Düğün Mekanı

Dünyanın En Popüler & Lüks 8 Düğün Mekanı

25/02/2019
Bridolog 3 dakikalık okuma
Herkesin hayalinde, düğününü yapmak istediği özel bir yer mutlaka vardır: kimisi sahilde, kimisi doğanın içinde, kimisi eski bir sarayda “Evet” demek ister. Peki dünyadaki birçok kişinin hayallerini süsleyen, belki de en güzel düğünlere ev sahipliği yapan masalsı düğün mekanları hangileri? Sizler için dünyadaki en popüler, lüks (tabii biraz cepleri yakan :)), ünlülerin de tercihleri olan 8 düğün m

Haydi başlayalım mı?

1. Villa d'Este

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Villa d'Este

Bu ünlü otelin fotoğraflarını eminiz ki bir yerlerde mutlaka görmüşsünüzdür. Bu büyüleyici ve fotojenik bahçe İtalya’nın Como Gölü’nde yer alan Villa d’Este otelinin bahçesinden. Villa d’Este dünyanın en iyi otelleri arasında gösteriliyor ve gerek klasik dekorasyonu gerek bahçeleri ve manzaralarıyla misafirlerini büyülüyor.

Tabii ki bu güzel otel, evlilik hazırlığı yapan çiftlerin de ilgisini çekiyor ve bunun da birden çok haklı sebebi var. Hem İtalya’nın en popüler noktalarından Como Gölü’nün çok romantik ve doğasıyla da güzel bir lokasyon olmasından, hem de otelin sunduğu klasik, romantik ve etkileyici atmosferden dolayı otel destinasyon düğünlerinin gözde seçimlerinden biri.

Bu kadar güzel ve popüler bir lokasyon, elbette ünlülerin de radarına giriyor. Mesela ünlü oyuncular Emily Blunt ve John Krasinski Villa d’Este’de “Evet” diyenlerden!

Peki burada düğün seremonisi nasıl oluyor diye merak ediyorsanız, güzel bir fotoğrafı sizin için aşağıya bırakıyoruz!

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Villa d'Este 2

2. Taj Umaid Bhawan Palace

Düğünleri ve gelenekleriyle meşhur Hindistan’daki gözde düğün mekanlarının sade mekanlar olmasını beklemezsiniz herhalde. Taj Umaid Bhawan Palace, adından ve görüntüsünden de anlaşılabileceği üzere gerçek bir saray ve görkemli düğünlere ev sahipliği yapıyor.

2018’in son günlerinde günler süren ihtişamlı bir düğünle evlenen oyuncu Priyanka Chopra ve Nick Jonas da düğünleri için Taj Umaid Bhawan Palace’ı tercih edenlerden olmuştu.

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Taj Umaid Bhawan Palace

3. Laucala Island Resort, Fiji

Tropik bir sahil düğünü hayal edenlerin hayallerini süsleyebilecek güzellikte bir otele geldi sıra. Laucala Island Resort, pasifik okyanusunda yer alan ve bir dizi adadan oluşan Fiji’deki adalardan birinde yer alan özel bir otel. Kendinizi dış dünyadan izole edilmiş tropik bir cennette hissedebilmeniz için her şeyin düşünüldüğü bu lüks otel, birçok Hollywood yıldızının da hem düğün hem de balayı için öncelikli tercihleri arasında olunca popülaritesi de haliyle bundan payını almış gibi görünüyor!

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Laucala Island Resort
Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Laucala Resort 2

4. Pelican Hill, California

Bir de Amerika’ya gidelim! Pelican Hill, California Newport Beach’te hem konumu, hem manzarası, hem de düğünler için çok elverişli düzenlemesiyle gözde düğün noktalarından biri. Burada özellikle gün batımında yapılan seremonilerde harika kareler yakalanıyor!

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Pelican Hill

5. La Mamounia, Marakeş

Sıradaki mekan, dünyanın “en çok fotoğraflanan” otellerinden biri olma özelliğine sahip La Mamounia. La Mamounia, Marakeş, Fas’ta yer alıyor ve Fas’ın mistik havasını lüksle harmanlayarak kusursuz bir şekilde yansıtıyor. Kendilerine ve tabii misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşatmak isteyen çiftlerin destinasyon düğünü için gözdelerinden birinin bu otel olduğunu söylersek yalan söylemiş olmayız.

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - La Mamounia

Şimdiyse karşınızda ünlü model Poppy Delevigne ve James Cook’un La Mamounia’da gerçekleşen düğünlerinden bir kare!

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - La Mamounia 2

6. Chateaux Vaux-Le-Vicomte, Fransa

Paris’in 55 kilometre uzağında Maincy kasabasında yer alan, 17. yüzyıldan kalma masalsı bir şatoya gidelim. Bu şato, klasik ve görkemli yapısıyla, kusursuz bahçeleriyle tek kelimeyle büyüleyici. Düğünlerinde klasik temadan uzaklaşmak istemeyen çiftler için ideal bir seçenek olan Chateaux Vaux-Le-Vicomte, dünyadaki en çok beğenilen lüks düğün mekanlarının arasında yer alıyor.

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Chateaux Vaux-Le-Vicomte

7. Molenvliet Wine Estate, Stellenbosch

Dilerseniz biraz daha uzağa, daha bohem tarzda, doğayla iç içe bir düğün yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği bir lokasyona, Güney Afrika’da yer alan Molenvliet Wine Estate’e gidelim. Dünyadaki en iyi destinasyon düğün mekanlarından biri olarak değerlendirilen bu şarap evi, misafirlerini sıcak ve doğal bir atmosferle karşılıyor.

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Molenvliet Wine Estate

8. Luttrellstown Castle, İrlanda

Son olarak bir de İrlanda’ya gidelim mi? Dublin’de yer alan 15. Yüzyıldan kalma Luttrellstown Kalesi, özellikle Victoria & David Beckham çifti 1999 yılında düğünlerini burada yaptıklarından beri oldukça popüler. Dublin’in tarihi dokusu, kalenin görkemli yapısı ve İrlanda’nın güzel doğasının ortaya çıkardığı harika atmosfer sayesinde bu kale destinasyon düğünü yapacak çiftlerin radarında olan en güzel mekanlardan biri.

Dünyanın En İyi Düğün Mekanları - Luttrellstown Castle

Peki siz bu 8 mekanın hangisinde “Evet” demek isterdiniz? İyi düşünün!

Önerilen Yazılar