Düğün Mekanı

Şile'de İtalyan Mimarisiyle Eşsiz Bir Mekan: Parma Sole

16/04/2020
Bridolog 3 dakikalık okuma
Sizleri Şile’de rüya gibi bir yere götürüyoruz! Parma Sole yemyeşil bir arazinin içinde, İtalyan mimarili butik bir otel. En iddialı olduğu konulardan biri ise menüsü. Şık restoranında kendi ürettikleri malzemelerle hazırladıkları İtalyan/Parma mutfağının en güzel örneklerini sunuyorlar. Hem açık ve kapalı alanı hem de havuzu bulunan Parma Sole’de oldukça zarif ve samimi bir düğün yapabilirsiniz.

parma sole

İlk olarak bize kısaca hikayenizden bahsedebilir misiniz? Parma Sole nasıl ortaya çıktı?

Merhabalar, öncelikle sizlerle tanıştığımız için çok mutluyuz, işini severek yapan ve aynı pencereden aynı güzel duygularla baktığımız insanlarla sohbet etmek harika!

Parma Sole’nin temelleri, yıllardır ailemizin hem iş hem gezi amaçlı İtalya’nın Parma şehrine gerçekleştirdiği seyahatleri ve yıllar içinde oraya oluşan bağlılığımız ile oluşmaya başladı. Ve sonrasında Şile/Sahilköy’de bulunan evimizi gerek Parma mutfağıyla öne çıkararak gerekse mimari olarak bu konsepte dönüştürerek bu fikrimizi hayata geçirdik.

parma sole
parma sole

Parma Sole’yi bize anlatabilir misiniz? Tesisin fiziksel özellikleri neler?

Burası 7500 metrekare alan üzerine kurulu, yemyeşil vadi manzaralı bir alana sahip.

Her biri sakin ve ruha hitap eden, İtalyan mimarisinden esinlenerek tasarlanmış toplamda 12 oda bulunuyor. Bu odalarda uyanmak tazeleyici bir başlangıç diyebiliriz…

parma sole

Ayrıca Parma mutfağının lezzetlerinin yer aldığı 70 kişilik bir restoranımız bulunuyor.

Tarladan sofraya anlayışı ile yemeklerde kullanılan meyve ve sebzelerden, siyez buğdayının öğütülmesi ile meydana gelen sıcak ve taptaze ekmeklere kadar izlenilen özenli bir yolculuk var içeride.

parma sole

Buraya gelen misafirlerimizi bütünsel bir duyu şölenine davet ediyoruz aslında. Her adımlarında akıllarda kalan bir samimiyet ile iz bırakmak istiyoruz.

parma sole

Nasıl bir düğün isteyenler sizi tercih etmeli? Tüm sene boyunca düğün yapabiliyor musunuz?

Rafine yemek menüsü ve atmosferi ile akıllarda iz bırakan bir düğün hayal eden çiftlerin burayı çok seveceklerine inanıyoruz.

parma sole
parma sole

Kır düğünü düşünenler ya da havuz başında konsept yaratmak isteyenler için hayal kurmanın ve bu hayali gerçek kılmanın hiçbir sınırı yok…

Açık alanlarımız ne kadar tercih edilse de butik bir kış düğünü yapmak isteyen çiftlerimiz için de iç mekân çok keyifli olabiliyor.

parma sole

Düğünler için açık ve kapalı mekanlarınız bulunuyor mu?

Otelimiz içinde düğünler, kutlamalar ve davetler için kullanılabilecek, havuz çevresinde, ağaçlarla çevrili yeşil alanda ve kış düğünleri için mimari olarak çarpıcı restoranımızda olmak üzere 3 ayrı alanımız bulunuyor.

parma sole
parma sole

Kaç kişilik bir düğün kapasiteniz var?

parma sole

Düğün misafirlerinin konaklamasıyla ilgili konuşalım. Kaç kişilik bir konaklama kapasiteniz var? Odalarla ilgili bilgi alabilir miyiz?

12 odamız bulunuyor ancak maksimum konaklama kapasitesi olarak 28 kişi ağırlayabiliriz.

Belki bir sürpriz detay verebiliriz… 2020 yazında 3 odamız daha açılacak.

Odaları tanıtmak gerekirse, özetle en güzel sözcük ‘özel kılmak’ üzerine kurulu diyebiliriz. Kullanılan buklet ürünlerinden özel harman bitki çaylarına, konfora ve mimari tasarımı dâhil olmak üzere her şey misafirleri ‘özel hissettirmek’ üzerine kurulu detaylar bütünü.

parma sole

En iddialı olduğunuz konulardan biri yemekleriniz. Düğün menüleriyle ilgili bilgi alabilir miyiz?

Düğün menülerimiz en heyecanlandığımız konular arasında. Her düğün özeldir ancak gelin ve damadın çevresindeki özeni hissettirmenin, konuklara dokunmanın bire bir yolu yemeklerdir. Biz o damaklarda yer edinen menüyü sunuyoruz. Hem İtalya/Parma mutfağımız sunduğumuz hem de özel lezzetlerle rafine bir konsept oluşturduğumuz menümüzde oldukça iddialıyız…

parma sole
parma sole

Bir düğün menüsünden başlangıçtan tatlıya kadar örnek verebilir misiniz?

Bir yemek menüsü oluşturulurken, düğünün atmosferinden, kişi sayısından, damak zevklerinden ve konsepte kadar birçok etkeni göz önünde bulunduruyoruz.

parma sole

Örnek vermek gerekirse; klasikleşen tris tortelli’miz ile başlayan, kara yemiş ve erik sos ile hazırlanan kuzu sırt sunumu ile devam eden özgün bir menümüz bulunuyor.

parma sole

Çiftlerimizle yaptığımız tadımlarda onları şaşırtmayı ve yeni lezzetler ile buluşturmayı seviyoruz.

parma sole

Evlenecek kişilere verdiğiniz hizmet paketleri içerisinde neler yer alıyor? Özel olarak çiftle tüm gün ilgilenen personelleriniz bulunuyor mu?

Tabii ki. Aslında gelin ve damat organizasyon firmalarından da destek almak isteyebiliyor ama böyle günlerde biz ekip arkadaşlarımızdan yönlendirdiğimiz kişilerle de bu organizasyonun planlamasını aylar önceden eksiksiz yapıyoruz.

Tesis içindeki giriş çıkışlar, hazırlıklar ve yeri geldiğinde teknik konulara dahil her zaman kontrol adımında bulunuyoruz.

parma sole

After party yine aynı mekanda yapılabiliyor mu? Farklı mekân seçeneklerini bulunuyor mu?

En çok istenilen ve eğlencenin en rahat şekli desek yanlış ifade etmiş olmayız. Düğünden sonra kapalı bir alan içinde after party düzenlediğimiz ortalama 60 kişi kapasiteli bir alanımız bulunuyor.

parma sole

Parma Sole’de düğün yapmak isteyen çiftler ne kadar süre önceden sizinle iletişime geçmeli?

Aslında böyle bir süre belirlemiyoruz. Zaten çiftler 6 ay ile 1 yıl arasında değişen sürelerde hazırlıklara başlıyorlar. Ancak yaz sezonları için istediğiniz kesin bir tarih var ise erken zamanlarda istenilen tarih için rezervasyon yapmak daha iyi olabiliyor.

parma sole

Önerilen Yazılar