşumunu engeller. Ayrıca, başınızı nazikçe kavrar ve boynunuzu destekler.

Beauty Pillow Kırışıklık Önleyici Yastık, Anti Aging Skin+ Yastık Kılıfı ile birlikte kullanıldığında cilt bakımınızı gece boyunca zenginleştirir. Antioksidan ve probiyotik içeren kapsüller bulunan Skin+ teknolojisine sahip bu özel kılıflar, cildinizin nem dengesini gece boyunca aktif olarak korur ve cildinizde pürüzsüz bir görünüm sağlar. 

en iyi, en rahat yastık

3- Tempur Queen M Yastık 

Tempur Queen M Yastık ekstra konfor sağlayan özel tasarımı sayesinde baş ve boyun bölgesine kusursuz bir şekilde uyum gösterirken omurganın düzgün hizalamasını sağlar. Özellikle yan ve sırt üstü pozisyonlarında rahat uykuya dalmanıza imkan tanır. Ayrıca her yaş grubuna da uygun bir kullanım sunar.

Tempur Queen M Yastık, yıkanabilir ve nem emici bir yastık kılıfı içerir. Bu kılıfları  60 derecede yıkayabilir, düşük devirde kurutabilir ve kuru temizleme yapabilirsiniz. Yüksekliği 10 cm olan bu yastık, özellikle alçak yastıkta uyumayı tercih edenler için ideal bir seçenek olur. Siz de Tempur Queen M Yastık ile sağlıklı ve güvenli uykunun keyfini çıkarabilirsiniz.

en iyi, en rahat yastık

4- Hälsa Ljungan Deve Tüyü Yastık

Hälsa Ljungan Deve Tüyü Yastık, %100 deve tüyü iç dolgulu tasarımı ve %100 pamuktan üretilmiş pamuk saten kumaşı ile daha iyi ve kaliteli bir uyku deneyimi sağlıyor. Hälsa’nın bu yastık modeli, iklimlendirme özelliği sayesinde, soğuk gecelerde sıcak ve sıcak gecelerde serin tutarak, her mevsim uyku kalitenizi en üst seviyede tutuyor. Yüksek ve sert bir yapıya sahip olan Hälsa Ljungan Deve Tüyü Yastık, doğal iç dolgusu ve hafif kumaş yapısı sayesinde nefes alarak, terlemeyi en aza indiriyor.

en iyi, en rahat yastık

5- Angelic Silk İpek Yastık

Angelic Silk İpek Yastık, en iyi kalite dut ipeği doldurularak üretilmiş, çıkarılıp yıkanabilen saf ipek bir yastık. Saf ipek yastık kılıfı ile birlikte kullanılması önerilen Silk İpek Yastık, protein ve aminoasitler barındıran doğal yapısı sayesinde bakterilerin yaşamasına izin vermez ve alerjik vücutlar, akciğer sorunları yaşayanlar, aşırı hassas cilde sahip olanlar ve tahriş ve döküntü gibi cilt problemi yaşayanlar için ideal bir seçenek. 

Gelelim içerdiği aminoasitlerin faydasına. Bu aminoasitler uyku sırasında hücrelere enerji verir ve canlılığı arttırır. Nefes alan yapısı, cildi ve saçları besler ve onarır. İpek yastık, havadaki nemi emer ve baş ve boyun bölgesini korur. Birçok dolgu maddesinin aksine elektriklenme yapmayan bu yastık, ortamdaki tozu içine çekmez. Bu sayede uykularınız her zaman hijyenik ve konforlu olur.

en iyi, en rahat yastık

6- Chakra Premium Kaz Tüyü Yastık

Kaz tüyü, en yüksek ısıtma kapasitesine sahip olan elyaf çeşitlerinden biri. Diğer dolgu malzemelerine kıyasla ısıyı daha iyi tutma özelliğine sahip olan kaz tüyü, bu sayede düşük sıcaklıklarda vücut ısısını korurken, hafif ve ince yapısı sayesinde konforlu ve rahat bir uyku ortamı oluşturur. İç malzemesi tamamen kaz tüyü olan Chakra Premium Kaz Tüyü Yastık, geri dönüştürülebilir özelliği sayesinde çevreye de zarar vermez. Siz de Chakra Premium Kaz Tüyü Yastık ile uyku deneyiminizi önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz.

en iyi, en rahat yastık

7- Yatsan Maison Neptün Kaz Tüyü Yastık

Yatsan Maison Neptün Kaz Tüyü Yastık, boyun bölgenizin ihtiyacı olan desteği sağlar. Bu yastık, kazların en yumuşak tüylerinin olduğu gıdık bölgesinden toplanan tüylerden üretilir. Bu sayede gece boyunca rahat hissetmenizi sağlar ve oluşabilecek boyun ağrılarını önler. Bu doğal yumuşaklık ve ısı dengeleme özelliklerine sahip Maison Neptün Kaz Tüyü Yastık, ortamdaki nemi emer ve uyku konforunuzu en üst seviyeye çıkarır.

en iyi, en rahat yastık

8- Yataş Elite Kaz Tüyü Yastık

Yataş Kaz Tüyü Yastık, doğal sağlıklı ve hijyenik olmasının yanı sıra, yumuşak ve sıcak bir uyku konforu sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Elite Kaz Tüyü Yastık, yüksek oranlı gıdık ve farklı katmanlarda kullanılan sırt tüylerinden üretilir. Böylece, deformasyona karşı oldukça dayanıklılık gösterir. Ayrıca, doğal yapısı sayesinde gece boyunca vücut ısısını dengeler ve higroskopik özelliği ile vücudun nefes almasını sağlar. Bu sayede de bakteri barındırmaz ve koku yapmaz. Siz de çeyiziniz için en iyi yastığı arıyorsanız, Yataş’ın Elite Kaz Tüyü Yastık modelini mutlaka incelemelisiniz.

en iyi, en rahat yastık

9- Brinkhaus Down Surround Yastık

En iyi yastık markaları listemize Brinkhaus Down Surround Yastık ile devam ediyoruz. Brinkhaus Down Surround Yastık’ın iç dolgusu %85 sırt ve %15 gıdık tüyünden oluşur. Dış katmanı ise %100 Mısır ipliği pamuğu içerir. Brinkhaus Down Surround Yastık üretiminde kullanılan kuş tüyünün doğal özellikleri, yastığın vücut ısısının ve nemin düzenlemesini sağlayarak, her zaman taze ve temiz kalmasını sağlar. Ek olarak hipoalerjenik olan bu ürün, alerjik veya hassas cilde sahip  kişiler için ideal bir seçenek.

en iyi, en rahat yastık

10- Wellmat Boyun Destekli Lateks Yastık

Wellmat Boyun Destekli Lateks Yastık, doğallık ve konforu bir arada sunar. Özel yapısı sayesinde, baş ve boynunuzun şeklini alarak basıncı eşit bir şekilde dağıtır. Ortopedik özelliği sayesinde ise omuz bölgesini doldurarak, uyku süresi boyunca rahat hissetmenizi sağlar. Ayrıca, hava dolaşımı yapabilen dokuları sayesinde terlemeyi önleyerek uykunuzu rahatlatır.

Wellmat Boyun Destekli Lateks Yastık’ın yatış pozisyonunuza göre uyum sağlayabilme özelliği bulunur. Bu sayede uyku pozisyonunuz nasıl olursa olsun, verimli bir uykunun keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca çok fonksiyonlu özelliği vücudun farklı bölümlerinde de kullanılabilen bu yastık çeyiz için güzel bir seçim olacaktır.

en iyi, en rahat yastık

11- İdaş Visco Air Yastık

Konforlu bir uyku isteyenler için özel olarak tasarlanan İdaş Visco Air Yastık, hava kanalları bulunan yapısı ve latex benzeri dokusuyla, boynunuza tam destek sağlar. Bu sayede de oluşabilecek boyun ağrılarını önler. İdaş Visco Air Yastık’ın en sevilen özelliklerinden biri ise mükemmel bir hava ve nem transferi sağlaması. Bu sayede cildinize zarar vermez ve uyku süresince cildinizi rahat hissettirir. Siz de İdaş Visco Air Yastık ile uyku konforunuzu maksimuma çıkarabilirsiniz.

Bu içeriği mutlaka okumalısınız: En rahat yatak markaları

en iyi, en rahat yastık

12- İşbir Yatak Viscomed Viscogold XL Yastık

En iyi yastık denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri de İşbir Yatak. Markanın Viscomed Viscogold XL Yastık modeli, baş ve boyun bölgesine tam uyum sağlayan özel tasarıma sahip. Boyun boşluğunun dolduran bu yastık özellikle, boyun düzleşmesi ve boyun fıtığı olan kişiler için ideal bir seçenek oluşturur.

İşbir Yatak Viscomed Viscogold XL Yastık, boyun yüksekliğine göre iki farklı yükseklik sunar. Bu sayede en rahat uyku pozisyonunu bulabilir ve kaliteli bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. İç dolgusu viskoelastik malzemelerden yapılmış olan bu yastığın, yıkanabilir kılıfı da bulunmakta. 

en iyi, en rahat yastık

Sıra

Çeyiz için En İyi, En Rahat Yastık Markaları

Editör Puanı
1 Penelope Thermy Çift Taraflı Kaz Tüyü Yastık 10/10
2 Beauty Pillow Kırışıklık Önleyici Yastık 10/10
3 Tempur Queen M Yastık 10/10
4 Halsa Ljungan Deve Tüyü Yastık 10/10
5 Angelic Silk İpek Yastık 9/10
6 Chakra Premium Kaz Tüyü Yastık 9/10
7 Yatsan Maison Neptün Kaz Tüyü Yastık 9/10
8 Yataş Elite Kaz Tüyü Yastık 8.5/10
9 Brinkhaus Down Surround Yastık 8.5/10
10 Wellmat Boyun Destekli Lateks Yastık 8.5/10
11 İdaş Visco Air Yastık 8/10
12 İşbir Yatak Viscomed Viscogold XL Yastık 8/10

Önerilen Yazılar