Ev İhtiyaçları

Çeyiz için En İyi ve Rahat Çift Kişilik Yatak Markası Hangisi?

17/09/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
İyi ve kaliteli bir yatak, uyku düzeni ve hayat kalitesi için oldukça önemli. Evlilik sürecine girince tabii ki kaliteli yatak arayışları da başlıyor. Bu arayışta size yol göstermek ve markaları önceden tanıtmak için buradayız! En iyi ve rahat çift kişilik yatak seçenekleri sunan markalara gelin birlikte bakalım.

Kaliteli, konforlu bir uykunun ve güne harika bir başlangıcın en önemli anahtarı rahat bir yatak! Kimilerine göre yumuşacık, kimilerine göre sert ve düz yataklar sağlıklı bir uyku için en ideali. Ancak istekler ve beklentiler ne kadar değişirse değişsin kaliteli yatak denince akla gelen markalar genellikle hep aynı oluyor. Yıllardır değişmeyen kaliteleri, farklı zevklere ve uyku alışkanlıklarına sahip müşterilerine sunduğu alternatifleri ve uzun ömürlü kullanımları ile en iyi yatak markaları her daim evlerin vazgeçilmezi. Siz de son günlerde yeni bir yatak arayanlardansanız ve kafanızın içinde ‘’Hangi yatak marka almalıyım?’’ sorusu dönüp dolaşıyor ise sizi piyasanın en kaliteli yatak markaları ile tanıştıralım. 

en iyi yatak markaları

1. Yataş Yatak 

Söz konusu rahat, konforlu ve uzun ömürlü bir yatak olunca Türkiye’nin önde gelen markalarından Yataş her zaman listede yerini alıyor. Yataş Bedding markası ile uzun yıllardan beri hizmet veren firma sadece yatak değil, yorgandan yastığa, kanepeden bazaya farklı birçok ürün ile müşterilerine kaliteli bir hizmet sunuyor. Yataş markasının yatakları rahatlığı ve sunduğu uyku kalitesinin yanı sıra uzun deneme süresi ve garantisi ile kullanıcılarından tam puan alıyor. Siz de uzun ömürlük ve konforlu bir rahat arayışındaysanız, Yataş markasını tercih edebilirsiniz. 

Bu yazıyı mutlaka okumalısınız: Çeyiz için En Çok Tercih Edilen Mobilya Markaları

2. Hibboux Yatak 

Yataklardan konu açılınca siz de bizim gibi yumuşacık bir yatakta olmanın hayalini kurdunuz değil mi? Yatak önerilerimize bu hayali gerçekleştirebileceğiniz en iyi yatak markalarından biri olan Hibboux ile devam edelim. Yataş markası ile aynı fabrikada üretilen Hibboux yatakları, sadece online alışveriş ile satışa sunuluyor. Bu yüzden mağaza komisyonları gibi yatak fiyatını yükselten ekstra maliyetler olmadığı için piyasadaki diğer markalardan daha kaliteli bir ürünü aynı fiyatlara satın alma imkânı sunuyor. Hibboux markasının en çok sevilen özelliği ise yetişkin yataklarında 365 gün, bebek yataklarında ise 100 gün deneme süresi vermesi. Çevreye duyarlı anlayış ile hizmet veren Hibboux markası, yataklarında zararlı kimyasal madde kullanmadığı için de kullanıcılardan tam puan alıyor. 

en iyi yatak markaları

3. Hälsa Yatak

İsveç’in dünyaca ünlü yatak markalarından Halsa, kalite ve konfor konusunda kullanıcılarını her daim mutlu eden ürünler ortaya çıkarıyor. 50 yılı aşkın süredir organik keten malzemeler ile hazırladığı yataklar, doğal dokusu ve hava geçirgenliği ile sağlıklı bir yatak arayışında olanlar için harika bir alternatif. Fiyatları diğer markalara göre daha yüksek olsa da kumaşında kullanılan at kuyruğu kılı, ipek, pamuk ve yün malzemelerinin yumuşacık dokusu ile uzun ve deliksiz bir uykunun keyfini sürebilirsiniz. 

4. Visco Love Yatak

Konfor ve uyku kelimesi yan yana gelince bu konuda en çok söz hakkı düşen marka hiç şüphesiz Visco Love oluyor. Vücut ısısına ve ağırlığına göre şekillenen özel süngerli visco yatak üreticisi Visco Love, terleme sorunu yaşayanlar için tasarladığı özel soğutucu jelli yataklarının yanı sıra yastık ve yorgan modelleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Aqua jel teknolojisi ile ferah ve huzurlu bir keyfi tatmak isteyenlerin bir numaralı tercihi Visco Love markasını, göz atılacak yatak markaları listenize mutlaka eklemelisiniz. 

en iyi yatak markaları

5. Muyu Yatak

Yatak araştırmalarınıza "En iyi ortopedik yatak hangisi?" sorusu ile çıktıysanız sizi harika bir marka ile tanıştırmak istiyoruz. Son yılların en çok konuşulan yatak markalarından biri haline gelen Muyu, özellikle kullanıcı deneyimi konusunda oldukça başarılı. 100 gece deneme süresi ile daha ilk aşamada müşterileri kendine çekmeyi başaran marka, omuriliği ve bel destekli ortopedik yatakları ile kaliteli bir uyku imkânı sunuyor. Muyu yataklarının dengeli ısı kontrolü ve maksimum hava geçiren minderi sayesinde gece boyu deliksiz bir uykunun keyfini çıkarabilirsiniz.

6. İdaş Yatak 

Kurulduğu 1967 yılından beri Türkiye’de kaliteli ve sağlam yatak denince akla İdaş markası gelir. Eskiden annelerimizin, ananelerimizin odasından aşina olduğumuz bu marka, dönemin ilk yaylı yatağından ilk su geçirmez yataklarına kadar her şeyin öncüsü olarak tanınıyordu. Günümüzde de gelişen teknolojiyi takip ederek kullanıcılarına sağlıklı ve konforlu bir uyku imkânı sunan İdaş, evlerin yanı sıra otellerin de vazgeçilmez markalarından. Yatak araştırmanızda mutlaka fonksiyonel yatakları ile beğeni toplayan İdaş markasına göz atmanızı öneririz. 

en iyi yatak markaları

7. İşbir Yatak

Hem kaliteli hem de bütçe dostu bir yatak arayışındaysanız sizin için önerebileceğimiz en iyi markalardan biri İşbir olur. Yıllardır Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri haline gelen İşbir, visco süngerli ve ortopedik yatakları ile müşterilerine uzun süreli kullanım imkânı sunuyor. Piyasada yer alan çoğu markadan daha kaliteli olmasına rağmen tutarlı fiyat politikasını korumaya devam eden İşbir’de, kendinize en uygun yatağı deneyerek bulabilirsiniz. 

Not: Kapsamlı yatak odası çeyiz listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar