Ev İhtiyaçları

En İyi, Acısız Epilasyon Aleti Hangisidir?

10/12/2022
Bridolog 6 dakikalık okuma
Her kadın için vücut bakımı çok önemli. Özellikle de düğün ve nişan gibi uzun bir zaman dilimini kapsayan özel günlerde istenmeyen tüyler can sıkıcı olabiliyor. Biz de bu yazımızda istenmeyen tüylerin önüne geçmek en iyi epilasyon aletlerini sıraladık.

Her kadın için vücut bakımı çok önemli. Özellikle de düğün ve nişan gibi uzun bir zaman dilimini kapsayan özel günlerde istenmeyen tüyler can sıkıcı olabiliyor. Biz de bu yazımızda istenmeyen tüylerin önüne geçmek en iyi epilasyon aletlerini sıraladık.

Tüyleri kökünden almayı sağlayan yöntemler cildin uzun süre pürüzsüz görünmesini sağlar. Acı vermeyen yüzeysel tüy alma yöntemleri ise her ne kadar kolay olsa da tüylerin kısa sürede tekrar uzamasına neden olur. Bu sebeple de uzun süreli pürüzsüzlük için tüyleri kökünden alan yöntemleri tercih etmek oldukça önemli.   

Tüylerden kökten kurtulmanın bir yolu da epilasyon kullanmak. Tüyleri kökünden alarak temizleyen epilasyon makineleri, cilde kısa sürede pürüzsüz bir görünüm veriyor. Bununla birlikte acısız ve tahriş olmayan bir deneyim sunuyor. Epilasyon aletleri birbirinden farklı özelliklerde üretiliyor. Epilasyon aletinin fiyatını etkileyen de ürünlerin sahip olduğu bu özellikler. Bu yazımızda size en uygun epilasyon markası ve modelini bulabilirsiniz.

1- Philips Epilasyon Aleti 8000 Serisi Bre 700/05

en iyi epilasyon markası

1891 yılında Hollanda’da kurulan Philips markası son yıllarda özellikle epilasyon aleti modelleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Güçlü ve hassas epilasyon deneyimi sunan Philips, üstün teknoloji epilasyon aletleri ile oldukça ilgi görüyor. Philips markasının birbirinden farklı özelliğe sahip modeli mevcut. 8000 Serisi Bre 700/05 ise markanın en sevilen epilasyon ürünlerinden biri. 4 haftaya kadar pürüzsüz cilt sağlama özelliği sayesinde düğün gününüzde rahat hissedin! Geniş epilatör başlığı bulunan 8000 Serisi Bre 700/05 model, her vuruşta daha büyük bir alandaki tüyleri kısa sürede alıyor.

Philips Bre 700/05 modeli, tüyleri daha hassas hareketlerle yüksek kontrollü bir şekilde almak ve daha iyi bir şekilde kavramak için tasarlanmış ergonomik S şeklinde gövde tasarımına sahip. Siz de acısız ve konforlu bir epilasyon deneyimi için Philips 8000 Serisi Bre 700/05 modelini mutlaka incelemelisiniz.

2- Braun Epilasyon Aleti - Silk-epil 1170

en iyi epilasyon markası

En iyi ve en acısız epilasyon aleti denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri de Braun. 1921 yılında Almanya’da kurulan markanın en sevilen epilasyon ürünlerinden biri Silk-epil 1170 modeli. 20 cımbız ile tüyleri kökünden alan Braun Silk-epil 1170 modeli, uzun süreli pürüzsüzlük verir. Braun epilasyon aletinin softlift uçları ise yatık tüyleri kaldırarak kolay bir temizleme sağlıyor. Çıkarılabilir epilatör başlığı sayesinde ise cihazı temizlemek çok kolay.

3- Arzum Rosy Epilasyon Aleti Ar5029 

en iyi epilasyon markası

En iyi ve en acısız epilasyon aletleri listemizde yer alan bir diğer harika ürün ise Arzum markasının Ar5029 modeli. Türkiye’nin en çok tercih edilen ilk 10 markası arasında yer alan Arzum, 1966 yılında kurulan bir marka. Kurulduğu yıldan günümüze ürünlerinde kaliteyi benimseyen Arzum, epilasyon ürünleriyle de kullananları mutlu etmeyi başarıyor. 18 cımbızlı sisteme sahip Arzum AR5029, uzun süreli pürüzsüzlük için tüyleri kökünden alıyor. Ayrıca ergonomik tasarımı sayesinde rahat bir tutuş sağlayan Ar5029 modelinin en çok ilgi gören özelliklerinden biri ise iki hız kademesine sahip olması.

4- Goldmaster Epilasyon Aleti GM7159P

en iyi epilasyon markası

1975 yılında kurulan marka, Türkiye’nin ilk elektrikli ev aletleri üreticilerinden biri. ‘’Hangi epilasyon aleti daha iyi?’’ sorusunun bir cevabı olarak karşıma çıkan Goldmaster hem epilatör hem de topuk törpüsü olma özelliğine sahip. Normal ve turbo hız ayarı bulunan epilasyon aleti, istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor. Kablolu ve kablosuz kullanımı ise GM7159P modelinin en sevilen özelliklerinden biri. Bu sayede epilasyon aletinin kullanımı sırası şarjı bitse bile kullanmaya devam edebilirsiniz. Goldmaster markasının bu 2’si 1 arada epilasyon cihazı, topuk törpüsü başlığı sayesinde ölü deriyi temizler ve cildinize yumuşaklık verir. Ayrıca 18 adet ekstra uzun ve 12,5 mm cımbız ile tüyleri kökünden alır.

5- Panasonic Epilasyon Aleti ES-EL2A

en iyi epilasyon markası

Japon elektronik markası olan Panasonic, 1918 yılından günümüze kalitesiyle öne çıkıyor. En iyi ve acısız epilasyon aletleri listemizde yer alan marka, ES-EL2A modeliyle dikkat çekiyor. Su geçirmez özelliği sayesinde duşta da kullanabileceğiniz bu ürün, 33m ve 3 kademeli hız ayarı sayesinde istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor. 90 derece esnek ana başlığa sahip Panasonic ES-EL2A ile ulaşılması zor bölgelerdeki tüylerden kurtulmak bile çok kolay! Bu şarjlı epilasyon aletini seyahatlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 1 saat şarj olduktan sonra yarım saat kablosuz şekilde kullanabileceğiniz ES-EL2A ile cildiniz pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olacak. 

6- Remington Epilasyon Aleti Ep 7300

en iyi epilasyon markası

1937 yılında New York’ta kurulan Remington, dünyaca bilinen bir kişisel bakım markaların biri. Markanın herkese hitap eden geniş bir ürün skalası bulunuyor. En iyi epilasyon aleti dediğimizde ise akla ilk gelen epilasyon aleti modellerden biri Ep 7300. Remington markasına ait bu model, üstün teknolojisiyle uzun süre kalıcı pürüzsüz bir sonuç için özel olarak tasarlandı.  3’ü 1 arada epilasyon cihazının içerisinde kontur başlığı, aloe veralı masaj başlığı ve küçük alanlara özel ince başlığı mevcut. Çıkarılabilir başlığı her kullanım sonrasında yıkanabilir. Siz de Remington markasının Ep 7300 epilasyon aleti ile dört haftaya kadar pürüzsüz ve ipeksi bir cildin keyfini çıkarın!

7- Rowenta Epilasyon Aleti 5620 Silence Soft

en iyi epilasyon markası

1888 yılında kurulan Almanya menşeili Rowenta markası, epilasyon aleti modelleriyle oldukça beğeniliyor. En iyi ve en acısız epilasyon aletleri dediğimizde ise Rowenta markasından bahsetmemek olmaz. Markanın epilasyon ürünleri arasında en dikkat çekenlerden biri ise şüphesiz 5620 Silence Soft modeli. Silence Soft Epilatör aleti, tüylerden kurtulmanın kolay ve konforlu bir yolunu sunuyor. Sessiz çalışma özelliği ise ürünün en sevilen özelliklerinden biri. 5620 Silence Soft modelinin sahip olduğu yalıtımlı çift duvar teknolojisi, gürültüyü azaltmayı sağlıyor. Ayrıca ultra hassas cımbızı ve özel ışığı ile cilt ile cilde %100 temas ederek en kısa ve en ince tüylerden kurtulmayı sağlıyor.  Siz de Rowenta markasının 5620 Silence Soft modeli sayesinde istenmeyen tüylerin sizi tedirgin etmesine izin vermeyin!

Epilasyon Aletleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

en iyi epilasyon markası

Epilasyon aletleri istenmeyen tüylerden kurtulmanın uzun vadeli ve kolay bir yolu. Ancak epilasyon aletleri birbirinden farklı özelliklerde üretiliyor. Bu da farklı marka ve modeldeki epilasyon aletlerinin kullanımı ile ilgili bazı soruları akıllara getiriyor. Biz de epilasyon cihazını kullanırken sizler için faydalı olacak epilasyon aletleri hakkında sıkça sorulan soruları cevapladık.

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır? 

 • Epilasyon aletini bir elinizle 90 derecelik açıyla tutulmalı ve fazla bastırmadan istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgede gezdirmelisiniz.

 • Bir elinizle epilasyon aletini tutarken diğer elinizle cildinizi gerebilirsiniz. Bu, tüyleri almayı kolaylaştırır ve epilatöre cildinizi kaptırmanızı önler.

 • Epilasyon aletini kullanırken cihazı çok hızlı hareket ettirirseniz tüylerin kırılmasına ve ciltte batıkların oluşmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle de cihazı yavaş kullanmaya dikkat edin.

 • Epilasyon aletini tüylerin çıkış yönünün tersine tutmak ve yukarı doğru hareket ettirmek daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Aksi takdirde tüyleriniz kırılabilir ve bu durum kıl dönmesine sebep olabilir.

 • Epilasyon aletini hızlı bir şekilde yukarı ve aşağı doğru hareket ettirirseniz, tüyleri kökünden alamayabilirsiniz. Bu da tüylerin birkaç gün sonra yeniden çıkmasına neden olur.

 • Epilasyon aletini kullandıktan sonra cildinizde kızarıklık oluşabilir. Bu nedenle de epilasyon işlemini gündüz yerine geceleri kullanmanız cildinizdeki kızarıklıkların geçmesi için iyi olabilir.

Epilasyon Aletinin Acıtmaması için Ne Yapılmalı?

en iyi epilasyon markası
 • Epilasyon aletinin acıtmaması için epilasyon işlemine en az acıyan bölgeden başlayabilirsiniz.

 • Epilasyon işlemini uygulayacağınız bölgeyi gerdirebilirsiniz. Bu epilasyon işleminin daha acısız olmasına yardımcı olacaktır. 

 • Epilasyon aletinin acıtmaması için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise duş almak. Sıcak su ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu da epilasyon sırasında tüylerin alımını daha kolaylaştırır.

 • Daha acısız bir epilasyon işlemi için tüyleri aynı uzunlukta tutmaya çalışabilirsiniz.  Bu, daha etkili ve acısız bir epilasyon deneyimi sağlayacaktır.

 • İki kademeli hız seçeneği olan bir epilasyon aleti seçebilirsiniz. Epilasyon aletini hızlı seviyede kullanmak daha etkili sonuç almanızı sağlar ve tüylerden kurtulma süresini kısaltır. Ancak bu kademede ağrı çok fazlaysa, yavaş hızda kullanabilirsiniz.

 • Eğer çok fazla hassas bir cilde sahipseniz epilasyon işlemi öncesinde cildinize özel uyuşturucu ve ağrı kesici krem uygulayabilirsiniz.

Epilasyon Aleti Nasıl Temizlenir?

 • Epilasyon aletinin içinde biriken tüyleri, derileri ve tozları bir fırça ile temizleyebilirsiniz. Bunun için kullandığınız epilasyon aletinin kendi fırçası yoksa bir bez, diş fırçası veya mendil kullanabilirsiniz.

 • Bir bezin veya diş fırçasının üzerine az miktarda dezenfektan sprey sıkarak temizleyebilirsiniz. 

 • Epilasyon cihazınızı kuru bir bezle sildikten sonra birkaç saat havalandırmalısınız.

 • Bazı epilasyon aleti modelleri suya dayanıklı olarak üretilir. Bu ürünlerin çıkarılabilir başlığını suda yıkayabilirsiniz.

Önerilen Yazılar