Evden Çıkış Elbiseleri

Evden Çıkış Elbisesi: 6 Farklı Tarz, 23 Farklı Elbise

13/11/2018
Bridolog 2 dakikalık okuma
Yine son senelerde yükselen trendlerden birini inceliyoruz: evden çıkış elbiseleri! Siz de bilirsiniz, önceden gelinler düğün mekanına veya kuaföre gitmek için evden çıkarken gelinliklerini giyip evden çıkardı. Bu gelenek tamamen terkedilmiş olmasa da artık birçok gelin hem gelinlik kirlenmesin diye düşünerek, hem rahat etmek için, hem de gelinliğin sürprizi kaçmasın diye farklı bir elbise tercih

Peki evden çıkış için nasıl bir elbise tercih edilmeli? Tercih edebileceğiniz 6 tarzda 23 farklı harika elbiseyi sizin için derledik! Hepsine göz attıktan sonra karar verin: hangisi sizin tarzınız?

1. Nostaljik Evden Çıkış Elbiseleri

Evden çıkış stilinde nostaljik dokunuşlar en sevdiklerimizden! Retro tarzda bir elbiseyle, ya da yalnızca nostaljik bir şapkayla veya aksesuarla hem farklı hem de şık görüneceğinize bahse gireriz.

gelin-evden-cikis-elbisesi-02
Elbise: Lela Rose

gelin-evden-cikis-elbisesi-04

2. Dantel, Güpur, Kroşe Evden Çıkış Elbiseleri

En çok tercih edilen detaylar karşınızda: danteller, güpurlar, işlemeler, kroşelerin ağırlıkta olduğu elbiseler. Bu detayların yarattığı gelinlik havası çok seviliyor olacak ki, bu okazyon için gelinlerin ilk tercihlerinden biri bu kategorideki elbiseler oluyor. Bu tarz elbiseler için seçim alanınız oldukça geniş, dilerseniz dantelli, dilerseniz çiçek işlemeli bir çok elbise arasından sizi en iyi yansıtan elbiseyi bulabilirsiniz. Fazla abartılı görünmemek adına bizim önerimiz saçlarınızı doğal halinde bırakmanız ve çok az makyaj yapmanız!

Elbise: Ralph & Russo

Elbise: Valentino

Elbise: BHLDN

Elbise: BHLDN

Elbise: Valentino

3. Modern Evden Çıkış Elbiseleri

Farklı görünmeyi seven gelinler buraya! Evden çıkış tarzında da farklılık yaratmak istiyorsanız, opsiyonlar sınırsız. Dilerseniz seçeceğiniz elbisenin modeliyle, dilerseniz minik renk dokunuşlarıyla, dilerseniz kuş tüyü gibi detaylarla istediğiniz modern görüntüye ulaşabilirsiniz.

Minik bir ipucu: Eğer modern bir görüntü yaratmak istiyorsanız saç, makyaj ve aksesuarlarınızı evden çıkışınızda mümkün olduğunca doğal ve sade tutmanızı öneririz.

4. Formal Evden Çıkış Elbiseleri

Evden çıkış için en “cool” bulduğumuz tarzlardan biri de daha ciddi, formal tarzlar. Dekoltesi olmayan, fazla ten göstermeyen, daha ciddi ortamlarda da tercih edilebilecek tarzda elbiseler bizce hem çok cool hem de çekici görünüyor! Bu tarzı uygulayacaklar için ayakkabı önerimiz: stilettolar! Harika gelin stilettoları için linkteki yazımıza da göz atmayı unutmayın deriz!

gelin-evden-cikis-elbisesi-14

5. Minimal Evden Çıkış Elbiseleri

“Ben sade, basit bir şeyler istiyorum.” diyenlerdenseniz minimal bir elbise size göre olabilir. Daha eforsuz bir görüntü için tercih edebileceğiniz sade bir kumaş ve modelden bir elbiseyle duru bir görüntü yaratabilirsiniz. Dilerseniz seçeceğiniz sade kumaşa ufak fırfırlar, yırtmaç, sade danteller gibi minik detaylarla az da olsa hareket katabilirsiniz!

gelin-evden-cikis-elbisesi

Elbise: Oscar de la Renta

6. İki Parça & Tulum Evden Çıkış Kıyafetleri

Stil sahibi bir tarz için diğer bir önerimiz ise iki parça takımlar veya tulumlar! İsterseniz pantolon, isterseniz etek tercih edebileceğiniz bir iki parçalı takım, isterseniz havalı bir tulumla hem harika görünüp hem de 2019’un en öne çıkan trendlerinden birini yakalamanız mümkün!